برگزیده های پرشین تولز

بن شدن , چیستی و چرایی و عوارض آن + کمی توضیح مدیران

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام خدمت مدیریت پرشین تولز و کاربران متین سایت

شاید این بحث قبلا توی همین بخش یا جای دیگه شده باشه اما بذارین دوباره مطرحش کنم

در مورد بن شدن زیاد بحث شده اما امروز یه نکته ای تو فروم دیدم ( که به کرات هم تکرار شده) و اون هم ساختن یوزر جدید کاربر بن شده و فعالیت مجدد اون هست

قصدم از زدن این تاپیک این نبود که توی کار مدیریت دخالت کنم و یا بگم فلانی نباید بن می شد اما چند تقاضا دارم

اول: تاسیس یک تاپیک برای نوشتن دلایل بن شدن اعضا و مدت زمان اون باشه ( البته به جز یوزرهایی بی شماری که توسط یک کاربر معلوم الحال ساخته میشه)

اما بخش دوم : یک اعتراض به اجرا نشدن بخشی از مرامنامه است
. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت محدود یا حذف خواهد شد.

خوب اگه این قانون قراره قانونی برای اجرا نشدن باشه بهتره از مرامنامه حذف بشه تا همه تکلیف خودشون رو بدونن من به خودم به شخصه چندین و چند مورد توهین شخصی به خودم رو بی پاسخ گذاشتم فقط و فقط به خاطر علاقه به این فروم مفید و مطالب اون .. یعنی چشمم رو روی خیلی حرفها بستم برای اینکه جواب دادن درخور به اون حرفها رو بی ارزش تر از اونی می دیدم که بخواد باعث عدم دسترسی من به فروم بشه ..

اما اگه قراره هر کاربری به هر علتی (غلط یا صحیح - خوب یا بد - بحثش جداست) بن بشه و فرداش با یه یوزر جدید شروع به فعالیت کنه و روز از نو و روزی از نو وضع غیر قابل تحملی توی فروم ایجاد میشه . بهتره برای کاربرایی که بن شده اند یک بخش جدید ( یک تاپیک یا فروم جدید ) ایجاد بشه و دسترسی شون فقط به همون بخش باشه تا در مورد علت بن شدنشون بیشتر بدونن و مثلا بعد از مدتی دسترسی شون کلا قطع بشه (یا هر طور دیگه ای که مدیران می دونن بهتر می دونن ...)تا شاهد همچین مشکلاتی نباشیم

با تشکر

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
شرمنده بابت off تاپیک اما مرامنامه هم توسط مدیران اجرا نمیشه چه برسه به کاربران
11. طبق قوانین مالکیت مادی و معنوی نرم افزارهای دارای حق کپی رایت، معرفی، نشر و یا ارسال موضوعات مرتبط با Warez بمعنای عام آن (نرم افزارهای کرک شده) و به هرشکل در انجمنها ممنوع است.
چند ماهیه یه بخش! اصلا تحت عنوان اشتراک گذاری سریال ها و فیلم های محبوب که به پرطرفدار ترین بخش انجمن داره تبدیل میشه ، که جریانش اینه که شما هیچ پولی نمیدی جز پول DVD و پست بعد میاد دمه خونه! یعنی اصلا پول محتوا نمیدی یعنی Warez فکر کنم!
بازم هست که من تو ایم مقوله فعالیت دارم گفتم بگم که متاسفانه چه از سوی کاربران چه از سوی مدیران به مرامنامه توجهی نمیشه
این تاپیکم بسته میشه چون به قولی مدیران لزومی نمیبنین که به کاربران جواب بدهند بارها بحث شده;):happy:

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
:blink:

در مورد اون بند مرامنامه هم گفته شد!
نداشتن چند اي دي به صورت همزمان مد نظر هست!

