برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
من که فکر میکنم کف همون ۴۷۰۰ باشه کمتر از این نمیشه.‌. تازه دوباره برمیگرده...

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
سکه امروز چند شده؟
تو سایتا زده ۴.۹۴۰

قیمت داره میکشه پایین؟

سایت اتحادیه سکه و طلا ۵۰۲۰ اختلاف طلافروشی ها نهایت ۵۰ تومن با این سایت فرق میکنه اونم فقط شب ها....

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
دوستان عزیز برای کسی که سرمایه و درامد کمی داره و میخواد سرمایه گذاری کنه برای حداقل دو سال خرید سکه گرمی هم کارسازه ؟ خرید شمش وزن پایین چطور ؟

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
حباب برای تمام سکه ها زیاده مخصوصا ربع و گرمی که مشخص نیست چطور پیش میره از طرفی شمش یک و ۲.۵ گرمی هست که قیمت مناسبتره ولی اینم نمیدونم موقع فروش به چه صورت پیش میره ، از دوستان درخواست راهنمایی دارم

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
حباب برای تمام سکه ها زیاده مخصوصا ربع و گرمی که مشخص نیست چطور پیش میره از طرفی شمش یک و ۲.۵ گرمی هست که قیمت مناسبتره ولی اینم نمیدونم موقع فروش به چه صورت پیش میره ، از دوستان درخواست راهنمایی دارم
شمش بگیر.یکی از دوستان گرفته و کلی سود داشته تا بحال.

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
شمش بگیر.یکی از دوستان گرفته و کلی سود داشته تا بحال.
شمش قیمتش به اونس جهانی نزدیکتره و حبابش کمتره ولی موقع فروشش اوضاع چطوریه ؟ توان خرید من روی نهایت یک گرمی و دو و نیم هستش . در زمینه خرید و فروش راهنماییم کنید ممنون میشم

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
شمش خام که ضرب نشده باشه و طرحی روش نباشه اصلا نیست که حداقل روی اجرت سود کنیم ، کجا میشه شمش خام گیر اورد ؟!؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
عزیز شمش خام بدون ضرب هم اجرت نداره اگه گیر بیاد

شمش خام همون طلای آبشده هست که هرچقدر پول بدی همون گرم رو برات درست میکنن، شمش ضرب شده توسط کشورهای دیگه هم موجوده مثل شمش امارات که قیمتش بیشتره نسبت به شمش طلای آبشده داخلی

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
شمش خام همون طلای آبشده هست که هرچقدر پول بدی همون گرم رو برات درست میکنن، شمش ضرب شده توسط کشورهای دیگه هم موجوده مثل شمش امارات که قیمتش بیشتره نسبت به شمش طلای آبشده داخلی
طلای ابشده مگه عیار ۱۸ نیست و شمش عیار ۲۴ ؟ یجورایی تفاوت قیمت دارن باهم
من فقط میخام بگم اگه الان شمش خریدیم و رفتیم بفروشیم چه درصد و مقادیری ازش کم میشه ؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
من فقط میخام بگم اگه الان شمش خریدیم و رفتیم بفروشیم چه درصد و مقادیری ازش کم میشه ؟
آب شده هر عیاری بخایی داره و عیارش ثابت نیست. آبشده یا به قول شما شمش کارمزد فروشش حدود گرمی 1500 تا 2000 هزار تومنه، تفاوت قیمت خرید و فروش هم در حد 2-3 هزار تومنه

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
شمش قیمتش به اونس جهانی نزدیکتره و حبابش کمتره ولی موقع فروشش اوضاع چطوریه ؟ توان خرید من روی نهایت یک گرمی و دو و نیم هستش . در زمینه خرید و فروش راهنماییم کنید ممنون میشم
والا من خودم زمانیکه سکه یکو سیصد بود خریدم اما اون دوستم شمش گرفت هنوزم نفروخته.فکر نکنم مشکلی موقع فروشش پیش بیاد.

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
دوستان چرا با اینکه انس جهانی ۱۵ دلار گرون شد ولی طلا و سکه قیمتشون فرقی نکرد...

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
یه نقل قول مفید از یه سرچ اینترنتی در مورد خرید طلای آب شده (اصطلاحا میگن شمش آبشده)

مزاياي اين نوع شمش :

به خاطر داشته باشيد در اين نوع معامله فروشنده حق ندارد غير از پول طلاي به کار رفته ، وجهي بابت مزد ساخت و ... بگيرد و در موقع فروش هم حق ندارد مبلغي را بابت مزد ساخت کم کند و اين يکي از مزاياي عمده سرمايه گذاري بر روي اين نوع شمش است
در اين نوع شما ميتوانيد به اندازه تقريبي پولتان خريد و فروش کنيد و ملزم به خريد يک شمش کامل نيستيد
در اين نوع شما فقط پول طلا را به قيمت روز خريد ميکنيد و به قيمت روز ميفروشيد و از کارمزد و اسپرد و حباب و ... خبري نيست
ظهار قطعه ريخته گري شده آن هم در قالي سنگي يا فولادي طوري هست که نظر هيچ دزدي را به خود جلب نمي کند

