برگزیده های پرشین تولز

سلام روشهای پولدار شدن تو ایران بگین تا بقیم بتونن پولدار بشن

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
من نمیگم نمیشه در تهران پول در آورد .... من خودم دارم توی این شهر کار میکنم، درآمدم هم چش حسود بترکه، خوبه :D... فقط میخوام بگم اینجا پول روی زمین نریخته که دولا شی و برداری:D. هر چی درآمد بیشتری بخوای، به همون نسبت سختی کار و ریسک و خطرهاش هم بیشتر میشه. ربطی به تهران و شهرستان و ایران و امریکا هم نداره. این، قانون تجارته

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
خب پس چرا اونجا موندی ؟ پاشو بیا تهران، در های تهران ما به روی همه بازه
اگه شرایطش داشتم میومدم تهران، .. استخدامم میکنی بیام ورِ دلت؟
خودت چی زدی ؟:general108:
آقا چرا اصول اقتصادی رو زیر سوال میبری ؟:D اساس بازار بر عرضه و تقاضاست. اگر یک میز فرضی وجود داشته باشه که بشه بدون دردسر ازش ماهی 100 تومن درآمد داشت، تقاضا برای اون میز اونقدر بالا میره که در یک دوره کوتاه، اجاره اش ماهی 8 تومن میشه... اگر اجاره 2-33 تومن مونده، پس حتما یجای کار میلنگه و کسب درآمد از اون میز، به این راحتی هم نیست... باید بری توی کار تا ببینی مشکلاتش چیه
انگار بهت نساخته،
یه میز خالی بزاری مغازه همین جوری درامدی نداره، از چوب پول در میاد؟؟ باید دونسته هات رو روی اون میز اجرا کنی، مثلاً خدمات نرم افزاری موبایل
اون میز رو هم به هرکسی اجاره نمیدن ...

999 در هزار موارد، مربوط به همین میشه:D... وگرنه همه جا میشه پول درآورد
از رو هم نمیره ...
پول دراوردن 2-3 میلیون در ماه با 30-40 میلیون در ماه یکی هست؟
یکی تو شهر ماه میگفت درامد زیادی ندارم. رفت تهران الان بچه ها میگن وضعش خیلی خوبه
.............
خود تو اصلاً چرا کارت رو نمیاری شهرستان؟ مگه نمیگی همه جا میشه پول در آورد

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اگه شرایطش داشتم میومدم تهران، ..
شرایطش چیه ؟ شرایطش اینه که بتونی در تهران خونه اجاره کنی، مغازه بخری، وسایل بخری، خرج زندگیت رو بدی تا کارت رونق پیدا کنه. قبول ؟ ... به اینا میگن ریسک کار در تهران. اگر یکسال این خرج ها رو بدی و کارت هم رونق پیدا نکنه، بدبخت میشی، باید دست از پا درازتر برگردی شهرتون، سرمایه ات هم از بین رفته ... توی شهر کوچک، با همون سرمایه و همون شرایط، تا ورشکسته شدن 4 سال وقت داری:D، بنابراین میتونی جلوی ضرر رو بگیری
استخدامم میکنی بیام ورِ دلت؟
اگه استخدامت کنم، باید ماهی 1.5 تا 2 تومن بهت حقوق بدم. 50 درصد حقوقت هم بابت هزینه جاری مستقر شدن شما در شرکت و بیمه بدم. شما به من اثبات کن که ماهی 3 تا 4 تومن برای من درآمد زایی میکنی، بیا بشین رو سر من :D

