برگزیده های پرشین تولز

گیتار الکتریک + دل پر حرف + شجاعت = متال

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه چگوارا گیتار الکتریک میزد چی مشد. تصور کنید یک گروه متال به سر دستگی چگوارا.:f34r:

The-Moon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متال = گیتار الکتریک + دل پر حرف + شجاعت
اینو قبول دارم اما بعضی از گروه های به اصطلاح متال دارن عابروی متال رو می برند. متال موسیقی عاشقانه نیست. موسیقی متال در آغاز به معنی بازگو کردن درد و رنج و اعتراض بصورت موسیقی بود اما امروز خیلی عوض شده و بعضی از گروه ها دارن موسیقی متال رو زیر سوال می برن.
من به موسیقی متال احترام خاصی قائل هستم و از گروه هایی مثل SlipKnot و Metalica و گروه آلمانی Rammstein بسیار خوشم می یاد. این گروه ها تونستند دنیای امروز رو به شکلی بسیار خوب در موسیقی هاشون به تصویر بکشن. مخصوصا گروه آلمانی Rammstein که با مفاهیم بسیار پیچیده ای که در اشعارشون وجود داره و مفاهیم بسیار پیچیده تری که در کلیپ های تصویری این گروه وجود داره تصویر بسیار روشنی ار دنیای امروز رو نشون دادن.

اگه چگوارا گیتار الکتریک میزد چی مشد. تصور کنید یک گروه متال به سر دستگی چگوارا
چگوارا یک انسان آزاد اندیش و آزادی خواه بود اما به نظر من مفهوم دموکراسی را یا نمی دونست و یا ناقص می دونست. رفتار چگوارا در زندگیش گواه این حرف منه.
به نظر من هم یک گروه متال با سردستگی چگوارا خیلی گروه جالبی میشد. :rolleyes:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اینو قبول دارم اما بعضی از گروه های به اصطلاح متال دارن عابروی متال رو می برند. متال موسیقی عاشقانه نیست. موسیقی متال در آغاز به معنی بازگو کردن درد و رنج و اعتراض بصورت موسیقی بود اما امروز خیلی عوض شده و بعضی از گروه ها دارن موسیقی متال رو زیر سوال می برن.

با این حرفت به شدت موافقم!!!!....همینطور هم که به جلوتر میریم این وضع بدتر میشه!!!

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متال = گیتار الکتریک + دل پر حرف + شجاعت
من به موسیقی متال احترام خاصی قائل هستم و از گروه هایی مثل SlipKnot و Metalica و گروه آلمانی Rammstein بسیار خوشم می یاد. این گروه ها تونستند دنیای امروز رو به شکلی بسیار خوب در موسیقی هاشون به تصویر بکشن. مخصوصا گروه آلمانی Rammstein که با مفاهیم بسیار پیچیده ای که در اشعارشون وجود داره و مفاهیم بسیار پیچیده تری که در کلیپ های تصویری این گروه وجود داره تصویر بسیار روشنی ار دنیای امروز رو نشون دادن.

چگوارا یک انسان آزاد اندیش و آزادی خواه بود اما به نظر من مفهوم دموکراسی را یا نمی دونست و یا ناقص می دونست. رفتار چگوارا در زندگیش گواه این حرف منه.
به نظر من هم یک گروه متال با سردستگی چگوارا خیلی گروه جالبی میشد. :rolleyes:

moon عزیز من به اعتقادات شما احنرام میگذارم اما باید خدمتت بگم من کاملا خدا پرستم و از خدا پرست بودن خودم لذت می برم و از شما خواهش می کنم دیگه توسپی این تاپیک ضد خدا چیزی ننویسید. این تاپیک مال موسیقی متاله و موسیقی متال با موسیقی بلک فرق می کنه شما یه تاپیک بزن اسمشم هرچی دوست داری بگذار.:hmm::wacko::(:rolleyes:

erphan

Registered User
لایک‌ها
0
moon عزیز من به اعتقادات شما احنرام میگذارم اما باید خدمتت بگم من کاملا خدا پرستم و از خدا پرست بودن خودم لذت می برم و از شما خواهش می کنم دیگه توسپی این تاپیک ضد خدا چیزی ننویسید. این تاپیک مال موسیقی متاله و موسیقی متال با موسیقی بلک فرق می کنه شما یه تاپیک بزن اسمشم هرچی دوست داری بگذار.:hmm::wacko::(:rolleyes:

