برگزیده های پرشین تولز

معيار گوگل براي رنك دادن

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
راستش يك سري از معيار هاي رنك گوگل را ميدونم مثل لينك هايي كه به سايت داده ميشه نوع كش سايت تعداد دفعاتي كه از گوگل به سايت وارد ميشند و ... ولي نتونستم اطلاعات جامع و رسمي در اين باره پيدا كنم كسي ميتونه من را راهنمايي كنه كه واقعا چه عواملي در بالا رفتن رنك سايت تاثير ميگذارند ؟

راستي يه سوال ديگه ايا معيار زود تر نمايش داده شدن سايت موقع search فقط page rank هست يا عوامل ديگه هم دخيلند

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
معیار اصلی تعداد لینک های ورودی به سایت شما از سایت هایی با رنک بالاست. اگر شما مثلا 5 تا لینک از 5 تا وبلاگ با رنک 5 داشته باشه قطعا رنک شما 3 یا 4 میشه ولی ممکنه 2000 تا لینک از سایت های با رنک صفر و یک داشته باشه و رنک به 4 نرسه. مورد دیگه اینه که لینک هایی که به سایت شما وارد میشه باید از سایت های مرتبط باشه یعنی مثلا سایت شما اگر در مورد طراحی وب هست اگر از سایت آشپزی لینک بگیری ارزشش خیلی کمه به نسبت اینکه چند تا لینک از سایت های مرتبط با طراحی وب بگیری. مورد دیگه لینک های داخلی سایت خودته. هر چقدر لینک داخلی صفحاتت بیشتر باشه بهتره.
معیار ها خیلی زیاده ولی مهم هاش اینها بود

معیار زود نمایش داده شدن سایت در صفحه نتایج یا SERP هم به عوامل مختلفی بستگی داره

استاندارد بودن صفحه
کم حجم و سبک بودن صفحه
داشتن محتوای متنی مناسب با کلمات کلیدی مناسب در صفحه
منطقی بودن ساختار کد HTML صفحه (semantic structure)
استفاده از تگ هایی مثل h1 تا h6 برای عنوان های صفحه
داشتن متا تگ های description , keyword برای صفحه
تکراری نبودن صفحه (از هر صفحه فقط باید یکی وجود داشته باشه )

باز اینجا هم موارد زیاده ولی مهم هاش اینهاست

کاک کوروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
ممنون از پاسخ هاي خوب شما
ولي من چند وفت پيش يه سايت زدم به محض اين كه سايت را به گوگل معرفي كردم رنكش 1 شد كسي هم به من لينك نداده بود ولي من فايل هام را رو google page اپلود كردم اين قضيه ميتونه موثر باشه يا دليل چيز هاي ديگست

راستي يه سوال ديگه هم براي من مطرحه ايا گوگل رنك منفي هم ميده چون من خيلي سايت هاي پر بيننده را ديدم كه رنكشون 2 يا كمتره (البته موفع سرچ جايگاه خوبي دارند)

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
منظور شما از google page کجاست ؟

خیلی وقت ها پیش میاد که کسی به شما لینک میده ولی شما اصلا اطلاعی از اون لینک ندارید. در ضمن لینک هایی که از سایت خودتون به خودتون میدید هم مهمه و اونها هم به حساب میان. سایت هایی هستند که لینک های زیادی از خارج سایت ندارند ولی مثلا حجم مطالب خیلی بالایی دارند و ده ها هزار لینک داخلی دارند و رنک های بالایی هم دارند.

خیلی موارد میتونن تو رنک شما تاثیر داشته باشند
تو فورم یکی از دوستام یه بخش بود که مخفی بود و فقط مدیران می تونستند اون بخش رو ببینید. بخش مدیران هم خیلی فعال بود (فعال تر از خود فورم ) و بچه ها کدهایی که می نوشتند رو آپلود میکردند و در مورد بحث می کردند. بعد از پیج رنک آپدیت اون صفحه رنک 3 به دست آورد.
اون بخش اصلا برای گوگل باز نبود که بتونه داخلش رو ببینه و مطالبش رو انیدکس کنه ولی رنک 3 به اون بخش داده بود
تنها چیزی که می تونستند از اون بخش اطلاعات در اختیار گوگل قرار بده کد google analytics بود که در زیر تمامی صفحات بود و فکر کنم اگر شما از تمامی سرویس هایی که گوگل میده اگر استفاده کنی این در رنک سایت شما تاثیر داره. مثلا همین گوگل کد فکر کنم تو بالا رفتن رنک تاثیر داشته باشه

http://code.google.com/p/seo-phpbb/

الان تو این صفحه طرف یه صفحه تو گوگل کد ساخته و ماژولی که برای phpbb طراحی کرده رو معرفی کرده. لینک زیادی هم به اون صفحه داده نشده ولی اون صفحه الان رنک 4 داره و سایت خودشون هم رنک 5 به دست آورده
در کل خیلی موارد هست که میتونه تاثیر داشته باشه ولی کسی ازش اطلاعی نداره

