برگزیده های پرشین تولز

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
ارزش معاملات امروز حدود 1200 میلیارد تومن بود . تقریبا شبیه یکماه گذشته . شاخص هم تغییر معناداری نداشت . منظورم هم شاخص کل هست و هم شاخص هم وزن .
حدود 75% از خرید و همینطور فروش سهام مربوط به حقیقی ها بود .بازار تقریبا متعادل بود .
شخصا فکر میکردم تاپیکو به صف خرید هم برسه ولی نرسید . یکسری ها احتیاط کردند و فروشنده بودند بعضی ها هم شاید بخاطر قیمت دلار خریدار سهام بودند .
بنظرم با این وضعیت قیمت بنزین و دلار ، نگهداری سهام دلاری منطقی باشه .
دوستان لطفا نظر بدین . از الان تا پایان سال که بسیاری از شاخصهای اقتصادی و سیاسی وضعیتشون روشن میشه ، زمان خوبی برای تحلیل و اصلاح پرتفو هست .

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
سلام دوستان کسی اطلاع داره وآوا چه تخلفی مرتکب شده که نمادش ممنوع شده؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سلام بعد از یک هفته
عجب هفته گندی بود . آدم نمیدونست غصه ی حوادث فاجعه بار اخیر رو بخوره یا غصه ی قطعی اینترنت یا غصه ی آینده مبهم سیاست و اقتصاد کشور رو .
دولت که در یکسال اخیر زیر فشار خرد کننده آمریکا قرار داشت و رقبای داخلی هم همزمان چوب لای چرخش میگذاشتند ، توان تصمیم گیری صحیح رو از دست داد و با اجرای افتضاح یک طرح خام در یک زمان نامناسب آتش به بشکه باروت انداخت .

دولت عملا بخش بزرگی از طرفداران و مقبولیت خودش رو از دست داده و من نمیدونم چطور میخواد این دوسال باقی مونده رو ادامه بده .
اوضاع اقتصاد بد بود ولی نا امید کننده نبود . اما حوادث اخیر شوک بزرگی برای اقتصاد ایران هست . از یک طرف ریسک اعتباری و سیاسی کشور بالا رفته . از طرف دیگه ممکنه آمریکا و متحدانش رو به این فکر انداخته باشه که فشار بیشتر موثر خواهد بود . و فشار بیشتر هم قطعا روی دوش مردم خواهد بود .قطعی اینترنت هم یک ضربه بزرگ به کسب و کارهای کوچک بود که همینطوری هم با هزار زحمت سر پا بودند .
امیدوارم اوضاع بهتر بشه چون مردم در حال خرد شدن زیر مشکلات اقتصادی و اجتماعی هستند .
در مورد بورس هم خوب ریسک سیستماتیک بالا رفته . با وجود تحریمها و پولی که دوباره با یارانه جدید به بازار تزریق میشه احتمالا کف دلار 11500 باشه و رقمهای پایینتر رو باید فراموش کنیم . در مورد سقف دلار هم طبق نمودار و در حالت عادی در میان مدت ( یعنی تا یکسال آینده ) حدود 15 خواهد بود .
بهر حال کسانی که میخوان در بورس بمونن بنظر من بهتره بیشتر سراغ صادراتیهای قوی که قبلا هم دچار مشکل نشدن برن و یا سهمهای کم ریسکی مثل مبین .
لطفا شما هم نظر بدین .

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
امروز بانکی ها سامان و پارسیان خوب بودن.
چند روز پیش سامان که روی 257 خریده بودم رو 259.8 فروختم که به خیال خودم پایین تر بیاد بخرم (اون روز تا 250 هم اومده بود) پایین نیومد پارسیان 230 تومن و فملی 526 تومن خریدم . امروز سامان صف خرید شده 286.9، فملی 521.8
امروزم قسمتی از پارسیان رو فروختم دتوزیع خریدم

Last edited:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان این تاپیک بر عکس بسیاری از فرومهای بورسی میتونه بار تحلیلی خوبی داشته باشه . لطفا نظر بدین و تحلیل کنید . تکنیکال ، اقتصاد کلان ، مالی رفتاری ، بنیادی و ...
@the boy
@saxp
@FX.HOSSEINY
@Wallet
و همه ی دوستان فعال در بازار سرمایه .

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
بازار داره از شوک اعتراضات بیرون میاد اما همچنان منتظر بودجه هست بعدش باید ببینیم چی پیش میاد و سرمایه گذارها چه سمتی میرن
با این وضعیت، پیشبینی شش ماه آینده هم سخت شده

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
بنده قبلا در بورس فعالیت داشتم
الان میخام دوباره برگردم
کدام کارگزاری کارش درسته
کدوم یکی با نت راحتتر کار می کنه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
چرا اینجا خلوت شده؟

امروز سود وپارس و دتوزیع از دست رفت. اما یکم از دتوزیع نوسان گرفتم

وضع کویر چطوره فردا بالا می ره؟

حتاید برای خرید سهم خوبی هست؟

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
عرضه اولیه ها

1574791783316.png
کویر 163 درصد رشد داشته. از 17 مهر

1574791951719.png
دتوزیع 33 درصد !!!

