برگزیده های پرشین تولز

سقط جنین قتل یا حق انتخاب زنان

سقط جنين از حقوق زنان است؟

• Total voters
    35
  • Poll closed .

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
واتیکان خواستار قطع کمک ها به عفو بین الملل شد

واتیکان سقط جنین را "قتل" توصیف کرده است
واتیکان پس از متهم کردن گروه "عفو بین الملل" به تشویق سقط جنین، کاتولیک های جهان را ترغیب کرده است از اهدای کمک به این گروه خودداری کنند.
واتیکان گفت در حال معلق کردن کلیه کمک های مالی خود به عفو بین الملل بر سر آنچه تغییرات اخیر در سیاست این گروه در مورد سقط جنین خواند است.

عفو بین الملل در واکنش گفته است که سقط جنین را به عنوان یک حق همگانی تشویق نمی کند.

اما این گروه گفت که زنان حق انتخاب دارند، به خصوص در مورد حاملگی ناشی از تجاوز یا همخوابگی با بستگان خونی.

کاردینال رناتو مارتینو، رئیس "شورای پاپی برای عدالت و صلح" سقط جنین را "قتل" توصیف کرد.

وی گفت: "و توجیه آن با برخوردی گزینشی، مثلا در مورد تجاوز، یعنی تعریف یک کودک بیگناه در شکم مادر به عنوان دشمن، به عنوان 'چیزی که می شود نابود' کرد."

موافقان سقط جنین با ارائه چنین تعریفی از جنین در ابتدای شکل گیری به عنوان یک "انسان" یا "کودک" مشکل دارند.

عفو بین الملل می گوید در مورد درست یا غلط بودن سقط جنین موضع گیری نمی کند.

اما این گروه از موضع تازه خود در حمایت از سقط جنین برای زنان، در زمانی که سلامتشان در خطر است یا حقوق انسانی آنها نقض شده، به خصوص در موارد ذکر شده، دفاع کرد.

کیت گیلمور، معاون دبیر کل عفو بین الملل، به خبرگزاری رویتر گفت: "حرف ما در مجموع این است که جرم دانستن برخورد زنان با حقوقشان در زمینه تولید مثل، پاسخ صحیحی برای این مساله نیست."

خانم گیلمور گفت: "کلیسای کاتولیک، با ارائه تصویری نادرست از موضع ما در ارتباط با جنبه های انتخابی سقط جنین، در واقع تلاش های حقوق بشر را به خطر می اندازد."

سازمان بهداشت جهانی می گوید سالانه در حدود 45 میلیون مورد بارداری ناخواسته در سراسر جهان با سقط جنین پایان داده می شود.

به گفته این سازمان سالانه نزدیک به 70 هزار زن در اثر سقط جنین غیربهداشتی جان خود را از دست می دهند.

اگه تاپیک منحرف شد مدیران عزیز یه قفل بزنن پاش!;)

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
افزایش آمار سقط جنین قانونی در ایران

سقط جنین قبل از چهارماهگی و با تشخیص پزشک متخصص و سازمان پزشکی قانونی مجاز است
سازمان پزشکی قانونی ایران گزارش داده که در سال گذشته دو هزار عمل سقط جنین قانونی در ایران صورت گرفته است.
شهاب الدین صدر، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران گفته است که با اجرای طرح سقط جنین موسوم به "سقط جنین درمانی"، جلوی مراکز غیر مجاز و سقط جنین های غیر قانونی گرفته شده است.

به گفته آقای صدر، مجوز سقط جنین بعد از انجام کار کارشناسی و فتوای مراجع تقلید در صورتی داده می شود که مادر بیماری داشته و ادامه بارداری برای وی خطر جانی به همراه داشته باشد.

بر اساس قوانینی که دو سال پیش در مجلس تصویب شد، سقط جنین با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تائید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که پس از ولادت موجب "حرج والدین" یا طفل می شود و یا بیماری مادر که جان مادر را تهدید کند قبل از ولوج روح (چهار ماه و ده روز) با رضایت زن و شوهر مجاز است.

بر اساس قوانین و مقررات، اگر جنین بیمار باشد و به مرده زایی منجر شود با انجام معاینات پزشکی و آزمایش های تخصصی، مجوز قانونی سقط جنین صادر می شود.

