برگزیده های پرشین تولز

سه گانه شنا، دوچرخه سواری و دو

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
سلام دوستان:
من میخام تویه مسابقات سه گانه ای شرکت کنم حدود 350 روز دیگه برگزار میشه و شرحش به صورت زیر هست:
شنا: 4 کیلومتر
دوچرخه سواری:180 کیلومتر
دو: 42 کیلومتر

فکر کنم از پس دو آیتم دوم بر بیام ولی شنا رو مطمین نیستم. بنظر شما برنامه ورزشی ام رو چطور شروع کنم؟ چند کیلوکالری در روز غذا بخورم؟ درکل هرچی بنظرتون میرسه که میتونه کمکم کنه، لطفا بگید:p
خیلی ممنون از کسانی که راهنمایی میکنند

Sirus-v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز میشه در مورد اسم این ورزش سه گانه و مسابقاتش و .... توضیحی بدید ؟ قبلا" دیدم ولی اسمشو نمی دونم . باید جالب باشه .

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
بهش triathlon یا همون سه گانه میگن. شما باید سه ورزش شنا، دوچرخه سواری و دو رو در مسافت های مشخص و پشت سر هم انجام بدید.
بله، این مسابقات خیلی جذاب هستش و شرکت کننده های زیادی داره. البته در آخر مسابقه به نصف افرادی که به خط پایان برسن، سرم وصل میکنن!!
مسابقات جهانی هم داره که 10 روز دیگه در هاوایی برگزار میشه. اصطلاحا به افراد شرکت کننده در این مسابقات، مردان آهنین گفته میشه.

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام دوستان:
من میخام تویه مسابقات سه گانه ای شرکت کنم حدود 350 روز دیگه برگزار میشه و شرحش به صورت زیر هست:

فکر کنم از پس دو آیتم دوم بر بیام ولی شنا رو مطمین نیستم. بنظر شما برنامه ورزشی ام رو چطور شروع کنم؟ چند کیلوکالری در روز غذا بخورم؟ درکل هرچی بنظرتون میرسه که میتونه کمکم کنه، لطفا بگید:p

یعنی الان شما توانایی 42 کیلومتر دویدن و 180 کیلومتر رکاب زدن پی در پی رو داری؟؟؟؟؟؟
:blink::blink::blink:
شما خیلی کارتون درسته

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
یعنی الان شما توانایی 42 کیلومتر دویدن و 180 کیلومتررکاب زدن پی در پی رو داری؟؟؟؟؟؟
:blink::blink::blink:
شما خیلی کارتوت درسته
اختیار دارید ;) :happy: فقط یه مشکلی هست که شنا رو باید اول رفت. کابوس من اون 4 کیلومتر شنای اول کاره چون حسابی انرژی آدم رو میگیره. درضمن من شناگر حرفه ای نیستم اگه زور بزنم و بتوم 4کیلومتر رو تموم کنم یه موضوع دیگه بنام زمان پیش میاد. این سه تا آیتم رو باید در حداکثر زمان 8:45 تموم کرد -هشت ساعت و چهل و پنج دقیقه- معلوم نیست اون شنا چند ساعت از وقتم رو بگیره!

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اختیار دارید ;) :happy: فقط یه مشکلی هست که شنا رو باید اول رفت. کابوس من اون 4 کیلومتر شنای اول کاره چون حسابی انرژی آدم رو میگیره. درضمن من شناگر حرفه ای نیستم اگه زور بزنم و بتوم 4کیلومتر رو تموم کنم یه موضوع دیگه بنام زمان پیش میاد. این سه تا آیتم رو باید در حداکثر زمان 8:45 تموم کرد -هشت ساعت و چهل و پنج دقیقه- معلوم نیست اون شنا چند ساعت از وقتم رو بگیره!

