برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد دانشگاه

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
سلام بر اعضا و جوارح پیتی:)
راستش نمیدونم چه جوری بگم حالم زیاد خوب نیست گفتم بیام اینجا هم درد دلی کرده باشم هم ببینم نظر بقیه چیه.
من دانشجوی رشته کارشناسی ریاضی کاربردی هستم.دانشگاه آزاد ورودی 83
اصلا به رشتم علاقه نداشتم بیشتر به خاطر خانواده بود.
به دون اینکه کسی بفهمه حتی سر هیچ کدوم از کلاسام هم حاظر نشدم. و خوب مسایل شخصی دیگه ای هم باعث شد.
سر جمع حساب کنید تو این مدت فقط 31 واحد پاس کردم.
حالا قسمت شیرین ماجرا اینکه متاسفانه دانشگاه هم فقط سال 83 دانشجو پذیرش کرده و دیگه ورودی نداشته .
حالا موندم با یه عالمه مشکلات که روزی 100 بار خودمو لعنت میکنم که چرا همون اول انصراف ندادم.
شهریور امسال هم 22 ساله میشم.
نمیدونم چی کار کنم موندم برم خدمت و بعد اون دوباره شروع کنم یا چی نمیدونم.
3 سال وقت و سرمایه همش دود شد رفت هوا. اگرم برم خدمت 2 سال دیگه 24 سالمه تو 24 سالگی دوباره بری درس بخونی.:(
اینم از زندگی ما

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین دوست گرامی . شما خودت دانشگاه رفتی میدونی خبری توش نیست . الانم اول ببین هدفت چیه ؟ بعد تصمیم بگیر . دوست من وقتی وارد داشگاه شد 24 ساله بود و من خودم 22 ساله . اون هدفش این بود که لیسانس بگیره بره سره کار و بخاطر همین خوب درس میخوند ولی من چون همینطوری اومدم دانشگاه احتمال داره کارم به ده ترم هم بکشه . :( دانشگاه همه چیز نیست . ببین واقعا هدفت چیه ؟

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
يه جورايي تركوندي دوست عزيز.............بيا بيرون برو پيام نور...........البته اگه دوست داري ...........برو صحبت كن شايد يه سري واحدات رو هم قبول كردن...........

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
ببین دوست گرامی . شما خودت دانشگاه رفتی میدونی خبری توش نیست . الانم اول ببین هدفت چیه ؟ بعد تصمیم بگیر . دوست من وقتی وارد داشگاه شد 24 ساله بود و من خودم 22 ساله . اون هدفش این بود که لیسانس بگیره بره سره کار و بخاطر همین خوب درس میخوند ولی من چون همینطوری اومدم دانشگاه احتمال داره کارم به ده ترم هم بکشه . :( دانشگاه همه چیز نیست . ببین واقعا هدفت چیه ؟
نمیدونم چی بگم boros جان اصلا نمیتونم تصمیم بگیرم وضعیت رو حیم زیاد خوب نیست فشار زندگی یه طرف خونواده یه طرف نمیگم درس خون نبودم و اینا چون قبلش کاردانی معماری دانشگاه دولتی قبول شده بودم ولی خونواده نزاشتن برم میگفتن این لیسانس ولی اون کاردانی حالا موندم با این . کارمم شده گریه گوشه اتاق.

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
يه جورايي تركوندي دوست عزيز.............بيا بيرون برو پيام نور...........البته اگه دوست داري ...........برو صحبت كن شايد يه سري واحدات رو هم قبول كردن...........
پس سربازی رو چی کار کنم؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ببین به نظر من اگر واقعا دانشگاه هدفت نیست خودت رو درگیر نکن! چون کاری که بهش علاقه نداشته باشی نتیجه ای نداره! مدرکم بگیری قاب میکنی میزنی به دیوار میری دنبال یه کار دیگه! تصمیم سختیه اما باید انتخاب کنی!

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
ببین به نظر من اگر واقعا دانشگاه هدفت نیست خودت رو درگیر نکن! چون کاری که بهش علاقه نداشته باشی نتیجه ای نداره! مدرکم بگیری قاب میکنی میزنی به دیوار میری دنبال یه کار دیگه! تصمیم سختیه اما باید انتخاب کنی!
چرا دوست عزیز از اولش هم دانشگاه هدفم بود ولی نه این رشته . میدونستم که اون رشتهایی رو که خودم دوست دارم قبول میشم ولی یه جورایی جبر و اسرار و یه کمی هم خامی خودم افتادم تو این رشته.
حالا هم پشیمون از 3 سال عمرم که تلف شد.