هدف از تصویب این قانون، جلوگیری ازسقط های غیرقانونی و جلوگیری از ادامه بارداری مخاطره آمیز بر مادران یا کودکانی است که به علت بیماریهای دوران جنینی، زندگی مشقت باری متوجه مادران، کودکان و خانواده آنها است.

بر اساس احکام اکثر فقهای شیعه، سقط جنین پیش از دمیدن شدن روح در صورتی که خطر جانی برای مادر داشته باشد جایز است

کارشناسان امیدوارند با قانونی شدن سقط جنین، تا حدودی جلوی تولد کودکان مبتلا به انواع اختلالات ژنتیکی، ارثی و مادرزادی گرفته شود.

در سال های گذشته سقط جنین قانونی در ایران بسیار کم بوده و در موارد محدودی اجازه سقط جنین صادر می شد.

تا میانه دهه 1370 شمسی سقط جنین در ایران ممنوع بود و بعد از آن هم فقط به جنین های مبتلا به بیماری تالاسمی، مجوز سقط جنین داده می شد.

بعد از آن در اوایل سال 80 با دستور رئیس قوه قضائیه مجوز سقط جنین به سازمان پزشکی قانونی داده شد تا با در نظر گرفتن مسائل شرعی و پژشکی برای کسانی که مصلحت بداند مجوز سقط جنین صادر کند.

ملاحظات شرعی

در احکام اسلام، سقط جنین از محرمات قطعی است و در قرآن نیز اشاراتی به آن شده است اما تهیه کنندگان طرح، این حکم را به بعد از چهار ماهگی و دمیدن روح بر جنین مستند کرده و می گویند "دلالت آیات قران بر جنین قبل از دمیدن روح مشکل است."

با وجود قانونی شدن سقط جنین، برخی آمارهای غیر رسمی از بالا بدون میزان سقط جنین غیر قانونی در ایران حکایت دارد

فقهای شیعه تشکیل جنین را به دو مرحله تقسیم کرده اند: "ییش از چهار ماهگی و پیش از دمیده شدن روح و پس از چهار ماهگی و پس از دمیدن شدن روح."

بر اساس احکام اکثر فقهای شیعه در مرحله اول سقط جنین و پیش از دمیدن شدن روح در صورتی که خطر جانی برای مادر داشته باشد جایز است و چون جنین هنوز به مرحله "نفس محترمه" نرسیده است جان مادر بر حیات نباتی جنین تقدم دارد.

اما سقط جنین پس از دمیدن شدن روح حرام است و جایز نیست اعم از این که برای مادر خطر داشته باشد یا مشکلات روحی و روانی ایجاد کند و یا خطری متوجه جنین باشد.

بر اساس قوانین ایران، اگر سقط جنین قبل و بعد از چهارماهگی به وسیله مادر به صورت عمدی یا غیر عمدی صورت گیرد، مادر قصاص نمی شود و تنها محکوم به پرداخت دیه است.

اما اگر سقط جنین به وسیله شخصی غیر از مادر صورت گیرد، علاوه بر پرداخت دیه یا قصاص به یک تا سه سال زندان محکوم خواهد شد.

عمل سقط جنین در ایران غیرقانونی است و برخی پزشکان و مراکز درمانی و حتی افراد غیر متخصص با هزینه گزاف اقدام به عمل سقط جنین می کنند.

با وجود قانونی شدن سقط جنین در موارد خاص، برخی آمارهای غیر رسمی از بالا بدون میزان سقط جنین غیر قانونی در ایران حکایت دارد.

برخی منابع خبری، سقط جنین غیر قانونی در ایران را تا سالی 80 هزار مورد برآورد کرده اند که عمدتا در شرایط غیر بهداشتی و خطرناک صورت می گیرد.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
زن حق داره بچه دار نشه ولی حق نداره جنین رو سقط کنه
اینهمه راههای جلوگیری از بارداری
وقتی باردار شد به نظر من حق سقط نباید داشته باشه مگه در موارد ضروری
ولی اینی که الان رایج شده غلطه
البته این نظر شخصی من بود

Domain

Registered User
لایک‌ها
2
منم همین نظر رو دارم ;)

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان گرامی،

همانطور که ميدانيد اين مسيله چندان ساده نيست که با يک رأی گيری يا اين نکته که
روش های جلگيری هست پس ... بتوان به آن پاسخ داد.
خواهش من اين است که قبل از اينکه نظرتان را بنويسيد، از خودتان بپرسيد آيا حداقل
به جوانب چند گانه آن انديشيده ايد؟ آيا تمام کسانی که ميخواهند، يا مجبور به کورتاژ
هستند تحت شرايط يکسان هستند، به دلايل مشابه ميخواهند به اين کار دست بزنند و...

