برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای یک مسئله قضائی و مالی

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
سلام دوستان

حدود 1 سال پیش یک نفر با شماره تلفن ترکیه به من پیام داد توی تلگرام که من بیتکوین یا پرفکت مانی میخوام

من پرفکت مانی داشتم به طرف فروختم ، یکی دو روز بعد یه نفر زنگ زد که حساب من هک شده و این پول برای منه ( حدود 4 میلیون تومن )
میدونین که بیتکوین که کلا قابل ردیابی نیست - پرفکت مانی هم پول رو پس نمیده البته طرف سریع از طریق صرافی برداشته بود پول رو به بیتکوین تبدیل کرده بود - اما شرکت پرفکت مانی IP های شخص رو به ما داد که دو تاش ترکیه و دو تاش سنگاپور بود

چند روز بعد از پلیس فتا زنگ زدن و رفتم و چتهای طرف و شماره حساب ها و بقیه مسائل رو دادم

گفتن این کار شما پولشویی هستش قاضی هم حساب من رو بلوکه کرد و گفت من بالاخره باید یه طوری پرونده رو ببندم و ضرر طرف رو هم باید تو بدی , پلیس فتا هم میگه طرف ترکیه هستش ما نمیتونیم بریم دنبالش
چون از طرف کارت شناسایی نگرفتی و از این حرفا
من پیگیر شدم و چند بار رفتم و شاکی هر بار میپیچوند و نمیومد اخرش قاضی برداشت برای من قرار کفالت هم صادر کرد

الان از قضیه یه سال گذشته که زنگ زدن شنبه بیا دادگاه

از اونجایی که من خودم رو مقصر نمیدونم چیکار باید بکنم

لطفا به جای تلاش برای اینکه بگید مقصر من بودم راهکار ارائه بدید که چطوری خلاص بشیم از این قضیه با تشکر

قاضی این مسائل که بانک امنیت نداشته و اجازه ورود به هکر داده که طرف با IP سنگاپور و ترکیه وارد حساب یه شخص دیگه ای بشه بدون وریفای و یا طرف صاحب حساب معلوم نیست چه نرم افزاری رو بدون اینکه ببینه نصب کرده و کی لاگیر بوده و فلان و بهمان در نظر نمیگیره

Last edited:

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
پیشنهاد میکنم وکیل بگیر

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
به هیچ وجه شما مقصر نیستی اعتراض کن حکم دادگاه
بعدش توی تلگرام چجوری میخواستی از طرف کارت شناسایی بگیری

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
یه وکیل کلفت میخای شما.وکیل کاربلد کارتو ردیف میکنه.وکیلی که از ارزاهی دیجیتال و دنیای اون اطلاعات کاملی داشته باشه

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
سلام دوستان

حدود 1 سال پیش یک نفر با شماره تلفن ترکیه به من پیام داد توی تلگرام که من بیتکوین یا پرفکت مانی میخوام

من پرفکت مانی داشتم به طرف فروختم ، یکی دو روز بعد یه نفر زنگ زد که حساب من هک شده و این پول برای منه ( حدود 4 میلیون تومن )
میدونین که بیتکوین که کلا قابل ردیابی نیست - پرفکت مانی هم پول رو پس نمیده البته طرف سریع از طریق صرافی برداشته بود پول رو به بیتکوین تبدیل کرده بود - اما شرکت پرفکت مانی IP های شخص رو به ما داد که دو تاش ترکیه و دو تاش سنگاپور بود

چند روز بعد از پلیس فتا زنگ زدن و رفتم و چتهای طرف و شماره حساب ها و بقیه مسائل رو دادم

گفتن این کار شما پولشویی هستش قاضی هم حساب من رو بلوکه کرد و گفت من بالاخره باید یه طوری پرونده رو ببندم و ضرر طرف رو هم باید تو بدی , پلیس فتا هم میگه طرف ترکیه هستش ما نمیتونیم بریم دنبالش
چون از طرف کارت شناسایی نگرفتی و از این حرفا
من پیگیر شدم و چند بار رفتم و شاکی هر بار میپیچوند و نمیومد اخرش قاضی برداشت برای من قرار کفالت هم صادر کرد

