برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايى در زمينه ی انتخاب کتاب

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
سلام
با تشکر از توضیجات کامل آقا بهروز

این کتاب پریچهر خیلی خیلی برام جالب بود چون تقریبا 500 صفحه با تمام شخصیت ها میخندید ولی 100 صفحه بعدی رو باید اشک بریزید و من که هیچ وقت احساساتی نمیشم هم گریم گرفت که خیلی از این متعجب بود حتما پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونید تا به حرف من برسید داستان دوتا پسر که بعد از پایان تحصیلات از خارج بر میگردن و به مرور هر کدام عاشق نیمیه گمشده خودشون میشن ودر عین حال با پیرزنی آشنا شده و تقریبا هر 30-40 صفحه چند صفحه باید در باره این پیرزن بخنونید که زندگی اونهم خیلی جالب آست اما بعدش با مریضی یکی از دختر ها همراه میشه که سر انجام هم با مرگ به پایان میرسه این کتاب چند نکته خوب درباره زندگی مزدان در دوریه های 50 سال قبل رو خیلی خوب به نمایش میذاره

حالا یه سوال توی خارج از کشور هر نویسنده یه ایمیلی چیزی داره که بتونیم بهش نظراتمونو منتقل کنیم ولی اینجا هر چر اول وآخر کتاب رو نگاه کنید جز چند تا فیش برای خرید بعدی از انتشارات نمیبینیم حالا کسی از دوستان امثلا ایمیل چند تا از نوشنده ها رو دارن اگه کسی بتونه یه همچین تایچیکی راه بندازه خیلی خوبه مثلا خودم خیلی دنباله اینم که بتونم با نوشینده همین کتاب پرچهر یه برخورد از هر نوعی اینترنتی یا تلفنی یا... داشته باشم وخیلی از سوالاتم رو از ایشون بپرسم اصلا تا حالا کسی به یه نوشنده داخلی ایملی چیزی زده که جواب هم گرفته باشه

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از Behrooz :
در مورد پست جنوب بايد بگويم به اعتقاد كارشناسان ادبي كه آثار اين نويسنده را نقد مي كنند ، اين كتاب مقدمه اي
بود كه 14 سال بعد فصل نهايي آن به نام شازده كوچولو نگارش شد .

پست جنوب هم به همان لطيفي شازده كوچولو و پر از مناظر انساني است .

پژمان جان ، حتما اين كتاب را هم بخر و مطالعه كن . در ايران هم بارها چاپ شده است . الان ناشرش را در خاطر ندارم اگر خواستي مي توانم از كتابخانه ام ببينم و برايت بنويسم .
ممنونم
میرم دنبالش در اولین فرصت.
حالا که دارم پست میزنم یه سوال دیگه هم دارم ازت بهروز جان
کتاب میعاد در لجن(نصرت رحمانی) رو داری؟
یا میدونی از کجا میشه پیداش کرد؟
پی نوشت:قصد انحراف تاپیک رو ندارم اما فک کنم این تاپیک به سر انجام رسیده.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
دوست من

برخي از نويسندگان و شاعران سايت رسمي دارند . ميتوانيد با جستجو سايت هاي مذكور را بيابيد و با ايميل با آنها در ارتباط باشيد .
در برخي از كتاب ها هم ، من ديده ام كه نويسنده يا مترجم ايميل خود را براي ارتباط با خوانندگان ارائه مي كنند . البته تعداد آنها بسيار كم است .

يك كار ديگر هم مي توانيد انجام دهيد . به ناشري كه كتاب را چاپ كرده نامه بنويسيد و درخواست كنيد كه نامه شما را به نويسنده يا نماينده ايشان تحويل دهد يا اينكه حضورا به دفتر ناشر برويد و نامه خود را تحويل دهيد .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
پژمان جان

ميعاد در لجن هم به صورت جداگانه چاپ شده است و هم در مجموعه آثار نصرت رحماني كه از سوي انتشارات نگاه امسال روانه بازار كتاب شد .

