برگزیده های پرشین تولز

راجع به ديويد كاپر فيلد شعبده باز

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هر چيز معتبري راجع به ايشان ميدانيد بنويسيد.
به نظرم اين آقا مشكوك ميزنه و كارهاش صرفا تردستي و شعبده بازي نيستند وابته خيلي ها هم اين نظر رو دارن.
نصف كردن يك زن در پارك و جلوي ديد مردم خيلي عجيبه. البته اين كار رو با خوش هم انجام داده. اون اره بزرگ و يك بار
هم جدا كردن پا از بالا تنه.

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
يكي از قشنگ ترين كارهاش غيب كردن مجسمه ازادي بود . من كه كفم بريد

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
هر چيز معتبري راجع به ايشان ميدانيد بنويسيد.
به نظرم اين آقا مشكوك ميزنه و كارهاش صرفا تردستي و شعبده بازي نيستند وابته خيلي ها هم اين نظر رو دارن.
نصف كردن يك زن در پارك و جلوي ديد مردم خيلي عجيبه. البته اين كار رو با خوش هم انجام داده. اون اره بزرگ و يك بار
هم جدا كردن پا از بالا تنه.

البته کاراش قشنگه اما //
صرفا تردستی و شعبده بازی هست! مثلا یه برنامه پرواز داشت درسته؟ خوب حالا می تونی ازش بخوای که توی تمام برنامه هاش با پرواز کردن این ور اونور بره؟؟

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
کار های ایشون شعبده بازی هست ولی چون خیلی قوی کار میکنن به نظر چیز دیگه ای میرسه , البته ایشون یک روانشناس قوی نیز هستن.

الان که دیوید بلین David Blaine اومده خیلی کارش درسته.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من خیلی تحقیق کردم اساتید فن اتفاق نظر دارن که کارهاش شعبده بازی صرف هست وهیچ قدرت ماورائی نداره!!!

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
من خیلی تحقیق کردم اساتید فن اتفاق نظر دارن که کارهاش شعبده بازی صرف هست وهیچ قدرت ماورائی نداره!!!
100% همینه , خودش گفته در اکثر کارهاش از خطای دید استفاده میکنه.

Wolfbane

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دیوید کاپرفیلد هیچوقت نگفته من شعبده بازم، من جادوگرم، من الم، من بلم. همیشه خودش رو illusionist مینامه

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
100% همینه , خودش گفته در اکثر کارهاش از خطای دید استفاده میکنه.

مخفی کردن مجسمه آزادی ، یا عبور از دیوار چین...
اینا هم خطای دید هست ؟

هر چند هیچ کجا ندیدم و نشنیدم که چنین حرفی خود دیوید یا شخص دیگری گفته باشه

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من که از این چرندیات خوشم نیومد! یارو از دیوار چین عبور می کنه :lol:

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
كارهاش واقعا عجيب و خارق العاده هست

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
مخفی کردن مجسمه آزادی ، یا عبور از دیوار چین...
اینا هم خطای دید هست ؟

هر چند هیچ کجا ندیدم و نشنیدم که چنین حرفی خود دیوید یا شخص دیگری گفته باشه
دقیقا تو یکی از کارهاش که هواپیما که دست کمی از مجسمه ی ازادی نداره رو غیب کرد و در همون جا در مصاحبه اعلام کرد که از خطای دید استفاده میکنه.

اگر چیزی رو نشنیدید دلیل بر نبودن یا گفته نشدنش نیست.

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
من كاراي ديويد بلين رو ديدم.بازم مثه همين ديويد خودمون ژانگولر بازه اونم كارش درسته رو آب راه ميره! حتي رو آب چند بار به دوربين نگاه كرد و خنديد! از شيشه عبور كرد!خداييش خيلي حال ردم شيشه خط بر نداشت!
لينكي چيزي از اين مراسم غيب كردن هواپيما كسي داره بزاره؟

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دقیقا تو یکی از کارهاش که هواپیما که دست کمی از مجسمه ی ازادی نداره رو غیب کرد و در همون جا در مصاحبه اعلام کرد که از خطای دید استفاده میکنه.

اگر چیزی رو نشنیدید دلیل بر نبودن یا گفته نشدنش نیست.

