برگزیده های پرشین تولز

علت بوی گند کولر چیه؟؟

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
این کولر آبی ما که روی پشتبام قرار گرفته هر از گاهی بوی گند میده!؟؟ (یه بویی مثل بوی آب حوضی که مونده باشه یا بوی ماهی گندیده:puke: ) این در حالیه که ما دوتا کولر داریم، ولی فقط یکیشون دچار این مشکل می شه!
کسی می دونه علت این موضوع چیه؟
در ضمن راه حل این مشکل چیه؟
واقعاً بوی ناجور و غیر قابل تحملیه!
پیشاپیش از راهنمایی و همکاری شما سپاسگذارم:happy:

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احیانا اونی که بوی بد میده تو سایه نیست ؟

راه حلی که میشه پیشنهاد داد اینه که یا کولرتون رو بزرارین یه جایی که حداقل نیمی از اون آفتاب بخوره . . . اگه نه یه مقدار آب لیمو خالی کنید داخلش (هرچند میشه مثه فالوده بروشی :دی)

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
این کولر آبی ما که روی پشتبام قرار گرفته هر از گاهی بوی گند میده!؟؟ (یه بویی مثل بوی آب حوضی که مونده باشه یا بوی ماهی گندیده:puke: ) این در حالیه که ما دوتا کولر داریم، ولی فقط یکیشون دچار این مشکل می شه!

اشکال از پوشالشه پوشالش رو از چوبی تهیه کردن که وقتی تر میشه بو گند میگیره! پوشال رو عوض کن

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29

دقیقا مال ما هم اینطوریه!
میگن نزدیک فاضلاب باشه اینطوریه!باید کانالشو عوض کرد!:D

TIKTAZ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میتونید از این بوگیر های کولر بخرید و استفاده کنید

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62

بوي گند بعلت فعاليت يه سري قارچ هستش كه در كف كولر و اطراف جدارش دارن وول ميخورن و عاشق جاهاي مرطوب و نمناك هستن(مث همون قارچ هايي كه بي ادبي ميشه روم به ديوار گلاب به روتون زير بغل انسان ها هم فعاليت ميكنن!)
براي از بين بردن اين بو تمام بدنه كولر از داخل را با فرچه سيمي و مقداري مواد شوينده قوي تميز كنيد.

TIKTAZ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همون بوگیر جواب میده

KENSHIN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
محتملا یک جنازه را تکه تکه کرده اند ، سپس در همان کولر جاسازی کرده اند:blink::blink::blink::blink:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
دقیقا مال ما هم اینطوریه!
میگن نزدیک فاضلاب باشه اینطوریه!باید کانالشو عوض کرد!:D

تنها پاسخ نزدیک به واقعیت همین هست!

نزدیک به فاضلاب نه - نزدیک به علم بوگیر فاضلاب که روی پشت بام هست.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
ما يه كولر گازي داشتيم هر چند دقيقه يه بار بوي بدي ازش ميومد. حالمون رو ميگرفت.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
تنها پاسخ نزدیک به واقعیت همین هست!

نزدیک به فاضلاب نه - نزدیک به علم بوگیر فاضلاب که روی پشت بام هست.

نه عزیز دل برادر کولر ما در بالکن هست و همین مشکل رو هم داشت!:cool:

KhersKuchulu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معمولا مشکل از پوشال هست (اگر دیر به دیر عوض میکنید)، ممکن هم هست که داخل کانال کولر، چیزی افتاده باشه، مثلا موش مرده! و یا پوشش کپک زده باشه.

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
توی آبش کمی وایتکس بریز و پس از چند ساعت خالی کن !

