برگزیده های پرشین تولز

خرید خانه یا نگهداری طلا

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
سلام دوستان با این اوضاع الان نگهداری طلا به صرفه هست یا خرید خونه نقلی تو شهر تبریز

با توجه به بودجه ام می تونم تا 60 متر اپارتمان بخرم ولی دو دل هستم تهران رشد خونه هاش خوبه ولی شهرستان بعضی جاها مثل ولیعصر و رشیدیه یه نفس کمی داره بخصوص با پول کم من نهایتش یه خونه نقلی تو نقاط معمولی بشه خرید اونم بدون اسانسور

میترسم بعدا بمونه رو دستم . الان خودم رهن کامل میشینم مجردی

shahram_irani

Registered User
لایک‌ها
44
سلام دوستان با این اوضاع الان نگهداری طلا به صرفه هست یا خرید خونه نقلی تو شهر تبریز

با توجه به بودجه ام می تونم تا 60 متر اپارتمان بخرم ولی دو دل هستم تهران رشد خونه هاش خوبه ولی شهرستان بعضی جاها مثل ولیعصر و رشیدیه یه نفس کمی داره بخصوص با پول کم من نهایتش یه خونه نقلی تو نقاط معمولی بشه خرید اونم بدون اسانسور

میترسم بعدا بمونه رو دستم . الان خودم رهن کامل میشینم مجردی

رشد طلا همیشه از ملک بیشتر بوده ، اگه ملک رو برای مصارف شخصی و نشتن میخوای حتما ملک بخر ، اما برای سرمایه گذاری میخوای برو طلا بخر ، مخصوصا بدون اجرتی ها که به صرفه هم هست

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
رشد طلا همیشه از ملک بیشتر بوده ، اگه ملک رو برای مصارف شخصی و نشتن میخوای حتما ملک بخر ، اما برای سرمایه گذاری میخوای برو طلا بخر ، مخصوصا بدون اجرتی ها که به صرفه هم هست
دوست عزیز بدون اجرت چجوری هست خریدش؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
به نظر من خرید ملک. چون شما می تونید اجاره بدید و ماهانه یک مبلغی هم درآمد داشته باشید. قیمت ملک و طلا هم تقریبا به اندازه هم افزایش پیدا می کنن.
البته این مربوط به تهران هست شهرستان را نمی دونم

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
به نظر من خرید ملک. چون شما می تونید اجاره بدید و ماهانه یک مبلغی هم درآمد داشته باشید. قیمت ملک و طلا هم تقریبا به اندازه هم افزایش پیدا می کنن.
به نظر منم ملک خیلی بهتره خاک هیچوقت ضرر نمیکنه بعدش طلا رو میشه دزدید ولی ملک رو هیچوقت نمیشه دزدید

shahram_irani

Registered User
لایک‌ها
44
دوست عزیز بدون اجرت چجوری هست خریدش؟
یک سری طلا فروش تو سطح شهر ها هستن ، که طلای دست دوم رو مجددا به فروش می رسانند ، که با توجه به اینکه دست دوم هست ، نرخی از بابت اجرت حساب نمیکنن و طلای خام رو حساب میکنن
به نظر منم ملک خیلی بهتره خاک هیچوقت ضرر نمیکنه بعدش طلا رو میشه دزدید ولی ملک رو هیچوقت نمیشه دزدید
بله طلا رو میشه دزدید ، اما اگه به رشد طلا و نمودارهای اون دقت کنید ، همیشه و در همه حال از ملک رشدش بیشتر بوده و هست ، اگه امکان نگهداری طلا رو دارید اون رو نگهداری کنید بهتر هستش

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
برای سرمایه گذاری: طلا

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اجاره دادن ملک مسکونی ،اکثرا نصف اجاره بها در طولانی مدت هزینه نگهداری و افت قیمت آپارتمان میشه تازه اگر مستاجر عوضی به تورت بخوره که باید یه چیزی هم از جیب بدی
رشد قیمت طلا در بلند مدت از ملک خیلی بیشتر بوده نمودارهاش هست .
نکته مهم در مورد ملک اینه که رشد قیمتهای اعلامی میانگین است یعنی بعضی مناطق حتی ممکنه اندازه سود بانکی هم بازده نداشته باشند اما طلا اگر گرون بشه فرقی نمی کنه که طلای من تو منطقه یک باشه یا منطقه 10یا تو سیستان بلوچستان یا زعفرانیه

پس سود بردن از ملک نیاز به تخصص داره اما طلا همیشه در بلند مدت سود بوده چه برای متخصص چه فرد عادی .کافیه بنگاهی جماعت یدونه ملک بیخود بهتون بندازند دیگه پول کردنش با خداست

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
خرید خونه از چند جهت میتونه براتون بهتر باشه
یک اینکه با کمی دقت تو خریدتون، میتونید تو مناطقی خرید کنید که در حال حاضر قیمت خیلی بالایی ندارن ولی در آینده قراره به دلایل مختلف (قرار گرفتن در جوار طرح های ترافیکی و و ...) قیمتشون رشد داشته باشه.
دوم اینکه اگر بهش نیاز هم نداشته باشید، با اینکه خودش براتون سرمایه میشه و قطعا در آینده حالا یا کم یا زیاد، قیمتش افزایش پیدا میکنه، در همین حین هم میتونید با اجاره و ... ازش کسب درامد داشته باشید.
سوم این که به نظرم تو شرایط فعلی بازار سرمایه گذاری امن تری هستش.