و آيا نظر مخالفان را محک زده ايد، کاملا درک کرده ايد؟ اين شرط آزاد انديشی است و شرط مقابله افکار و انديشه ها.

شايد برای شروع بد نباشد که فهرستی از مواقعی که اين کار لازم است، و مواقعی که
نه، را تهيه کنيد. خود را جای مخالفان بگذاريد، سعی کنيد که حتی يک لحظه که شده، خودتان
نباشيد و از حفاظی که بدور عقايدتان کشيده ايد بگذريد. شايد آنگاه بتوانيد عادلانه تر
قضيه را ببينيد.

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان گرامی،

به جوانب چند گانه آن انديشيده ايد؟ آيا تمام کسانی که ميخواهند، يا مجبور به کورتاژ

و آيا نظر مخالفان را محک زده ايد، کاملا درک کرده ايد؟ اين شرط آزاد انديشی است و شرط مقابله افکار و انديشه ها.

نه، را تهيه کنيد. خود را جای مخالفان بگذاريد، سعی کنيد که حتی يک لحظه که شده، خودتان
نباشيد و از حفاظی که بدور عقايدتان کشيده ايد بگذريد. شايد آنگاه بتوانيد عادلانه تر
قضيه را ببينيد.
عالی بود متشکرم

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوستان گرامی،

و آيا نظر مخالفان را محک زده ايد، کاملا درک کرده ايد؟ اين شرط آزاد انديشی است و شرط مقابله افکار و انديشه ها.

قضيه را ببينيد.
دوست عزیز
وقتی خود من نوشتم در موارد ضروری دیگه جای حرفی نمیمونه
شما میگی خودتو بزار جای فرد منم همینو گفتم
گفتم جایی که ضرورت داره
روش های جلوگیری جواب نداده
بچه ناقصه مادر خطر فوت براش هست و یا اینکه امکان نگه داری از بچه نیست و ..... سقط میکنن
زیاد شدن این سقط ها و دلیل مخالفت اکثر افراد با سقط واسه این افراد مشکل دار که نیست بیشتر برای افرادی هست که با زنا بچه دار میشن
برای اینکه ذره ای از حالشون کم نشه خیلی راحت کارشونو میکنن بعد میرن سقط میکنن
مخالفت همه با اینه وگرنه کسی که مشکل داره خب باید سقط کنه تا مشکل بزرگتر نشه
پس من وقتی میگم در موارد ضروری ینی اینکه نظر مخالفان رو هم در نظر گرفتم مسلما هیچ عاقلی نمیگه بزارید کثافت کاری بکنند و سقط هم بکنن هر کی مخالفه با اون کسانی مخالفه که اون مشکلاتی که عرض کردم رو نداره نه با این قضیه که مخالفت کردم
منم اگه گفتم مخالفم با اون قسمت دوم بود

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل از آنجا ناشی میشود که برخی به روابط جنسی طبیعی به چشم هرزگی نگاه میکنند و عقوبتهایی چون بچه دار شدن و ابتلا به ویروس H.I.V را برای آن درنظر میگیرند :(

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
مشکل از آنجا ناشی میشود که برخی به روابط جنسی طبیعی به چشم هرزگی نگاه میکنند و عقوبتهایی چون بچه دار شدن و ابتلا به ویروس H.I.V را برای آن درنظر میگیرند :(
نه دوست عزیز کسی چنین تصوری نداره
واقعیت هارو در نظر بگیرید
در مورد ایدز اینجوری نیست ولی در مورد سقط اکثرا بچه های زنا زاده هست که قربانی میشن و سقط میشن
حتی اگه میزانش کم هم باشه باید با این نوع سقط مبارزه بشه(تاکید میکنم فقط این نوع سقط)

