برگزیده های پرشین تولز

توصیه هایی به متقاضیان تحصیل در خارج

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
با سلام.
دوستان با توجه به این که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات متعدد تحصیلی و خانوادگی و همچنین بهتر بودن فضای آموزشی کشورهای توسعه یافته میخواهند برای تحصیل به خارج از ایران بروند این توصیه ها را که تجربه شخصیه خودمه را بهتون میگم.
1:دوستان سعی کنند که نسبت به یاد گیری زبان کشور مورد نظر (حتی اگر شده فقط به صورت کمی ,یعنی توانستن ایجاد رابطه با افراد اون کشور)را در همین کشور خودمون اقدام کنند.(جدی خیلی مهمه.
2:قبل از اقدام برای هر کار با خود دانشگاه خارج از کشور تماسهای متعدد داشته باشید و نسبت به ارسال Resume شخصی خودتون اقدام کنید.
3:سعی کنید از اینترنت تا میتوانید از کشور مورد نظر و دانشگاه آن اطلاعات کسب کنید.
4:به نظر من بهتر است خود شخص برای برای دریافت پذیرش و دریافت ویزا شخصا اقدام کنه.(حداقلش نسبت به دانشجویی بودن ویزای خودش مطمئنه).
5:از ایجاد بهشت تحصیلی در خارج از کشور در مخ خودتون بپرهیزید.تحصیل در خارج از کشور خیلی سخته ها.مختونا تیلیت میکنه.مثلا ببینید سر کلاس کنفرانس استاد صحبت میکنه به زبانی به غیر از زبان خودتون (در ضمن 95 % کلمات هم تخصصی همون رشته هستند , شما باید جزوه بردارید بیایید خوابگاه یا خونه بشینید اونها را ترجمه کنید دوباره بخونید تا شاید بفهمید استاد چی میگه.(در ضمن از ساخت غول مخی از خودتون به شدت بپرهیزیدونمیگم اعتماد به نفس بده ها اما کاذبش خیلی بدتره
6:کار کردن هنگاه تحصیل به شدت سخته مگر اینکه بتونید با اینترنت یه کارایی بکنید یا تو خود دانشگاه بهتون کار بدن پس سعی کنید با جیب پر پول برید یا بورس بگیرید.:f34r:
7:وای از این غم غربت (پسرا نگید میرید اونجا میوفتید قاطی این ******* ;)و حالی به حولی یا.حتی اگه این کار ها را هم بکنید بعد از چند ماه میبینید که به غیر از افت تحصیلی و در ضمن عادی شدن اون مسائل و بدتر بی پول شدن چیزی براتون نمونده!:wacko::(
فعلا همینا یادم میاد.

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا مفید بود ممنون

شما کدوم کشور هستید ؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
اي داغ دلم تازه شد . يه مدت جو گير شده بوديم با رفيقم بريم هند mba بخونيم . بعد فهميديم داره تو ايران مثه پشگل زياد ميشه بي خيال شديم . همون فكر اينكه ميريم خارج ادامه تحصيل چقدر حال ميداد . يادش بخير :(

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
:دوستان سعی کنند که نسبت به یاد گیری زبان کشور مورد نظر (حتی اگر شده فقط به صورت کمی ,یعنی توانستن ایجاد رابطه با افراد اون کشور)را در همین کشور خودمون اقدام کنند.(جدی خیلی مهمه
به نظر من اين مهمتره!

وای از این غم غربت (پسرا نگید میرید اونجا میوفتید قاطی این ******* و حالی به حولی یا.حتی اگه این کار ها را هم بکنید بعد از چند ماه میبینید که به غیر از افت تحصیلی و در ضمن عادی شدن اون مسائل و بدتر بی پول شدن چیزی براتون نمونده!
ايني كه گفتي براي اينجا هم همينطوره !
از اطلاعات خوبت ممنون محمد جان

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
....(در ضمن از ساخت غول مخی از خودتون به شدت بپرهیزیدونمیگم اعتماد به نفس بده ها اما کاذبش خیلی بدتره.....

آقا این قسمتش رو یه کمی بیشتر برامون توضیح بده ... منظورتون چیه ؟؟!!! ...

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
آقا این قسمتش رو یه کمی بیشتر برامون توضیح بده ... منظورتون چیه ؟؟!!! ...

