برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

sahar_hp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه سوال میشه چشم رو به حالت قبل عمل برگردوند یعنی قرنیه به همون حالت برگرده

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
سلام من عمل مردم واقعا پشیمونم کاش عمل نمیکردم قبل عمل هم دو به شک بودم الانم اومدم به کسایی که دو به شکن بگم اصلا عمل نکنید قبل عمل میگفتن کلا یه هفته ای اکی ولی الان سه هفتس عمل پی ار کی کردم نمیتونم مطالعه کنم بعدشم واقعا ارزششو نداره عینکم خودش یه جور مدل بود میتونستم مواقع مهمونی یا بیرون رفتن لنز استفاده کنم عینکم به جای عمل میتونستم چند نوع فریم قشنگ بگیرم اصلا ارزش عوارضش رو نداره تازه ۴۰ سالگی هم پیر چشمی شروع میشه دوباره مجبورم عینک بزنم

3 هفته که زوده برای پشیمون شدن , من یادمه چند ماه اول قطره و ژل میرختم تا اینکه دکتر گفت کافیه !
فکر میکنم 4 سال شده که عمل کردم و راضی هستم و مشکلی هم ندارم

hamed-hyper

Registered User
لایک‌ها
39
سلام دوستان من قوز قرنیه دارم و الان از لنز تماسی استفاده می کنم . قوز متوسط هست یعنی با لنز تماسی خوب میبینم در حد 8 یا 9 دهم . اما می دونید که اذیت داره . راهی . لنز درون چشمی چیزی هست که از شر لنز و اینا رها شم؟

ehsan6811

Registered User
لایک‌ها
70
سلام دوستان کسی مرکز توی کرمانشاه میشناسه که عمل چشمو اسمایل انجام بدن

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
فوق تخصص شبکیه یا کلینیک مجهز میشناسید؟

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
تو رو خدا بهترین فوق تخصص شبکیه در زمینه عمل ویترکتومی مگس پران معرفی کنید.. دکترهای زیادی در خارج از کشور عمل FOV انجام میدن ولی در ایران هنوز خیلی ها قبول نمیکنن و بیمار مسخره میکنن چون اطلاعات یا تجهیزاتشون هنوز بروز نیست.. اگر کسی بهترین فوق تخصص شبکیه با علم و تکنولوژی روز جهت ویترکتومی مگس پران شدید بدون سوال جواب ترجیحا تهران میشناسه بهم معرفی کنه حتما.. نبود هرکجای ایران اصلا..

لیست بعضی دکترهای خارجی که تخصصشون ویترکتومی جهت مگس پران هست ببینید عمل FOV FLOATERS ONLY VITRECTOMY

Dr. Niall Patton
Dr. Randall Wong
Dr. Sebag

https://www.tapatalk.com/groups/flo...e-to-perform-fov-vitrectomy-for-fl-t4361.html

http://www.niallpatton.com/floaters
https://retinaeyedoctor.com/2011/09/floater-only-vitrectomy-removes-floaters/
https://www.vmrinstitute.com/tag/floaters/