تا اونجایی که من میدونم بلک یکی از زیر شاخه های متال هست نه ؟:)

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا اونجایی که من میدونم بلک یکی از زیر شاخه های متال هست نه ؟:)

نه عرفان عزیز اینطور نیست . سبک بلک شاید در یک نگاه کلی شاید شباهتهایی با موسیقی متال داشته اما کلا از نظر زیر ساخت زمین تا آسمون با هم فرق می کنن . موسیقی متال کاملا تم اعتراض داره و کلا از فلسفه نیچه و اینکه انسان والا نر از اینه که روی زمین زندگی کنه نشات می گیره اما سبک بلک از دل پوچ گرایان اسکاندیناوی بیروم اومده و شمشیر روی تمام اعتقادات انسانی و مدهبی کشیده. :rolleyes:

erphan

Registered User
لایک‌ها
0
ولی ویکی پدیا چیزه دیگه ای میگه :
Subgenres
Avant-garde metal - Black metal - Classic metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Groove metal - NWOBHM - Post-metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal - Viking metal

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_music

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ولی ویکی پدیا چیزه دیگه ای میگه :
Subgenres
Avant-garde metal - Black metal - Classic metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Groove metal - NWOBHM - Post-metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal - Viking metal

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_music

اونیکه ویکی پدیا داره نشون میده دسته بندی از لحاظ علم موسیقیه . آره بهر حال سبک بلک هم مثل بقیه سبکهای متال از گامهاب پنتاتونیک استفاده می کنه . مثل مقایسه موسیقی سبک بلوز و کانتری در نگاه اول خیلی بهم شبیه هستن چون گامهای مشابه توی این دو سیک زیاده اما اگه کاملا یه معنی و مفهوم آهنگها دقت کنی کاملا تفاوتشونو درک می کنی . برای درک بیشتر موسیقی سنتی ایران رو با کارهای پاپ ایرانی مشابه مقایسه کن. بنظر شما فرق بین ترانه های علیرضا افتخاری و استاد شچریان چیه؟ در نگاه اول خیلی بهم شبیهند چون هر دو از شعر ها و گامهای فورکولوریک اصیل ایرانی استفاده می کنند اما با یه خورده دقت می بینیم که کارهای علیرضا افتخاری پاپ ایرانی هست که توش از سازهای غربی مثل ویولون و فلوت هم استفاده شده اما کارهای استاد شجریان کاملا از سازهای سنتی ایرانی بیرون اومده.

البته اینکه سبک بلک رو متال بدونیم ایرادی نیست اما در واقع خیلی چیزها توی این دنیا شبیه هم هستن که در بطن خیلی با هم متفاوتند. خوشحالم که نظرتو میگی. :lol::D

The-Moon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
moon عزیز من به اعتقادات شما احنرام میگذارم اما باید خدمتت بگم من کاملا خدا پرستم و از خدا پرست بودن خودم لذت می برم و از شما خواهش می کنم دیگه توسپی این تاپیک ضد خدا چیزی ننویسید. این تاپیک مال موسیقی متاله و موسیقی متال با موسیقی بلک فرق می کنه شما یه تاپیک بزن اسمشم هرچی دوست داری بگذار.

از اینکه حداقل فکر می کنی که می تونی به اعتقادات من احترام بزاری ازت ممنونم. دوست خوبم من هدفم از پست دادن در این تاپیک صحبت کردن از خدا و ... نبوده. من فقط در امضام مطالبی نوشتم که هر پستی هر جایی که بزنم می افته زیرش. فقط همین.

نه عرفان عزیز اینطور نیست . سبک بلک شاید در یک نگاه کلی شاید شباهتهایی با موسیقی متال داشته اما کلا از نظر زیر ساخت زمین تا آسمون با هم فرق می کنن . موسیقی متال کاملا تم اعتراض داره و کلا از فلسفه نیچه و اینکه انسان والا نر از اینه که روی زمین زندگی کنه نشات می گیره اما سبک بلک از دل پوچ گرایان اسکاندیناوی بیروم اومده و شمشیر روی تمام اعتقادات انسانی و مدهبی کشیده.