والله چی بگم.. حامد حان که میگن لابد شده.. حرف ایشون برای حداقل بنده سنده . آقا قبول

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من كاراي ديويد بلين رو ديدم.بازم مثه همين ديويد خودمون ژانگولر بازه اونم كارش درسته رو آب راه ميره! حتي رو آب چند بار به دوربين نگاه كرد و خنديد! از شيشه عبور كرد!خداييش خيلي حال ردم شيشه خط بر نداشت!
لينكي چيزي از اين مراسم غيب كردن هواپيما كسي داره بزاره؟

یه سری ویدئو هست اینجا : http://video.google.com/videosearch?q=david+copperfield&num=10&so=0&start=0

majidjix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند روز پیش پروازشو رو سن تو ماهواره دیدم واقعا عالی بود خودشم عجیب کیف میکرد مثل اینکه واقعا داره پرواز میکنه

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
.ولي به هر حال خطاي ديد حرف نپخته ايه.همش كه خطاي ديد نمي تونه باشه يا حقه سينمايي. حقه سينمايي در ملا عام نمي تونه انجام بشه نصف كردن يك نفر در حضور مردم عادي!!!!!!!!. زنه خودش از ترس داشت مي مرد وقتي ديد نصف شده. يا خطاي ديد براي كسي كه مي پره چه معنايي مي تونه داشته باشه
ببينيد دوستان من نمي خوام اصرار كنم كارهاي ايشون شعبده نيست و واقعيه.
من اطلاعات بيشتري از زندگي ايشون مي خواهم/ شنيدم هفت سال در تبت رياضت كشيده. من وقتي به كارهاش مشكوك شدم كه جمله اي از آقاي لي هنگجي استاد بزرگ شي گونگ در كتابشون راجع به كاپرفيلد خوندم.البته استاد لي هنگي مستقيما از كاپرفيلد اسم نميارند ولي كاملا معلومه كه به اوناشاره مي كنند.ببينيد: عينا نقل ميكنم از كتاب ايشان:
"شي گونگ فقط در چين وجود ندارد. بلكه در كشورهاي ديگر نيز وجود دارد. در كشورهاي غربي مانند آمريكا و انگلستان بنام “هنر سحر و جادو“ (magic ) ناميده ميشود نه شي گونگ. در آمريكا شعبده بازي وجود دارد كه استاد قدرتهاي ماوراء الطبيعه است. يكبار او در نمايشي از ديوار چين عبور كرد. زماني كه او چنين كاري را انجام ميداد خود را با پارچه اي سفيد كه در مقابل ديوار آويزان بود پوشاند. چرا او اين كار را كرد؟ چون او مي خواست خيلي از مردم باور كنند كه او شعبده بازي مي كرد. او مجبور بود كه چنين كاري را انجام دهد چون بر اين موضوع آگاهي داشت كه استادان بزرگ شي گونگ بسياري در چين وجود دارند، و ميترسيد كه آنها در عمل او دخالت نمايند. بنابراين قبل از عبور از ديوار خود را با پارچه سفيدي پوشاند. قبل از آنكه از ديوار خارج شود يك دست خود را بيرون نگهداشت تا پارچه را نگهدارد و بعد از ديوار بيرون آمد. همانطور كه ضرب المثلي چيني مي گويد: “يك متخصص فن هنر را مي بيند در حالي كه يك انسان معمولي فقط نمايش را تماشا مي كند.“ در نتيجه بينندگان براين باور شدند كه او شعبده بازي مي كند. به اين دليل غربي ها اين توانائي هاي فوق طبيعي را شعبده بازي مي نامند چون آنها اين كار را براي تزكيه بدن خود انجام نمي دهند بلكه فقط براي اجراي نمايش از آن استفاده مي كنند. بنابراين در سطح پايين، شي گونگ براي تميز شدن حالت بدن يك فرد و درمان بيماريها و براي سلامت بهتر استفاده ميشود. در سطح بالا هدف آن تزكيه يك فرد است"
تا حالا فكر نكنم كسي به اين اطمينان و صراحت از كاپرفيلد صحبت كرده باشه .صحبتهاي بالا رو اصلا شوخي نمي تونيم بگيريم.چون كسي اين حرف رو ميزنه (استاد لي) كه خوش از درجات بالا در قدرتهاي ماورا طبيعه و نيروهاي معنوي برخورداره و با علمي بسيار بالا و محيط بر بسياري از ناشناخته ها براي ما انسانهاي عادي صحبت مي كنه.
اگر چه خوده آقاي كاپرفيلد هم مصر باشه كه كارهايم خطاي ديد حقه و چشم بنديه.

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
تا اونجا كه يادم مي يادم اسم ديويد كاپرفيلد براي خودش نيست و از روي يكي از كتاب هاي ديكنز برداشته
راستي داشتم همين جوري يه چرخي تو اينتر نت مي زدم اينم ديدم بد نيست شما هم ببينيد راجب همين مسئله است
http://www.istgah.com/keywords/kid_347/key_4155/from_25/to_0/210019.html

ali baba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان

من یک تر دست هستم. و البته کار اصلیم تردستی با کارته.
راستش خیلی اتفاقی این تاپیکو دیدم و دیدم دوستان بعضا حرفایی می زنن که یکم خنده داره و یکم...و الا اصولا حرف زدن درباره ی این اسرار فقط کار ما رو کساد می کنه.