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام بالاخره منم بعدازکلی تحقیق درسن30سالگی عمل کردم دوست دارم تجربمو بااونایی که شماره چشمشون بالاس وقرنیشون ضخامت کمی داره درمیون بزارم امیدوارم که کمک حالشون باشه
21سالگی به بیمارستان فارابی رفتم دکتربعدازمعاینه گفت قرنیه ات نازکه نمیتونی لازک ولیزیک کنی میتونی عمل لنزداخل قرنیه انجام بدی که عمل نکردم.
24سالگی بازم به بیمارستان فارابی رفتم دکتربهشت نژادگفت شماره چشمت زیاده وضخامت قرنیه ات کم میادگفتم عمل لنزداخل قرنیه انجام بدم گفت مگه چندسالته که ازالان این عمل سنگینوانجام بدی خداخیرش بده مانع شد.
بعدازچندسال تصمیم گرفتم که لیزرکنم حداقل شماره چشمم بیادپایین چون تهران نیستم شروع کردم به تحقیقات اینترنتی که یه دکترخوب توتهران پیداکنم من کل 383صفحه این انجمن روخوندم وبراساس نظرات مخصوصا یکی ازکاربرای فعال بادکترمیرافتاب دربیمارستان نورنوبت گرفتم خودش معاینات قبل وبعدعمل روانجام نمیده وپزشک جایگزینش دکترنوروزی بودوگفت میتونی لازک واسمایل انجام بدی امادونمره ازاستیگماتت برمیگرده ازمعاینه ام راضی نبودم کلی سوال بدون جواب برام پیش اومده بود ازمنشی خواستم که نظردکترمیرافتاب روهم بپرسه که دکترگفته بود فقط اسمایل میتونی انجام بدی جالب ترازهمه منشیه بودکه به زورتلفنی هم جواب میدادوبه خودش اجازه اظهارنظرمیداد که به نظرمن عمل نکنی بهتره چون شماره چشمت صفرنمیشه!میگفت فرق اسمایل ولازک اینه اسمایل7تومنه دوره نقاحتش کمه ولازک3.5تومنه دوره نقاحتش زیاد.
اینجاازدکترهای کرج به نام مافیا وباندنام برده شده من دوسال پیش بادکترتیموری درکرج معاینه شدم گفتن لازک کن اسمایل برای شماره های پایینه انصافا هم دکترباوجدان وحاذقی هستن.
تصمیم گرفتم بایه دکتردیگه که هردوعمل لازک واسمایل روانجام میده مشورت کنم یک شخص باتجربه دکترافشین دوست محمدی روپیشنهادکردن وقتی تماس گرفتم خانم منشی تماس روبه دکتروصل کردن حتی اقای دکترتلفنی کلی وقت برای من گذاشتن برای معاینه رفتم وبادقت کل چشمموازقرنیه گرفته تاشبکیه روکاملا معاینه کردن گفتن فقط لازک میتونی کنی اسمایل اصلاچون ضخامت قرنیت 500 هست که 100تاش برای اصلاح شماره چشمت کم میشه وخودعمل اسمایل هم 100تابیشترازلازک قرنیه رونازک میکنه یعنی ضخامت قرنیت حدود300میشه که بعدش مشکل قوزقرنیه برات پیش میادبایدپیوند قرنیه بشی خودشون کل سوالات بی جواب من روپاسخ دادن واحتیاج نبود من سوالی بپرسم بعدازسالهاتونستم باخیال راحت عمل کنم چون مطمئن بودم دکتردوست محمدی دکتری باوجدان ودلسوزوحاذق هستن الان 26روزه لازک کردم خداروشکر خیلی راضی ام بعدازعمل اصلا دردوناراحتی نداشتم وتاحالا بیشتردیدم برگشته دکترگفتن یک چشمم 0.5 نمرش وچشم دیگم1.5نمره ازضعیفیش میمونه امادرعوض ده سال دیرترپیرچشمی میگیری
اصلا به تبلیغات اینترنتی توجه نکنین وخودتون برین حداقل باچنددکترمشورت کنین وبااونی عمل کنین که حس اعتماد بهتون میده برای شماره های بالاوضخامت کم انتخاب نوع عمل حساس تره
درمورداسمایل هم خیلی تبلیغ میکنن چون گرونتره توخیلی سایتا نوشتن برای قرنیه های نازکه ولی 100تابیشترازلازک قرنیه رونازک میکنه واینکه کم تهاجمی ترین هست امادراسمایل هم مثل لیزیک قرنیه برش زده میشه ولی در لازک قرنیه روبرش نمیدن فقط لایه اپی تلیوم قرنیه روبرمیدارن که بعداز4یا5روزخودش ترمیم میشه حسابی مراقب باشین وچشمتونودست هرپزشکی ندین.