انگار بهت نساخته،
یه میز خالی بزاری مغازه همین جوری درامدی نداره، از چوب پول در میاد؟؟ باید دونسته هات رو روی اون میز اجرا کنی، مثلاً خدمات نرم افزاری موبایل
اون میز رو هم به هرکسی اجاره نمیدن ...
خنگ بازی در نیار جان مصطفی:D. میز یا مغازه، مثال انتزاعیه ... منظورم از میز و درآمد بالا، یک شرایط خاص تجاریه که بشه ازش پول راحت در آورد
از رو هم نمیره ...
پول دراوردن 2-3 میلیون در ماه با 30-40 میلیون در ماه یکی هست؟
یکی تو شهر ماه میگفت درامد زیادی ندارم. رفت تهران الان بچه ها میگن وضعش خیلی خوبه
خودت از رو نمیری:general108:. من دارم اینجا زندگی میکنم. حداقل به اندازه دو برابر شما اینجا سابقه کاری دارم. خداییش من در عجبم که این اعتماد به نفست از کجا نشات میگیره که میخوای به من یاد بدی زندگی و پول در آوردن در تهران چطوریه:general509:
بچه ها میگن، شما چرا باور میکنی ؟:D اگر تعدادی از همشهری هاتون وضعشون خوب شده، تعداد دیگری از همشهری هاتون، سر چهارراه های تهران نشستن و منتظر کار کارگری هستن. اگر 10 تاشون در زعفرانیه خونه خریدن، 1000 تاشون در حاشیه شهر با بدبختی زندگی میکنن.

عزیز کسی با شما دشمنی نداره که . برای من چه فرقی میکنه که شما بیای تهران یا نیای. یه مقداری از این غرورت کم کن، بجای پافشاری روی حرفت سعی کن اطلاعات جدید بگیری و توی کارت استفاده کنی
.............
خود تو اصلاً چرا کارت رو نمیاری شهرستان؟ مگه نمیگی همه جا میشه پول در آورد
برای اینکه مهاجرت سخته :D. من راحتی زندگی در شهر خودم رو به سود بیشتر ترجیح میدم:general406:

پلانگتون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
من خودم مشاور اقتصادی دارم تو هر برهه از زمان بهم میگه چی بخر که گرون میشه والسلام

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
اگه استخدامت کنم، باید ماهی 1.5 تا 2 تومن بهت حقوق بدم. 50 درصد حقوقت هم بابت هزینه جاری مستقر شدن شما در شرکت و بیمه بدم. شما به من اثبات کن که ماهی 3 تا 4 تومن برای من درآمد زایی میکنی، بیا بشین رو سر من
درآمد منظورت چیه؟ چه درآمدی؟

خودت از رو نمیری:general108:. من دارم اینجا زندگی میکنم. حداقل به اندازه دو برابر شما اینجا سابقه کاری دارم. خداییش من در عجبم که این اعتماد به نفست از کجا نشات میگیره که میخوای به من یاد بدی زندگی و پول در آوردن در تهران چطوریه:general509:
بچه ها میگن، شما چرا باور میکنی ؟:D اگر تعدادی از همشهری هاتون وضعشون خوب شده، تعداد دیگری از همشهری هاتون، سر چهارراه های تهران نشستن و منتظر کار کارگری هستن. اگر 100 تاشون در زعفرانیه خونه خریدن، 1000 تاشون در حاشیه شهر با بدبختی زندگی میکنن.
واقعاً دکترا داری؟؟
اون همشهری هایی که میرن دور میدون کارگری به من چه ربطی داره؟ یا اونا که میرن پیک موتوری میشن ، یا اونا که سفره خونه زدن، یا اونا که تالار زدن و...
من که قرار نیس برم دور میدون بشینم ...یا تالار بزنم
خود اینجا یه کارگر ساختمانی صبح تا شب جون میکنه 40/000 تومن گیرش میاد ... اما من 10 دقیقه یه گوشی آیفون ریستور میکردم 40/000 تومن گیر میاوردم
حالا این خراب شده بازارش راکد شده، دو هفته یه بار هم یه گوشی آیفون نمیاد...اگه یه شهر بزرگ بودم حداقل روزی 2 گوشی آیفون برای ریستور میاوردن .. بعدم مثل اینجا نیست برای کاری بگی 60 تومن با زور و منت 30 تومن بدن
برای اینکه مهاجرت سخته :D. من راحتی زندگی در شهر خودم رو به سود بیشتر ترجیح میدم
اگه تو شهری مثل شهر ما بودی کار و درامد الانت رو نداشتی (بر فرض راست بودن حرفات که دروغی بیش نیست)

