برگزیده های پرشین تولز

بهترین رشته ی دانشگاهی

ntier

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ویرایش پس از تحریر :

اگر دوستان از رشته ی دانشگاهی خودشان یا اینکه رشته ی مورد علاقه ی خود سخن بگویند می توانیم منبعی از رشته های دانشگاهی را در این تاپیک داشته باشیم.

انتخاب رشته ی دانشگاهی یک سلیقه ی شخصی است و هر کس موظف است بر اساس عقاید و سلایق خویش به انتخاب آن بپردازد.

رشته ی مورد علاقه ی من هم IT است.
فعلا​

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
از چه نظر میخوای مقایسه کنی اخه ؟
اینجوری که نمیشه , هرکی میگه رشته من بهترین هست !

اگه از نظر مالی بخوای بگی , بهترین رشته اونی هست که تو توش بیشتر بدونی !
تو هر رشته ای بیشتر بدونی , درامدت بیشتر هست و موفق تر !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
به نظر من یه چیز نسبیه یکی واقعا مثلا به ادبیات علاقه داره و میگه بهترینه من یه رشته دیگه و ...
ینی نمیشه بهترین رشته رو تعیین کرد و فقط میشه نظر شخصی رو گفت چون در واقعیت هم همه رشته ها مورد نیاز هست
شاید در ظاهر یه رشته با کلاس تر به نظر بیاد و یا درآمد بهتری داشته باشه ولی حقیقتش اینه که همه خوب و لازم برای جامعه هست
نظر شخصی من : من عمرانم و به نظرم بهترین رشتس(البته رشته کامپیوترم خیلی دوست دارم)

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
فکر کنم منظور ntier عزیز این بود که هرکس راجع به رشته ای که میخونه توضیح بده وتصمیم با خواننده باشه که انتخاب کنه بهترین برای خودش چیه!!
به قول shervinrv عزیز یه چیز نسبیه به علاقه شخصی بر میگرده و شرایط هر فرد.

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
بهترین رشته رشته ایه که همزمان هم بهش علاقه داری هم درآمد خوبی داره!دو دو تا چهارتا کن ببین میشه چه رشته ای!

maryam2810

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین رشته رشته ایه که همزمان هم بهش علاقه داری هم درآمد خوبی داره!دو دو تا چهارتا کن ببین میشه چه رشته ای!

میشه رشته ی " علـــــــــــوم ارتباطات اجتمـــــــــــاعی !!!

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان بد نیست که درباره ی رشته ی خودشون صحبت کنن. یا اینکه بهترین رشته ی دانشگاهی از نظر خودشون را بگن.

البته این یک دیدگاه شخصیه درباره ی انتخاب رشته ی مورد نظر اما خوب بد نیست که دوستان هم نظرشون رو اعلام کنن :happy:

پس منتظر نظر دوستان هم هستیم
روز خوش​

از این بحث های ....

می دونید چه مقدار دانشجو , دانشگاه و جامعه داره از این دید ... به تحصیل و دانشگاه ضربه می خوره ... می دونید که چقدر دانشجوها , محصل ها و خانواده ها سر این موضوع دل مشغولی و درگیری ذهنی دارن ... سر اینکه کدوم رشته با ارزش تره .. کدوم رشته کلاس بیشتری داره ( باور می کنید که خیلی از خانواده ها به خاطر کلاس اجتماعی شخص رو مجبور می کنن که رشته ای رو که دوست نداره انتخاب کنه ...)

معذرت می خوام دوست عزیز ;) . ولی ...

بهتره همونطور که خودشما هم گفتین به معرفی رشته های تحصیلی بپردازیم ...

شاید باور نکنید که بیش از 80 درصد ( آمار شخصیه) دانش آموزها از رشته ی که انتخاب می کنن اطلاعات ندارن و فقط به خاطر حرف اطرافیان ( که مملو از ... ) رشته رو انتخاب می کنن ... من خیلی با این طور افراد برخورد داشتم .

افسردگی تحصیلی یا عدم علاقه به رشته ی انتخابی , اکثر بچه های فروم دانشجو هستن و حتما با این موضوع برخورد کردن , من که بشخصه درصد بالایی از دانشجوها رو دیدم که بعد از دو سه ترم از انتخابی که داشتن پشیمون شدن , فقط و فقط به دلیل عدم اطلاعات ..

پس چه بهتره که به معرفی بپردازیم ...:happy:

به نظر من ( اگر موافق هستین ) پست اولتون رو کمی ادیت کنید و بیشتر رو موضوع معرفی تاکید کنید .

ntier

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از چه نظر میخوای مقایسه کنی اخه ؟
اینجوری که نمیشه , هرکی میگه رشته من بهترین هست !

البته دوستان هم گفتند که من منظورم این بود که حتما شما دارین درس می خوانین و آن را به عنوان رشته ی خود انتخاب کردین و حتما اون رو قبول دارین. مثلا چرا آن را قبول داری؟

البته استفاده کردیم از اینکه گفتین : « بهترین رشته آن است که در آن اطلاعاتت زیاد باشه »

ntier

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از این بحث های ....

می دونید چه مقدار دانشجو , دانشگاه و جامعه داره از این دید ... به تحصیل و دانشگاه ضربه می خوره ... می دونید که چقدر دانشجوها , محصل ها و خانواده ها سر این موضوع دل مشغولی و درگیری ذهنی دارن ... سر اینکه کدوم رشته با ارزش تره .. کدوم رشته کلاس بیشتری داره ( باور می کنید که خیلی از خانواده ها به خاطر کلاس اجتماعی شخص رو مجبور می کنن که رشته ای رو که دوست نداره انتخاب کنه ...)

