برگزیده های پرشین تولز

چرا دائمآ رزولوشن مانیتورم بهم میخوره ؟

frog

Registered User
لایک‌ها
36
نمیدونم واسه چی از وقتی ویندوزم رو عوض کردم دائمآ رزولوشن و فرکانس مانیتورم بعد از خاموش و روشن کردن البته یه خط در میون عوض میشه .

البته بعد از نصب ویندوز یه سوالی پرسید که آیا میخوای بهترین رزولوشن رو مناسب با مانیتور انتخاب کنیم من هم زدم آره ، الان نمیدونم که از کجا باید اون رو غیر فعال کنم .

ممنون میشم کمک کنید .

frog

Registered User
لایک‌ها
36
مانیتورم ال جی 57i هست ، crt هم هستش 7 سال دارمش .

الان روی 1024*768 هستش و فرکانسشم 85 هست . رنگشم روی 32 بیت . و وقتی عوض میشه میره روی 800*600 و فرکانس 60 .

آخه قبلش که ویندوز رو عوض نکرده بودم همچین مشکلی نداشتم .

راستی کارت گرافیکم هم Nvidia fx 5500 هست و بردش گیگاهست .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
مانیتور های LG یه برنامه داره به نام بهنما ازش استفاده کردید ؟

این عوض شدن فرکانس رو من تو بعضی از این Game های سبک دیدم که وقتی انیستالر شون هنگ میکنن باعث عوض شدن رزولیشن و فرکانس میشن و گهگاهی این وضعیت ادامه داره ، شما این اواخر همچین Game های رو نصب نکردید .

ضمنا شاید نصب یا به روز رسانی درایور کارت گرافیک یا نصب کامل درایور مانیتور چاره ساز باشه .

موفق باشید .

KhersKuchulu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من همچین مشکلی رو بعد از repair ویندوز پیدا کردم. من هم nvidia دارم. ظاهرا با repair نمیسازه و باید حتما دوباره ویندوز رو نصب کرد. درضمن حتما باید driverش رو نصب کنید...

frog

Registered User
لایک‌ها
36
من همچین مشکلی رو بعد از repair ویندوز پیدا کردم. من هم nvidia دارم. ظاهرا با repair نمیسازه و باید حتما دوباره ویندوز رو نصب کرد. درضمن حتما باید driverش رو نصب کنید...

خوب اره Driver ش رو نصب کردم . همونطور که گفتم بعد از نصب ویندوز از من یه سوالی راجع به رزولوشن پرسید که به صورت اتوماتیک تعیین کنه فکر کنم از اون باشه .

حالا نمی دونم از کجا باید درستش کنم .

KhersKuchulu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب اره Driver ش رو نصب کردم . همونطور که گفتم بعد از نصب ویندوز از من یه سوالی راجع به رزولوشن پرسید که به صورت اتوماتیک تعیین کنه فکر کنم از اون باشه .

حالا نمی دونم از کجا باید درستش کنم .
رایت کلیک روی دسک تاپ:
Properties -> Settings -> Advanced -> Adapter
روی دکمه List All Modes کلیک کن و 75Mhz یا بالاتر رو انتخاب کن. اگر صفحه بعد از OK بهم ریخت 30 ثانیه صبر کن تا برگرده به تنظیم قبلی وگرنه روی yes کلیک کن

frog

Registered User
لایک‌ها
36
رایت کلیک روی دسک تاپ:
Properties -> Settings -> Advanced -> Adapter
روی دکمه List All Modes کلیک کن و 75Mhz یا بالاتر رو انتخاب کن. اگر صفحه بعد از OK بهم ریخت 30 ثانیه صبر کن تا برگرده به تنظیم قبلی وگرنه روی yes کلیک کن

عزیز مرسی که توجه میکنی ، ولی من اگه به پست اول نگاه کنین مشکلم ین نیست . بعد از خاموش روشن کردن و یا ریست اونم نه همیشه و بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردم رزولوشن و فرکانسم بهم میخوره .

ErfanEa

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
درایور کارت گرافیک رو یه بار آنیستال کن و دوباره نصب کن ببین چی میشه ...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
کامپیوتر رو شات دان میکنی؟!یا هیبرنیت؟
یه بار هیبرنیت کن ببین باز هم به هم میخوره؟

KhersKuchulu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز مرسی که توجه میکنی ، ولی من اگه به پست اول نگاه کنین مشکلم ین نیست . بعد از خاموش روشن کردن و یا ریست اونم نه همیشه و بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردم رزولوشن و فرکانسم بهم میخوره .

عزیز جان شما گفتی من نمیدونم از کجا باید تغییرش داد من گفتم یقین مشکل از پیدا نکردن هستش :D وگرنه توی پست اولیم هم گفتم منم همچین مشکلی داشتم و حل نشد، چون ویندوز ریپیر کرده بودم، تنها کاری که کردم و درست شد نصب دوباره ویندوز و بعدش نصب درایور مادربور و در آخر نصب درایور کارت بود. این ترتیب خیلی مهمه.
موفق باشی :happy:

frog

Registered User
لایک‌ها
36
کامپیوتر رو شات دان میکنی؟!یا هیبرنیت؟
یه بار هیبرنیت کن ببین باز هم به هم میخوره؟
نه فقط وقتی شات دان میکنم یا ریستارت میکنم این مشکل رو دارم اونم نه همیشه . بعضی وفتا بگیر نگیر داره .

درایور کارت گرافیک رو یه بار آنیستال کن و دوباره نصب کن ببین چی میشه ...
چند ساعت پیش عوض کردم و از از اول نصب کردم ببینم تا فردا چطوریاس بازم اینطوری میشه یا نه .
مرسی

بالا