ببین منطورم اینه که سختی زیاده مخصوصا بعضی جاها.
بعضی مواقع میدونید پس یه کاری بر نمیایید اما به خودتون میگویید من میتونم..بعد هزینه میکنید بدون برنامه چینی های مورد نیاز بعد میرید اونطرف فقط پول هزینه میکنید.صدمه روحی میبینید:( و بی نتیجه میایید میگید آقا .....
برا این که آبروتون نره میگید آقا آمریکا هاروارد آشغاله نریندا:lol::wacko:

Modernism

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
دوستان با توجه به این که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات متعدد تحصیلی و خانوادگی و همچنین بهتر بودن فضای آموزشی کشورهای توسعه یافته میخواهند برای تحصیل به خارج از ایران بروند این توصیه ها را که تجربه شخصیه خودمه را بهتون میگم.
1:دوستان سعی کنند که نسبت به یاد گیری زبان کشور مورد نظر (حتی اگر شده فقط به صورت کمی ,یعنی توانستن ایجاد رابطه با افراد اون کشور)را در همین کشور خودمون اقدام کنند.(جدی خیلی مهمه.
2:قبل از اقدام برای هر کار با خود دانشگاه خارج از کشور تماسهای متعدد داشته باشید و نسبت به ارسال Resume شخصی خودتون اقدام کنید.
3:سعی کنید از اینترنت تا میتوانید از کشور مورد نظر و دانشگاه آن اطلاعات کسب کنید.
4:به نظر من بهتر است خود شخص برای برای دریافت پذیرش و دریافت ویزا شخصا اقدام کنه.(حداقلش نسبت به دانشجویی بودن ویزای خودش مطمئنه).
5:از ایجاد بهشت تحصیلی در خارج از کشور در مخ خودتون بپرهیزید.تحصیل در خارج از کشور خیلی سخته ها.مختونا تیلیت میکنه.مثلا ببینید سر کلاس کنفرانس استاد صحبت میکنه به زبانی به غیر از زبان خودتون (در ضمن 95 % کلمات هم تخصصی همون رشته هستند , شما باید جزوه بردارید بیایید خوابگاه یا خونه بشینید اونها را ترجمه کنید دوباره بخونید تا شاید بفهمید استاد چی میگه.(در ضمن از ساخت غول مخی از خودتون به شدت بپرهیزیدونمیگم اعتماد به نفس بده ها اما کاذبش خیلی بدتره
6:کار کردن هنگاه تحصیل به شدت سخته مگر اینکه بتونید با اینترنت یه کارایی بکنید یا تو خود دانشگاه بهتون کار بدن پس سعی کنید با جیب پر پول برید یا بورس بگیرید.:f34r:
7:وای از این غم غربت (پسرا نگید میرید اونجا میوفتید قاطی این ******* ;)و حالی به حولی یا.حتی اگه این کار ها را هم بکنید بعد از چند ماه میبینید که به غیر از افت تحصیلی و در ضمن عادی شدن اون مسائل و بدتر بی پول شدن چیزی براتون نمونده!:wacko::(
فعلا همینا یادم میاد.

سلام همشهری عزیز آقا محمد

کاملا با شما موافقم .
یک نکته هم اضافه کنم که هر کسی هر شخصیتی داره اون ور هم که بره زیاد فرق نمیکنه.
مثلا آدمهای تنبل هر جای دنیا که برن تنبل هستند . کسانی که دست از ÷ا دراز تر از خارج بر میگردند معمولا از این دسته آدمها هستند.
آدمهای اهل خوش گذرانی هم همینطور.

نتیجه :

بیاییم برای فرار از خودمان از ایران خارج نشویم . هر تغییری باید در درون ما رخ بده . به نظر من خارج رفتن یعنی :

خوب جون بکن تا خوب زندگی کنی.

مرسی از اطلاعات مفیدت

آبراهام_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقای Muhammadinfo

یه سوال داشتم .
میخواستم ببینم ما که زبان مادریمون انگلیسی نیست , آیا قادر هستیم به راحتی مطالب استاد رو بفهمیم ؟
مثلا شما بدون هیچ مشکلی همه ی مطالبی را که استاد میگه رو یاد میگیرید ؟ با وجود این مشکل بزرگ,آیا میتوانیم جز شاگرد اولهای کلاس باشیم ؟
رفتار اروپاییها با ایرانیها خوبه ؟ باهامون به راحتی دوست میشن ؟
چون من معمولا میخوام دوستای زیادی داشته باشم .
میتونم اونجا دوستای زیادی پیدا کنم؟ یا در شان و شخصیتشون نیست که با ما آسیاییها حرف بزنن؟

با تشکر فراوان

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقای Muhammadinfo

یه سوال داشتم .
میخواستم ببینم ما که زبان مادریمون انگلیسی نیست , آیا قادر هستیم به راحتی مطالب استاد رو بفهمیم ؟
مثلا شما بدون هیچ مشک
لی همه ی مطالبی را که استاد میگه رو یاد میگیرید ؟ با وجود این مشکل بزرگ,آیا میتوانیم جز شاگرد اولهای کلاس باشیم ؟
میتونم اونجا دوستای زیادی پیدا کنم؟ یا در شان و شخصیتشون نیست که با ما آسیاییها حرف بزنن؟