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
اجاره دادن ملک مسکونی ،اکثرا نصف اجاره بها در طولانی مدت هزینه نگهداری و افت قیمت آپارتمان میشه تازه اگر مستاجر عوضی به تورت بخوره که باید یه چیزی هم از جیب بدی
اگر بخواهیم این احتمالات را در نظر بگیریم میتونیم بگیم اگر طلا فروش عوضی هم به تورت بخوره میتونه طلای تقلبی بهت بفروشه :D. علاوه بر آن امکان سرقت طلا وجود دارد ولی ملک را نمیشه دزدید
این افت قیمت بخاطره ارزان بودن زمین ملک هست, که باعث میشه بیشتر ارزش به سمت بنای ساختمان باشه. ولی در تهران بر عکس هست و این زمین هست که ارزش بیشتری دارد و درگذره زمان باعث افت زیاد قیمت نمیشود
رشد قیمت طلا در بلند مدت از ملک خیلی بیشتر بوده نمودارهاش هست .
نکته مهم در مورد ملک اینه که رشد قیمتهای اعلامی میانگین است یعنی بعضی مناطق حتی ممکنه اندازه سود بانکی هم بازده نداشته باشند اما طلا اگر گرون بشه فرقی نمی کنه که طلای من تو منطقه یک باشه یا منطقه 10یا تو سیستان بلوچستان یا زعفرانیه
من از شهرستان خبر ندارم ولی در تهران قیمت ملک با ارز و طلا تقریبا یکسان گرون میشود, درسته که قیمتش مثل دلار و طلا لحظه ای تغییر نمی کنه ولی اگر در یک بازه زمانی مثلا 5 ساله نگاه کنی می بینی که قیمتش با توجه به نرخ ارز رشد داشته.
شخصی که طلا میخرد و 10 سال بعد طلایش را می فروشد فقط اصل سرمایه اش بهش بر می گردد ولی کسی در خرید املاک سرمایه گذاری کرده باشه بعد از 10 سال نه تنها سرمایه اش بهش بر میگردد علاوه بر آن نزدیک 25 درصد قیمت کل ملکش اجاره دریافت کرده است.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
اگر بخواهیم این احتمالات را در نظر بگیریم میتونیم بگیم اگر طلا فروش عوضی هم به تورت بخوره میتونه طلای تقلبی بهت بفروشه :D. علاوه بر آن امکان سرقت طلا وجود دارد ولی ملک را نمیشه دزدید
این افت قیمت بخاطره ارزان بودن زمین ملک هست, که باعث میشه بیشتر ارزش به سمت بنای ساختمان باشه. ولی در تهران بر عکس هست و این زمین هست که ارزش بیشتری دارد و درگذره زمان باعث افت زیاد قیمت نمیشود
50درصد اجاره بها برای هزینه تعمیر و نگه داری و افت آپارتمان میره احتمال نیست بلکه قطعا این اتفاق می افته 50درصد دوم با احتمال مستاجر عوضی محقق میشه
اصلا بحث قیمت زمین نمی کنم دو پلاک در یک کوچه از نظر موقعیت مشابه در یکی آپارتمان نوساز و کلید نخورده مثلا متری 10میلیونه اما آپارتمان 15سال ساخت متری مثلا 8میلیون این اختلاف قیمت در 2 پلاک مجاور ناشی از افت قیمت آپارتمان در سالهای استفاده است.(اعداد و قیمتها فقط مثال بود )
تو محله نزدیک ما ویلایی ساز پلاکها 300متری 20سال ساخت 1.5 میلیارد اما نوساز 2.5میلیارد به بالا بر حسب کیفیت ساخت و مکان

من از شهرستان خبر ندارم ولی در تهران قیمت ملک با ارز و طلا تقریبا یکسان گرون میشود, درسته که قیمتش مثل دلار و طلا لحظه ای تغییر نمی کنه ولی اگر در یک بازه زمانی مثلا 5 ساله نگاه کنی می بینی که قیمتش با توجه به نرخ ارز رشد داشته.
شخصی که طلا میخرد و 10 سال بعد طلایش را می فروشد فقط اصل سرمایه اش بهش بر می گردد ولی کسی در خرید املاک سرمایه گذاری کرده باشه بعد از 10 سال نه تنها سرمایه اش بهش بر میگردد علاوه بر آن نزدیک 25 درصد قیمت کل ملکش اجاره دریافت کرده است.
نمودارها هست همیشه میانگین رشد سکه بالاتر از بقیه چیزها بوده
http://www.eghtesadonline.com/بخش-خبر-21/2791-مقایسه-سکه-دلار-مسکن-سهام

Last edited:
بالا