sol2en

Registered User
لایک‌ها
119
سلام بالاخره منم بعدازکلی تحقیق درسن30سالگی عمل کردم دوست دارم تجربمو بااونایی که شماره چشمشون بالاس وقرنیشون ضخامت کمی داره درمیون بزارم امیدوارم که کمک حالشون باشه
21سالگی به بیمارستان فارابی رفتم دکتربعدازمعاینه گفت قرنیه ات نازکه نمیتونی لازک ولیزیک کنی میتونی عمل لنزداخل قرنیه انجام بدی که عمل نکردم.
24سالگی بازم به بیمارستان فارابی رفتم دکتربهشت نژادگفت شماره چشمت زیاده وضخامت قرنیه ات کم میادگفتم عمل لنزداخل قرنیه انجام بدم گفت مگه چندسالته که ازالان این عمل سنگینوانجام بدی خداخیرش بده مانع شد.
بعدازچندسال تصمیم گرفتم که لیزرکنم حداقل شماره چشمم بیادپایین چون تهران نیستم شروع کردم به تحقیقات اینترنتی که یه دکترخوب توتهران پیداکنم من کل 383صفحه این انجمن روخوندم وبراساس نظرات مخصوصا یکی ازکاربرای فعال بادکترمیرافتاب دربیمارستان نورنوبت گرفتم خودش معاینات قبل وبعدعمل روانجام نمیده وپزشک جایگزینش دکترنوروزی بودوگفت میتونی لازک واسمایل انجام بدی امادونمره ازاستیگماتت برمیگرده ازمعاینه ام راضی نبودم کلی سوال بدون جواب برام پیش اومده بود ازمنشی خواستم که نظردکترمیرافتاب روهم بپرسه که دکترگفته بود فقط اسمایل میتونی انجام بدی جالب ترازهمه منشیه بودکه به زورتلفنی هم جواب میدادوبه خودش اجازه اظهارنظرمیداد که به نظرمن عمل نکنی بهتره چون شماره چشمت صفرنمیشه!میگفت فرق اسمایل ولازک اینه اسمایل7تومنه دوره نقاحتش کمه ولازک3.5تومنه دوره نقاحتش زیاد.
اینجاازدکترهای کرج به نام مافیا وباندنام برده شده من دوسال پیش بادکترتیموری درکرج معاینه شدم گفتن لازک کن اسمایل برای شماره های پایینه انصافا هم دکترباوجدان وحاذقی هستن.
تصمیم گرفتم بایه دکتردیگه که هردوعمل لازک واسمایل روانجام میده مشورت کنم یک شخص باتجربه دکترافشین دوست محمدی روپیشنهادکردن وقتی تماس گرفتم خانم منشی تماس روبه دکتروصل کردن حتی اقای دکترتلفنی کلی وقت برای من گذاشتن برای معاینه رفتم وبادقت کل چشمموازقرنیه گرفته تاشبکیه روکاملا معاینه کردن گفتن فقط لازک میتونی کنی اسمایل اصلاچون ضخامت قرنیت 500 هست که 100تاش برای اصلاح شماره چشمت کم میشه وخودعمل اسمایل هم 100تابیشترازلازک قرنیه رونازک میکنه یعنی ضخامت قرنیت حدود300میشه که بعدش مشکل قوزقرنیه برات پیش میادبایدپیوند قرنیه بشی خودشون کل سوالات بی جواب من روپاسخ دادن واحتیاج نبود من سوالی بپرسم بعدازسالهاتونستم باخیال راحت عمل کنم چون مطمئن بودم دکتردوست محمدی دکتری باوجدان ودلسوزوحاذق هستن الان 26روزه لازک کردم خداروشکر خیلی راضی ام بعدازعمل اصلا دردوناراحتی نداشتم وتاحالا بیشتردیدم برگشته دکترگفتن یک چشمم 0.5 نمرش وچشم دیگم1.5نمره ازضعیفیش میمونه امادرعوض ده سال دیرترپیرچشمی میگیری
اصلا به تبلیغات اینترنتی توجه نکنین وخودتون برین حداقل باچنددکترمشورت کنین وبااونی عمل کنین که حس اعتماد بهتون میده برای شماره های بالاوضخامت کم انتخاب نوع عمل حساس تره
درمورداسمایل هم خیلی تبلیغ میکنن چون گرونتره توخیلی سایتا نوشتن برای قرنیه های نازکه ولی 100تابیشترازلازک قرنیه رونازک میکنه واینکه کم تهاجمی ترین هست امادراسمایل هم مثل لیزیک قرنیه برش زده میشه ولی در لازک قرنیه روبرش نمیدن فقط لایه اپی تلیوم قرنیه روبرمیدارن که بعداز4یا5روزخودش ترمیم میشه حسابی مراقب باشین وچشمتونودست هرپزشکی ندین.
داداش مبارک باشه . میشه هزینه عمل با خرجاش و کلی بگی . من قصد عمل دارم دورم 1 هست ولی آستیگماتم 1ونیمه و آدرس مطب دکتر چون من شهرستانم