با تشکر فراوان

مطالب ااستاد را که 100 نمی فهمی ولی خوب خود دانشگاه برای کسانی که در زبان کمی مشکل دارند مجانی کلاس زبان می گذارد فقط برای رفع ایراد

چرا شاگرد اول نشی این را بهت بگم ایرانی جماعت مخ دارند توپ ولی ازش درست استفاده درست نمی کنند حتی اگر تلاش کنی می توانی شاگرد اول دانشگاه بشی خودت را دست کم نگیر

رفتار اروپایی ها هم خوب دارد و هم بد ولی در کل خوبه چرا دوست نشوند

بشتگی به خودت دارد که چقدر بتوانی زبان اون کشورر را یاد بگیری

از دوست نترس پیدا می کنی ولی یک چیزی بهت بگم اونجا کاری ندارد ه طرف کجایی فقط باید بهشون ثابت کنی آدم راستگویی هستی و به دوستی خود وفادار و راز دار هم هستی همین

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
آقای Muhammadinfo

یه سوال داشتم .
مثلا شما بدون هیچ مشکلی همه ی مطالبی را که استاد میگه رو یاد میگیرید ؟ با وجود این مشکل بزرگ,آیا میتوانیم جز شاگرد اولهای کلاس باشیم ؟

با تشکر فراوان
عزیز جون هر کشور و هر دانشگاهی با جاهای دیگه فرق میکنه.
نمیدونم تو فرودگاه مشکل اتلاف وقت ایرانیها را داشته ای یا نه ؟
اما در مورد فهمیدن مطالب استاد ,ببین هر کسی زبانش با کس دیگر فرق میکنه.
خیلی بستگی به زبانت داره(منظور زبان اون کشوریه که میخواهی بری توش درس بخونی)
اما این مشکل به مرور زبان برطرف میشه ولی مطمئنا اوایل مشکلات زیادند که فقط باید صبر و تلاش کنی.
در مورد دوست هم هیچ مشکلی نداره.
شما میتونی از مکزیکی و برزیلی رفیق پیدا کنی تا چینی و ...
مورد رفیق پیدا کردن اصلا موردی نیست که بخواهیم در موردش صحبت کنیم و کلا همگی آدمیزادیم و ارتباطاتمون خوفه.
اما اگه در مورد دختر موختر میپرسی اونم بستگی به خودت داره. (اخلاقت را خوب کن) اصلا مهم نیست این موارد خود طرف تو کار که بیاد یاد میگیره چی کار کنه!

pany

Registered User
لایک‌ها
19
با سلام.

5:از ایجاد بهشت تحصیلی در خارج از کشور در مخ خودتون بپرهیزید.تحصیل در خارج از کشور خیلی سخته ها.مختونا تیلیت میکنه.مثلا ببینید سر کلاس کنفرانس استاد صحبت میکنه به زبانی به غیر از زبان خودتون (در ضمن 95 % کلمات هم تخصصی همون رشته هستند , شما باید جزوه بردارید بیایید خوابگاه یا خونه بشینید اونها را ترجمه کنید دوباره بخونید تا شاید بفهمید استاد چی میگه.

اخ اخ.....

mahmood55

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تحصيل دانشجو در شهرbangalore-india
با مجوز رسمي از وزارت علوم
mashverate raigan dar khosese entekhabe reshtehye monaseb baraye shoma azizan dar daneshgahaye moatabar bangalore india va morede taeede iran
تحصيل در خصوص رشته هاي مختلف در شهر Bangalore هندوستان كه شامل BBM,B.COM,BA, رشته هاي computer كه شامل BCA,BSC COMPUTER
,IT,
MEDICAL,
DENTAL,
PHARMACY,
MBA,
MCA,
BIOTECHNOLOGY,
MICRO BIOLOGY,
BIO CHEMISTRY,
BHM HOTEL MANAGMENT)
M.SC BIO CHEMISTRY,
M.SC BIO TECHNOLOGY,
M.SC MICRO BIOLOGYAND ,
M.TECH ELECTRONICS
,ENGINEERING ELECTRONICS etc

gereftan paziresh tazmini baraie danshjoian azize irani dar danshgahaye monaseb ba tashilat va gereftan visa tahsili va maskan
baraye etlaate bishtar lotfan ba ma tamas hasel farmaeed

http://video.webindia123.com/tourism...city/index.htm

[email protected]

00919916662941

00989127379313​

Last edited:
بالا