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
.. بعدم مثل اینجا نیست برای کاری بگی 60 تومن با زور و منت 30 تومن بدن
در این مورد آسمون تمام ایران یک رنگه مخصوصا برای کارهای خدماتی

تو دیوار یدونه لپ تاپ می گذاری برای فروش که قیمتش مشخصه.
یک میلیون قیمت می گذاری یکی اس ام اس میزنه 600نقد خریدارم یکی دیگه 800تومن 2تا چک 400

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
در این مورد آسمون تمام ایران یک رنگه مخصوصا برای کارهای خدماتی

تو دیوار یدونه لپ تاپ می گذاری برای فروش که قیمتش مشخصه.
یک میلیون قیمت می گذاری یکی اس ام اس میزنه 600نقد خریدارم یکی دیگه 800تومن 2تا چک 400
تهران بهتر بهتر پول میدن
همشهری خود ما با آب و تاب میگفت پک نرم افزار آیفون رو گوشیش انداختن نزدیک 100 تومن ازش گرفتن. همینا تو شهر ما میگی 50 تومن میخوان بیان برات
یا برای اپل آیدی تو تهران 50 تومن میدن. بعد اینجا میگی 20 تومن اعتراض دارن
بعد این نیست بگی مختص همشهری های ما باشه که سرشون شیره بمالن. کلاً اونجا قیمتها اونطوریه ...تو همین پی تی یکی گفته بود بازی دیتا دار میریزم رو گوشی 10-20 تومن میگیرم .. اینجا اگر اگر بازی بخوان نهایت 5 تومن بدن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
تهران بهتر بهتر پول میدن
همشهری خود ما با آب و تاب میگفت پک نرم افزار آیفون رو گوشیش انداختن نزدیک 100 تومن ازش گرفتن. همینا تو شهر ما میگی 50 تومن میخوان بیان برات
بعد این نیست بگی مختص همشهری های ما باشه که سرشون شیره بمالن. کلاً اونجا قیمتها اونطوریه ...تو همین پی تی یکی گفته بود بازی دیتا دار میریزم رو گوشی 10-20 تومن میگیرم .. اینجا اگر اگر بازی بخوان نهایت 5 تومن بدن
قبول دارم تهران بهتر پول می دهند اما شهرهای بزرگم منطقه تا منطقه داره مثلا همین اصفهان خود ما تو یک منطقه ممکنه طرف برا آیدی اپل 60-70تومن هم راحت بده اما منطقه دیگه 10تومن هم نده.
بازم من موافقم هر کسی شرایط مهاجرت داره بره تهران اگر کسی کارکن باشه می تونه چندین برابر شهرهای دیگه در بیاره .هزینه زندگی بالاتره اما بازم جای پول درشت درآوردن هم بیشتره

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
تهران بهتر بهتر پول میدن
آواز دهل شنیدن از دور خوش است
توی تهران شما باید حد اقل 5-6 برابر هزینه کنی برای مغازت و حتی بیشتر پول بدی ، ضمن اینکه ببخشید رک میگما اما همشهری شما گاگول بوده و از این گاگول ها کم گیر میاد شاید ماهی یکی
توی تهران بدلیل رقابت شدید همه قیمت ها رو به پایینه
در کل البته یه مقداری تهران بهتر هست ، ولی الان دیگه با رشد ارتباطات محوریت از مرکز برداشته شده