خوب این با بن شدن در تعارض هست ! اگه همچین قانونی هست چرا بن می کنید؟؟

خوب من با هر ادبیاتی که بخوام توی فروم صحبت می کنم و هیچ ترسی هم از هیچی نخواهم داشت

اصلا چرا باید هر کدوم از قوانین فروم رو رعایت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
بن شدن تنبيه مجازي براي افراد مجازي در دنياي مجازي هست!
به خاطر جرم (خلاف) كه شخصيت مجازي انجام داده اعمال ميشه!

mehdidj يك شخصيت هست
براي خودش شناسنامه و هويت داره در دنياي مجازي ، شما با اي دي ديگري نميتونيد جاي اين باشيد
مجازات ها هم بايد متناسب با خلاف باشه
هرچند همه ما انسان هستيم و اشتباه جز جدا ناپذير تصميمات ماست
اما سعي ميشه هميشه تنبيه ها متناسب باشه

اول: تاسیس یک تاپیک برای نوشتن دلایل بن شدن اعضا و مدت زمان اون باشه ( البته به جز یوزرهایی بی شماری که توسط یک کاربر معلوم الحال ساخته میشه)
اكثر كاربران به جز همان چند كاربر معلوم الحال ميدونن براي چي بن شدن!
چون اشتباه خودشون رو قبول ميكنن!
تجربه نشون داده كه اين جور تاپيك ها فقط جنجال رو بيشتر ميكنه! به جاي اينكه از تشنج كم كنه!
معمول هم هست كسانيكه درست اعتراض دارند با پيام خصوصي با يكي از مديران تماس ميگرن!
نمونه هاش قبلآ بوده! الان هم در سايت فعاليت سازنده ميكنن!
سايرين هم ميتونن از همين طريق پيگيري كنند!
من به خودم به شخصه چندین و چند مورد توهین شخصی به خودم رو بی پاسخ گذاشتم فقط و فقط به خاطر علاقه به این فروم مفید و مطالب اون .. یعنی چشمم رو روی خیلی حرفها بستم برای اینکه جواب دادن درخور به اون حرفها رو بی ارزش تر از اونی می دیدم که بخواد باعث عدم دسترسی من به فروم بشه ..
اين كار شما كاملآ درست و قابل تقدير هست

اما اگه قراره هر کاربری به هر علتی (غلط یا صحیح - خوب یا بد - بحثش جداست) بن بشه و فرداش با یه یوزر جدید شروع به فعالیت کنه و روز از نو و روزی از نو وضع غیر قابل تحملی توی فروم ایجاد میشه .
دقت كنيد كه معيار كاربران در دنياي مجازي اي دي اونهاست!
پس من وقتي يك اي دي جديد باز ميكنم يك كاربر جديد به حساب ميام!
اين قضيه يك استثنا داره و اون هم فعاليت همزمان يك شخص حقيقي با دو اي دي هست!
كه به علت داشتن شرايط برابر با سايرين (و جلو گيري از تبعات ديگرش مثل كلاه برداري - نشر اكاذيب و ...) اين امر خلاف هست

بهتره برای کاربرایی که بن شده اند یک بخش جدید ( یک تاپیک یا فروم جدید ) ایجاد بشه و دسترسی شون فقط به همون بخش باشه تا در مورد علت بن شدنشون بیشتر بدونن و مثلا بعد از مدتی دسترسی شون کلا قطع بشه (یا هر طور دیگه ای که مدیران می دونن بهتر می دونن ...)تا شاهد همچین مشکلاتی نباشیم
اين پيشنهادات قابل بحث هستند!

متشكرم از توجهتون

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
خوب مثلا وقتی یکی با 1000 تا پست بن میشه و دوباره میاد، مطمئنا اون ارزش و اعتباری که داشت رو نداره و باید همه چیز رو از صفر یا شاید هم زیرصفر شروع کنه ....

