برگزیده های پرشین تولز

@@@چند تا سوال در باره دوربینهای دیجیتالی@@@

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام به خدمت همه دوستان من علاقه زیادی به دوربینهایی با زوم اپتیکال بالا دارم مثل S3IS و H5 و ....ولی تو بعضی از سایتها دوربینهایی هستند هک به ظاهر باید زوم بالا داشته باشند ولی در مشخصات از زوم خبری نیست و نوشته که مثلا در مورد Canon EOS 400D یا Nikon D40 Kit یاNikon D80 تک لنز انعکاسی (SLR)، سنسور CMOS

1-اینها چجوریند؟زومشون چجوریه؟

2-یکی هم اینکه فرق زوم H5 با S3IS یا با Panasonic Lumix DMC-FZ8 در چیه وکدومشون بهتره؟وآخرین قیمتشون چنده؟

با تشکر

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
ماشاله دست به تاپیک زدن شما خیلی خوبه

من یک ساله اینجا عضوم یک تاپیکم نزدم

اما در مورد سوال شما

دوربین هایی مثل nikon d40 ,d80,d40x,d200 یا canon 350d,400d دوربینهای حرفه ای (slr) هستند و باید لنز اونها رو با توجه به کاربرد و بودجتون جداگانه خریداری کنید،البته به همراه این دوربین ها یک لنز هم بهتون میدن ولی زوم این ها بیشتر از 3 برابر نیست

شما باید یه بودجه غیر از دوربین برای لنز در نظر بگیری,لنز های خوب گرون تر از خود دوربین هستند

فکر کنم شما چون زوم بالا برتون مهمه ،پس بیخیال slr شو:cool:

دوربین هایی مثل panasonic fz8,canon s3is ,sony h5,h2,h7,h9 دوربین های شبه حرفه ای(slr like) هستند که sony h7,h9 زوم 15 برابر و بقیشون زوم 12 برابر دارند ،همشون لرزش گیر هم دارن

قیمت های حدودی

sony h9 470000
sony h7 440000
sony h5 450000
sony h2 370000
panasonic fz8 370000
canon s3is 340000

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از شما میشه یه مقایسه بین S3is,6500.H5,FZ8داشته باشین که هر کدوم چه مزیتی نسبت به اون یکی داره ممنون میشم.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نظر من Fz8 بهتره! از لحاظ اندازه و ...

تنها مشکلش اینکه تو فیلم برداری صدا را ضبط نمی کنه و گرنه تو سایر موارد از 6500 فوجی بهتر هست.

عیب فوجی اینکه کارت XS می خوره و باتری شارژر نداره و زومش هم 10.7 هستش،سنگینه! و مموری داخلی 10 مگ داره و ی خورده میگن کندتره و در نهایت لرزش گیر اصلان نداره! ولی در برابر fz8 صدا را می تونه ضبط کنه و ظاهر بهتری داره.

اگر پاناسونیک بگیری اصلان ضرر نکردی،گوله اسم کانون را هم نخور.S3 IS زیاد به مشخصات دوربین های امروزی که مورد پسند عموم هم باشه نمی خوره،صفحه 2 اینچ داره و 113 هزار پیکسل.

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4

تنها مشکلش اینکه تو فیلم برداری صدا را ضبط نمی کنه و گرنه تو سایر موارد از 6500 فوجی بهتر هست.

عیب فوجی اینکه کارت XS می خوره و باتری شارژر نداره و زومش هم 10.7 هستش،سنگینه! و مموری داخلی 10 مگ داره و ی خورده میگن کندتره و در نهایت لرزش گیر اصلان نداره! ولی در برابر fz8 صدا را می تونه ضبط کنه و ظاهر بهتری داره.

اگر پاناسونیک بگیری اصلان ضرر نکردی،گوله اسم کانون را هم نخور.S3 IS زیاد به مشخصات دوربین های امروزی که مورد پسند عموم هم باشه نمی خوره،صفحه 2 اینچ داره و 113 هزار پیکسل.

فوجی 6500 کند تره؟؟؟؟
اتفاقا یکی از مزیت هاش سرعت بالا تو فوکوس اتوماتیکه،ولی کار کردن با این دوربین یه خورده سخت تر از پاناسونیکه ،ولی خوب کم کم آدم مسلط میشه

فوجی کارت xd میخوره که نسبت به کارت های دیگه کند تره و همینطور گرونتر

fz8 نه تنها نمیتونه صدا رو ضبط کنه بلکه زوم حین فیلم برداری هم نداره

به نظر من مزیتهای fz8 در برابر fuji 6500 یکی لرزش گیره ،دوم امکان استفاده از کارت حجیم تر ،سبک تر بودن،کار کردن باهاش آسون تره

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
باتری و آداپتور قابل شارژ داره،view finder بهتری داره! و ...

متاسفانه قیمتش تو ایران خیلی بالا هستش...

این دوربین برای کسانی که زوم بالا و عکس برداری لحظه ای می خوان،خیلی عالیه،چون دیگه پایه نمی خواد و لرزش گیر های پانا هم که ماشالله معروفه!

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
فکر نمیکنم با داشتن باتری و آداپتور بشه یک دوربین رو به دیگری ترجیح داد،خوب باتری قلمی هم یک سری مزیت ها داره یک سری معایب

در مورد باتری لیتیومی هم صدق میکنه ،به هر حال طبق نظر شما پاناسونیک fz8 برای کسی که میخواد عکس خانوادگی بگیره دوربین ایده الی میتونه باشه ،مخصوصا با لرزش گیر فوق العاده خوبش

اما واسه یک آدمی مثل من که میخواد از مناظر شبانه هم عکس بگیره فکر کنم fuji بهتر باشه،

به نظر من اونایی که انتخاب براشون مشکله به این خاطره که نیازشونو دقیقا نمیدونن چیه

jahanshah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

دوست عزیز fz8 ضبط صدا در حین فیلمبرداری داره و اتفاقا هیچ مشکلی در این زمینه نداره.
در ضمن در اینکه عملکرد فوجی از پاناسونیک در عکس برداری شب خیلی بهتره و در محیط های تاریک و ایزوهای بالا کم نویز تره هیچ شکی نیست. اما آنچه fz8 را جذابتر از s6500 میکنه وزن خیلی کمترشه.
اگر بخواهیم یک مقایسه جزء به جزء بین fz8 و s6500 داشته باشیم داریم:

قیمت پاناسونیک ارزونتر در میاد.بدلیل آنکه نیازی به خرید باطری و شارژر نداره.
تفکیک پذیری پاناسونیک بالاتره.
فیلمبرداری پاناسونیک بدلیل پشتیبانی ابعاد بزرگتر بهتره.
حسگر فوجی بزرگتره.
قابلیت فوجی در عکس برداری در مکانهای تاریک بالاتره.
زوم واید فوجی خیلی بهتره.
زوم تله ی پاناسونیک بهتره.
پاناسونیک لرزه گیر داره که نکته ی مهمیه.
برد فلاش فوجی بیشتره.
وزن پاناسونیک نصف وزن فوجیه.
سرعت عمل در پاناسونیک بیشتره.
در مجموع هرچند کیفیت عکاسی در شب و زوم واید خوب فوجی خیلی جالب بنظر میرسه اما وزن خیلی کمتر و داشتن لرزه گیر و سرعت عمل و همه کاره تر بودن بنظر من fz8 گزینه ی بهتری به حساب میاد.

بالا