برگزیده های پرشین تولز

از آلودگی صوتی به سکوت مطلق ...راهی هست؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوستای خوب پی تی از اونجایی که همه جوون و باهوش و خلاق هستید یه مشکل دارم خودم چندتا راه به ذهنم رسیده ولی میخواستم با شما هم مشورت کنم.
من یه دونه اتاق دارم حالا اندازش رو دقیق نمیدوم احتمالا 3*4 از شانس ما این اتاق در بدترین جای خونه واقع شده(از نظر سرو صدا)بین آشپزخونه و حال خصوصی وپذیرایی محصور شده:blink:
یه دریچه کولر دارم به که با آشپزخونه مشترکه و یه پنجره بزرگ که به حال خصوصی مشرفه.برنامم یه جوری که باید روزی 5 ساعت مطالعه داشته باشم و با این وضع سر و صدا اصلا نمیتونم تمرکز بگیرم قبلا میرفتم کتابخونه ولی حالا که بنزین این جوری شده صرف نمیکنه هر روز با ماشین برم تا کتابخونه و اگه بخوام با تاکسی و خط و این چیزا هم برم یه دوساعتی از وقتم میپره:(
به نظر شما چه کار میتونم بکنم که این اتاق رو راست ریست کنم برای مطالعه؟وبتونم از سرو صداش کم کنم؟
عایق کنم، پنجره رو گل بگیرم ،بیخیال کولر بشم ،گیری کردیم!!!
الان یک هفته هست که بیخیال مطالعه شدم واز برنامم عقب افتادم:(

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
یدونه هدفونه Sony - Noise Cancelling بگیر که یک باتری AAA میخوره و وقتی فعالش کنی بمب هم در کنن صداشو نمیشنوی!
بهترین راهه:D

قیمتشم حدود 50 تومنه

ErfanEa

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
چرا از گوشی هایی که توی گوش میره استفاده نمیکنی ( از همین ها که دارو خونه ها دارن )

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آره یه بار یه دونه از همینا گرفتم تازه میگفتن مارک خوبشه ولی بیشتر از یک ساعت نمیشه تحمل کرد گرم میشه
یکی از پزشکای فامیل هم گفت نذار چون باعث میشه باکتری های گوش سریع رشد کنن و مشکل پیش میاد!

ErfanEa

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
یکی از دوستام همیشه از اینا استفاده میکنه و هر جا بخواد بره همراهشه .حتی گاهی با این گوشی ها میخوابه .
خودم امتحان نکرده بودم .

ایرفون سونی اریکسون چی ؟؟ اونم گرم میکنه ؟ یا صدا رو کم نمیکنه ؟؟

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
یدونه هدفونه Sony - Noise Cancelling بگیر که یک باتری AAA میخوره و وقتی فعالش کنی بمب هم در کنن صداشو نمیشنوی!
بهترین راهه:D

قیمتشم حدود 50 تومنه

حالا چرا اينقده گرون
من يه گوشي صداگير گرفتم 2500 همين كارو ميكنه

آره یه بار یه دونه از همینا گرفتم تازه میگفتن مارک خوبشه ولی بیشتر از یک ساعت نمیشه تحمل کرد گرم میشه
یکی از پزشکای فامیل هم گفت نذار چون باعث میشه باکتری های گوش سریع رشد کنن و مشکل پیش میاد!

توي اين فصل اگه بخواي از اين صداگير ها يا حتي از هدفون استفاده كني حتما بايد جلوي كولر بشيني

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
حالا نمیشه هیچ جوری اتاق رو عایق بندی کرد؟

CANOR

Registered User
لایک‌ها
26
به نظر من تا وقتی که مشکلت حل شه اطاق خواهری برادری کسی رو اجاره کن(یعنی اطاق عوضی) البته میدونم مشکله ولی خوب رایزنی کن شاید قبول کنن:wacko:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
امتحان کردم جواب نداده حاضر شدم یه چیزی هم دستی بهش بدم ولی قبول نمیکنه

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0
حالا نمیشه هیچ جوری اتاق رو عایق بندی کرد؟

اگه صدا از بيرون باشه ميشه با تعويض پنجره ها با پنجره هايي با شيشه دوجداره مشكل حل ميشه. ولي اگه صدا از جاي ديگه باشه بايد يه فكر ديگه كرد.
متاسفانه مشكل ساختان سازي در ايران فقط مقاوم سازي نيست بلكه رعايت نكردن همين جزئيات به ظاهر سادست. ما هميشه به فكر حداقل كردن هزينه ها هستيم ولي اصلا فكر نمي كنيم با اين كار هزينه آسايش خودمون هم كم ميشه

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اگه صدا از بيرون باشه ميشه با تعويض پنجره ها با پنجره هايي با شيشه دوجداره مشكل حل ميشه. ولي اگه صدا از جاي ديگه باشه بايد يه فكر ديگه كرد.
متاسفانه مشكل ساختان سازي در ايران فقط مقاوم سازي نيست بلكه رعايت نكردن همين جزئيات به ظاهر سادست. ما هميشه به فكر حداقل كردن هزينه ها هستيم ولي اصلا فكر نمي كنيم با اين كار هزينه آسايش خودمون هم كم ميشه

این پنجره دوجداره چه جوریاس؟باید قاب پنجره هم عوض بشه یا فقط خود شیشه ها ؟چند درصد از صدای بیرون کم میکنه؟

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
راستش من خیلی این سکوت مطلق رو دوس دارم... خیلی تو روحیه تاثیر داره.... اون موقع که کوچیکترین صدایی جز صدای نفس کشیدنتو نمیشنوی! وای غیر قابل توصیفه...
اما متاسفانه اون جایی که من این کارو انجام میدادم اصلاً مناسب مطالعه نیست!!

arkdvi

کاربر فعال
لایک‌ها
0

alibala47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برو تو دسشویی درس بخون
دیپلممو مدیون دسشوییم

Reza021

Registered User
لایک‌ها
19
خوب شما ميتونيد بريد پشت بوم و درس بخونين ;)خنك :pو دپش :pو جايي رمانتيك :happy:و كم صدا:)

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
برو تو دسشویی درس بخون
دیپلممو مدیون دسشوییم
:blink::blink:
چه دیپلمی بشه اون دیپلم!!

خوب شما ميتونيد بريد پشت بوم و درس بخونين ;)خنك :pو دپش :pو جايي رمانتيك :happy:و كم صدا:)

متاسفانه من یزد زندگی میکنم و رفتم به پشت بام مساوی با خود کشی هست:wacko:

هیچ کس راجه به این پنجره های دو جداره اطلاعات نداره

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
من اتاقم کنار کوچه است. غروب ها بچه ها کلی داد و بیداد می کنند.
اولا گوشی می گذاشتم. ولی حالا دیگه به صداشون عادت کردم.
امروز دیدم دارند آشغال های جوی کوچه را 5 شش نفری جمع می کنند. حال کردم. دیروز خودم جمع کرده بودم گفتم باز فردا بچه ها آشغال می ریزند. و امروز متعجب شدم. البته می دانم که جوب ربطی با پنجره اتاق شما ندارد ولی در اصل دارد. حساسیت به خرج ندادن باعث میشه دیگه صدا اذیتت نکنه. شایدم برای شما جواب نده.
هدفم از این پست ارتباط گیری و کمک به دوستم بود.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
مرسی سالک جان اینم یه نظری که میشه روش فکر کرد البته خیلی سعی میکنم که توجهی نکنم ولی نمیشه یه جورایی شاید حس فضولی ، باید از همه تحرکات اطرافم خبرداشته باشم.

بالا