برگزیده های پرشین تولز

نحوه برخورد با کسی که سایت شرکت رو کپی کرده

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
سلام و عرض ادب،

بنده سایتی دارم برای شرکت خودمان حدود 6 سالی هست که این سایت پابرجاست و در مورد موضوع فعالیت شرکت اکثراً در نتیجه اول گوگل هم ایندکس می شه. متأسفانه از یک استان دیگه یک نفر کار مشابهی شروع کرده و برای همکاران اس ام اس فرستاده که از سایت ما دیدن کنید، طرف برداشته عیناً از ابتدا تا انتهای همه صفحات رو کپی کرده برداشته سایت خودش فقط اسم و شماره تلفن و آدرس رو تغییر داده، تازه یه طراحی کاتالوگ دارم که چند ماه روش کار کردم ولی طرف اونو از سایت ما دانلود کرده و تصویرشو باز برداشته اسم خورشونو رو بالای عکس محصول نوشته گذاشته اونجا.

جالبه همشهری های این طرف می گفتند اصلاً اینا عکس واقعی محصولاتشون نیست و خیلی فرق داره جنس اونا ولی طراحی عکس ما رو برداشته لوگوی روی محصول رو فوتوشاپ کرده عوض کرده گذاشته

میخوام درست حسابی ازش شکایت کنم دوستان عزیز لطف می کنید بنده رو راهنمایی کنید؟ whois می گیرم اطلاعات دومینش مخفی هست چجوری باید پیدا کنم؟ ممنون

P R O

همکار باز نشسته
لایک‌ها
4,036
نیاز به هوییز گرفتن نیست وقتی اطلاعات سایت جدید از جمله شماره و ادرس مشخص هست.
بنظرم ابتدا به خودشون مستقیم تماس بگیرید قالب رو برگردونن.
گاهی اوقات مدیر یک شرکت در جریان کپی بودن قالب سایتش نیست و خطا از طراح سر میزنه.

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
از گوگل می تونید حذفش کنید

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
نیاز به هوییز گرفتن نیست وقتی اطلاعات سایت جدید از جمله شماره و ادرس مشخص هست.
بنظرم ابتدا به خودشون مستقیم تماس بگیرید قالب رو برگردونن.
گاهی اوقات مدیر یک شرکت در جریان کپی بودن قالب سایتش نیست و خطا از طراح سر میزنه.
راستش تماس هم گرفتیم جواب درستی ندادند و کارشون جوریه که فقط قانونی می خوام پیگیرش باشم

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
ببینید شما الان که برید دادسرا شکایت کنید عنوان شکایت میشه سرقت اموال مجازی !
حالا شما باید این اموال مجازی (قالب سایت و ... ) رو قبلا به نام خودتون ثبت کرده باشید (ثبت آثار دیجیتال) که بتونید ثابت کنید از شما سرقت شده
اگر بتونید دوستانه مشکل رو حل کنید بهترین راه هست در غیر اینصورت بعید میدونم کار خاصی بتونید انجام بدید

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
حالا شما باید این اموال مجازی (قالب سایت و ... ) رو قبلا به نام خودتون ثبت کرده باشید (ثبت آثار دیجیتال) که بتونید ثابت کنید از شما سرقت شده
اگر بتونید دوستانه مشکل رو حل کنید بهترین راه هست در غیر اینصورت بعید میدونم کار خاصی بتونید انجام بدید
کاملاً درسته. اصلاً اون طرف میتونه مدعی بشه که شما از روش کپی کردید و هیچ مدرکی هم ندارید که ثابت کنید اون طرح و قالب و ... رو اول شما استفاده کردید.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

کاملاً درسته. اصلاً اون طرف میتونه مدعی بشه که شما از روش کپی کردید و هیچ مدرکی هم ندارید که ثابت کنید اون طرح و قالب و ... رو اول شما استفاده کردید.
منم نظرم اینه که سخته بشه قانونی کاری کرد چون کارم ثبت شده و رسمی نیست ولی قبلا به موردی داشتم با پیشتیبانی سایت طرف در میون گذاشتم و اونا زودی سایت رو بستند الان اطلاعات سایت دستم نیست نمیدونم به کی بگم مخفی است اطلاعاتش. وقتی اطلاعات هوایز مخفی بشه از کجا باید کاری کرد؟

بالا