شما داری با سلیقه ی خودت Black Metal رو از Metal جدا می کنی چون خودت از Black Metal خوشت نمی آد در حالی که مطمئنن اگه قرار باشه موسیقی متال رو به سه شاخه ی مهم قسمت بندی کنیم یکی از اون شاخه ها حتما Black Metal خواهد بود. همونطوری که شاخه های دیگر متال دست به اعتراضات اجتماعی در آهنگ هاشون می زنن شاخه ی Black Metal هم در آهنگ هاشون دست به اعتراضات مذهبی می زنن. با اینکه من از گروه های موسیقی Heavy Metal و Industrial Metal بیشتر از Black Metal خوشم می یاد اما همیشه به گروه های Black Metal واقعی و طرفدار هاشون احترام خاصی قائل بودم. تعریف کلی متال رو که آوردیم حالا می خام تعریف Black Metal رو بنویسم:
بلک متال = گیتار الکتریک بسیار خفن + دل بسیار پر حرف + شجاعت بیش از اندازه

با تشکر

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
نه عرفان عزیز اینطور نیست . سبک بلک شاید در یک نگاه کلی شاید شباهتهایی با موسیقی متال داشته اما کلا از نظر زیر ساخت زمین تا آسمون با هم فرق می کنن . موسیقی متال کاملا تم اعتراض داره و کلا از فلسفه نیچه و اینکه انسان والا نر از اینه که روی زمین زندگی کنه نشات می گیره اما سبک بلک از دل پوچ گرایان اسکاندیناوی بیروم اومده و شمشیر روی تمام اعتقادات انسانی و مدهبی کشیده.

شما چرا داری با تخیل خودت سبکهای متال رو تجزیه و تحلیل میکنی...و حکم محتوم میدی؟!!!....سبک بلک متال یکی از شاخه های متال هست....سبک متال موضوعات مختلفی داره...اینی که شما میخواین چشمتون رو روی حقایق ببندید و حقایق رو اونطور که خودتون دوست دارین تغییر بدین و ببینین کار درستی نمیتونه باشه!!!...نهایت اینکه مثل من خودتونو محدود به لیریک کنید....توجه کنید که سبک بلک متال و کلا سبکهایی با تم شیطان پرستی به هیچ وجه مورد علاقه من نیست من هم خدا پرستم....منتها به نظرم حقایق رو باید دید!!!!...من لیریکهایی که تم شیطان پرستی رو دارن رو به کل کنار میذارم چون این یک حقیقته که سبک بلک متال که یکی از شاخه های متال هست اکثرا لیریکهایی با تم شیطان پرستی دارن....البته منکر فضاهای سنگین موسیقی بلک متال هم نمیشم...اگر هم بلک متال یا هر موسیقی که تم شیطانی داشته باشه گوش کنم فقط به خاطر موسیقیش هست!!!!

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان یک مطلبی:

کدوم یکی از ما که تا بحال توی این تاپیک نظر دادیم بلک یاز هستیم ؟ هیچکدام منی که با افکار بلک مشکل دارم اصلا به حالم فرقی نمی کنه اون تو چه سبکی و کجا داره فعالیت می کنه . موضوغ اینجاست که خود بلک بازهای شاخ دنیا این کار رو کردن یعنی ادعا کردن که بلک کاملا با متال متفاوته . اونا گفتند ما بلک هستیم نه متال - اونا خودشونو کاملا جدا کردن - توی هیچ کئوم از فسایوالهای متال شرکت نکردن و خودشون واسه خودشون فستیوال های زیر زمینی گداشتند بعد چی شد؟ هیچی با تسقیم بندی موسیقی هنوز بلک متال زیر شاخه متال هست که اگه اونجا نباشه کجا بره زیر ساخه سبک پاپ ؟ یا ترنس؟ اما از لحاظ اعتقادی و معنایی خودشون استقلال خواستند .

