برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد پیگیری کلاهبرداری اینترنتی

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
سلام مدت های زیادیه که تاپیکای شکایت رو میبینم و مطالبی که بعضا در مورد پیگیری و شکایت از متشاکی یاهمون کسی که ازتون کلاهبرداری کرده و یا مشکل داره رو میخوندم که در خیلی از موارد اشتباه بود.خودم چندین تجربه خوردن پولم را داشتم که با شکایت پس گرفتم این تجربه رو میخوام بهتون بگم شاید به دردتون خورد.
نکته اول همون چیزیه که فتا میگه معاملات رو سعی کنید حضوری انجام بدید یا حداقل از جایی یا کسی خرید کنید که اعتبارش مشخص باشه.
نکته دوم سایتهایی مثل دیوار یاهمین پی تی فقط ی عرصه برای معامله هستن و ضامن سلامت یا خوش قولی فروشنده نیستن پس به امید اینکه تاپیک بزنید و حقتونو پس بگیرید نباشید.
نکته سوم حالا چیزیه که پیش اومده و پولمونو خوردن باید چکارکنم؟خیلی ها اول کار میان میگن برو فتا شکایت کن یا زنگ بزن فتا این حرف بیشتر شبیه جوکه تا راهنمایی چون، مرجع شکایت دادگاست نه پلیس خود فتا هم یه زیر شاخه از پلیسه و تا پرونده از دادگاه نیاد پیگیری نمیکنن پس اگه فکر میکنید با رفتن به فتا یا زنگ زدن و نشون دادن چندتا اسکرین شات یا فیش واریزی کاری واستون میکنن اشتباهه نشون به اون نشون که هر روز داره کلاهبرداری اینترنتی زیاد تر میشه.
نکته چهارم اگه واقعا قصدتون شکایته حتما باید علاوه بر کامل بودن مدارک آدرس طرف هم داشته باشید،شکایت اینترنتی و غیر اینترنتی نداره حتما باید آدرس طرف داشته باشید واسش ابلاغیه بره،بخاطر همین از فروشنده آدرس درخواست کنید.فکر نکنید از روی شماره حساب یا اسکرین شات پلیس میره دنبال طرف،تنها کاری که میکنن میگن برو شکایت کن و در اکثر موارد بخاطر سخت بودن پیگیری شاکی بیخیال میشه.
و نکته آخر همون نکته اوله بخاطر سخت بودن پیگیری اینترنتی و حتی شکایت و دبه کردن متشاکی(مثلا تو دادگاه هم میتونه بگه من جنس رو تحویل دادم و اون موقع شما میشید مجرم و ادعای حیثیت میکنه) خرید اینترنتی رو بادقت انجام بدید و رودرواستی رو کنار بذارید،با آرزوی موفقیت برای همه مالباختگان:)

Last edited:

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
حالا نهایتا متشاکی شما دبه کرد یا پولتون رو پس گرفتید؟:)

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
خب موارد رو ذکر میکردید دوستان استفاده کنن، تو همین فروم بوده؟ بعدم مگه وقتی شماره کارت فرد رو داشته باشید دادگاه و پلیس فتا نمیتونه آدرس و مشخصات طرف رو استعلام کنه؟

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
تا اونجایی که من دیدم میکنن این کار رو و حتی حساب طرف رو مسدود میکنن!

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
خب موارد رو ذکر میکردید دوستان استفاده کنن، تو همین فروم بوده؟ بعدم مگه وقتی شماره کارت فرد رو داشته باشید دادگاه و پلیس فتا نمیتونه آدرس و مشخصات طرف رو استعلام کنه؟
خیر همینجا نبوده,میتونه استعلام کنه ولی معمولا برای جرمهایی با کلاه برداری مبالغ بالا و سیاسی و امنیتی این کاررو انجام میدن وبرای امثال منو شما اینکارو انجام نمیدن,مورد من هم اینترنتی نبود جنس فروختم ب کسی پول نداد ازش فاکتور امضا شده داشتم شکایت کردم محکوم شد

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
عجب ! چطور شما اگر یه فحش معمولی نه ناموس به یه نفر بدی مثلا تو تلگرام میتونن بکشوننت دادگاه و شماره و مشخصاتت رو هم استعلام میکنن اما برای مورد مالی استعلام نمیکنن؟؟
بطور کلی عزیز اینها همه برمیگرده به اون شعبه ای که رفتی شکایت کردی و پلیس فتای اون منطقه و بازپرس دادگاه که چقدر کشاد باشن و بخوان از سر وا کنن یا پیگیری کنن نمیشه یه نسخه یکسان پیچید و مسلمه که داشتن آشنا و پارتی اینجا هم به شدت کمک میکنه.