اول بگم که من نمی خوام از تاریخچه ی جادو بگم و یا بگم که اصن کلمه ی magic از مغان ایران اومده و یا ....

اما بله ما هم جادو گری داریم و هم تردستی. و این هم بدونید که جادوگری بالای تردستی قرار میگیره...

اما در مورد این افرادی که میگید و بعضا هم اسامیشونو اشتباه میگید، مثلا کریس انجل نفر اولی بود که روی آب راه رفت! و یا دیوید کاپرفیلد نفر اولی بود که پرواز کرد! و اگه دیدوید بلین روی آب راه میره کار انجل رو انجام میده... یا فردی به نام پاول لی پال، اولین شخصی بود که هنر کارت بازی رو یاد میداد. اگه اینا کارهای همو انجام می دن به دنبال معامله ی کلکای هم هستن....بگذریم

اما اینا چه جوری انجام میدن؟؟؟

ببینید یه شخصی مثله دیوید بلین کاملا یک تردست هست! این رو من نمی گم اینو خودش میگه. و حتی توی آموزشهای تصویریش هم اینو قشنگ نشون میده...البته آموزشهای پابلیک شدش! منتها اینقدر قشنگ انجام می دن که آدم فک می کنه دارن جادو می کنن! من خودم زمانیکه دیدم دیوید بلین چه جوری پرواز میکنه نزدیک بود شاخ درآرم!!!!! شاید یه ماهی تو کفش بودم! تا اینکه وارد این دنیا شدم و فهمیدم که چطوریه... اما اینا دو نوع تردستی دارن، اما هردوش جلوی جمعه:
1. اون دسته ای که ما فقط نتیجه رو میبینم، مثل فکر خوانی
2. اون دسته ای که سیر کار از اول تا آخر می بینیم. مثل روی آب راه رفتن

اما چطور میبینم

بلین و انجل بنیانگذار street magic هستن. بطوریکه کارهایی که انجام می دن رو تو خیابون می کنن که درکش راحت تر باشه. بعد سی دیش رو می دن بیرون!! اگه بخوام توضیح بدم که چرا اینکا رو میکنن و چطور انجام می دن خیلی طولانی میشه ... که اگه علاقه مند بودید میگم...

اما یکی مثه کاپرفیلد که هنرشو مدیون special effect سینماست کارش با اون دو نفر قبلی جدا کرده... تا زمانیهم که براد کریستیان مدرسه ی illusionist رو راه ننداخته بود کارش خوب گرفته بود!!!! بعد که مدرسه اومد تو کار خیلی محترمانه کناره گرفت!!! اما خودش گفته بوده که من شیطان پرستم و می گفته که تعلیماتی هم از سای بابا داره...

(سای بابا یکی از مشهورترین جادوگران معاصر هست که در هند هست)

اینا باهم بد جوری رقابت دارن. مثلا انجل رو آب راه رفت بعدش بلین 44 روز توی شیشه پلمپ شده وسط زمینو هوا جلوی پل کمبریج لندن معلق بود!!!بدون اینکه چیزی بخوره!!!! البته گفته شده که آب می خورده...

یا اینکه انجل تونسته توی دستگاه کمباین سالم دربیاد و ... ازینا که اگه باز بخوام بگم خیلی طولانی میشه....

اما یه بار یکی از فیلمبردارهای بلین میاد و بعضی از مشهورترین کارای بلین رو لو میده... البته بلین بعدا گفته که اونا قدیمی بودن و اشکالی نداره...

در حالت کلی بعضی از این کارها تردستیه بعضی ها هنر سینماییه!! اگه هم بعضیاش واقعا جادوگری باشه (مثل معلق کردن کارت! که یکی جلوی چشمام انجام می داد و می گفت ریاضت دیده) دیگه جادوگریه...مگه اینکه یکی مثل براد کریستیان بیاد و با تردستی کازه و کوزشو بهم بریزه!!!!

یکی از سایتهای خوب در این زمینه www.ellusionist.com هستش

اگه سوالی هست در خدمتم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام دوستان

اما در مورد این افرادی که میگید و بعضا هم اسامیشونو اشتباه میگید، مثلا کریس انجل نفر اولی بود که روی آب راه رفت! و یا دیوید کاپرفیلد نفر اولی بود که پرواز کرد!

تا جایی که ما به یاد داریم برادران رایت اولین کسایی بودن که پریدن!!:whistle:!

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
الان معروف ترین شعبه باز بعد از دیوید کاپرفیلد یکی ه به اسم CHRIS ANGEL ! ! تقریبا همه کاراش توی پارک و اینور اونروه! با مردم عادی!

بالا