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
آقایون داداشای گلم. آقا اینجا کم کم داره به تاپیک مقایسه درآمد تو تهران و شهرستان ها تبدیل میشه. قرار بود روشهای پولدار شدن رو بگیم خخخخ
تو رو خدا در این مورد همفکری کنیم ببینیم چیکار می تونیم بکنیم. هر چی افراد پولدار یه کشور بیشتر بشه سطح فرهنگ اون کشور هم بیشتر میشه. واقعیت من خودمم ترجیح میدم دوستام و اطرافیانم پولدار باشن تا فقیر. چون اگر اطرافیانت دارا باشن ضرری از دارا بودنشون نمیرسه، اما از نداری ضرر میرسه به آدم (معمولا همیشه).
به عنوان مثال الان یکی از روشهای جدید پولدار شدن ، نوشتن اپ هایی هست که ایده های خوبی داشته باشه پشتشون. اما من به شخصه نه حال و حوصله دارم بشینم جاوا و برنامه نویسی و غیره رو از نو یاد بگیرم نه اینکه علاقه دارم.

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
آقایون داداشای گلم. آقا اینجا کم کم داره به تاپیک مقایسه درآمد تو تهران و شهرستان ها تبدیل میشه. قرار بود روشهای پولدار شدن رو بگیم خخخخ
تو رو خدا در این مورد همفکری کنیم ببینیم چیکار می تونیم بکنیم. هر چی افراد پولدار یه کشور بیشتر بشه سطح فرهنگ اون کشور هم بیشتر میشه. واقعیت من خودمم ترجیح میدم دوستام و اطرافیانم پولدار باشن تا فقیر. چون اگر اطرافیانت دارا باشن ضرری از دارا بودنشون نمیرسه، اما از نداری ضرر میرسه به آدم (معمولا همیشه).
به عنوان مثال الان یکی از روشهای جدید پولدار شدن ، نوشتن اپ هایی هست که ایده های خوبی داشته باشه پشتشون. اما من به شخصه نه حال و حوصله دارم بشینم جاوا و برنامه نویسی و غیره رو از نو یاد بگیرم نه اینکه علاقه دارم.
حرف منم همینه دیگه
اوضاع و... همه چیز خرابه درست ولی تو همین شرایطم میشه به نسبت دیگران وضعیت بهتری برای خود ایجاد کرد
منتها چیزی که باعث میشه عقب بمونیم همین حرف شماست... حاضر نیستیم بهای ثروتمند شدن که وقت و تلاش و زحمت و صبر و... رو بپردازیم...