دوستان خوبم من کو چکتر از اونم که بخوام نظریه بدم اینایی هم که میگم با توجه به تاریخچه و مصاحبات خود متال باز ها و بلک باز ها بوده.

اما حالا می خوام نظرمو بگم :

به نظر من بلک متال از نظر موسیقی فوق العاده قویه ترکیب بی نظیر ریتمهای سریع روی گامهای پنتاتونیک بهمراه پیانو و کیبورد و استفاده از قطعات حرن انگیز اصیل شرقی- تهش میشه یه انفجار موسیقایی-
اما از نظر معنا و مفهوم و هدف کلی یه چیزیه مثل روزه ها و سرودهایی که با هدف تنویر افکار حتی توی دین خودمون هم هست. من اصلا کاری ندارم که چه دینی بده چه دینی خوبه - همونطور که من طرفدار دینم هستم یک شیطان پرست هم دین خودشو قبول داره - خالا این کشمکش رو در نظز بگیرین که من به دین اون هی توهین کنم بگم دین تو مذخرفه اونم اینو هی به من بگه - من اعتراف می کنم که اگه بگم جولوی یک شیطان پرست قرار بگیرم به دینش توهین نمی کنم شعار دادم 0- اونم نمیتونه جاوی خودشو بگیره چون برای یک انسان هیچی با ارزش تر از اعتقاداتش نیست اما حای این دعوا توی یک هنر بنام موسیقی نیست - هنر جای تنویر افکار نیست جای ارائه احساسه - نگاه کنید - هیچ آدمی حتی اون شیطان پرستش از جنگ خوشش نمیاد وقتی یه گروهی مثل U2 یا perfect circle ضد جنگ چیزی بخونه همه خوششون میاد ولی اگه یکی بیاد ضد مثلا حضرت علی بخونه - یکی خوشش میاد - یکی بدش میاد - یکی اعتراض شریر می کنه - یکی تشویق حسابی می کنه - اونوقته که آدما خودشون نمی دونن که چجوری بهم پریدن بابا دست از سر اعتقادات دیگران بردارین به اعتقاد خودتون برسید -

ببخشید سرتونو درد اوردم این بحث خیلی بزرگتر از این تاپیکه - در مورد این مطلب هرکس دوست داشت نظر بده بغد دیگه این بحثای اعتقادی رو فراموش کنیم -

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما چرا داری با تخیل خودت سبکهای متال رو تجزیه و تحلیل میکنی...و حکم محتوم میدی؟!!!....سبک بلک متال یکی از شاخه های متال هست....سبک متال موضوعات مختلفی داره...اینی که شما میخواین چشمتون رو روی حقایق ببندید و حقایق رو اونطور که خودتون دوست دارین تغییر بدین و ببینین کار درستی نمیتونه باشه!!!...نهایت اینکه مثل من خودتونو محدود به لیریک کنید....توجه کنید که سبک بلک متال و کلا سبکهایی با تم شیطان پرستی به هیچ وجه مورد علاقه من نیست من هم خدا پرستم....منتها به نظرم حقایق رو باید دید!!!!...من لیریکهایی که تم شیطان پرستی رو دارن رو به کل کنار میذارم چون این یک حقیقته که سبک بلک متال که یکی از شاخه های متال هست اکثرا لیریکهایی با تم شیطان پرستی دارن....البته منکر فضاهای سنگین موسیقی بلک متال هم نمیشم...اگر هم بلک متال یا هر موسیقی که تم شیطانی داشته باشه گوش کنم فقط به خاطر موسیقیش هست!!!!

