برگزیده های پرشین تولز

FM فرستنده 15 وات

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0

فایل های ضمیمه

• pcbcomplete.gif
    pcbcomplete.gif
    23.5 KB · نمایش ها: 154

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

هر وقت کامل شد ما رو هم خبر کنید

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام . شماتیک مداری که گذاشتی به نظر مشکلی نداره. ولی شماتیک یک مدار RF با توان 15 وات بدون PCB ارزشی نداره.تازه اگر تمام مشخصات PCB (نقشه و جنس PCB مثلا FR4 یا RO4530 یا حداقل تفلون یا پلی استر بودنش) هم داده بشه مثل Datasheet برخی از کارخانه های سازنده باز هم ساخت یک فرستنده 15 وات حتی در فرکانس پایینی مثل FM تجاری(88-108 مگا) و حتی به صورت مدار مجتمع کار سختیه.(عللش طولانیه،اگه خواستی کاملش رو توضیح میدم).مساله بعدی فیلتر خروجی مداریه که گذاشتی که نهایته 8db هارمونیک سوم را تضعیف میکنه که واقعا افتضاحه و از بیسیم **** گرفته تا شبکه 3 و 6 تلویزیون را خراب میکنه(هرمونیکهای سوم ،پنجم و ششم مدار).من دارم یک دوره آموزشی کامل RF می نویسم که وقتی تکمیل شد قصد دارم روی قسمت فارسی سایت شرکت یا یه وبلاگ بزارمش .موفق باشی

سلام.با تشکر از شما و اطلاعات خوبتون.
من از بچگی از گیرنده و فرستنده متنفر بودم (البته الآنم هستم).به همین خاطر ازشون اصلا سر در نمیارم.فقط اینو اتفاقی دیدم و فکر کردم شاید برای بچه ها بد نباشه.

در ضمن این PCB مداره.مگه نه؟؟

به هر حال اگه شما بیای و اطلاعات خوبتو در اختیار همه بذاری ازت ممنون می شیم.
با تشکر.

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام . شماتیک مداری که گذاشتی به نظر مشکلی نداره. ولی شماتیک یک مدار RF با توان 15 وات بدون PCB ارزشی نداره.تازه اگر تمام مشخصات PCB (نقشه و جنس PCB مثلا FR4 یا RO4530 یا حداقل تفلون یا پلی استر بودنش) هم داده بشه مثل Datasheet برخی از کارخانه های سازنده باز هم ساخت یک فرستنده 15 وات حتی در فرکانس پایینی مثل FM تجاری(88-108 مگا) و حتی به صورت مدار مجتمع کار سختیه.(عللش طولانیه،اگه خواستی کاملش رو توضیح میدم).مساله بعدی فیلتر خروجی مداریه که گذاشتی که نهایته 8db هارمونیک سوم را تضعیف میکنه که واقعا افتضاحه و از بیسیم **** گرفته تا شبکه 3 و 6 تلویزیون را خراب میکنه(هرمونیکهای سوم ،پنجم و ششم مدار).من دارم یک دوره آموزشی کامل RF می نویسم که وقتی تکمیل شد قصد دارم روی قسمت فارسی سایت شرکت یا یه وبلاگ بزارمش .موفق باشی

این فیلتر خروجی نقش "شبکه تطبیق امپدانس" با خروجی مثل آنتن رو داره ، برای تضعیف هارمونی بعد از این شبکه ،یک شبکه از low pass filter استفاده میشه ؛ بنابراین اینجا توقعی برای حذف هارمونی نیست

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام و تشکر

آیا saw , pll دو روش متفاوت برای تثبیت فرکانس هست یا مکمل یکدیگه هستند
لطفا بیشتر توضیح دهید

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا دنبال این مدار نباشید من خودم یبار اومدم ردیفش کنم فکر کنم یه BLY-90 داشت که تو امجدم گیر نیومد
بیخیالش شین

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
راستی سعید جان اوندفعه هر چی اومدم برات پیغام خصوصی بذارم نشد
ارور میداد
حالا میخوای دوباره آدرسو بدم؟

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام نیمرای عزیز ، چه عجب از این طرفا

آره آدرسو همین دور و برا بنویس که خیلی لازمش دارم

ممنون

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببین میری خیابون جمهوری میری میری تا برسی به پل حافظ به حافظ که رسیدی یکم (حدود 100 متر)میری جلو اولین پاساژ تو ضلع جنوبی خیابون پاساژ امجده بعدش میری طبقه همکف نه اول از پله های که رفتی بالا میری انتهای سالن یعنی به سمت شمال اونجا 2 3 مغازه هست که اسمش تو ایم مایه هاس حمید فرید سعید یا یک چی تو همین مایه ها اونجا بپرسی هست
موفق باشی

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
آقا ممنون
اتفاقا به موقع آدرست بهم رسید چون چند روز دیگه می خواستم برم تهرون

saeed fm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام

PLL ،Phase locked loop با تعیین یک فرکانس مرجع معمولا باکریستال، فرکانس VCO(که حدودا مضربی از کریستال است) با آن مقایسه می شود(با تقسیم شدن بر مضرب) و درآن قفل میشود .به این ترتیب فرکانس اسیلاتور در مضرب دلخواهی از کریستال دقیقا قفل می شود
SAW ،Surface Acoustic Wave یک رزونیتور یا فیلتر با ساختار نیمه هادی است وبا امواج صوتی سطحی نزدیک به سطح ویفردر حقیقت فرکانس مورد نظر را از نویز سفید فیلتر میکند
برای فرکانسهای پایینتر(تا 2.4 گیگاهرتز) روش دوم ارزانتر و ساده تر است ولی در 5.8 گیگا SAW تقریبا کاربردی ندارد.

موفق باشید

ببخشید من اینقدر سوال می پرسم:blush:

تا اونجایی که من با pll های متعدد کار کردم همون خروجی VCO به مضربی مشابه فرکانس کریستال یا مبنا تقسیم می شه که نهایتا قابل قفل روی محدوده دلخواه همراه با Step هست
حالا می خواستم ببینم SAW هم چنین ساختاری داره ؟

موفق باشید

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
ببخشید من اینقدر سوال می پرسم:blush:

تا اونجایی که من با pll های متعدد کار کردم همون خروجی VCO به مضربی مشابه فرکانس کریستال یا مبنا تقسیم می شه که نهایتا قابل قفل روی محدوده دلخواه همراه با Step هست
حالا می خواستم ببینم SAW هم چنین ساختاری داره ؟

موفق باشید

تا جایی که من دیدم کاربرد saw تو فرستنده ها شبیه کار برد کریستاله البته saw تو فرکانس نسبتا بالا استفاده میشه مثل ریموت کنترل های ماشین که تو فرکانس 315 یا 433.92 مگا کار می کنن برای تثبیت فرکانس از saw استفاده میکنن

marashisr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من یه فرستنده برد بالا در حد کیلومتر میخوام
این هم میل بنده هست.منتظرم
با تشکر
[email protected]

M.Saleh

Registered User
لایک‌ها
153