الان از قضیه یه سال گذشته که زنگ زدن شنبه بیا دادگاه

از اونجایی که من خودم رو مقصر نمیدونم چیکار باید بکنم

لطفا به جای تلاش برای اینکه بگید مقصر من بودم راهکار ارائه بدید که چطوری خلاص بشیم از این قضیه با تشکر

قاضی این مسائل که بانک امنیت نداشته و اجازه ورود به هکر داده که طرف با IP سنگاپور و ترکیه وارد حساب یه شخص دیگه ای بشه بدون وریفای و یا طرف صاحب حساب معلوم نیست چه نرم افزاری رو بدون اینکه ببینه نصب کرده و کی لاگیر بوده و فلان و بهمان در نظر نمیگیره

جواد جان این قضیه به کجا رسید؟
یه سوال هم دارم اگر ممکنه توضیح بده قاضی به چه دلیل کار شما رو پولشویی دونسته؟ یعنی کلا فروش پرفکت مانی رو پولشویی میدونن؟
یه سوالم دارم میخواستم ببینم قراری که برا 4تومن صادر کردن چقدر بود؟
ضمنا شاکی حسابش هک شده بوده که پولشو کشیدن بیرون زدن حساب شما یا تحت عنوانی سرش کلاه رفته و پول رو خودش انتقال داده به کارتت؟
ممنون

hamid_brj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
دوستان کسی میتونه مبنایی، اصولی و علمی درباره ارزهای دیجیتال به من توضیح بده؟ (چطور تولید میشن، چطور میشه مالکش شد، چطور میشه منتقل کرد، بانک مرکزی خاصی دارن و ...)

sinsinate

Registered User
لایک‌ها
123
پلیس فتا چرا زنگ زده من موندم؟
ب نظرم ی اعتراضی کن تو تجدید نظر قاضی عوض میشه (البته شنیدم اینو چندان وارد نیستم)

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
جواد جان این قضیه به کجا رسید؟
یه سوال هم دارم اگر ممکنه توضیح بده قاضی به چه دلیل کار شما رو پولشویی دونسته؟ یعنی کلا فروش پرفکت مانی رو پولشویی میدونن؟
یه سوالم دارم میخواستم ببینم قراری که برا 4تومن صادر کردن چقدر بود؟
ضمنا شاکی حسابش هک شده بوده که پولشو کشیدن بیرون زدن حساب شما یا تحت عنوانی سرش کلاه رفته و پول رو خودش انتقال داده به کارتت؟
ممنون

رفتم دیدم قاضی عوض شده همون سوال های قبلی رو پرسید ولی قرار کفالت رو برنداشتن
برای من قرار کفالت هستش و قرار مالی نزاشتن

مامور فتا میگفت پولشوییه ولی قاضی قبول نکرده این مسئله رو و فعلا همون کلاه برداری اینترنتی مونده

فکر کنم حساب طرف هک شده بود یا درگاه فیشینگ یا کی لاگر

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
رفتم دیدم قاضی عوض شده همون سوال های قبلی رو پرسید ولی قرار کفالت رو برنداشتن
برای من قرار کفالت هستش و قرار مالی نزاشتن

مامور فتا میگفت پولشوییه ولی قاضی قبول نکرده این مسئله رو و فعلا همون کلاه برداری اینترنتی مونده

فکر کنم حساب طرف هک شده بود یا درگاه فیشینگ یا کی لاگر
یعنی تو باید پول طرفو بدی ؟

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
قانون که اینطوریه

یعنی بالاخره باید پای یکی این وسط گیر باشه چون خود دزد نیستش منو نگه داشتن

قرار کفالت چطوریه؟
شما احراز هویت نکرده بودی از واریز کننده که ببینی خودش صاحب حساب هست یا نه؟

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
قرار کفالت چطوریه؟
شما احراز هویت نکرده بودی از واریز کننده که ببینی خودش صاحب حساب هست یا نه؟

یعنی یکی میاد سندی چیزی میزاره که اگر در رفتی بیارتت سر میز محاکمه و اگه نیومدی اون پول رو از حقوق اون کم میکنن

من چون کارم فروش نیستش احراز هویت نکردم

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
یعنی یکی میاد سندی چیزی میزاره که اگر در رفتی بیارتت سر میز محاکمه و اگه نیومدی اون پول رو از حقوق اون کم میکنن