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلیها توی ایران به رشته شون علاقه ندارن :( مثل من

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در بن بست ایران دانشگاه به معنای واقعی وجود ندارد

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
پس سربازی رو چی کار کنم؟
وقتي كه تشريف بردي پيام نور دانشجو محسوب ميشي و سربازي هم نميري ديگه
اگه اشتباه ميكنم دوستان بيان بگن

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
:)اتفاقا من فکر می کنم رشته خیلی خوبی هم می خونی شاید فکر کنی که خیلی رشته ی خشکی هست
(اگر ریاضی محض بود که دیگه ...) ولی زمانی که درست تموم شد، می تونی تو زمینه برنامه نویسی (مخصوصان
سطوح بالا) فعالیت کنی وخیلی از شاخه های دیگه که طراحی الگورتم و حل مساله توی اونها حرف اول رو میزنه.

تازه خودت الان بشین فکر کن ببین اگر انصراف بدی بیای بیرون که هیچی واقعا 3 سال وقتت رفته و هر کار دیگه ای هم که بخوای انجام بدی و یا هررشته دیگه که بخوای بخونی باید از صفر شروع کنی. تازه سربازی هم با دیپلم رفتن
اصلا فکرشو نکن!!

من فکر کنم اگر 1 ترم بذاری پشتش خوب بخونی و واحد ها رو پاس کنی انگیزت دوباره برمی گرده . و هم زمان در کنارش هم می تونی به کارای مورد علاقت برسی .
این رو هم بدون که کار کردن و پول دراوردن میتونه هیچ ربطی به رشته آدم نداشته باشه .

در آخر اینکه دوست من اگر به رشته نرم افزار علاقه داری فکر کنم اگر بخوای تغییر رشته بدی به نرم افزار
بشه و بخشی از واحدات رو هم قبول کنن:)
در هر صورن امیدوارم موفق باشی.

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
بدترين چيز نااميديه:( منم رشتمو دوست ندارم ولي دارم مي خونم چرا ؟ چون چاره اي ندارم. درسته از بعضيا عقب ترم ولي مي خوام تمومش كنم يعني اين انگيزه رو در خودم ايجاد كردم حتي به فكر ارشد هم افتادم. من قبل از اينكه بخوام عمران بخونم به خيلي چيزا علاقه داشتم و خيلي چيزا بلد بودم ولي رشته شهر اول دانشگاه آزاد شهر خودمون قبول شدم . تا ترم 4-5 وضعيتم اسفبار تر از شما بود ولي به خودم اومدم ديدم راه ديگه اي ندارم يعني بايد برم سربازي از ترس همين سعي كردم توي هر ترم حداقل 14-15 واحد پاس كنم. سخته ولي ميشه فقط يه خورده بايد با خودت كلنجار بري و به خودت اين انگيزه رو بدي كه ميشه!!! حتي اگه در بدترين شرايط باشي. ميبيني وضعيت منم مثل تو بود ولي سعي كردم و عوضش كردم. پس تو هم سعي كن و عوضش كن!!! مطمئن باش ميشه!!

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام دوست عزیز
حالا دیدی که خیلیا شرایطی همانند و یا حتی بدتر از تو داشته اند؟
من هم همینطور بودم،من عشق مهندسی کامپیوتر بودم،الان هم از کارای کامپیوتری خوشم میاد،پشت کنکور موندم تا به رشته مورد علاقه ام برم،مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد تهران مرکز،ورودی 81،همزمان سراسری با بد شانسی با رتبه 4900 رشته های مهندسی رو با اختلاف هفت هشت نفر قبول نشدم تا مدیریت رو که به پیشنهاد یکی از دوستان پدرم که فوق مدیریت هست،دانشگاه علامه قبول بشم،خوب منم رفتم مهندسی،یه ترم هم خوندم،اما اونایی که مهندسی کامپیوتر می خونن می دونن که من چی می گم،درسای دانشگاه ارضام نمی کرد،بنابراین انصراف دادم و اومدم مدیریتی رو حذف ترم پزشکی کرده بودم،(البته به خاطر کاری که همزمان با ترم دوم سال 81 و همچنین ترم اول مدیریت برام جور شده بود و الان هم تو همون شغلم هستم و راضیم)رفتم،
حالا هم بسیار خوشحالم که این رشته رو خوندم و به شدت بهش علاقمندم،واقعیت ها هم گاهی متفاوت از آنچه فکر می کنی هستند،بنابراین به این راحتی در مورد رشته دیگه ای که می گی دوست داری،اما نرفتی قضاوت نکن،