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
اگه صحبت سر پارتی و غیره هست که اصلا بحثش جداست وگرنه من همین الان اینجا یا تلگرام الکی ب شما فحش میدم برو پیگیری کن ببین میتونی منو پیدا کنی،از نزدیک هم همدیگرو میبینیم:D

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
اگه صحبت سر پارتی و غیره هست که اصلا بحثش جداست وگرنه من همین الان اینجا یا تلگرام الکی ب شما فحش میدم برو پیگیری کن ببین میتونی منو پیدا کنی،از نزدیک هم همدیگرو میبینیم:D
اگه با آی دی باشه که نه اما اگر با شماره باشه میکنن

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
اگه با آی دی باشه که نه اما اگر با شماره باشه میکنن
تا دستور قضایی نیاد پلیس هیچکاری نمیکنه بیکار نیست نیروهاشو بفرسته دنبال شماره تلفن اگه اینطور بود اینهمه کلاه بردار تو نت نبودن ,حالا شما اگه از همین طریق که میگی ب نتیجه رسیدی یا کسی رسیده خوشحال میشم عکس از مدارک محکوم شدن طرف آپ کنی ماهم ببینیم همچنین نام کاربریتو با تاریخ بنویس روش

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
تا دستور قضایی نیاد پلیس هیچکاری نمیکنه بیکار نیست نیروهاشو بفرسته دنبال شماره تلفن اگه اینطور بود اینهمه کلاه بردار تو نت نبودن ,حالا شما اگه از همین طریق که میگی ب نتیجه رسیدی یا کسی رسیده خوشحال میشم عکس از مدارک محکوم شدن طرف آپ کنی ماهم ببینیم همچنین نام کاربریتو با تاریخ بنویس روش
منم نگفتم بدون دستور قضایی ! بعدم در این دوره زمونه برای استعلام کسی رو جایی نمیفرستن عزیز همه چیز مکانیزه و الکترونیکی شده !! من شک دارم شما اصلا تا بحال به پلیس فتا رفته باشی وگرنه میدیدی بخشی رو مخصوص همین کار داره اسمش یادم نیس دقیق...
خوشحال میشم عکس از مدارک محکوم شدن طرف آپ کنی ماهم ببینیم همچنین نام کاربریتو با تاریخ بنویس روش
چشم !! همینم مونده !! انتشار اوراق قضایی بدون مجوز از مراجع قضایی !! نه عزیز شما امشب خوشحال نشو همون ناراحت بمون به جایی برنمیخوره...:)

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
منم نگفتم بدون دستور قضایی ! بعدم در این دوره زمونه برای استعلام کسی رو جایی نمیفرستن عزیز همه چیز مکانیزه و الکترونیکی شده !! من شک دارم شما اصلا تا بحال به پلیس فتا رفته باشی وگرنه میدیدی بخشی رو مخصوص همین کار داره اسمش یادم نیس دقیق...

چشم !! همینم مونده !! انتشار اوراق قضایی بدون مجوز از مراجع قضایی !! نه عزیز شما امشب خوشحال نشو همون ناراحت بمون به جایی برنمیخوره...:)
برای استعلام شماره تلفن اولا دستور قضایی باید باشه دوما هیچ ربطی ب فتا نداره باید از مخابرات استعلام بشه ,شما حتما فکر کردی آدم خاصی هستی پلیس بیفته دنبال کارت ببینه کی پولتو خورده اگه اینطوره و اینقدر آسونه چرا اینهمه کلاه بردار تو نت هست ؟تو همین پی تی ی بچه چندین ساله داره کلاه برداری میکنه و هنوزم هست اینا دلیلش چیه حتما باید فتا بری بفهمی؟o_O
بحث کردن با شما فایده نداره فک کن خیلی راحت میشه کلاه بردار رو دستگیر کرد

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
برای استعلام شماره تلفن اولا دستور قضایی باید باشه دوما هیچ ربطی ب فتا نداره باید از مخابرات استعلام بشه ,شما حتما فکر کردی آدم خاصی هستی پلیس بیفته دنبال کارت ببینه کی پولتو خورده اگه اینطوره و اینقدر آسونه چرا اینهمه کلاه بردار تو نت هست ؟تو همین پی تی ی بچه چندین ساله داره کلاه برداری میکنه و هنوزم هست اینا دلیلش چیه حتما باید فتا بری بفهمی؟o_O
نه عزیز، بنده نه آدم خاصی ام نه با کسی بحثی دارم، دادگاه طبق قانون و فتا طبق دستور دادگاه وظیفه اش هست پیگیری کنه نیازی به خاص بودن نداره حالا اگه اونی که به پست شما خورده گشاد بوده دلیل نمیشه هیج جا نکنن این کار رو، اون بوده که به وظیفش عمل نکرده و از زیر کار در رفته همون کاری که همه روزه در تمام اداره جات میکنن!! اتفاقا علت وجود این کلاه بردارا هم امثال شما هستید که فکر میکنید نمیشه پیگیری کرد و نمیکنید و اینها روز بروز پررو تر میشن !!
گفتم بنده بعید میدونم شما اصلا به خودت زحمت داده باشی وارد این پروسه بشی چه برسه به گرفتن حقت ! چون زمانی که شما شکایت میکنی در دادسرا همون ابتدا برای مستند سازی عدله و شواهد ارجاعت میدن به فتا تا اونها مدارک و شواهد شمارو استعلام و مستندسازی کنن و روش مهر بزنن و خودشون مدارک رو به دادسرا در نهایت ارسال میکنن تازه بعد ازون هستش که وارد مرحله دادیاری و تشکیل جلسه دادگاه میشی و اگر نیاز شد مجدد ارجاع به فتا...