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز
وقتی خود من نوشتم در موارد ضروری دیگه جای حرفی نمیمونه
شما میگی خودتو بزار جای فرد منم همینو گفتم
گفتم جایی که ضرورت داره
روش های جلوگیری جواب نداده
بچه ناقصه مادر خطر فوت براش هست و یا اینکه امکان نگه داری از بچه نیست و ..... سقط میکنن
زیاد شدن این سقط ها و دلیل مخالفت اکثر افراد با سقط واسه این افراد مشکل دار که نیست بیشتر برای افرادی هست که با زنا بچه دار میشن
برای اینکه ذره ای از حالشون کم نشه خیلی راحت کارشونو میکنن بعد میرن سقط میکنن
مخالفت همه با اینه وگرنه کسی که مشکل داره خب باید سقط کنه تا مشکل بزرگتر نشه
پس من وقتی میگم در موارد ضروری ینی اینکه نظر مخالفان رو هم در نظر گرفتم مسلما هیچ عاقلی نمیگه بزارید کثافت کاری بکنند و سقط هم بکنن هر کی مخالفه با اون کسانی مخالفه که اون مشکلاتی که عرض کردم رو نداره نه با این قضیه که مخالفت کردم
منم اگه گفتم مخالفم با اون قسمت دوم بود

ببينيد دوست من،

شما خيلی اينکه-من-ميگم-درسته با قضيه برخورد ميکنيد.

قبل از عرض چند نمونه بگويم که در نوشته شما تضادی هست. آنچه که شما به زنا
نام ميبريد در داخل ايران حکم خودش را دارد و طبيعتا افرادی که در اين مقوله قرار ميگيرند
اگر هم سقط ميکنند، از مراجع قانونی مخفی ميباشد و در خفا انجام ميشود پس در مورد آنها
نميشود کاری کرد! حال اگر در کشوری چون فرانسه، آمريکا و ... بنگريم، اصلا مسيله زنا
مطرح نيست پس حکمش با نمونهای داخل ايران فرق دارد. اين يک نکته.

مثال اول:
حتی وقتی ميخواهيد دلايل قابل قبول برای سقط جنين را از ديد خودتان نام ببريد ميگوييد:
مواقع ضروری. خوب اگر تولد بچه نه برای جان مادر و نه برای جان خودش خطر آفرين باشد
ولی قبل از تولد، چيزی حدود ماه های اول، در يافته شود که جنين دچار عقب ماندگی، مريضی
ژنتيک خاصی و ... هست که پس از تولد زندگی پر عذابی خواهد داشت، اين چطور؟

مثال دوم:
اگر زن، دختر، بدليل تجاوز باردار شده بود چطور؟

مثال سوم:
اگر پدر مادر 50-60 سالشان باشد و دست بر قضا بی آنکه فکر کده باشند که ممکن است
ناگهان بچه دار شوند، آن چطور؟

مثال چهارم:
اگر حتی در سنين پايين تر، 30-40 سال باز هم از دست اتفاق مادر باردار شود، آنوقت چطور؟ سعی
کنيد خودتان را جای آنها بگذاريد، و تصور کنيد موقعيت مالی، شغلی، تفاهم اخلاقی، ...
موجود، شرايط بسيار دشوار اگر نه نا ممکنی را برای پرورش درست کودک در بر خواهد داشت.
آنگاه آيا شما ترجيح ميدهيد که فرزند ديگری داشته باشيد که شايد به طلاق شما منجر شود،
شايد بعلت کمبود امکانات مالی به هيچ جايی در زندگی نرسد و از همان اوان کودکی مجبور شود
که کار کند و ...

باری، من نه در اينجا و نه در نوشته قبلی نخواستم خدای ناکرده تصوری در شما ايجاد کنم که گويا
نگاه کردن ... اندر ... است. جسارت نخواهم کرد و اينکار را درست نميدانم. تلاش من اين بود که
همانطور که قبلا نوشتم از دوستان بخواهم به ابعاد گسترده تری در اين خصوص عنايت
کنند چرا که مسايل اجتماعی معمولا بسيار پيچيده تر از آن است که در ابتدا به چشم ميآيد.

مخلص شما.