من که گفتم اونا خودشون اینکار رو کردن به من چه :lol: بابا الان اگه به یک بلک باز بگی نو متالی فحش میده می خودتی :blush: این دیگه مشکل من نیست ربطی هم به تخیلات من نداره شاید شما تا بحال یه بلک باز واقعی از نزدیک ندیدی که اگه اینطوره آرزو می کنم هیچوقت نبینی چون شما هم مثل من خدا پرستی هر چقدر هم مثل من بگی به عقاید دیگران احترام می گذاری وقتی تو روت نگاه کنه و بدترین چیزا رو به خودت و اعتقاداتت بگه اگه نکشیش شانس آورده.:lol:
منو ببخش عزیز من تو دوست خوبی هستی چون با من حرف می زنی.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من که گفتم اونا خودشون اینکار رو کردن به من چه بابا الان اگه به یک بلک باز بگی نو متالی فحش میده می خودتی این دیگه مشکل من نیست ربطی هم به تخیلات من نداره شاید شما تا بحال یه بلک باز واقعی از نزدیک ندیدی که اگه اینطوره آرزو می کنم هیچوقت نبینی چون شما هم مثل من خدا پرستی هر چقدر هم مثل من بگی به عقاید دیگران احترام می گذاری وقتی تو روت نگاه کنه و بدترین چیزا رو به خودت و اعتقاداتت بگه اگه نکشیش شانس آورده.
منو ببخش عزیز من تو دوست خوبی هستی چون با من حرف می زنی.

خواهش!!!...نه بابا این چه حرفیه داریم با هم بحث میکنیم!!!!...البته ببین چون مخاطب موسیقی مردم هستند طبیعیه که در طرفداری از سبک مورد علاقشون تعصب و افراط هم قاطی نتیجه گیریهاشون بشه!!!!...شما درست میفرمایید خیلی از طرفدارهای سبک بلک متال یک همچین طرز فکری دارن...ولی هستند طرفدار اینگونه سبکها که این عقیده ها رو ندارند!!!!...حتی به عقاید دیگران هم احترام میذارن و به صورت معقول به تبیین عقایدشون میپردازند!!! (بحث تحمیل عقیده و تبیین عقیده به نظر من باید تفکیک بشه )...کلا به نظر من قضاوت درباره یک سبک موسیقی بر اساس طرفدارنش بنا به دلیلی که گفتم کار خیلی درستی نمیتونه باشه!!!!....

marooned_tools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش!!!...نه بابا این چه حرفیه داریم با هم بحث میکنیم!!!!...البته ببین چون مخاطب موسیقی مردم هستند طبیعیه که در طرفداری از سبک مورد علاقشون تعصب و افراط هم قاطی نتیجه گیریهاشون بشه!!!!...شما درست میفرمایید خیلی از طرفدارهای سبک بلک متال یک همچین طرز فکری دارن...ولی هستند طرفدار اینگونه سبکها که این عقیده ها رو ندارند!!!!...حتی به عقاید دیگران هم احترام میذارن و به صورت معقول به تبیین عقایدشون میپردازند!!! (بحث تحمیل عقیده و تبیین عقیده به نظر من باید تفکیک بشه )...کلا به نظر من قضاوت درباره یک سبک موسیقی بر اساس طرفدارنش بنا به دلیلی که گفتم کار خیلی درستی نمیتونه باشه!!!!....

آره اینو که حسابی قبول دارم - بزرگترین مشکل گروه های متال طرقدارانشون هستن مثل ozzy بیچاره نمی دونم آهنگ Get me through مال آلبوم essential کار ozzy رو گوش کردی یا نه؟!! دقیقا راجع به همین قضیه است که طرفدارانش همه شیطان پرستن و میگم ozzy هم شیطان پرسته اونم این آهنگو ساخت و توش گفت باباب جان من اونی نیستم که شما فکر می کنید .

این متن آهنگه :

I'm not the kind of person you think I am
I'm not the anti-christ or the iron man
I have a vision that I just can't control
I feel I've lost my spirit and sold my soul
Got no control

I try to entertain you the best I can
I wish I'd started walking before I ran
But I still love the feeling I get from you
I hope you'll never stop cause it gets me through yeah
It gets me through yeah

The feelings that I hide behind
Sometimes reality's unkind
The nightmares stalk for me at night
I dread the long and lonely nights

I'm not the kind of person you think I am
I'm not the antichrist or the iron man
But I still love the feeling I get from you
I hope you'll never stop cause it gets me through yeah

I'm just trying live yeah
اینو توی تاپیک موسیقی با نام : " معرفي محبوب ترين ترانه هاي سبك متال " مال همین فاروم گداشتم اینم آدرسش :

http://forum.persiantools.com/t54814-page12.html

بالا