معايب اين نوع شمش:

امکان تقلب در عيار و وزن
امکان تقلب و يا حتي اشتباه در محاسبات فوق الذکر
امکان نا همگن بودن مذاب شمش که باعث بي اعتباري آناليز ري گيري ميشود
امکان گم شدن فاکتور خريد که در اين صورت موقع فروش حسابي به درد سر مي افتيد (از آنجا که دزدان جواهرات منازل آنها را به همين صورت ذوب ميکنند و ميفروشند ، اگر فاکتور را گم کرديد هيچ کس اين جنس را از شما نخواهد خريد و آخرين صاحبش تا ابد خودتانيد)
اين روش فقط به افراد مجرب و فعالان بازار طلا توصيه مي شود

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
ظهار قطعه ريخته گري شده آن هم در قالي سنگي يا فولادي طوري هست که نظر هيچ دزدي را به خود جلب نمي کند
معايب اين نوع شمش:
امکان تقلب در عيار و وزن
امکان تقلب و يا حتي اشتباه در محاسبات فوق الذکر
امکان نا همگن بودن مذاب شمش که باعث بي اعتباري آناليز ري گيري ميشود
امکان گم شدن فاکتور خريد که در اين صورت موقع فروش حسابي به درد سر مي افتيد (از آنجا که دزدان جواهرات منازل آنها را به همين صورت ذوب ميکنند و ميفروشند ، اگر فاکتور را گم کرديد هيچ کس اين جنس را از شما نخواهد خريد و آخرين صاحبش تا ابد خودتانيد)
اين روش فقط به افراد مجرب و فعالان بازار طلا توصيه مي شود
خیلی از موارد ذکر شده زیاد درست نیستند

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,990
پس بقیه چی میگن از سکه تقلبی و ....
قطعا با این قیمت های نجومی بازار پر شده از سکه های تقلبی از مردم عادی حتی خود طلافروشی ها طمع میکنن برای این کار
ولی بنظرتون چطور میشه تشخیص داد وقتی پلمپ هستن؟ نظر خودم روی سکه بانکی مطمئن تره

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
آب شده هر عیاری بخایی داره و عیارش ثابت نیست. آبشده یا به قول شما شمش کارمزد فروشش حدود گرمی 1500 تا 2000 هزار تومنه، تفاوت قیمت خرید و فروش هم در حد 2-3 هزار تومنه
اگه به همین روال باشه خیلی خوووووبه که حداقل باصرفه تر از سکه درمیاد که زیر فی تابلو یوقتایی تا ۱۰۰ کمتر خرید میشه . ابشده تو این زمونه متاسفانه زیاد قابل اطمینان نیست حتی از اشنا و مطمین ازونطرف شمش عیار ۲۴ و روی قیمت اونس جهانی بالا پایین میشه حباب کمتر داره موقع فروش طرف نهایتا ابش کنه باصرفه تره انگار ....... سکه اینقدر حباب داره ادم میمونه چه ریسکی رو قبول کنه برای خریدش
والا من خودم زمانیکه سکه یکو سیصد بود خریدم اما اون دوستم شمش گرفت هنوزم نفروخته.فکر نکنم مشکلی موقع فروشش پیش بیاد.
بازم دارم تحقیق میکنم ببینم برای سرمایه گذاری طولانی مدت کدوم بهتر ج میده که حداقل با اطمینان برم سراغش .....

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
اگه به همین روال باشه خیلی خوووووبه که حداقل باصرفه تر از سکه درمیاد که زیر فی تابلو یوقتایی تا ۱۰۰ کمتر خرید میشه . ابشده تو این زمونه متاسفانه زیاد قابل اطمینان نیست حتی از اشنا و مطمین ازونطرف شمش عیار ۲۴ و روی قیمت اونس جهانی بالا پایین میشه حباب کمتر داره موقع فروش طرف نهایتا ابش کنه باصرفه تره انگار ....... سکه اینقدر حباب داره ادم میمونه چه ریسکی رو قبول کنه برای خریدش
بازم دارم تحقیق میکنم ببینم برای سرمایه گذاری طولانی مدت کدوم بهتر ج میده که حداقل با اطمینان برم سراغش

aryan_17_bahal

Registered User
لایک‌ها
10
اگه به همین روال باشه خیلی خوووووبه که حداقل باصرفه تر از سکه درمیاد که زیر فی تابلو یوقتایی تا ۱۰۰ کمتر خرید میشه . ابشده تو این زمونه متاسفانه زیاد قابل اطمینان نیست حتی از اشنا و مطمین ازونطرف شمش عیار ۲۴ و روی قیمت اونس جهانی بالا پایین میشه حباب کمتر داره موقع فروش طرف نهایتا ابش کنه باصرفه تره انگار . سکه اینقدر حباب داره ادم میمونه چه ریسکی رو قبول کنه برای خریدش
بازم دارم تحقیق میکنم ببینم برای سرمایه گذاری طولانی مدت کدوم بهتر ج میده که حداقل با اطمینان برم سراغش

بالا