پ.ن.: من در اين زمينه نظر واحدی ندارم و معتقدم که بايد قدرت تصميم گيری را
در هر مورد به دادگاه سپرد، مگر در مواقعی که مسيله جانی در کار است که دکتر معالج قدرت
اعمال نظرش را با موافقت مادر/پدر/... بايد داشته باشد، و دادگاه هم نبايد
فقط به يک قانون بچسبد، حتی اگر از قوانين و نوشته های شرع منتج شده باشد چرا که
مسايل امروز 99.99% با نمونه های 1400 سال پيش خود فرق دارد و بسياری از شرايط و
مسايل امروزه، مصداقی در گذشته نداشته اند که بتوان براحتی معادل يابی کرد.

روز همه انديش مندان بخير.

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد ایدز اینجوری نیست ولی در مورد سقط اکثرا بچه های زنا زاده هست که قربانی میشن و سقط میشن
به فرض که همبستر شدن دو نفر برای ارضای خودشون اشتباه و رعایت نکردن استفاده از وسایل پیشگیری به حکم یک جنایت باشه، آیا بهتر آن است که فرد دیگری (مولود) علاوه بر والده تاوان این اشتباه(به فرض) و جنایت را بپردازد و یا آنکه قبل از وقایع پیچیده و غ.ق. جبران بعدی جلوگیری گردد؟

درصورت امکان بفرمایید چرا: "حتی اگه میزانش کم هم باشه باید با این نوع سقط مبارزه بشه" ؟؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ببينيد دوست من،

شما خيلی اينکه-من-ميگم-درسته با قضيه برخورد ميکنيد.

قبل از عرض چند نمونه بگويم که در نوشته شما تضادی هست. آنچه که شما به زنا
نام ميبريد در داخل ايران حکم خودش را دارد و طبيعتا افرادی که در اين مقوله قرار ميگيرند
اگر هم سقط ميکنند، از مراجع قانونی مخفی ميباشد و در خفا انجام ميشود پس در مورد آنها
نميشود کاری کرد! حال اگر در کشوری چون فرانسه، آمريکا و ... بنگريم، اصلا مسيله زنا
مطرح نيست پس حکمش با نمونهای داخل ايران فرق دارد. اين يک نکته.

مثال اول:
حتی وقتی ميخواهيد دلايل قابل قبول برای سقط جنين را از ديد خودتان نام ببريد ميگوييد:
مواقع ضروری. خوب اگر تولد بچه نه برای جان مادر و نه برای جان خودش خطر آفرين باشد
ولی قبل از تولد، چيزی حدود ماه های اول، در يافته شود که جنين دچار عقب ماندگی، مريضی
ژنتيک خاصی و ... هست که پس از تولد زندگی پر عذابی خواهد داشت، اين چطور؟

مثال دوم:
اگر زن، دختر، بدليل تجاوز باردار شده بود چطور؟

مثال سوم:
اگر پدر مادر 50-60 سالشان باشد و دست بر قضا بی آنکه فکر کده باشند که ممکن است
ناگهان بچه دار شوند، آن چطور؟

مثال چهارم:
اگر حتی در سنين پايين تر، 30-40 سال باز هم از دست اتفاق مادر باردار شود، آنوقت چطور؟ سعی
کنيد خودتان را جای آنها بگذاريد، و تصور کنيد موقعيت مالی، شغلی، تفاهم اخلاقی، ...
موجود، شرايط بسيار دشوار اگر نه نا ممکنی را برای پرورش درست کودک در بر خواهد داشت.
آنگاه آيا شما ترجيح ميدهيد که فرزند ديگری داشته باشيد که شايد به طلاق شما منجر شود،
شايد بعلت کمبود امکانات مالی به هيچ جايی در زندگی نرسد و از همان اوان کودکی مجبور شود
که کار کند و ...

باری، من نه در اينجا و نه در نوشته قبلی نخواستم خدای ناکرده تصوری در شما ايجاد کنم که گويا
نگاه کردن ... اندر ... است. جسارت نخواهم کرد و اينکار را درست نميدانم. تلاش من اين بود که
همانطور که قبلا نوشتم از دوستان بخواهم به ابعاد گسترده تری در اين خصوص عنايت
کنند چرا که مسايل اجتماعی معمولا بسيار پيچيده تر از آن است که در ابتدا به چشم ميآيد.