یه مقدار اطلاعات از خودت میدی ؟؟ چند ساله هستی؟؟ از کی ورزش رو شروع کردی؟؟ دویدون و دوچرخه سواری رو از کی شروع کردی که به این حد از امادگی رسیدی.؟؟و در اخر چه توصیه ای برای جوونایی که تازه ورزش رو شروع کردن داری ؟؟ :D:D

راستی این مسابقه که می خوای شرکت کنی کجا برگزار میشه؟؟

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
یه مقدار اطلاعات از خودت میدی ؟؟ چند ساله هستی؟؟ از کی ورزش رو شروع کردی؟؟ دویدون و دوچرخه سواری رو از کی شروع کردی که به این حد از امادگی رسیدی.؟؟و در اخر چه توصیه ای برای جوونایی که تازه ورزش رو شروع کردن داری ؟؟ :D:D

راستی این مسابقه که می خوای شرکت کنی کجا برگزار میشه؟؟

خوب من 19 ساله هستم و باید بگم با ورزش بزرگ شدم. اولش با دویدن شروع شد و از اولین باری که دوچرخه سواری رو با یه دوچرخه خوب شروع کردم 10 سال داره میگذره. قدم 181سانتی متره و فکر کنم تنها مشکل من وزنم باشه که 55 کیلوگرم باشم -فکر کنم یه سری باید به باشگاه بدنسازی مجاز بزنم- . فکر میکنم خودم هنوز در بهار جوونی باشم ولی در کل امروزه بچه ها دنبال هیکل قشنگ هستن و به ورزیدگی کاری ندارن.
اگه این جوون هایی که داریم در موردشون صحبت میکنیم در حدود 8 سال -و کمتر- داشته باشن توصیه میکنم برن شنا و ژیمناستیک که هم بدن رو قشنگ میکنه و هم ورزیده.

مسابقات تو آلمان و آمریکا برگزار میشه.

درضمن من اودم اینجا که منو راهنمایی کنید:wacko:

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خوب من 19 ساله هستم و باید بگم با ورزش بزرگ شدم. اولش با دویدن شروع شد و از اولین باری که دوچرخه سواری رو با یه دوچرخه خوب شروع کردم 10 سال داره میگذره. قدم 181سانتی متره و فکر کنم تنها مشکل من وزنم باشه که 55 کیلوگرم باشم -فکر کنم یه سری باید به باشگاه بدنسازی مجاز بزنم- . فکر میکنم خودم هنوز در بهار جوونی باشم ولی در کل امروزه بچه ها دنبال هیکل قشنگ هستن و به ورزیدگی کاری ندارن.
اگه این جوون هایی که داریم در موردشون صحبت میکنیم در حدود 8 سال -و کمتر- داشته باشن توصیه میکنم برن شنا و ژیمناستیک که هم بدن رو قشنگ میکنه و هم ورزیده.

مسابقات تو آلمان و آمریکا برگزار میشه.

درضمن من اودم اینجا که منو راهنمایی کنید:wacko:

متاسفانه من در سطحی نیستم که بتونم راهنماییت کنم:(:(
من حدودا هفت ماه هست که دویدون رو شروع کردم. از 100 متر (در حقیقت از صفر شروع کردم) و الان حدودا 10 کیلومتر رو حدودا ظرف 55 دقیقه میدوم البته همینجوری دارم به مرور مسافت رو بیشتر و بیشتر میکنم ولی حالا حالا ها خیلی مونده به 42 کیلومتر برسم.
در حقیقت دویدن رو به خاطر این شروع کردم که توی تنیس از نفس کم میاوردم و همین انگیزه ای شد که دویدن رو هم در کنارش به طور جدی ادامه بدم.

شنا هم که اصلا بلدنیستم و همیشه به این خاطر احساس کمبود و ضعف میکنم:(:(

راستی وزنت برام شگفت انگیز بود .فک نمی کردم ازمن لاغر تر هم باشه!!! من باقد 175 حدودا 54 کیلو هستم و مثل خودت باید بدنسازی رو شروع کنم.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
متاسفانه من در سطحی نیستم که بتونم راهنماییت کنم:(:(
من حدودا هفت ماه هست که دویدون رو شروع کردم. از 100 متر (در حقیقت از صفر شروع کردم) و الان حدودا 10 کیلومتر رو حدودا ظرف 55 دقیقه میدوم البته همینجوری دارم به مرور مسافت رو بیشتر و بیشتر میکنم ولی حالا حالا ها خیلی مونده به 42 کیلومتر برسم.
در حقیقت دویدن رو به خاطر این شروع کردم که توی تنیس از نفس کم میاوردم و همین انگیزه ای شد که دویدن رو هم در کنارش به طور جدی ادامه بدم.

