برگزیده های پرشین تولز

کتاب ریاضی

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
من ریاضیم ضعیفه و با این که درسم داره تموم میشه هنوز ریاضی رو خوب یاد نگرفتم . یک کتاب میخوام که مباحث زیررا بطور کامل توضیح داده باشه و چندین تمرین هم حل کرده باشه . در واقع یک خودآموز میخوام.
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و دیفرانسیل
کاربرد مشتق و دیفرانسیل
انتگرال و روشهای انتگرال گیری
معادلات دیفرانسیل

Even Star

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
127
من ریاضیم ضعیفه و با این که درسم داره تموم میشه هنوز ریاضی رو خوب یاد نگرفتم . یک کتاب میخوام که مباحث زیررا بطور کامل توضیح داده باشه و چندین تمرین هم حل کرده باشه . در واقع یک خودآموز میخوام.
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و دیفرانسیل
کاربرد مشتق و دیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل

اگه پیدا کردید به منم بدید:happy::happy:

reza395

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و دیفرانسیل
کاربرد مشتق و دیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل

نگو آقا نگو

حالم را خراب کردی
ریختیم بهم

چقدر از این توابع و حد و پیوستگی بدم میود

ریاضی بدرد نخور ترین درسی هست که ما تو عمرمان می خونیم
از سوم راهنمایی به بعد می زنه به چفنگیات
یعنی کم میارن چرت و پرت می زارند تو کتابها و در دانشگاه به اوج خودش می رسه

آخه من موندم که معادلات دیفرانسان کمتر از 0.001 درصد در زندگی ما نقشی ندارد و هیچ گونه فایده نمی تواند داشته باشد ولی باید چیزی حدوده 2.8 درصد از زندگیمان را برای یاد گرفتن این خزعلوات کنار می گذاریم.

Even Star

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
127
نگو آقا نگو

حالم را خراب کردی
ریختیم بهم

آخه من موندم که معادلات دیفرانسان کمتر از 0.001 درصد در زندگی ما نقشی ندارد و هیچ گونه فایده نمی تواند داشته باشد ولی باید چیزی حدوده 2.8 درصد از زندگیمان را برای یاد گرفتن این خزعلوات کنار می گذاریم.

دمت گرم واقعا مزخرفه:wacko::wacko::wacko:
به نظرم تو اصلا ترک تحصیل کن:lol::lol::lol:

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و دیفرانسیل
کاربرد مشتق و دیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل

خوب همون کتابایی که تو بازار هست که هم درس هستش هم تمرین مگه اونا چه مشکلی دارن؟

مثلا سیلور من کلی انگرال داره که اگه بخوای حل کنی 1 ماه طول میکشه
توماس
یامعادلات شیدفر

همه اینا پر از درس و تمرین هستن
خیلی کتاب های دیگم هستش.
شما کدوم کتاب ها رو خوندی؟

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
مجموعه سه جلدی ست تحت عنوان: حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی نوشته: پروفسور شرمن ک اشتاین
مثل کتاب های معروف لیتهلد، سیلورمن، توماس و... ولی هرچه این کتاب ها نچسب و اعصاب خرد کن هستند( بی احترامی نشه) این کتاب ساده و شیوا و جذابه
قویا توصیه می کنم به همه اونهایی که با ریاضیات سر و کار خواهند داشت...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و دیفرانسیل
کاربرد مشتق و دیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل

مطالبی که شما خواستین دو قسمته ....

یکی ... ریاضیات پیوسته ... که از حد شروع می شه و به انتگرال می رسه ...

برای این زمینه ... اگر پایه ی دبیرستان شما ضعیفه ... کتابی هست به اسم " جبر , حساب , آنالیز " از احمد قندهاری
فوق العاده کتاب خوب و مفیدی هست ... من خودم کامل این کتاب رو خوندم ( برای کنکور هم کتاب مفیدی هست ) ... شما امتحان کنید , می بینید که خیلی خوب ریاضیات رو از پایه شروع کرده .. این کتاب مخصوصا به کسایی که پایه ی ریاضی ضعیفی دارن توصیه می شه ...

خب , اگر خواستین که مباحث رو با جزئیات بیشتر بخونین سری کتاب های " حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحلیلی " لیتهلد و یا توماس خوب هستن ... زیاد خودتون رو درگیر کدوم بهتره , توماس یا سیلورمن یا لیت هولد .. نکنید , هر سه توی یه زمینه هستن ولی لیت هولد راحتره ...

قسمت دوم هم که مربوط به معادلات دیفرانسیل می شه ....

کتاب های زیادی هستن ... ولی به نظر من اگه توی این زمینه ضعیف هستین , اول خیلی خوب جزوه ی استاد رو بخونید ... به دلیل اینکه کتاب های مختلف تا اونجا که من دیدم روش های مختلفی برای حل دارن ( البته در مفهوم یکی هستن ولی در ظاهر و نمادها با هم فرق دارن ) که همین می تونه شما رو گیج کنه ... در ضمن کتاب های این زمینه هم خیلی مباحث حاشیه ای رو مطرح کردن که ممکنه شما توی کلاس باهاشون برخورد نکرده باشین ... پس گزینه ی اول جزوه ی استاد ... بعدش من فکر می کنم که ... متاسفانه اسمش یادم رفته ... کتابی تالیف داخل هست که جلدشم سبز رنگه , ... اون کمی راحتره و مثال هم بیشتر حل کرده ظاهرا .. .

