برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
اهان به اون فاکتورهای نویز دقت نکرده بودم...من از نظر این گفتم بگه زیاد کنن که راحتتر باشه....90 گیگ ترافیک داره خب باید روزی 3 گیگ دانلود کنه که حروم نشه :دی

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
اقا این تانوما رو بیاید به چالش بکشیم ! دیگه ای دی اس ال رو بیخیال :D .
موضوع اصلیشم اینه که اگر بخوان بکشن همش هی باید زمین رو بکنن. این خیلی افتضاح هستش کههههههههههههه !

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اهان به اون فاکتورهای نویز دقت نکرده بودم...من از نظر این گفتم بگه زیاد کنن که راحتتر باشه....90 گیگ ترافیک داره خب باید روزی 3 گیگ دانلود کنه که حروم نشه :دی
فک کنم مخابرات تقسیم سه میشه یعنی ۶۰ گیگ باشه.
۹۰ درصد خطا اصلا ۱۶ مگابیت جواب نمیده
عوامم تخصصی ندارن اصلا نمیدونن اینترنت داخلی خارجی چیه مگابیت/مگابایت چیه فک میکنن اون حجمی که میخرن مثل همیشه میتونن ازش استفاده کنن نمیدونن یک دوم/سوم/چهارمش واقعیه بقیش رو باید برن سایت بانک مصرف کنن.
اون از بازار موبایل که سال جدید برا یه میان رده مثل سری a سامسونگ باید ۲ میلیون بدی، اینم از اینترنت که طرف ۱۶ مگابیت میگیره تازه می‌فهمه خطش ۲ مگابیت بیشتر نمی‌کشه.
حتی اونایی هم که اینارو میدونن هم با کله رفتن این طرح های جدیدو خریدن و حقشونه اگه ضدحال بخورن.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
عوامم تخصصی ندارن اصلا نمیدونن اینترنت داخلی خارجی چیه مگابیت/مگابایت چیه فک میکنن اون حجمی که میخرن مثل همیشه میتونن ازش استفاده کنن نمیدونن یک دوم/سوم/چهارمش واقعیه بقیش رو باید برن سایت بانک مصرف کنن.
اون از بازار موبایل که سال جدید برا یه میان رده مثل سری a سامسونگ باید ۲ میلیون بدی، اینم از اینترنت که طرف ۱۶ مگابیت میگیره تازه می‌فهمه خطش ۲ مگابیت بیشتر نمی‌کشه.
حتی اونایی هم که اینارو میدونن هم با کله رفتن این طرح های جدیدو خریدن و حقشونه اگه ضدحال بخورن.

نه همون یک دوم هست....اول اومدن گفتن یک دوم بعد ملت زنگ زدن 2020 اپراتورها بهشون گفتن یک سوم بعد صداها بلند شد همه گفتن کلاه برداری میکنه مخابرات بعد سخنگو مخابرات دوباره اومد اصلاحیه داد گفت اشتباه از طرف اپراتورها بوده (اینجاش جالبه) به دلیل عدم اموزش کافی اشتباه اعلام میکردن...ای ملت همون یک دوم درسته....ببین با کیا طرفیم که یک اموزش ساده به اپراتور ندادن گذاشتن جواب ملت رو بده. و البته از اموزش مهم تر نحوه اعلام حجم ها هست.....همون جوری که گفتی میتونستن مثل ادم بیان بگن مثلا 90 گیگ بخرید x تومن ...توی توضیحات مینوشتن داخلی یک دوم از 90 گیگ کسر میشه....ولی به صورت کاملا شارلاتان بازی همه شرکت ها اومدن برعکس اعلام کردن....یعنی گفتن 180 گیگ داریم حجم میفروشیم تو توضیحات یه اشاره ای کردن که نصف مثلا بین الملل هست....اینها تمام بازی های شرکتها هست...مثلا های وب رو ببین چطوری اعلام کرده....حجم 4 برابری اعلام کرد بعد یک چهارم کلا بین الملل هست....اخه چی بگه ادم...واقعا چی بگه.....

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
مخابرات نصف نصف هستش. من الان 210 گیگ رو خریدم. 105 گیگ ترافیک بین المللی دارم و 105 گیگ داخلی.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مخابرات نصف نصف هستش. من الان 210 گیگ رو خریدم. 105 گیگ ترافیک بین المللی دارم و 105 گیگ داخلی.
در صفحه کاربری می‌نویسه که چقدر ترافیک داخلی دارید و چقدر بین المللی؟

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
در صفحه کاربری می‌نویسه که چقدر ترافیک داخلی دارید و چقدر بین المللی؟

نه. ولی مخابرات تماس گرفتم اینطور گفتش. حالا یک نکته جالبی !
من اصلا مصرف بالایی ندارم. ولی این چند روز 15 گیگ ترافیکش پرید !

montazeryy

Registered User
لایک‌ها
870
سلام
اقا من تغیرات دادم تو سیستم خط
الان وضعیت این شد
به نظرتون خوبه یا نه؟
سرعت 8 مگه ولی رو 9 بستن بگم کمش کنن یا ن؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سلام
اقا من تغیرات دادم تو سیستم خط
الان وضعیت این شد
به نظرتون خوبه یا نه؟
سرعت 8 مگه ولی رو 9 بستن بگم کمش کنن یا ن؟
سیگنال و نویز خط خیلی خوبه. ۹ مگ رو راحت جواب می ده.