شنا هم که اصلا بلدنیستم و همیشه به این خاطر احساس کمبود و ضعف میکنم:(:(

راستی وزنت برام شگفت انگیز بود .فک نمی کردم ازمن لاغر تر هم باشه!!! من باقد 175 حدودا 54 کیلو هستم و مثل خودت باید بدنسازی رو شروع کنم.

در مورد پشت کارت باید بگم آفرین.
من اخباری و عکس هایی که در مورد تنیس میزارید رو دنبال میکنم و یه تشکر مخصوص هم به شما بدهکار هستم.
وزنم اول 59 بود، این آخرها واسه کنکور حدودا 4تا لاغر کردم -ناخواسته-
درضمن من یه یک سالی تنیس رفتم -شهید کشوری- جزو تنها ورزش هایی بود که خیلی سریع توش پیشرفت کردم ولی بخاطر این کنکور لعنتی ولش کردم. آلان با این سنم دیگه اصلا نباید به قهرمانی تو شهر هم امیدوار بود. شما سنتون رو نگفتید;)
خیلی خوشحال میشم در مورد ورزش با شما بیشتر صحبت کنم. موفق باشید

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
در مورد پشت کارت باید بگم آفرین.
من اخباری و عکس هایی که در مورد تنیس میزارید رو دنبال میکنم و یه تشکر مخصوص هم به شما بدهکار هستم.
وزنم اول 59 بود، این آخرها واسه کنکور حدودا 4تا لاغر کردم -ناخواسته-
درضمن من یه یک سالی تنیس رفتم -شهید کشوری- جزو تنها ورزش هایی بود که خیلی سریع توش پیشرفت کردم ولی بخاطر این کنکور لعنتی ولش کردم. آلان با این سنم دیگه اصلا نباید به قهرمانی تو شهر هم امیدوار بود. شما سنتون رو نگفتید;)
خیلی خوشحال میشم در مورد ورزش با شما بیشتر صحبت کنم. موفق باشید

خوشحالم مطالب تاپیک "تنیس" رو دنبال میکنی چقدر خوب میشه که خودت هم توی بحث ها مشارکت کنی مخصوصا که اهل تنیس هم هستی.

ببینید در مورد تنیس هم باید بگم انگیزه ورزش کردن نباید فقط ورزش قهرمانی و حرفه ای باشه .تنیس یه ورزش 100در 100 پایه ای هست و تمام تنیسور های حرفه ای بازی رو از سن پایین تر از 7 سال شروع کردن و حداکثرتا سن 16 سالگی استعداد خودشون رو برای حضور در بین بزرگان بروز میدن همانطور که الان خیلی از بازیکنان مطرح wta زیر 18 سال هستن .اگه تنیس از سنین بالا تر شروع بشه (چه 13 سال یا 19 سال ) هیچ شانسی برای قهرمانی وجود نداره .ولی دلیل نمی شه که ادم بی انگیزه بشه و بازی رو ادامه نده چون همیشه می تونه به عنوان یه تفریح ازش لذت ببره.مخصوصا که شما قد مناسب داری و قد بلند توی تنیس یه نعمت بزرگ محسوب میشه.
من تا حالا توی شهید کشوری بازی نکردم ولی میدونم "سعید احمدوند" که از بهترین های ایران هست، اونجا مربیه و چون خودش به من گفته بود برام جالبه که باهاش تمرین کنم.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
خوشحالم مطالب تاپیک "تنیس" رو دنبال میکنی چقدر خوب میشه که خودت هم توی بحث ها مشارکت کنی مخصوصا که اهل تنیس هم هستی.