در نهایت باید بگم که من بیشتر با توجه به شرایطی که گفتید،با حرف دو دوست قبلی موافقم،البته این رو هم می گم که من و دو دوست قبلی در شرایط شما نیستیم،اما همه جوانب رو بسنج و بعد تصمیم بگیر،
من هم فکر می کنم که این رشته رو ادامه بدید،خوب بخونید و برای فوق،اگر خواستید تغییر رشته بدید،من نمی دونم رشته مورد علاقتون چی هست،بهرحال شاید از رشته ریاضی ساده تر هم بشه تو اون رشته قبول شد،
مشورت با اساتید همون دانشگاه رو هم به شدت توصیه می کنم،هرچند که ممکنه برخی از صحبتهاشون متناقض باشه،اما تو تصمیم گیری بهتون کمک می کنه؛ضمنا" نگران سن و سالتون هم نباشید.دوست بنده تازه 24 سالگی وارد دانشگاه شده،حتی همکار خانمی دارم که در 26 سالگی و با داشتن همسر و یک بچه 5 ساله وارد دانشگاه شده،
موفق باشید.

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
با تشکر از همه دوستان
والا چی بگم .خیلی عقبم هیچ متاسفانه دانشگاه خودمون هم چون فقط 1 سال تو این رشته دانشجو گرفته دیگه ورودی نداشته و درسای باقیمونده رو الان موندم چه جوری درستشون کنم. همش هم 30 واحد پاس کردم و این ترم هم مشروط شدم ترم دیگه فقط میتونم 14 واحد بردارم اونم اگه باشه.ترم دیگه که سال 4 هستم و فقط 3 سال دیگه فرصت دارم اونم با این شرایط.
در مورد پیام نور هم نمیدونم آیا میتونم برم اونجا یا نه چون این رشته رو داره تو شهرمون . ولی مشکل خدمت رو چی کار کنم؟
:(

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
من هم با یک انتخاب رشته اشتباه !! مجبور شدم این رشته رو بخونم ( کارشناسی ریاضی کاربردی ) وضعیتم هم از شما بدتر بود چون هم علاقه ای به این رشته نداشتم و هم اگه درست انتخاب رشته کرده بودم همون سال و همون دانشگاه میتونستم کارشناسی کامپیوتر قبول بشم :wacko: و به همین علت تا دو سه ترم هنوز تو شوک بودم .
این رشته هم همونطور که میدونید سومین رشته سخت هست البته با یک تفاوت ! اینکه هیچ آینده ای ( حداقل تو ایران ) براش نیست .
من دو سه سال هست که درسم تموم شده و تا الآن هیچ استفاده ای از چیزی که خوندم نکردم .
با این حال بهتره باز هم همت کنید و تمومش کنید . دوباره شروع کردن مطمئنا از ادامه دادن سخت تره . سربازی هم با لیسانس خیلی راحتتر از دیپلمه . فکر کنم برای ادامه تا 7 سال وقت داشته باشید .

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
من هم با یک انتخاب رشته اشتباه !! مجبور شدم این رشته رو بخونم ( کارشناسی ریاضی کاربردی ) وضعیتم هم از شما بدتر بود چون هم علاقه ای به این رشته نداشتم و هم اگه درست انتخاب رشته کرده بودم همون سال و همون دانشگاه میتونستم کارشناسی کامپیوتر قبول بشم :wacko: و به همین علت تا دو سه ترم هنوز تو شوک بودم .
این رشته هم همونطور که میدونید سومین رشته سخت هست البته با یک تفاوت ! اینکه هیچ آینده ای ( حداقل تو ایران ) براش نیست .
من دو سه سال هست که درسم تموم شده و تا الآن هیچ استفاده ای از چیزی که خوندم نکردم .
با این حال بهتره باز هم همت کنید و تمومش کنید . دوباره شروع کردن مطمئنا از ادامه دادن سخت تره . سربازی هم با لیسانس خیلی راحتتر از دیپلمه . فکر کنم برای ادامه تا 7 سال وقت داشته باشید .

ممنون دوست عزیز
7 سال؟ فک کنم حداکثر مجاز تحصیل 6 سال هستش.اگه 7 سال بود مشکلی نداشتم.:(

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
دوستان کسی میدونه که من 6 سال میتونم یا 7 سال؟

بالا