من چون کارم فروش نیستش احراز هویت نکردم
خب منظورم همینه اون قراره کفالت در حد سند خونه هست؟ فیش حقوقی؟ جواز کسب؟ من شنیدم هیچکدوم نداشته باشی واریز نقدی هم ازت قبول میکنن چیزی در این مورد نمیدونی؟
کارت خرید فروش نیست ولی در اصل توی این معامله فروش داشتی دیگه؟ درست میگم؟
گفتی آی پی طرف برا خارج از کشور بوده اگه ایران بود و مثلا شماره موبایلی یا اسم و مشخصاتی ازش داشتی تاثیری داشت که مثلا بتونه نجاتت بده؟ یعنی فتا یا دادگاه اینو میپذیرفت که ولت کنن برن سراغ اون؟ یا همچنان گیر میموندی؟
الان اگه طرف رضایت بده تو جرمی مرتکب شدی که جنبه عمومی داشته باشه و برات مجازاتی بخوان در نظر بگیرن؟ یا رضایت بده تمومه؟

امیدوارم که مشکلت براحتی و هرچه سریعتر حل بشه

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
خب منظورم همینه اون قراره کفالت در حد سند خونه هست؟ فیش حقوقی؟ جواز کسب؟ من شنیدم هیچکدوم نداشته باشی واریز نقدی هم ازت قبول میکنن چیزی در این مورد نمیدونی؟
کارت خرید فروش نیست ولی در اصل توی این معامله فروش داشتی دیگه؟ درست میگم؟
گفتی آی پی طرف برا خارج از کشور بوده اگه ایران بود و مثلا شماره موبایلی یا اسم و مشخصاتی ازش داشتی تاثیری داشت که مثلا بتونه نجاتت بده؟ یعنی فتا یا دادگاه اینو میپذیرفت که ولت کنن برن سراغ اون؟ یا همچنان گیر میموندی؟
الان اگه طرف رضایت بده تو جرمی مرتکب شدی که جنبه عمومی داشته باشه و برات مجازاتی بخوان در نظر بگیرن؟ یا رضایت بده تمومه؟

امیدوارم که مشکلت براحتی و هرچه سریعتر حل بشه

کفالت در حد فیش حقوقیه

سند برای شاکی های بیشتر هستش

اگر هر اطلاعاتی از طرف توی ایران داشته باشی که پیگیرش میشن

جرم جنبه عمومی نداره

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
کفالت در حد فیش حقوقیه

سند برای شاکی های بیشتر هستش

اگر هر اطلاعاتی از طرف توی ایران داشته باشی که پیگیرش میشن

جرم جنبه عمومی نداره

امیدی داری طرف رو پیدا کنن ؟

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
امیدی داری طرف رو پیدا کنن ؟

نه بابا

فتا خیلی بیعرضه هستش اینا هی نشون میدن سریال هوش سیاه رو

یه سری جوون بی تجربه هستن که از روش های خیلی پیش پا افتاده استفاده میکنن برای پیگیری جرم ها اینم یکی از اوناس

طرف قطعا ترکیه هستش ولی اینا روابطی با ترکیه ندارن از طریق پلیس بین الملل هم اقدام نمیکنن

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,668
بنظرم هر کی این پست رو میخونه یه پولی هم باید از جیبش بده بهت

حاجی مبلغ دیدم چهارتومنه خوشحال شدم ، بازم چیزی نیست و اگر بشه قسطیش کرد بازم به قول همشهریام فرش جستی ...

امیدوارم بازم طرف پیدا بشه یا محکوم نشی

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
نه بابا

فتا خیلی بیعرضه هستش اینا هی نشون میدن سریال هوش سیاه رو

یه سری جوون بی تجربه هستن که از روش های خیلی پیش پا افتاده استفاده میکنن برای پیگیری جرم ها اینم یکی از اوناس

طرف قطعا ترکیه هستش ولی اینا روابطی با ترکیه ندارن از طریق پلیس بین الملل هم اقدام نمیکنن
فتا و دادگاهی که مراجعه کردی و میکنی شهری هست که ساکنی؟ یا شهری که شاکی ساکنه؟ یا تهران الزاما؟

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,983
فتا و دادگاهی که مراجعه کردی و میکنی شهری هست که ساکنی؟ یا شهری که شاکی ساکنه؟ یا تهران الزاما؟

نمیدونم

ولی برای من هم خودم تهرانم هم شاکی فکر کنم

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
بالا