برگزیده های پرشین تولز

نتورک مارکتینگ

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
لطفا یه توضیح در مورد نتورک مارکتینگ بدید!
در مورد چه چیزیش؟!
قبلاً تاپیک در این مورد زده شده که دوتاش هم مهم شده و تو همین صفحه هست.
اگه بازم سوالی داشتی دقیق بپرس.

Xiv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه طور کار می کنن؟

ashkan_m_04

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

بطور خيلي خلاصه مي گم :

نتورك ماركتينگ انقلابي در صنعت توزيع كالا ست .

زنجيره توليد قبلا به اين شكل بود :
توليد كننده --- توزيع كننده عهده --- توزيع كننده جز --- عمده فروش --- مغازه دار --- مصرف كننده
همه اين افراد بايد پول به دست بيارند به اين افزايش قيمت بايد هزينه انبارداري ، تبليغات و ... اضافه كرد.

اما امروزه كمپاني نتورك ماركتينگ محصول را توليد مي كند و به صورت مستقيم آنرا به دست مشتري فعال مي‌رساند كه در اغلب موارد مشتري نهايي نيز هست و در موارد ديگه به صورت شفاهي محصول را به دوستان ، همسايگان و اقوام معرفي مي كند و به فروش مي رساند.

توجه كنيد كه اين همه پول در روش توزيع قديم به هدر مي رفت حالا اين پول زياد در انقلاب توزيع كالا
1. صرف تحقيقات و توصعه كالا .
2. به دست مشتري هاي فعال مي رسد ( افرادي كه وارد اين تجارت شده اند. )

خيلي خلاصه به چند اختلاف بين نتورك ماركتينگ و دسيسه هاي هرمي اشره مي كنم:
1. واسطه ها را مي خواهيم حذف بكنيم پس كمپاني بايد توليد كننده باشد!!!! خود كمپاني نبايد به صورت واسطه گري محصول را از جاي ديگر تهيه كند .
2. هدف كمپاني فروش محصول باشد نه آدم يابي .
3. پورسانت فروش مستقيم بيشتر از بقيه پورسانت ها باشد .
4. محصول كه از طريق نتورك ماركتينگ به فروش مي رسد چه از نظر قيمت و چه از نظر كيفيت قابل رقابت با محصولات مشابه باشد .
5. مشتري نه تنها به صرف خريد از نتورك ماركتينگ نبايد ضرر كند بلكه بايد سود هم بكند .
....

اميدوارم مفيد بوده باشد

هرجاش كه گنگ بود تماس بگير برات توضيح بدم.

شاد باشي.

Xiv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون توضیحتون خیلی عالی بود.
حالا یه سوال: دیگه یه نتورک مارکتینگ خیلی خوب سراغ ندارید؟

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
اول از همه نتورك ماركتينگ اصلا تجارت الكترونيك نيست
دوم اينكه نتورك خوب كه تو مي خواي وجود نداره
سوم همشون كلاه برداريه
چهارم نتورك اصلا كار نيست و يه جور معرفيه كالا هست كه ما فقط اين استفاده ي غلطش رو استفاده مي كنيم
مثلا يكي از نتورك هاي موفق نتورك لوازم آرايش تو فرانسه بود تقريبا سودي نداشت ولي چون محصولش مورد استفاده فراوان بود به راحتي مي شد معرفي كرد به سرعت پيشرفت كرد و محصولي بود كه يه نفر به راحتي چند بار مي تونست از اون خريد كنه

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
سوم همشون كلاه برداريه
چهارم نتورك اصلا كار نيست و يه جور معرفيه كالا هست كه ما فقط اين استفاده ي غلطش رو استفاده مي كنيم
مثلا يكي از نتورك هاي موفق نتورك لوازم آرايش تو فرانسه بود تقريبا سودي نداشت ولي چون محصولش مورد استفاده فراوان بود به راحتي مي شد معرفي كرد به سرعت پيشرفت كرد و محصولي بود كه يه نفر به راحتي چند بار مي تونست از اون خريد كنه
متاسفانه در کشور ما همیشه دانایان مرددند و نادانان مطمئن!

ashkan_m_04

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سوم همشون كلاه برداريه

سلام دوست من

متاسفانه اكثر شركتهايي كه در ايران تحت عنوان نتورك ماركتينگ فعاليت كردند دسيسه هاي هرمي بودند .

دوست من اگه تا الان نتورك ماركتينگ خوب به شما معرفي نشده دليل بر عدم وجود نتورك ماركتينگ خوب نيست .

دسيسه هاي هرمي كلاه برداريه ولي نتورك ماركتينگ در كل دنيا به رسميت شناخته شده .از جمله كمپاني amwey كه بيش از 50 سال قدمت داره .

نتورك ماركتينگ يا بازاريابي شبكه اي همونطور كه از اسمش پيداست كار بازاريابي يا معرفي كالاست .

بله دوست من اكثر كمپاني هاي نتورك ماركتينگ محصولات مصرفي به فروش مي رسانند .

محصول و پلن دو ركن اساسي نتورك ماركتينگ هستند .

اگه دوست داشتي يك نتورك ماركتينگ خوب بهت معرفي بشه باهام تماس بگير .

شاد باشي .

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوست من
متاسفانه اكثر شركتهايي كه در ايران تحت عنوان نتورك ماركتينگ فعاليت كردند دسيسه هاي هرمي بودند .
دوست من اگه تا الان نتورك ماركتينگ خوب به شما معرفي نشده دليل بر عدم وجود نتورك ماركتينگ خوب نيست .
دسيسه هاي هرمي كلاه برداريه ولي نتورك ماركتينگ در كل دنيا به رسميت شناخته شده .از جمله كمپاني amwey كه بيش از 50 سال قدمت داره .
نتورك ماركتينگ يا بازاريابي شبكه اي همونطور كه از اسمش پيداست كار بازاريابي يا معرفي كالاست .
بله دوست من اكثر كمپاني هاي نتورك ماركتينگ محصولات مصرفي به فروش مي رسانند .
محصول و پلن دو ركن اساسي نتورك ماركتينگ هستند
اگه دوست داشتي يك نتورك ماركتينگ خوب بهت معرفي بشه باهام تماس بگير .
شاد باشي .

علیک سلام دوست من
در مورد اکثر شرکت هایی که به عنوان نتورک بودند حق با شماست
همون طور که نوشته بودم و خودم هم گفته بودم نتورک خوب هم هست و خیلی هم کار آمده
برای نتورک مارکتینگ هم معلومه که شناخته شده هست و حتی به تجارت Win to Win معروفه چون تو طرف قرار داد برنده هستند ( اطلاعاتی در این زمینه دارم و می دونم اولین فکر این تجارت به اواخر جنگ جهانی دوم و یک ریاضی دان می رسه )
چیزی راجب بازار یابی شبکه نشنیدم
محصول و پلن دو ركن اساسي نتورك ماركتينگ هستند = شک نکن
برای معرفی هم دستت درد نکنه یه PM به من بزن اگه زحمتت نیست مرسی

بالا