برگزیده های پرشین تولز

انتقال سریع data های حجیم از desktop به لپ تاپ

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

من به دلیل نوع کارم مجبورم هر روز دیتا ی حجیمی( حدود 3 گیگ) رو بریزم روی لپ تاپ و در آخر روز دوباره بریزم روی desktop.سوال من این هست که سریع ترین زمانی که بشه این کار رو انجام داد چی هست؟ کاری که چند روزی انجام دادم زیپ کردن اون حجم و رایت کردن اون بود... همین کار رو با دیتای روی لپ تاپ هم انجام دادم... اما اولا وقت گیر هست دوم هزینه بر... به همین دلیل می خواستم از دوستان بپرسم راه سریعتری وجود داره؟... با توجه به اینکه حجم مورد نظر داره هر روز بیشتر میشه...

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
میتونی یه هارد ایکسترنال بگیری و خیال خودتو راحت کنی

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
نه فلش با هارد اکسترنال فرق میکنه
هارد اکسترنال عین هارد معمولیه ولی راحت میتونی حمل ونقلش کنی
این هاردا یا از پورت فایروایر استفاده میکنن یا از usb به هر حال بدون خریدن اینا هم میتونی کارتو راه بندازی
با شبکه کردن دو کامپیوترت خیلی سریعتر از رایت کردن میشه اطلاعاتو منتقل کرد

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
نه فلش با هارد اکسترنال فرق میکنه
هارد اکسترنال عین هارد معمولیه ولی راحت میتونی حمل ونقلش کنی
این هاردا یا از پورت فایروایر استفاده میکنن یا از usb به هر حال بدون خریدن اینا هم میتونی کارتو راه بندازی
با شبکه کردن دو کامپیوترت خیلی سریعتر از رایت کردن میشه اطلاعاتو منتقل کرد

من سر در نمیارم... اما چون هارد اضافه وزن بار منو زیاد میکنه شاید جالب نباشه...

می تونی توضیح بدی چطور بین لپ تاپ و دسک تاپ شبکه ایجاد کنم؟ آیا باید کارت شبکه روی دسک تاپم نصب بشه
و آیا سرعت انتقال دیتا بالا هست؟...

Bizhan26

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظورت همین فلش دیسک هست... یا چیز دیگه ای ؟ اونوقت اگر هارد اکسترنال بگیرم...دیتا ها به سرعت منتقل میشه؟

منم با نظر آقاي آباداني موافقم شما ميتونيد از دونوع هارد اكسترنال استفاده كنيد
يك هارد اكسترنال براي پشتيبان گيري از فايلهاست كه يكخورده بزرگه و براي حمل و نقل با نوت بوك مناسب نيست ولي يكي ديگه كه خودمم ازش استفاده ميكنم با استفاده از هارد نوت بوك ساخته ميشه خودت هم به راحتي ميتوني درستش كني يك قاب هارد ميخواد به قيمت 12 هزار تومن كه توي سخت افزارفروشي ها ميتوني پيدا كني و يك هارد نوت بوك به ظرفيتي كه فكر ميكني نياز داري من از هارد 40 گيگ استفاده كردم ارتباط اين هارد توسط پرت يو اس بي برقرار ميشه ولي كابلش بايد مستقيماً به درگاه يو اس بي وصل بشه منظورم بدون كابلهاي رابطه. اگه مشكلي داشتي در خدمتم

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بالاترین سرعت همون شبکه هست
برای شما با فلش یا هارد 4 بار میشه
اما اونجوری 2 بار میشه
موفق باشی:cool:

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
می تونی توضیح بدی چطور بین لپ تاپ و دسک تاپ شبکه ایجاد کنم؟ آیا باید کارت شبکه روی دسک تاپم نصب بشه
و آیا سرعت انتقال دیتا بالا هست؟...
سرعت انتقالش خوبه البته بستگی به باسیم یا بی سیم بودنش هم داره
باید هر دو کامپیوتر کارت شبکه داشته باشند ( مادربورد و نوت بوک های تقریبا جدید همه دارند حتی اگه یکی یا هر دو کامپیوترات نداشت قیمتش در حد 10000 تومن هستش که نسبت به یه هارد اکسترنال 100000 تومنی خیلی ارزونتره)
برای چه جوریشم از بچه های بخش شبکه سوال کن من ممکنه ریزه کاریاشو ندونم

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
بالاترین سرعت همون شبکه هست
برای شما با فلش یا هارد 4 بار میشه
اما اونجوری 2 بار میشه
موفق باشی:cool:

اینکه میگی سرعت انتقال با شبکه از هارد بیشتره و قیمتش هم ارزونتره به نظر جالب میاد... اما سوالی برای من پیش اومده...

اگه از هارد اکسترنال(حالا هرنوع هاردی) استفاده کنم... مگه اینطور نیست که دیتا روی یک بار روی هارد اکسترنال میریزم...موقعی که به مقصد رسیدم به لپ تاپ وصل میکنم... بدون اینکه نیاز باشه روی لپ تاپ بریزم... اونو update کنم...وقتی برگشتم خونه دوباره وصل کنم به دسک تاپ واطلاعات جدید رو روی هارد دسک تاپ بریزم... خوب اینجوری که دو بار میشه... مگر همین طور نیست؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
خوب شبکه مناسبترین راه حل هست هم از نظر سرعت و هم از نظر اقتصادی و دوستان هم اشاره کردن - البته با فرض اینکه لپ تاپ بین خانه و محل کار در رفت و آمد هست!

اما موضوع اصلی این هست که اصولا" جابجایی کل اطلاعات نادرست است و فقط باید تغییرات منتقل بشه. نمیدونم این اطلاعات شما ماهیتش چی هست ولی اگر دیتابیس هست (مثل sql یا access) راههای اصولی برای اینکار وجود داره.

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
خوب شبکه مناسبترین راه حل هست هم از نظر سرعت و هم از نظر اقتصادی و دوستان هم اشاره کردن - البته با فرض اینکه لپ تاپ بین خانه و محل کار در رفت و آمد هست!

اما موضوع اصلی این هست که اصولا" جابجایی کل اطلاعات نادرست است و فقط باید تغییرات منتقل بشه. نمیدونم این اطلاعات شما ماهیتش چی هست ولی اگر دیتابیس هست (مثل sql یا access) راههای اصولی برای اینکار وجود داره.

بله لپ تاپ بین خانه و محل کار در رفت و آمد هست. دیتای مورد نظربک آپ outlook هست. من برای مدیریت بهتر مطالب و مقاله ها از دایرکتوری outlook استفاده می کنم.چون اون اطلاعات هر لحظه در حال تغییر است باید حتما روی نسخه uptade شده کار کنم.اگر محل کار هستم آخرین تغییرات منزل رو داشته باشم و همینطور اگر منزل هستم آخرین تغییرات محل کار...

hosin39

Registered User
لایک‌ها
0

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
سیستم خودمو ارتقا دادم... کارت شبکه آنبرد داره...
الان به خوبی بین لپ تاپ و دسک تاپم شبکه برقرار هست و استفاده میکنم و راضی هستم

ممنون از راهنمائی صمیمانه دوستان

بالا