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام و درود

جراح چشم پزشک خوب شیراز کسی میشناسه؟ ( بیزینسی نباشه :| )

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
داداش مبارک باشه . میشه هزینه عمل با خرجاش و کلی بگی . من قصد عمل دارم دورم 1 هست ولی آستیگماتم 1ونیمه و آدرس مطب دکتر چون من شهرستانم
سلام ممنون
3.5میلیون هزینه عمل شد500تومن هم هزینه ویزیت وعکس وقطره ها شدمنم تهران نیستم تلفنی بادکترصحبت کردم که کارای معاینه روتویک روزانجام بده وسری بعدبرای عمل رفتم ولی روزاول ودوم وچهارم بعدازعمل بایدبرای معاینه میرفتم که برای راه دورسخته وادم اذیت میشه مطبش هم توپاسداران روبروی گلستان هشتمه توکلینیک رازی گاندی عملموانجام داد

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
کسی شناختی از دکتر کوهیان کلینیک نور داره ؟

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کسی شناختی از دکتر کوهیان کلینیک نور داره ؟
سلام شما هنوزعمل کراس لینکینگ نکردید؟
یکی ازاشناها 6سال پیش این عملوانجام دادوجلوپیشرفت قوزقرنیشوگرفت وتاحالا دیگه پیشرفت نکرده عملش هم ساده وراحت بود

Anonymous2580

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام شما هنوزعمل کراس لینکینگ نکردید؟
یکی ازاشناها 6سال پیش این عملوانجام دادوجلوپیشرفت قوزقرنیشوگرفت وتاحالا دیگه پیشرفت نکرده عملش هم ساده وراحت بود
سلام هنوز لازم ندونستن،،، شناختی از دکتر کوهیان دارید ؟ عملش عوارضش چیاس خطری نداره ؟ میگن درد بعد عمل زیاده ...

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نه
سلام هنوز لازم ندونستن،،، شناختی از دکتر کوهیان دارید ؟ عملش عوارضش چیاس خطری نداره ؟ میگن درد بعد عمل زیاده ...
نه شناختی ندارم
واسه این شخص که حدودبیست دقیقه اشعه به چشمش تابوندن عوارضی هم نداشت بعدش هم دردنداشت

