برگزیده های پرشین تولز

<<< کمک در راه اندازی ارتباط بیسم وای فای >>>

bahram677

Registered User
لایک‌ها
7
سلام دوستان

من میخوام بین pda مدل Dell Axim X51v و گوشی N80 که هر دوشم Wifi دارم با کامپیوترم ارتباط برقرار کنم.
چند سوال داشتم که اگه دوستانی که تخصص دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.

1- من شنیدم که نیاز به اکسس پوینت هست می خواستم ببینم این همون مودم بیسیم هست یا فرق داره؟

2- حالا قیمت این اکسس پوینت چنده ؟

3- چون میخوام تو خونه ازش استفاده کنم، میخواستم ببینم بردشون چقدره؟ ( البته 30 متر فکر کنم کافی باشه )

4- آیا راهی وجود داره که بدون کامپیوتر Pda و گوشیم رو با Wifi به هم وصل کنم ( مثل سیستم بلوتوث)

5- اکر بخوام با این سیستم اطلاعات تصویری به تلوزیون از کامپیوتر یا Pda ارسال کنم نیاز به آداپتور خاصی داره؟ اصلا امکانپذیره همچین چیزی؟ چون من ت ویه مقاله در مورد این کار مطلبی خوندم

اصلا به نظر شما با توجه به هزینه ها به صرفه هست که من این کار رو انجام بدم؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
برای چنین کاری به یک Access Point یا Wireless Router نیاز دارید که هردوش بدون کامپیوتر هم کار میده و قیمت Access Point حدود 60 تومان هست. بردشون هم معمولا حدود 100 متر در فضای باز و 30 متر در فضای دارای دیوار است که البته قابل تقویت هست.
Asus اکسس پوینت هایی داره که میتونه دوربین و وسایل دارای USB را بدون کامپیوتر Share کنه ولی تلویزیون را نمیدونم.

bahram677

Registered User
لایک‌ها
7
برای چنین کاری به یک Access Point یا Wireless Router نیاز دارید که هردوش بدون کامپیوتر هم کار میده و قیمت Access Point حدود 60 تومان هست. بردشون هم معمولا حدود 100 متر در فضای باز و 30 متر در فضای دارای دیوار است که البته قابل تقویت هست.
Asus اکسس پوینت هایی داره که میتونه دوربین و وسایل دارای USB را بدون کامپیوتر Share کنه ولی تلویزیون را نمیدونم.

ممنون دوست عزیز

منظورتون اینه که بدون کامپیوتر و با یک اکسس پوینت میشه اینکارو کرد؟
پس با Pda و گوشی به تنهایی نمیشه درسته؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ممنون دوست عزیز

منظورتون اینه که بدون کامپیوتر و با یک اکسس پوینت میشه اینکارو کرد؟
پس با Pda و گوشی به تنهایی نمیشه درسته؟

به تنهایی هم میشه. بستگی داره که شما چه کاری بخواید انجام بدید. در Pda قسمتی برای Share کردن فایل ها وجود نداره و فقط شما میتونید فایل هایی که در کامپیوتر Share کردید را ببینید ، از اینترنت کامپیوتر استفاده کنید و یا به وسیله Terminal Services و Remote Desktop کامپیوتر را کنترل کنید. و مثل Bluetooth قسمتی به عنوان Send Via Bluetooth وجود نداره و در گوشی N80 هم همینطوره.
یعنی بدون Access Point هم میشه این دو تا را کانکت کرد ولی فقط برای Internet Share .
البته من اطلاع دقیق از سیستم N80 ندارم و شاید کارای دیگه ای هم بشه.:blush:
برای اتصال به کامپیوتر هم با یک کارت Wifi میشه ولی دیگه نمیتونید هر کاری دلتون میخواد انجام بدید و محدود میشه.

bahram677

Registered User
لایک‌ها
7
به تنهایی هم میشه. بستگی داره که شما چه کاری بخواید انجام بدید. در Pda قسمتی برای Share کردن فایل ها وجود نداره و فقط شما میتونید فایل هایی که در کامپیوتر Share کردید را ببینید ، از اینترنت کامپیوتر استفاده کنید و یا به وسیله Terminal Services و Remote Desktop کامپیوتر را کنترل کنید. و مثل Bluetooth قسمتی به عنوان Send Via Bluetooth وجود نداره و در گوشی N80 هم همینطوره.
یعنی بدون Access Point هم میشه این دو تا را کانکت کرد ولی فقط برای Internet Share .
البته من اطلاع دقیق از سیستم N80 ندارم و شاید کارای دیگه ای هم بشه.:blush:
برای اتصال به کامپیوتر هم با یک کارت Wifi میشه ولی دیگه نمیتونید هر کاری دلتون میخواد انجام بدید و محدود میشه.

متشکرم از لطفتون
ببخشید من زیاد سئوال میکنم

میگم با کسس پوینت در هر لحضه هرسه وسیله میتونن با هم در ارتباط باشن یعنی اگه اکسس پوینت باشه به عنوان واسطه عمل میکنه درسته؟ یعنی با وجود اکسس پوین pda و گوشی میتونن با هم ارسال اطلاعات داشته باشند ولی بدون اون فقط میتونن اینترنت رو شار کنندرست متوجه شدم؟

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
متشکرم از لطفتون
ببخشید من زیاد سئوال میکنم

میگم با کسس پوینت در هر لحضه هرسه وسیله میتونن با هم در ارتباط باشن یعنی اگه اکسس پوینت باشه به عنوان واسطه عمل میکنه درسته؟ یعنی با وجود اکسس پوین pda و گوشی میتونن با هم ارسال اطلاعات داشته باشند ولی بدون اون فقط میتونن اینترنت رو شار کنندرست متوجه شدم؟

Pda و گوشی تا اونجایی که من میدونم به هیچ وجهی نمیتونن انتقال فایل داشته باشند. چون در هیچ کدومشون نمیشه فایلها رو Share (شِیر) کرد. و مثل بلوتوث قسمتی به عنوان Send Via Bluetooth ندارن.
فایلها را فقط با کامپیوتر میشه Share کرد و بعد به وسیله Pda اونها رو مشاهده کرد. یعنی میشه وارد درایو های کامپیوتر شد.
با اکسس پوینت هم میشه به طور هم زمان چندین وسیله را با هم شبکه کرد.
در مورد Share کردن اینترنت هم با Pda اشتباه کردم. Pda این کار را فقط با Port USB و Bluetooth Pan میتونه انجتم بده.

بالا