در مورد رتبه سایت تو نتایج جستجو رنک سایت
هیچ رابطه ای بین این دو تا وجود نداره. بار ها دیده میشه که یه سایت با رنک 2 میاد تو رتبه اول و سایت بعد از اون تو صفحه نتایج رنک 7 داره. پیج رنک بالا باعث ارتقا رتبه سایت شما تو SERP نمیشه

ghazalec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا واقعا ممنون اطلاعاتی که دادید کاملا درست و مفید هستن.میخواستم ازتون اجازه بکیرم از این اطلاعات تو جند متن استفاده کنم. ایرادی نداره؟؟

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
میخواستم ازتون اجازه بکیرم از این اطلاعات تو جند متن استفاده کنم. ایرادی نداره؟؟

نه آقا ایرادی نداره
نوشتم چون فکر کردم شاید به درد بقیه هم بخوره

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3

خیلی وقت ها پیش میاد که کسی به شما لینک میده ولی شما اصلا اطلاعی از اون لینک ندارید. در ضمن لینک هایی که از سایت خودتون به خودتون میدید هم مهمه و اونها هم به حساب میان. سایت هایی هستند که لینک های زیادی از خارج سایت ندارند ولی مثلا حجم مطالب خیلی بالایی دارند و ده ها هزار لینک داخلی دارند و رنک های بالایی هم دارند.

تو فورم یکی از دوستام یه بخش بود که مخفی بود و فقط مدیران می تونستند اون بخش رو ببینید. بخش مدیران هم خیلی فعال بود (فعال تر از خود فورم ) و بچه ها کدهایی که می نوشتند رو آپلود میکردند و در مورد بحث می کردند. بعد از پیج رنک آپدیت اون صفحه رنک 3 به دست آورد.
اون بخش اصلا برای گوگل باز نبود که بتونه داخلش رو ببینه و مطالبش رو انیدکس کنه ولی رنک 3 به اون بخش داده بود
تنها چیزی که می تونستند از اون بخش اطلاعات در اختیار گوگل قرار بده کد google analytics بود که در زیر تمامی صفحات بود و فکر کنم اگر شما از تمامی سرویس هایی که گوگل میده اگر استفاده کنی این در رنک سایت شما تاثیر داره. مثلا همین گوگل کد فکر کنم تو بالا رفتن رنک تاثیر داشته باشه

الان تو این صفحه طرف یه صفحه تو گوگل کد ساخته و ماژولی که برای phpbb طراحی کرده رو معرفی کرده. لینک زیادی هم به اون صفحه داده نشده ولی اون صفحه الان رنک 4 داره و سایت خودشون هم رنک 5 به دست آورده

هیچ رابطه ای بین این دو تا وجود نداره. بار ها دیده میشه که یه سایت با رنک 2 میاد تو رتبه اول و سایت بعد از اون تو صفحه نتایج رنک 7 داره. پیج رنک بالا باعث ارتقا رتبه سایت شما تو SERP نمیشه

باز هم به خاطر پاسخ ممنون
منضورمن از google gape اينجاست
http://pages.google.com/

راستي در جستجوي key word يكسان وقتي وضعيت key word توي دو تا سايت يكسان بشه چه چيزي تعيين كننده ترتيب اون ها موقع سرچ كردنه

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
باز هم به خاطر پاسخ ممنون
منضورمن از google gape اينجاست
http://pages.google.com/

راستي در جستجوي key word يكسان وقتي وضعيت key word توي دو تا سايت يكسان بشه چه چيزي تعيين كننده ترتيب اون ها موقع سرچ كردنه
عوامل زيادي بر اين تآثير گذار هستند، در اينجا توضيحات مفيدي داده شده:

http://www.google.com/support/webmasters/bin/topic.py?topic=8458

Why doesn't my site show up for a specific keyword?

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

جالب بود

بالا