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
بوي گند بعلت فعاليت يه سري قارچ هستش كه در كف كولر و اطراف جدارش دارن وول ميخورن و عاشق جاهاي مرطوب و نمناك هستن(مث همون قارچ هايي كه بي ادبي ميشه روم به ديوار گلاب به روتون زير بغل انسان ها هم فعاليت ميكنن!)
براي از بين بردن اين بو تمام بدنه كولر از داخل را با فرچه سيمي و مقداري مواد شوينده قوي تميز كنيد.
آقا این امضای عریض شما تو هر تاپیکی که میرین درد سر سازه!!1
ادیتش کن عزیز من صفحه رو به هم ریخته!

subzeroking

Registered User
لایک‌ها
0
اولاً از همه دوستان بابت راهنمایی و در اختیار قراردادن تجربیاتشون تشکر می کنم.
از اونجایی که امروز این کولر کذایی با بوی مطبوعش ما رو کلافه کرده بود، این تایپیک رو زدم تا بلکه بتونم با راهنمایی شما دوستان علت این امر رو بفههم.
به پیشنهاد یکی از دوستان که گفته بودند بوگیر بذارم توی کولر عمل کردم ولی متأسفانه افاقه نکرد. مدت خیلی زیادی هم نیست که این پوشال رو روش گذاشتم (پس نمی تونه مال کهنگی پوشال باشه) در ضمن برای هر دو کولر در یک زمان و از یک مارک پوشال گرفتم. حالا اینکه چرا یکی بو می ده و یکی نه، دیگه چیزی به ذهن من که نمی رسه... در ضمن هر دو کولر به یک اندازه آفتاب می خورند و از این نظر هم تفاوتی نیست. باید بگم بویی که می ده، بوی فاضلاب نیست که بگیم نزدیک هواکش چاهه و از این حرفها. بو، بوی خره یا آب حوض که خیلی وقت مونده باشه (کلاً یه بوی زق توی همین مایه هاست). آب کولر و عوض کردم، اونو قشنگ شستم و دوباره آبش رو خالی کردم، هیچکدوم فایده ای نداشت. ظاهراً خود آب بو نمی ده، بلکه پوشالها بو می ده چون موقعی که کولر خاموش باشه (و پوشالها خشک) اگه بدون پمپ روشن بشه اصلاً بو نمی ده ولی به محض اینکه آب به پوشال می رسه یه بویی راه می افته که :puke:... ولی من موندم چرا فقط این یکی کولر بو می ده؟؟؟
بر فرض که مشکل از نوع پوشال باشه. آخه چطور بفهمم که چه نوع پوشالی باید بگیرم. همه که مثل همدیگه است.
به نظرتون چیکار کنم؟

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
آقا این امضای عریض شما تو هر تاپیکی که میرین درد سر سازه!!1
ادیتش کن عزیز من صفحه رو به هم ریخته!

چشم دوست عزيز اديتش كردم (تو browser من مشكلي پيش نمياد يعني صفحه به هم نميريزه):)

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوست عزیز کلید شکل شما در دست منه!
ابتدا لباس مخصوص کارگری رو میپوشید مقداری ماده شوینده(ترجیحا پودر لباس شویی) و یک فرچه و یک صابون لوکس(ترجیحا" عسلی) رو برداشته به سمت کولر حرکت میکنید .درپوش ها رو برمیداری و کل آب داخل کولر رو تخلیه میکنی بعد مواد شوینده رو در کفی کولر ریخته و با فرچه حسابی به جونش میفتی تا خودش بگه غلط کردم.بعد خوب با آب میشوری و دوباره آبگیری میکنی بعدش صابون لوکس رو داخل آب رها میکنی .درپوش رو میزاری میری پایین یه دوش میگیری (چون ممکنه بوی عرق خودتو با بوی کولر اشتباه بگیری)بعد یه شربت شاتوت درست میکنی میری روی مبل جلوی کولر میشینی و نوش جان میکنی.و از بوی مطبوع کولر لذت میبری.
ترفند:برای رسیدن به هوای خنک تر از خروجی کولر میتونید هر رو صبح نصف قالب یخ داخل کولر بندازید.(امتحان شده و 100% مفید)
محکم کاری:میتونی برای اینکه دیگه کامل مطمئن بشی پوشال رو هم عوض کنی.
اگه این کارو کردی و بازم بو بد به مشامت رسید ایندفعه دونفری(یه همکار) با هم به سمت کولر حرکت میکنید با اره برقی کانال رو میبرید کولر رو جدا کرده و از پشت بام به وسط کوچه پرتاب میکنید .بعد یه زنگ به شهرداری میزنید که بیان جمش کنن!!!(اینو از تو پت و مت یاد گرفتم)

بالا