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
حرف منم همینه دیگه
اوضاع و... همه چیز خرابه درست ولی تو همین شرایطم میشه به نسبت دیگران وضعیت بهتری برای خود ایجاد کرد
منتها چیزی که باعث میشه عقب بمونیم همین حرف شماست... حاضر نیستیم بهای ثروتمند شدن که وقت و تلاش و زحمت و صبر و... رو بپردازیم...
من هم حرف شما رو تصدیق می کنم و همیشه هم تو دنیا دیده شده که آدم های با استعدادی هستن که تو بدترین وضعیت هم میتونن بهترین استفاده رو بکنن. حالا ما هم این استعداد رو نداشته باشیم مشکلی نیست میلیاردر نمی شیم اما میتونیم در حدی استفاده کنیم که میلیونر بشیم. اما باید بگردیم حداقلش این راهها رو پیدا کنیم.
منظور من هم بیشتر تاکید روی علاقه داستن بود. من علاقه ای به اون کار ندارم وگرنه سعی و تلاش می کردم. به نظر من هم سعی و تلاش هم مهمه اما علاقه مهم تر از اونه. چون علاقه نداشته باشیم بعد از مدتی نمی تونیم تو کارمون خلاقیت لازم و تیزبینی داشته باشیم و قطعا شکست هم نخوریم زیاد هم موفق نمی شیم. بیشترین تاکید باید بر روی علاقه شخصی باشه نسبت به کاری که می کنیم. اما مهمتر از همه ی اینها اینه که کاری که مورد علاقه باشه رو پیدا کنیم. برای پیدا کردن کارها و شغل های جدید باید جاهای جدید رو ببینیم تا ذهنمون به کار بیفته. وگرنه من تا آخر عمرم هم تو این اردبیل بمونم سی سال هم بشینم فکر کنم باز چیزی نمی شم و سی سال بعد هم همون آدمی هستم که نشستم دارم فکر می کنم. باید کتاب بخونم. باید جاهای جدید رو ببینم. باید هزینه بپردازم تا بتونم کاری تو ذهنم ایجاد بکنم.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
اینا که میگم برای کسانی هست که از صفر0 شروع می کنن>
تا درد نکشی پولدار نمیشی
تا چکت برگشت نخوره نیوفتی زندان پولدار نمیشی !
تا زمین و زمان بهت پشت نکنن و هزار بار نخوری زمین پولدار نمیشی
تا جلوی آدمای بیخود خم و راست نشی
تا بدبختی و سختی نکشی
تا نسبت به خودت بی رحم نباشی پولدار نمیشی
من نمی تونم بگم چه راهی شمارو به پول زیاد می رسونه اما می تونم بگم هر وقت تونستی ساعت 5 صبح از خواب بیدار شی و بلافاصله بیوفتی دنبال هدفت و تا پای مرگ براش بجنگی اونوقت هست که همه چیز تو زندگیت تغییر می کنه. هر کاری قابلیت پولدار شدن رو داره پس بهتره دنبال علاقتون برین و همونو دنبال کنین و اگر کاری رو بلد نیستین یاد بگیرین یا برای اون کار فردی رو استخدام کنین
ممکنه تو این مسیر کچل بشین یا پوستتون کنده شه ولی یه روزی پاداش سختی هاتونو میگیرین شاید زود موفق نشین ولی حتما میشین
کاملا با دوستمون در این مورد موافقم. فوق العاده حرفهای خوبی زدین داداش ممنون واقعا. برای کسی که از «««صفر»»» میخواد شروع کنه واقعا این کارها لازمه. کسی که نمیتونه ساعت شش از خواب بیدار کنه خودش رو، مطمئنا به جایی نمی رسه. کسایی مثل ترامپ یا رابرت جی کیوساکی مطمئنا روزی نه ساعت نمی خوابن حتی الانش که آدمهای پولداری شدن. چه اولی که از اول پولدار بوده و سرمایه ی لازم رو داشته و چه دومی که از ضفر شروع کرده.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
آواز دهل شنیدن از دور خوش است
توی تهران شما باید حد اقل 5-6 برابر هزینه کنی برای مغازت و حتی بیشتر پول بدی ، ضمن اینکه ببخشید رک میگما اما همشهری شما گاگول بوده و از این گاگول ها کم گیر میاد شاید ماهی یکی
توی تهران بدلیل رقابت شدید همه قیمت ها رو به پایینه
در کل البته یه مقداری تهران بهتر هست ، ولی الان دیگه با رشد ارتباطات محوریت از مرکز برداشته شده
اون صدهزار مال چند سال پیش بود ...

مرکز استان باز از شهر ما بهتره، بایت ترمیم سریال یه گوشی اس5 حدود 40-50 تومن از ما خواستن.. با این اینکه قیمت همکار بود .. حالا اگه برای مشتری می بود حداقل 70 تومنی میخواستن ...
تو شهر کوچیک نمیشه درامد زیادی به دست اورد...
تا حالا گوشیت خراب شده بخوان فلش کنن؟

یکی از راه هاش اینه رفت تهران خب ..
با برنامه نویسی، طراحی سایت یا هر چیزی تو شهر کوچیک باشی باید پشه بپرونی اما تو تهران حداقل ماهی 3 میلیون میتونی در بیاری
نمونه اش همین دوست خودم... اینجا درامدی نداشت، رفت تهران تو شرکتی استخدام شد ماهی 2-3 میلیون تومن درامد داره.. ماهی 1 میلیون تومن هم هزینه کنه 2 میلیون تومنی براش میمونه. اینجا درامدش صفر بود
حالا اینا میگن تهران عله بله