ببینید در مورد تنیس هم باید بگم انگیزه ورزش کردن نباید فقط ورزش قهرمانی و حرفه ای باشه .تنیس یه ورزش 100در 100 پایه ای هست و تمام تنیسور های حرفه ای بازی رو از سن پایین تر از 7 سال شروع کردن و حداکثرتا سن 16 سالگی استعداد خودشون رو برای حضور در بین بزرگان بروز میدن همانطور که الان خیلی از بازیکنان مطرح wta زیر 18 سال هستن .اگه تنیس از سنین بالا تر شروع بشه (چه 13 سال یا 19 سال ) هیچ شانسی برای قهرمانی وجود نداره .ولی دلیل نمی شه که ادم بی انگیزه بشه و بازی رو ادامه نده چون همیشه می تونه به عنوان یه تفریح ازش لذت ببره.مخصوصا که شما قد مناسب داری و قد بلند توی تنیس یه نعمت بزرگ محسوب میشه.
من تا حالا توی شهید کشوری بازی نکردم ولی میدونم "سعید احمدوند" که از بهترین های ایران هست، اونجا مربیه و چون خودش به من گفته بود برام جالبه که باهاش تمرین کنم.

آره خودم هم به این نتیجه رسیدم که تنیس رو واسه سرگرمی برم. البته بدم نمیاد از سرگرمی هم یکم پول دربیارم برای همین تصمیم گرفتم تو مسابقاتی که پنجشنبه ها تو باشگاه پیام برگزار میشه شرکت کنم.
البته خودم واسه سرگرمی، تیراندازی رو بیشتر ترجیح میدم.
رفیق نگفتی چند سالته!؟ :p درضمن گویا کسی به سه گانه علاقه ای نداره!!!

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
من عاشق این رشته ام. هر وقت توی ماهواره نشون میده کامل میبینم و غبطه میخورم که چرا من نتونم توی این رشته شرکت کنم. من بدنم از اون بدنهایست که چابکی پایین و استقامت بالا دارند. من رشته اصلیم بدمینتون بود که حدود 5 سال بازی کردم ولی فشار زندگی و نوع شغلم که پشت میز نشینیه باعث شده از ورزش دور باشم و کم کم شکم بیارم :( ولی فکر کنم که اگه روزی باشه که نیاز نباشه کار کنم حتما این رشته رو انتخاب کنم. ضمنا این رشته برای خانمها هم برگزار میشه و خانمهای آهنین هم در این رشته فعالیت میکنن.

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
بسیار عالی، اندک اندک جمع یاران میرسند.
خوب کسی هست که بتونه راهنمایی کنه در روز چند ساعت باید تمرین کرد و چند کیلوکالری انرژی دریافتی باید باشه.
باز هم از راهنمایی تون ممنونم.

درضمن دوست عزیزم، sefrvayek: هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست. عزت نفس داشته باشید و به خود بقبولونید که میتونید.

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
موتوری جان من وبلاگ یکی از قهرمانهای این رشته رو پیدا کردم که خیلی خوب توضیح داده در مورد تمریناتش. یه نیگا بنداز:

http://runtri.blogspot.com/2007/05/how-to-train-for-triathlon-your-first.html

ضمنا من پایه زوجی تمرین کردن هم هستما... شما کجا تمرین میکنی؟

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
کجا بر گزار می شه حالا ؟؟

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
سلام دوستان:

تو المپیک آتن تو بخش زنانش یه یارو تو شنا 40 ام بود اما آخرش اول شد!!

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
256
موتوری جان من وبلاگ یکی از قهرمانهای این رشته رو پیدا کردم که خیلی خوب توضیح داده در مورد تمریناتش. یه نیگا بنداز:

http://runtri.blogspot.com/2007/05/how-to-train-for-triathlon-your-first.html

ضمنا من پایه زوجی تمرین کردن هم هستما... شما کجا تمرین میکنی؟

دستتون درد نکنه جناب صفرویک.
درضمن من معمولا صبح ها بوستان بهشت مادران -پارک نشاط- و یا پارک طالقانی -جهان کودک- میرم تمرین. خوشحال میشم که شما رو هم ببینیم. اوایل خیلی تنها بودم ولی بعد کنکور به زور هر روز صبح 5تا از دوستانم رو با خودم میکشم;):p
جسارت نباشه، یه مقدار اطلاعات در مورد خودتون میدید.

کجا بر گزار می شه حالا ؟؟
مهدی جان، بنا بود که من سال آینده تو مسابقاتی که توی فرانکفورت آلمان برگزار میشه شرکت کنم ولی با توجه به وضع تمرینات من فعلا تمام برنامه ها به قولی مالیده شده :blush:

از تمامی دوستان بابت راهنماییهاشون ممنونم.

بالا