mehdi700007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام وقت بخیر دوستان
من نمره چشام هام راست ۱۰ و چپ ۱۲ هست از بچگی یادم هست عینک با نمره بالا میزدم همیشه برای عمل کلینیک نور پیش دکتر مقدسی و دوتر فروردین تو شیراز رفتم برای عمل لیزر و لازیک مناسب ندونستن من رو بهم لنز دورن چشمی پیشنهاد دادن الان منتظر رسیدن لنز ها هستم
می خواستماز دوستانی که تجربه لنز درون چشمی رو دارن بهم بگن
کیفیت دید بعد از عمل چقدر با عینک فرق داره؟؟
عوارض جدی یا خاصی که باعث نگرانی بشه وجود داره تو این عمل؟
راستش از عمل هم می ترسم یه مقدار ولی از عینک خسته شدم واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید منو

mehdi700007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام وقت بخیر دوستان
من نمره چشام هام راست ۱۰ و چپ ۱۲ هست از بچگی یادم هست عینک با نمره بالا میزدم همیشه برای عمل کلینیک نور پیش دکتر مقدسی و دوتر فروردین تو شیراز رفتم برای عمل لیزر و لازیک مناسب ندونستن من رو بهم لنز دورن چشمی پیشنهاد دادن الان منتظر رسیدن لنز ها هستم
راستش از عمل هم می ترسم یه مقدار ولی از عینک خسته شدم واقعا ممنون میشم راهنمایی کنید منو
عملم هم با دکتر هاشمی هست

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببین کاملا درکت می‌کنم. عمل من کاشت لنز داخل چشمی بود. یعنی ۲.۵ میلی‌متر قرنیم رو باز کردن و یه تیکه پلاستیک که بهترین شرکت دنیا یعنی ای ام او آمریکا ساخته بود رو کردن داخل چشمم و من راضی نبودم و دوباره قرنیم رو ۲.۵ میلی‌متر باز کردن و درش آوردن. قرنیه من رو از لبه یعنی جایی که دیده نمی شه باز کردن یعنی اینکه من الان بعد از این دو تا عمل سخت با وجودی که به هر حال هر عملی تاثیراتی داره می‌تونم بگم تا ۹۹ درصد دیدم با عینک قبلیم شبیه قبل عمله. که خب منتظرم سال نو میلادی بشه تا اپتومتریستمو عوض کنم و یه نسخه دقیق‌تر بگیرم. این یعنی تقریبا دیدم برگشته. ولی کاری که شما می‌خوای بکنی لیزر کردن بخشی از قرنیس که برداشته می‌شه و اتفاقا اون بخش روبروی مردمکته و این یعنی در دیدت تاثیر صد در صد بدون بازگشت داره. یعنی اگه از عملت راضی نباشی مثل من نیست که لنزت رو درآرن و با کمی از دست رفتن سلول‌های آندوتلیلال همه چیز به خوبی حل شه. شما قسمتی از قرنیت رو برای همیشه بر می‌دارن که جلو چشمته و اگه از عملت راضی نباشی، هیچ کارش نمی‌شه کرد. تازه من خشکی چشم و سوزش مادالمعملر و ریختن قطره مادالمعمر و از اون بدتر برگشت عینک با شماره بالاتر رو دیگه نمی‌گم که بیش‌تر از این تو دلت خالی نشه. ضما شمارت خیلی کمه. اگه عملت کنن فقط و فقط برای پوله. این‌جا تو کانادا فکر کنم اصلا کم‌تر از ۱ دیوپتر عمل کردنش جرم باشه وهیچ دکتری هم حتی اگه جرم نبود بازم نمی‌کرد. چون این کار انسانی نیست. دیگه برات پیام نخواهم داد. چون می‌دونم تو هم مثل من خر کلت باد داره. تو یه فروم انگلیسی از یه کسی که همین عملو کرده بود پرسیدم اگه بعد عمل راضی نبودم چی یا اگه کور شدم چی؟ گفت هیچ چی اون وقت می‌یای کلتو می‌کوبی به در و دیوار اینترنت! عزت زیاد.
...

rll

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام وقت بخیر دوستان
سلام توپست قبلیم اسم شخصی که عمل لنزداخل قرنیه انجام داده هست رو اسمش کلیک کن پست هاش باز میشه

بالا