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
دوستان فعال در بورس میدانند که در هفته ها و ماه های اینده بیشتر سمت و سوی بازار بر جبهه گیری های سیاسی بودجه خواهد رفت
اگاه باشید که سهام هایی وابسته شدید به بوجه نفت و نرخ ارز نوسان های بی جهت و ناگهانی خواهند داشت
بی دلیل حقوقی میفروشه . بدون هیچ خبری صف میشه و . . .
جوء زده نشوید سعی کنید سهام هایی که ارامش بیشتری دارند را انتخاب کنید و به دید بزن درو معاملعه نکنید

در فرصت مناسب تاثیر سهمیه بندی بنزین رو بر شرکت های وابسته بررسی کنیم

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
عرضه اولیه ها

مشاهده پیوست 1155326
کویر 163 درصد رشد داشته. از 17 مهر

مشاهده پیوست 1155327
دتوزیع 33 درصد !!!
سلام
معمولا وقتی چندین عرضه اولیه ای در زمان کوتاه ارایه میشه یکی از سهام ها پیشتاز میشه و بقیه سعی میکنند خودشون رو به اون سهم پیشتاز برسونند

اما سوال مهم اینکه کدوم سهم میتواند روند رو به رشد خودش رو ادامه بده و برای شرکت و سهام دارهاش سود بسازه

بعد از مدتی سهام افت خواهد کرد چرا ! و کم کم از رونق خواهد افتاد و سهامدارهای خرد سهم خود رو عرضه میکنند

اما در کمال تعجب میبینید بعد از شش ماه یا نه ماه همان سهامی که فروختید رشد فوق العاده ای میکنه

نکته اصلی اینکه در زمان افت قیمت و از رونق افتادن سهم حقوقی وارد میشه و پشت سهم رو میگیره

نظر شخصی ام اینکه گاهی باید در عرضه های اولیه دنباله دار حقوقی باشیم البته گفته های بالا علاوه بر تحلیل های بنیادی و شخصی هست

بین کویر و دتوزیع حس میکنم دتوزیع جای رشد مداوم تری خواهد داشت

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
کویر لعنتی تا چند میخواد بره، جمعه 1648 تومن بود، امروز آخرین قیمت 1889.9 شد
هفته پیش کویر و دتوزیع و فملی داشتم مفت ردشون کردم، حتاید و کمنگنز و تپکو گرفتم، این هفته هی منفی میشدن امروز کمنگنز و حتاید سربه سر، ردشون کردم. اگه ندیدین هفته دیگه اینا هم 10+ درصد خوردن

-----------------------

این تازگیا عرضه اولیه نداریم؟

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
دوستان سهم افق برای خرید خوبه ِدر حال حاضر؟

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
ددام
وصنا
تکشا
خنصیر
چکاوه

چه کردند این دو هفته

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سهمای شپنا و وتوکا هم فکر کنم خوب باشه
اینجور که من دیدم قیمت کف هستند
مخصوصا شپنا

نظر شما چیه دوستان؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
امروز ساعت 8:30:03 سفارش خرید یه عرضه اولیه ای رو زدم نوبت 2000 - 3000 بهم رسید!!!! ساعت 9 زیر 2000 بود، خواستم یه سفارش دیگه رو حذف کنم زدم اینو حذف کردم. فکر کنم اگه حذف نمی شد سهام بهم می رسید.
این اواخر چه سهم هایی عرضه اولیه بودن؟ ببینم میتونم یه سفارش خرید رو کامل کنم

sun-graphic

Registered User
لایک‌ها
161
رفقا این شرکت چكاپا ارزش سرمایه گذاری داره؟

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
سهم های کیمیا و فولاد میخوان افزایش سرمایه بدن به نظر سهم های خوبی هستن برای خرید

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
کاشکی میشد بفهمیم در سر حقوقی های بازار چه می گذرد!

مثلا در ماه گذشته سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری 8 میلیارد #کگل را که خودش 38 تومان خریده بود را در قیمت 38 تومان فروخته در صورتی که قیمت تابلوی این نماد 670 تومان است. بعد در همان موقع باز رفته است #کگل 138 تومانی را خریده است.

چرا؟ این نوع معاملات بلوکی چه سودی برای شرکت ها دارد وقتی برآیند سود و زیان آن ها صفر می شود. آیا می خواهند به نماد حجم دهند؟ خب اگر این است چرا به قیمت تابلو واگذار نمی کنند؟

بالا