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
خیر بنده نگفتم خیییییلی راحت!! اتفاقا خیلی هم ناراحت!! از همون ابتدا که شما وارد آشفته سرایی به نام دادسرامیشی( که بیشتر به دارلمجانین شبیه با اون جماعت هار و عصبانی و ناراحت) و شکواییه تنظیم میکنی ناراحت کنندس تا الی ماشاا...

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
نه عزیز، بنده نه آدم خاصی ام نه با کسی بحثی دارم، دادگاه طبق قانون و فتا طبق دستور دادگاه وظیفه اش هست پیگیری کنه نیازی به خاص بودن نداره حالا اگه اونی که به پست شما خورده گشاد بوده دلیل نمیشه هیج جا نکنن این کار رو، اون بوده که به وظیفش عمل نکرده و از زیر کار در رفته همون کاری که همه روزه در تمام اداره جات میکنن!! اتفاقا علت وجود این کلاه بردارا هم امثال شما هستید که فکر میکنید نمیشه پیگیری کرد و نمیکنید و اینها روز بروز پررو تر میشن !!
گفتم بنده بعید میدونم شما اصلا به خودت زحمت داده باشی وارد این پروسه بشی چه برسه به گرفتن حقت ! چون زمانی که شما شکایت میکنی در دادسرا همون ابتدا برای مستند سازی عدله و شواهد ارجاعت میدن به فتا تا اونها مدارک و شواهد شمارو استعلام و مستندسازی کنن و روش مهر بزنن و خودشون مدارک رو به دادسرا در نهایت ارسال میکنن تازه بعد ازون هستش که وارد مرحله دادیاری و تشکیل جلسه دادگاه میشی و اگر نیاز شد مجدد ارجاع به فتا...
من نگفتم نمیشه پیگیری کرد گفتم هر پرونده ای قابل پیگیری نیست چه اینترنتی چ غیر اینترنتی شما دارید از یک انسان شکایت میکنید پس داشتن نشانی اولین چیزه داشته باشید بعله تازه میری واسه ارائه مدارک ک ضمیمه کردی دوما میخوای من پروندمو همون که میگی باید با مجوز پخش کرد بذارم ببین چطوری حقمو گرفتم سوما اگه فکر میکنی بدون آدرس میفتن دنبال طرف و از روی شماره تلفن و کارت بانکی پیداش میکنن واقعا ساده هستی دایی خود من از کسی شاکی بود فقط شماره تلفنشو داشت درخواست داد برای رهگیری هیچ ترتیب اثری داده نشد فقط رهگیری تلفن با دستور قضاییه ک اونم برای کلاه برداری هرگز انجام نمیدن آخرش شانسکی تو ی شهر دیگه با پرسو جو پیداش کرد پنجما مردم خودشون عقل دارن من بگم نرو دادگاه اونا نمیرن؟ششما شما هم از بیرون فقط شنیدی برو فتا پیگیری کن حتی تو ساختمونش هم نرفتی اگه رفتی بگو چی بود و چی شد

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
من نگفتم نمیشه پیگیری کرد گفتم هر پرونده ای قابل پیگیری نیست چه اینترنتی چ غیر اینترنتی شما دارید از یک انسان شکایت میکنید پس داشتن نشانی اولین چیزه داشته باشید بعله تازه میری واسه ارائه مدارک ک ضمیمه کردی دوما میخوای من پروندمو همون که میگی باید با مجوز پخش کرد بذارم ببین چطوری حقمو گرفتم سوما اگه فکر میکنی بدون آدرس میفتن دنبال طرف و از روی شماره تلفن و کارت بانکی پیداش میکنن واقعا ساده هستی دایی خود من از کسی شاکی بود فقط شماره تلفنشو داشت درخواست داد برای رهگیری هیچ ترتیب اثری داده نشد فقط رهگیری تلفن با دستور قضاییه ک اونم برای کلاه برداری هرگز انجام نمیدن آخرش شانسکی تو ی شهر دیگه با پرسو جو پیداش کرد پنجما مردم خودشون عقل دارن من بگم نرو دادگاه اونا نمیرن؟ششما شما هم از بیرون فقط شنیدی برو فتا پیگیری کن حتی تو ساختمونش هم نرفتی اگه رفتی بگو چی بود و چی شد
آره اسی جون، حق با توئه، ما ساده شوما هف خط، ایشالا همه کلاهبردارا به سزای اعمالشون برسن، شب خوش.:)

اسی مو قشنگ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
126
آره اسی جون، حق با توئه، ما ساده شوما هف خط، ایشالا همه کلاهبردارا به سزای اعمالشون برسن، شب خوش.:)
شما از افراد ناشناس خرید کن پولتو خوردن شمارشو ببر فتا پیگیری کنن شکایت هم بکنی همون لحظه پولتو میگیری:D

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909

raminsh2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
بالا