azadeh-marquez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Behrooz :
البته پژمان جان نمي دانم كتاب پست جنوب را خوانده اي يا نه . يكي از بهترين كارهاي ايشان است . همچنين كتاب زمين انسانها كه جناب آقاي حبيبي ترجمه كرده اند را چطور ؟؟؟

به هر حال من تمام كتابهايش را خوانده ام و به غير از يكي ( خلبان جنگي ) بقيه را دوست دارم .
لينک pdf کتاب ها رو داريد ؟
به جز شاهزاده کوچولو

farzad_10931

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقایان عزیز سلام
می خواستم بدانم آیا یکی ار عزیزان کتابی راجع به داستان ضرب المثل ها و اینکه چگونه به وجود آمده اند سراغ ندارد یا سایتی که شامل این گونه مطالب باشد

farzad_10931

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بامداد جان از راهنماییهاتون خیلی متشکرم

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان من هم به درد این دوستمون دچار شدم میخوام یک کتاب به دوستم بدم ولی موندم چه کتابی بهش هدیه کنم ، دوستان کتابهای زیادی پیشنهاد کردن ولی خوب موندم کدوم رو بگیرم که نسبتا متن روانی داشته باشه و چیز آموزنده ای باشه و در نهایت یک چیزی باشه که برای یک دختر خانم جذاب باشه ، ممنون میشم بهم کمک کنید

كتاب " پر" اثر ماتسين
مجموعه آثار انتوان چخوف از اتشارات امیر کبیر
مجمعه آثار صادق هدایت
زارا اثر محمد قاضی
بر باد رفته
کتاب پریچهر
غرور و تعصب اثر جين اوستين

پیشاپیش بابت وقتی که میگذارید ممنونم :)

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
سلام
کسی کتابی میشناسه که تو یه جلد درباره مذهبها و عقایدی که تهشون ایسم داره نوشته باشه و اونارو توضیح داده باشه
راستی واسه اوقات بیکاری هم یه چند تا داستان و رمان معرفی کنید ممنون میشم البته یه جلدی (یه جوری هم باشه که خیلی جدید نباشه تا بتونم از دست دوم فروشیها پیداش کنم):D
ممنون

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
تو رو خدا این همه کتاب معرفی نکنید نمیتونم انتخاب کنم!
یعنی تو این پی تی به این بزرگی یه کتابخون نیست که مارو کمک کنه؟

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
کسی کتابی میشناسه که تو یه جلد درباره مذهبها و عقایدی که تهشون ایسم داره نوشته باشه و اونارو توضیح داده باشه

یه کتاب خیلی مفید و جامع در این زمینه تاریخ جامع ادیان نوشته جان ناس (ترجمه علی اصغر حکمت) هست که البته در مورد مذاهبه نه ایسم ها؛ ولی اون نسخه ای که من خوندم مال عهد بوق بود :D نمی دونم الان بشه پیداش کرد یا نه.

راستی واسه اوقات بیکاری هم یه چند تا داستان و رمان معرفی کنید ممنون میشم البته یه جلدی (یه جوری هم باشه که خیلی جدید نباشه تا بتونم از دست دوم فروشیها پیداش کنم):D

دست کم 4 تا کتاب که خوندی و خوشت اومده رو بگو تا بشه با توجه به سلیقه ات بهت کتاب معرفی کرد
look3.gif

ولی حالا علی الحساب؛ اگه کتاب سرگرم کننده و پرهیجان دوست داری، کتابای دن براون مثل راز داوینچی و شیاطین و فرشتگان جذابن و الان هم بازارشون داغه. کتابای آلبا دسس پدس (مثل از طرف او و عذاب وجدان) و ایزابل آلنده هم برای سرگرمی خوبن. بعلاوه کتابای استیفن کینگ اگه ازش بتونی ازش کتابی پیدا کنی + دختر چشمه (ژان دو فلورت) و خاطرات یک گیشا (آرتور گلدن)

اگرم یه کم سنگین تر دوست داری بخونی، آثار اینا رو بخون:

هاینریش بل (عقاید یک دلقک) ، سلینجر (ناطور دشت) ، پل استر (کشور آخرین ها، هیولا) ، گتسبی بزرگ (اسکات فیتز جرالد) ، نیکوس کازانتزاکیس (مسیح باز مصلوب) ، همینگوی (وداع با اسلحه) ، داستایوسکی (برادران کارامازوف) ، میخائیل بولگاکف (مرشد و مارگریتا) ، استاندال (سرخ و سیاه، صومعه پارم) ، کنوت هامسون (اسرار، گرسنگی) و ...