شاید باور نکنید که بیش از 80 درصد ( آمار شخصیه) دانش آموزها از رشته ی که انتخاب می کنن اطلاعات ندارن و فقط به خاطر حرف اطرافیان ( که مملو از ... ) رشته رو انتخاب می کنن ... من خیلی با این طور افراد برخورد داشتم .

افسردگی تحصیلی یا عدم علاقه به رشته ی انتخابی , اکثر بچه های فروم دانشجو هستن و حتما با این موضوع برخورد کردن , من که بشخصه درصد بالایی از دانشجوها رو دیدم که بعد از دو سه ترم از انتخابی که داشتن پشیمون شدن , فقط و فقط به دلیل عدم اطلاعات ..

به نظر من ( اگر موافق هستین ) پست اولتون رو کمی ادیت کنید و بیشتر رو موضوع معرفی تاکید کنید .
نه منظور من این بود که دوستان بیایند و از رشته های خودشون صحبت کنن. وگرنه تا این حد می دانم که انتخاب رشته یک سلیقه ی کاملا شخصی است و کسی هم (به عقیده ی من) نباید نظرش رو تحمیل کنه.

فقط یک نوع دید کلی درباره ی رشته های مختلف هست. مثلا دوستی اگر (مثلا) داره معماری می خونه دربارش توضیح بده یا دوستان دیگه.

ممنون از شما ... پست اول رو هم چشم یک دستی به سر و روش می کشم :)

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
ببین تو کدوم رشته پارتی داری که بتونی استخدام بشی اونو انتخاب کن!!

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
ببین کدوم رشته بازار کار داره و ...
علاقه ولش
من رفتم عمران ... بهترین

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
بهترین رشته .... عملگی سر فلکه:f34r:..... همون شب مدرکتو میگیری تازه پولشم خوبه:cool:...فقط درس خوندن توش سخته:(...
کنکورشم همه کسی را قبول نمیکنن:p باید به هیکلت بخوره یا از دوستان افغانی باشی .:wacko:

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
علاقه ولش
من رفتم عمران ... بهترین
علاقه خیلی مهمتره ، به نظر من . البته خوب بازار کارم مهمه ... ولی باید آدم به رشتش علاقه داشته باشه وگرنه موفق نمیشه

GHoST_DoG

Registered User
لایک‌ها
2
از این بحث های ....

واقعا به نکات جالبی اشاره کردین

بهترین رشته .... عملگی سر فلکه:f34r:..... همون شب مدرکتو میگیری تازه پولشم خوبه:cool:...فقط درس خوندن توش سخته:(...
کنکورشم همه کسی را قبول نمیکنن:p باید به هیکلت بخوره یا از دوستان افغانی باشی .:wacko:

آره واقعا گل گفتی:D

واقعا ممکنه هر کسی علائق مختلفی داشته باشه و به خیلی از رشته ها علاقمند باشه ولی بالاخره با شرایط حاکم امروز هر کسی مجبور یکی از اون علایق رو انتخاب کنه و به هر حال مساله مالی منزلت اجتماعی و چیزهای دیگه هم تو این انتخاب مهمه به قول دوستمون اکثرا اطلاعات دقیقی از رشته های دانشگاهی ندارن و بعد از رفتن به دانشگاه اونم با شرایط سخت امروز حتی دچار افسردگی هم میشن البته به نظر من مقصر اصلی توی این مساله سیستم غلط آموزش و پرورش هست خداییش این درس حرفه و فن به چه درد میخورد چقدر ما رو با مشاغل آینده آشنا میکرد در واقع این وظیفه به عهده سیستم آموزشی هست تا بتونه استعداد ها رو به سمت مسیر درست هدایت کنه که متاسفانه چنین چیزی وجود نداره

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
علاقه ولش
من رفتم عمران ... بهترین

خب , شما دقیقا دارین از علاقتون طبعیت می کنین ... علاقه ی شما بازار و کار کردن و پول درآوردنه ... کسایی هستن که صرفا دوست دارن از خوندن درس لذت ببرن نه از پول درآوردن ...;)

واقعا به نکات جالبی اشاره کردین

[/SIZE]

:happy:

نه منظور من این بود که دوستان بیایند و از رشته های خودشون صحبت کنن. وگرنه تا این حد می دانم که انتخاب رشته یک سلیقه ی کاملا شخصی است و کسی هم (به عقیده ی من) نباید نظرش رو تحمیل کنه.

فقط یک نوع دید کلی درباره ی رشته های مختلف هست. مثلا دوستی اگر (مثلا) داره معماری می خونه دربارش توضیح بده یا دوستان دیگه.

ممنون از شما ... پست اول رو هم چشم یک دستی به سر و روش می کشم :)
متوجه منظور شما شدم ولی برای تاکید گفتم که مسیر تاپیک درست پیش بره ... ممنون از تغییری که دادین ..:happy:

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27

واقعا حرف قشنگي زدي ،اگر تو هر رشته اي وارد باشي مطمئن باش درآمد داره .

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
براي نمونه آقاي چلنگر مترجم رو يادتون هست كه ،اين آقا فكرش رو ميكرد در رشته اي كه هست انقدر خوب بتونه يك روزي پيشرفت كنه :D

s-t-t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
iبه نظر من آدم هر رشته ای رو که انتخاب میکنه برای اینکه موفق باشه باید در اون تخصص بهترین باشه .

بالا