Last edited:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
کاملا با دوستمون در این مورد موافقم. فوق العاده حرفهای خوبی زدین داداش ممنون واقعا. برای کسی که از «««صفر»»» میخواد شروع کنه واقعا این کارها لازمه. کسی که نمیتونه ساعت شش از خواب بیدار کنه خودش رو، مطمئنا به جایی نمی رسه. کسایی مثل ترامپ یا رابرت جی کیوساکی مطمئنا روزی نه ساعت نمی خوابن حتی الانش که آدمهای پولداری شدن. چه اولی که از اول پولدار بوده و سرمایه ی لازم رو داشته و چه دومی که از ضفر شروع کرده.
این همه آدم حسابی هست شما صاف میری ترامپ را مثال میزنی؟ فرار مالیاتی ترامپ یکی از کثافت کاری هایی است که انجام می داده.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
این همه آدم حسابی هست شما صاف میری ترامپ را مثال میزنی؟ فرار مالیاتی ترامپ یکی از کثافت کاری هایی است که انجام می داده.
خخخخخ من کاری به کارهای دیگه اش ندارم من موقعیتی رو مثال زدم که تو وضعیت بد تونستن به بهترین نحو ممکن استفاده کنن از همه چی. مطمئن باش اگر هشتاد میلیون نفر ایران هم اگر باید مالیات می دادن و می تونستن ازش فرار کنن همگی فرار مالیاتی رو ترجیح می دادن. من کاری به این مسائل سیاسی ندارم. زیاد هم به سیاست علاقه ندارم.

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164

مرکز استان باز از شهر ما بهتره، بایت ترمیم سریال یه گوشی اس5 حدود 40-50 تومن از ما خواستن.. با این اینکه قیمت همکار بود .. حالا اگه برای مشتری می بود حداقل 70 تومنی میخواستن ...

با برنامه نویسی، طراحی سایت یا هر چیزی تو شهر کوچیک باشی باید پشه بپرونی اما تو تهران حداقل ماهی 3 میلیون میتونی در بیاری
نمونه اش همین دوست خودم... اینجا درامدی نداشت، رفت تهران تو شرکتی استخدام شد ماهی 2-3 میلیون تومن درامد داره.. ماهی 1 میلیون تومن هم هزینه کنه 2 میلیون تومنی براش میمونه. اینجا درامدش صفر بود
دوستتون چکار می کردن تو شهر خودتون و رفتن تهران چه کاری رو ادامه دادن؟

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151

با این اوصافی که شما میفرمایید تو شهرشما همه دارن زیر خط فقر زندگی میکنن دیگه ؟ یعنی واقعا نمیشه توی همون شهر کوچک هم کاری کرد که به نسبت دیگر همشهری ها درآمد و موقعیت بهتری داشته باشید؟ من نمیگم تهران نرید.. برید... ولی این فکر های گل و بلبلی که توی ذهن دارید همش همون هفته اول بکل میپره از ذهنتون... اگر با این افکار بیاید چنان جا خواهید خورد که حدس هم نمیزنید...
توی تهران درآمد اگر هم خوب باشه ... دردسرهاش چند برابر همون میزان بیشتر هست خصوصا برای مهاجر... کاسب های قدیمیش دارن یکی یکی جمع میکنن،
دوستی داشتم دقیقا هم فکر شما ، از زمین و زمان و حکومت اقتصاد خدا و... مینالید... ایشون همچنان دادن همینطور مینالن و زندگیشون رو با روزمرگی میگزرونن... خیلی از هم رده هاش برا خودشون کسی شدن این هنوز داره غر میزنه ...
برا ادمی که میخواد عدم تلاش خودش رو توجیه کنه راه توجیه همیشه بازه کل ملت جمع بشن بگن این خبرا نیست شما باز یه توجیهی میکنی... پس بهتره عیسی به دین خود موسی بدین خود !

بالا