مخلص شما.

پ.ن.: من در اين زمينه نظر واحدی ندارم و معتقدم که بايد قدرت تصميم گيری را
در هر مورد به دادگاه سپرد، مگر در مواقعی که مسيله جانی در کار است که دکتر معالج قدرت
اعمال نظرش را با موافقت مادر/پدر/... بايد داشته باشد، و دادگاه هم نبايد
فقط به يک قانون بچسبد، حتی اگر از قوانين و نوشته های شرع منتج شده باشد چرا که
مسايل امروز 99.99% با نمونه های 1400 سال پيش خود فرق دارد و بسياری از شرايط و
مسايل امروزه، مصداقی در گذشته نداشته اند که بتوان براحتی معادل يابی کرد.

روز همه انديش مندان بخير.
دوست عزیز خب شما هم حرف منو میزنید منم خب با این موارد موافقم خب تعدادی رو مثال زدم و بقیه رو ... گذاشتم برای همینایی که شما فرمودید
من بازم میگم فقط با همون موردی که گفتم مخالفم و نظر شخصی منه و انتظاری هم نیست که برخوردی بشه چون به قول شما تو خفا هست
همه اینایی که شما فرمودید جزو همونایی بود که من گفتم ضروری
من خیلی تاکید کردم فقط با اون موضوع مخالفم ولی بازم مثالای دیگه میزنید

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
به فرض که همبستر شدن دو نفر برای ارضای خودشون اشتباه و رعایت نکردن استفاده از وسایل پیشگیری به حکم یک جنایت باشه، آیا بهتر آن است که فرد دیگری (مولود) علاوه بر والده تاوان این اشتباه(به فرض) و جنایت را بپردازد و یا آنکه قبل از وقایع پیچیده و غ.ق. جبران بعدی جلوگیری گردد؟

درصورت امکان بفرمایید چرا: "حتی اگه میزانش کم هم باشه باید با این نوع سقط مبارزه بشه" ؟؟
شاید من از اولش بد گفتم
منظور من اینه اصلا نباید بزارند کار به اونجا بکشه
وگرنه درسته حق با شماست نباید این بچه متولد بشه
ولی نباید دیگه خیال همه راحت باشه که خب کارمونو میکنیم بعدشم سقط

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شاید من از اولش بد گفتم
منظور من اینه اصلا نباید بزارند کار به اونجا بکشه
وگرنه درسته حق با شماست نباید این بچه متولد بشه
ولی نباید دیگه خیال همه راحت باشه که خب کارمونو میکنیم بعدشم سقط
خوب مثل اینکه تاحدی با یکدیگر هم عقیده ایم :)
از نظر بنده هم درست نیست که هیچ بانویی با فکر کورتاژ وارد رابطه جنسی گردد

GHoST_DoG

Registered User
لایک‌ها
2

صد در صد تایید میشه به نظر من هم سقط جنین هیچ تفاوتی با قتل نفس نداره

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
صد در صد تایید میشه به نظر من هم سقط جنین هیچ تفاوتی با قتل نفس نداره
اکثر کسایی که با سقط جنین مخالفن مدافعان شدید اعدام هستند ! قتل نفس قتل نفسه دیگه چه فرقی داره !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اکثر کسایی که با سقط جنین مخالفن مدافعان شدید اعدام هستند ! قتل نفس قتل نفسه دیگه چه فرقی داره !
خب من جزو اون دسته نیستم
البته در مواردی موافقم ولی نه در مورد سقط جنین و ...
از نظر اسلام هم دیه داره سقط نه اعدام

ایرانی آزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
هر چند که سقط جنین رو پسندیده نمی دونم اما اون رو یکی از حقوق زنان می دونم یک زن می تونه اگه بخواد از عمر و بدنش برای بوجود اومدن یه موجود دیگه استفاده کنه و یا اینکه نکنه این یک حق ذاتیه .

ایرانی آزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خنده ام میگیرد در مورد چنین مسائلی چه کسانی نظر میدهند!!!!
.
حد ادب رو رعایت کن لطفا . هر کس حق داره راجع به هر موضوعی که دلش بخواد نظر بده حداقل توی این فروم اینطوره .

بالا