من خودم کتاب معادلات دیفرانسیل سیمونز رو می خونم , کاربردی تره ...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
مجموعه سه جلدی ست تحت عنوان: حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی نوشته: پروفسور شرمن ک اشتاین
مثل کتاب های معروف لیتهلد، سیلورمن، توماس و... ولی هرچه این کتاب ها نچسب و اعصاب خرد کن هستند( بی احترامی نشه) این کتاب ساده و شیوا و جذابه

این کتابی که شما معرفی کردین , پیدا می شه ؟ ... منظورم در دسترس هست یا کمیابه ؟ ...

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
این کتابی که شما معرفی کردین , پیدا می شه ؟ ... منظورم در دسترس هست یا کمیابه ؟ ...

دوست عزیز
من مجموعه سه جلدی این کتاب را سه سال پیش به قیمت 950 تومان( بله 950 تومان!) خریدم. کتابفروش چند سری دیگر هم داشت که بالای یکی از قفسه ها انبار کرده بود و خاک می خورد، مشتری نداشت و ندارد. اکثر اساتید سه کتاب معروف نام برده شده را معرفی می کنند و این کتاب مهجور مانده است...

این مجموعه جان می دهد برای کسی که بخواهد بدون معلم و خودش بخواند، بحث ها بسیار شیرین و جذاب نوشته شده و مثال ها بیشتر مثال هایی ست که جنبه عینی دارند و قابل مشاهده و درکند.
مثلا مشتق را بسیار جالب درس داده این استاد:
ابتدا چهار مسئله کاملا متفاوت مطرح کرده( شیب خط مماس- بزرگنمایی- سرعت - چگالی) و همه را حل کرده و بعد اشاره کرده که همه این مسائل نگاه های متفاوت از یک ایده ریاضی هستند و بعد مشتق را درس داده است.

این کتاب را انتشارات خراسان منتشر کرده ست؛ با تیراژ 5000 نسخه، شاید گیر بیاید...

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
مطالبی که شما خواستین دو قسمته ....

یکی ... ریاضیات پیوسته ... که از حد شروع می شه و به انتگرال می رسه ...

برای این زمینه ... اگر پایه ی دبیرستان شما ضعیفه ... کتابی هست به اسم " جبر , حساب , آنالیز " از احمد قندهاری
فوق العاده کتاب خوب و مفیدی هست ... من خودم کامل این کتاب رو خوندم ( برای کنکور هم کتاب مفیدی هست ) ... شما امتحان کنید , می بینید که خیلی خوب ریاضیات رو از پایه شروع کرده .. این کتاب مخصوصا به کسایی که پایه ی ریاضی ضعیفی دارن توصیه می شه ...

خب , اگر خواستین که مباحث رو با جزئیات بیشتر بخونین سری کتاب های " حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحلیلی " لیتهلد و یا توماس خوب هستن ... زیاد خودتون رو درگیر کدوم بهتره , توماس یا سیلورمن یا لیت هولد .. نکنید , هر سه توی یه زمینه هستن ولی لیت هولد راحتره ...

قسمت دوم هم که مربوط به معادلات دیفرانسیل می شه ....

کتاب های زیادی هستن ... ولی به نظر من اگه توی این زمینه ضعیف هستین , اول خیلی خوب جزوه ی استاد رو بخونید ... به دلیل اینکه کتاب های مختلف تا اونجا که من دیدم روش های مختلفی برای حل دارن ( البته در مفهوم یکی هستن ولی در ظاهر و نمادها با هم فرق دارن ) که همین می تونه شما رو گیج کنه ... در ضمن کتاب های این زمینه هم خیلی مباحث حاشیه ای رو مطرح کردن که ممکنه شما توی کلاس باهاشون برخورد نکرده باشین ... پس گزینه ی اول جزوه ی استاد ... بعدش من فکر می کنم که ... متاسفانه اسمش یادم رفته ... کتابی تالیف داخل هست که جلدشم سبز رنگه , ... اون کمی راحتره و مثال هم بیشتر حل کرده ظاهرا .. .

من خودم کتاب معادلات دیفرانسیل سیمونز رو می خونم , کاربردی تره ...
سيلورمن هم به هيچ وجه نگير

AliMH

Registered User
لایک‌ها
1
نگو آقا نگو

حالم را خراب کردی
ریختیم بهم

:blink::blink: شما از كجا به اين نتيجه رسيديد؟

من خودم خيلي با توماس حال كردم، هم جالب توضيح داده و هم سوالاش ازآسون به سخته(البته من بيشتر سعي كردم از رو انگليسيش بخونم)
ولي كتاب سري شومز رو هم تعريف مي كنند بخصوص براي تمرين بيشتر.
من فكر كردم براي دانشگاهي منظورتون بود :D

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
:blink::blink:

من فكر كردم براي دانشگاهي منظورتون بود :D

خب برای دانشگاه هم منظورم بود؛ این کتاب هم کتابی ست مثل لیتهلد، توماس، سیلورمن و... منتهی به نظر من جذاب تر، ساده تر و قابل فهم تر. مباحث همان است...

بالا