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
اقا شنبه میان زمین رو حفاری کنن واسه فیبر نوری . فاصله من تا اولین چاه فیبر حدودا 40 متره . گفتن فردا برام زود حفاری میکنن .

md70

Registered User
لایک‌ها
2,510
شما کدوم سرویس رو داری؟ تایم رایگان سرویس من 6 تا 12ـه و تغییری نکرده. این سرویس اپلود رایگان هم داشت اپلود کلا مجانی بود که یه ماه پیش حذفش کردن.
نمیتونن دانلود رایگان طرح های گذشته رو بردارن چون توی قرارداد اومده دانلود رایگان داره و اگر بردارن کلاه برداریه. اینکه اپراتورها دانلود رایگان بدن یا ندن دست خودشونه ربطی به جایی نداره. مثلا توی همین طرح های جدید یسری اپراتورها مثل فن اوا تایم دانلود رایگان هم ارائه میده ولی مخابرات حذف کرده.
محدودیت دیگه ای که در این طرح های جدیده http://akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=3905302 دیگه مثل گذشته نیست پهنای باند باز باشه قبلا 512 حجمی میگرفتی پهنای باند تا 16 مگابیت باز بود ولی توی این طرح های جدید سرعت ها واقعیه و 512 همون 64kbps هست. از اونور هم مخابرات دانلود رایگان نمیده و ترافیک بین المللم یک سوم حساب میکنه برای همین مفت نمی ارزه حداقل برای من که دانلود میکنم کارایی نداره.

اون اتفاقیم که میگفتم افتاد

امشب رفتم پروفایلمو چک کردم دیدم بله دانلود شبانه م از 28 آذر (امشب) حذف شد

Capture.PNG

بماند که مصرف گیگ هم به شدت بالا رفته و تقریبا اگه یه پیج باز کنم 200 300 مگ مث نقل و نبات کم میشه که فک کنم به خاطر همین ترافیک بین الملل و داخلی باشه

Last edited:

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841

مشاهده پیوست 1047725

بماند که مصرف گیگ هم به شدت بالا رفته و تقریبا اگه یه پیج باز کنم 200 300 مگ مث نقل و نبات کم میشه که فک کنم به خاطر همین ترافیک بین الملل و داخلی باشه

آقا واسه من هم همینه به قرآن !
ترافيک باقيمانده : 175534 مگابایت

طبق این آمار من توی 7 روز 50 گیگابایت ترافیک مصرف کردم ! تازه سه روزشم نبودم ! مزخرفه مزخرف. دزدی دزدی. حالم دیگه داره بهم میخوره

md70

Registered User
لایک‌ها
2,510
آقا واسه من هم همینه به قرآن !
ترافيک باقيمانده : 175534 مگابایت

طبق این آمار من توی 7 روز 50 گیگابایت ترافیک مصرف کردم ! تازه سه روزشم نبودم ! مزخرفه مزخرف. دزدی دزدی. حالم دیگه داره بهم میخوره

مخابرات انقد دزد و بی شرفه که روی گیگی که ما قبل از اجرای تعرفه های جدید خریدیم هم داره اینترنت بین الملل و داخلی حساب میکنه
نمیدونم ضریبشم چنده، احتمالا یا 3 به 1 هست یا 4 به 1

یعنی رسمن یه سرچ ساده تو گوگل یا چک کردن تلگرامم، در حد چند صد مگ مصرف میکنه

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
مخابرات انقد دزد و بی شرفه که روی گیگی که ما قبل از اجرای تعرفه های جدید خریدیم هم داره اینترنت بین الملل و داخلی حساب میکنه
نمیدونم ضریبشم چنده، احتمالا یا 3 به 1 هست یا 4 به 1

یعنی رسمن یه سرچ ساده تو گوگل یا چک کردن تلگرامم، در حد چند صد مگ مصرف میکنه
مفتضحه. خدا جوابشونو بده فقط.

kolange

Registered User
لایک‌ها
2,079
دوستان من مخابرات نامحدود داشتم امروز رفتم جمع اوری، تا از ها وب نت بگیرم، چطور میشه فهمید خطم فیبرش نوری هست یا مسی؟ مخابرات به نظرم راست نمیگه.

کسایی که از مخابرات نت جدید گرفت راضی هستن؟

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
دوستان من مخابرات نامحدود داشتم امروز رفتم جمع اوری، تا از ها وب نت بگیرم، چطور میشه فهمید خطم فیبرش نوری هست یا مسی؟ مخابرات به نظرم راست نمیگه.

کسایی که از مخابرات نت جدید گرفت راضی هستن؟
کیفیت نصف شده . بلکه هم بیشتر از نصف
ترافیک هم با یک پیج وا کردن 500 مگ ناقابل میپرونه

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711

مشاهده پیوست 1047725

حالا خوبه شما اخرای سرویسته و یکسالی دانلود کردی.
من باشم دیگه ADSL با این شرایط نمیگیرم و خط رو بعد از اتمام سرویس سریع تخلیه میکنم. یمدت بجاش اینترنت موبایل استفاده میکنم.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مشکل اینجاست که ما اصلا امکان استفاده از سرویس شرکتهای دیگه مثل های وب رو نداریم
گیر انحصار مخابرات هستیم

sisaco

Registered User
لایک‌ها
841
اقا یک موردی ! الان متوجه شدم که شیرینگ 1 به 8 کردن ! واسه همینه سرعت اینقدر افتضاح شده. قبلا 1/1 بود !

بالا