برگزیده های پرشین تولز

مشكلي در شبكه كردن دو كامپوتر

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

با استفاده از مقالات شما من تا يك قسمت هائي جلو رفتم اما هنوز موفق نشدم فايل بفرستم

control panel>local network connection< connected
برقرار شده و دو تلويزيون كوچك در پائين مانيتور ظاهر شده و آماده ارسال و دريافت فابل هست...

در طرف لپ تاپ هم connected گزارش شده و همان 2 تا تلويزيون ظاهر شده...

اما مشكل من اينه كه وقتي روي يك فايلي كه روي هارد هست كليك راست مي كنم...در قسمت send دكمه اي براي ارسال كردن فايل ها با شبكه نيست...فقط يك قسمت هست كه نوشته sharing and security ... كه تغييراتي دارم... مثلا fire wall رو غير فعال كردم... اما هر چه تلاش كردم نتونستم دكمه اي پيدا كنم كه دستور ارسال با شبكه داشته باشه...

دوستان لطف مي كنن راهنمائي كنند؟

microdump

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چیزی برای فرستادن وجود نداره حداقل اینکه من بلد نیستم.
حالا تو باید یه فولدر رو share کنی یا به اشتراک بذاری و از اون کامپیوتر دیگه بش دسترسی پیدا کنی.
برای این کار روی فولدرت رایت کلیک کن و sharing and security رو انتخاب کن.
بعد با صفحه ای مواجه می‌شی که دو قستم اصلی داره: 1. Local Sharing and security 2. network sharing and security
از قسمت network sharing .... باید گزینه ی share this folder on the network رو تیک بزنی( اگر این گزینه وجود نداره باید روی لینکی در همین قسمت کلیک کنی تا فعال بشه)
بعد از apply کردن باید از MY network places فولدرت رو روی هر دو کامپیوتر بتونی پیدا کنی

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون كه جواب دادي...

اما من نتونستم فولدر مورد نظر رو روي هر دو كامپيوتر در قسمت my network places پيدا كنم

اون تنظيمات share كردن فولدر خودم انجام شد... و تونستم my network places رو ببينم

اما نتونستم فولدرم رو روي هر دو كامپيوتر ببينم..به يه جائي وارد شدم كه در بالا نوشته my network places
و در سمت چپ صفحه چند تا دكمه هست كه نوشته add a network places ...view network connections
و چند تا چيز ديگه... اما سمت راست صفحه خالي هست...

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
شرمنده ... من اينقدر توي اين زمينه مبتدي هستم كه متوجه نشدم چطور Workgroup كنم...
اگه با آدرس ساده تر و يا قدم به قدم بگيد ممنون ميشم
از دوستان و آشناهام هم كسي با شبكه وارد نيست...

من هم اون فايل رو دستور share كردن دادم... هم اون درايوري از هارد رو كه حاوي اون فايل هست...
به قسمت فايل هاي آماده sharing هم ميرم... اما اثري از فايل من نيست...
در قسمت my network places يك قسمتي هست كه نوشته view workgroup computers.... كه واردش شدم...
اما نتونستم مشكل رو حل كنم...

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
Workgroup کن یه نام واحد بهشون بده
IP هردوتاشونو تو یه رنج بذار
یه فولدر Shir کن

دیگه باید 2 تا رو بهم داشته باشی

تایید میشه
ولی قبل از ادامه روی آیکون کارت شبکه (همون که...) دو بار کلیک کن ببین Send و Rcseive داری یا نه

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
شرمنده ... من اينقدر توي اين زمينه مبتدي هستم كه متوجه نشدم چطور Workgroup كنم...
اگه با آدرس ساده تر و يا قدم به قدم بگيد ممنون ميشم
از دوستان و آشناهام هم كسي با شبكه وارد نيست...

من هم اون فايل رو دستور share كردن دادم... هم اون درايوري از هارد رو كه حاوي اون فايل هست...
به قسمت فايل هاي آماده sharing هم ميرم... اما اثري از فايل من نيست...
در قسمت my network places يك قسمتي هست كه نوشته view workgroup computers.... كه واردش شدم...
اما نتونستم مشكل رو حل كنم...

موردی نداره بایدبری
روی My computer از Propertis بگیر تو قسمت تویه تب Computer name یه Workgroup می بینی . اونجا یه اسمی بدی که دو تا سیستم باید یکی باشه .
آی پی ها رو باید یکی بدی مثلا 10.1.1.1 و دومی رو بده 10.1.1.2 دیگه نباید مشکلی داشته باشی فایر والت رو همخاموش کن . بعد از 2و3 دقیقه حتی کمتر می تونی فولدر به اشتراک گذاشته شده رو می تونی ببینی

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
تمام دستورات شما را انجام دادم و آیکون کامپیوتر مقابل در
view workgroup computers ظاهر میشه...
اما وقتی در
mynetwork places< view workgroup computers
رو نگاه میکنم و میخوام وارد لپ تاپ بشم (الان داخل desktop هستم) یک صفحه کوچیک ظاهر میشه وpassword
میخواد... نمیدونم منظور از این پسورد چیه؟

اگه پسورد سیستم مورد نظر هست... با فروشنده لپ تاپ صحبت کردم گفت در پشت دستگاه LABEL ای هست که پسورد سیستم نوشته شده( xp رجیستر شده هست) اما قبول نکرد...

کدام پسورد رو میخواد؟

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
تا حد زیادی مشکل حل شد و من تونستم از محیط لپ تاپ وارد محیط دسکتاپ بشم... اما چرا از دسکتاپ نمی تونم وارد
محیط لپ تاپ بشم و همان طور که گفتم یه پسورد می خواد که من نفهمیدم مال چی هست...

سوال دیگه ام اینکه چرا نتونستم فایل هائی که با winrar زیپ شده بود رو share کنم... وقتی کلیک راست میکنم
اصلا دکمه sharing ظاهر نمیشه...

hamids54

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از همه دوستان

تمام مشکلات من برطرف شده و بخوبی دارم استفاده میکنم

بالا