اینا همه سلیقه ایه. اگه بگی چه تیپ کتابایی رو می پسندی بهتر میشه راهنمایی کرد
bored.gif

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
كتاب دنياي سوفي رو اگه تا حالا نخوندي حتما حتما بخون.
در مورد ايسم‌ها هم نشر پيام يه مجموعه‌ي خوب داره (چند جلد) ولي قبل از اين كه بخري يه نگاه بنداز ببين چطوره.

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
For all your ISMs:

en.wikipedia.com

fa.wikipidia.com

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
میشه در مورد کتاب پر توضیح بیشتری بدین ف در مورد چی هست و ....

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
مجموعه آثار انتوان چخوف از اتشارات امیر کبیر......مجمعه آثار صادق هدایت.....بعضی از داستان هاش روی وب هست مثل عروسک پشت پرده که واقعا به نظر من محشره

....

كتاب " پر" اثر ماتسين
مجموعه آثار انتوان چخوف از اتشارات امیر کبیر
مجمعه آثار صادق هدایت
زارا اثر محمد قاضی
بر باد رفته
کتاب پریچهر
غرور و تعصب اثر جين اوستين

پیشاپیش بابت وقتی که میگذارید ممنونم :)

برای دخترا به عنوان داستان های رومانتیک ....

شما چخوف و صادق هدایت معرفی کردین :blink:

فردا یکی دیگه می رسه , داستایوفسکی و گوگول هم معرفی می کنه ... عجب !!!! ...

بابا دخترا , کتاب های فهیمه رحیمی و زویا پیرزاد می خونن ... کلی هم لذت می برن ...رومانتیک و دخترونه ... اکثر کتابهاشون هم پرفروش هستن

آخه برای اینجور موضوعات کسی صادق هدایت معرفی نمی کنه ... اونم مجموعه آثار ...!!!!!!

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76

بابا دخترا , کتاب های فهیمه رحیمی و زویا پیرزاد می خونن ... کلی هم لذت می برن ...رومانتیک و دخترونه ... اکثر کتابهاشون هم پرفروش هستن

آخه برای اینجور موضوعات کسی صادق هدایت معرفی نمی کنه ... اونم مجموعه آثار ...!!!!!!

با همه حرف ها موافقم، جز این که زویا پیرزاد رومانتیک و دخترونه نیست، انصافا نویسنده باکلاسیه.

دخترا کارهای فهمیه رحیمی، نسرین ثامنی، ر. اعتمادی و... رو خیلی دوست دارند:D (سوءتفاهم نشه خانم ها:))

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34

دوست عزیز من این کتاب هارو معرفی نکردم که ، تو این تاپیک این کتابها معرفی شده بود منم جمعشون کردم یکجا گفتم کدوم رو بخرم خوبه
قضیه این کتابای فهیمه رحیمی و زویا پیرزاد چیه ؟ میشه چند تا از کتابهای واقعا خوندنیشونو معرفی کنی ممنونم ازت

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
با همه حرف ها موافقم، جز این که زویا پیرزاد رومانتیک و دخترونه نیست، انصافا نویسنده باکلاسیه.

دخترا کارهای فهمیه رحیمی، نسرین ثامنی، ر. اعتمادی و... رو خیلی دوست دارند:D (سوءتفاهم نشه خانم ها:))

دوستم خوبم میشه شما هم بهم تو انتخاب کتاب کمک کنید ؟ از بین این نویسنده هایی که گفتی میشه چند از کتاب هاشونم معرفی کنی با مختصر توضیحی راجب موضوع کتاب
بابت وقتی که میگذاری یک دنیا ممنونم

بالا