و البته از یک منظر دیگه هم میشه دید:
بن شدن به نظر من به این معناست که دوست عزیز ناشناخته...شما با این وضعیتی که دارین نمیتونین اینجا فعالیت کنین...اگه میتونین خودتون رو درست کنین .. با یه ID جدید وارد بشین و ایشالا بهتون خوش بگذره...اگر هم که نمیتونین خودتون رو با شرایط سازگار کنین..خوب دیگه کلا نیاین...

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
اصلا چرا باید هر کدوم از قوانین فروم رو رعایت کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ساده است!
هر جامعه اي براي بقا احتياج به قانون داره!
جامعه بي قانون محكوم به فناست!

هميشه هم اينطور نيست كه همه با همه قوانين موافق باشند!
اما براي حفظ جامعه خودشون رو ملزم به رعايت اون ميكنن!
تا جايي هم كه بشه سعي در اصلاح قوانين ميكنن!
البته اين مورد آخر تخصوص و انصاف بالا ميخواد
و در نهايت اگر نشد مهاجرت
به سمت جامعه اي كه با معيارهاي ما نزديكتر باشه!
كه اين كار در دنياي مجازي خيلي راحت تر از دنياي حقيقي هست

خوب این با بن شدن در تعارض هست ! اگه همچین قانونی هست چرا بن می کنید؟؟

قبلآ در اين مورد توضيح دادم
اگر باز هم ابهام داريد بفرماييد

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
شرمنده بابت off تاپیک اما مرامنامه هم توسط مدیران اجرا نمیشه چه برسه به کاربران

چند ماهیه یه بخش! اصلا تحت عنوان اشتراک گذاری سریال ها و فیلم های محبوب که به پرطرفدار ترین بخش انجمن داره تبدیل میشه ، که جریانش اینه که شما هیچ پولی نمیدی جز پول DVD و پست بعد میاد دمه خونه! یعنی اصلا پول محتوا نمیدی یعنی Warez فکر کنم!
بازم هست که من تو ایم مقوله فعالیت دارم گفتم بگم که متاسفانه چه از سوی کاربران چه از سوی مدیران به مرامنامه توجهی نمیشه
این تاپیکم بسته میشه چون به قولی مدیران لزومی نمیبنین که به کاربران جواب بدهند بارها بحث شده;):happy:

من در مورد سایر سریالها بحثی ندارم ولی جریان ریپ شده های JEM که حدود 90% چیزایی که من گذاشتم رو دوستان اول دیسکهاش دیدن.. هیچ نسخه تجاری توشون نیست..

اگه این تفکر باشه که دقیق اجرا بشه با تفسیر شخصی این مرامنامه فعلی باید بازارچه هم بسته بشه.. همینطور بخش موسیقی.. همینطور 100 تا مورد دیگه..

اون بحث Warez تو مرامنامه قبلا هم بحث شده روش که مال نرم افزارهای ایرانی کرک شده و قرار دادن لینک مستقیم کرک هستش.. و چون بحث روی دانلود هستش نه ارسال اصلا ربطی نداره به فروش یا اشتراک فیلم و سریال.. حتی الان 100 تا تاپیک دانلود فیلم بیشتر داریم.. اونا رو مستقیم Warez میدونید یا فروش فیلم بطور مثال؟

در مورد اون بند چند ای دی داشتن هم روز اول نوشته شدن و قرا گرفتن مرامنامه بحثش شد و تموم شد.. :
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=38299

و البته در مورد توهین ها هم 10 تا تاپیک بیشتر داشتیم :
نمونش:http://forum.persiantools.com/t18045.html

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
ساده است!
هر جامعه اي براي بقا احتياج به قانون داره!
جامعه بي قانون محكوم به فناست!

هميشه هم اينطور نيست كه همه با همه قوانين موافق باشند!
اما براي حفظ جامعه خودشون رو ملزم به رعايت اون ميكنن!
تا جايي هم كه بشه سعي در اصلاح قوانين ميكنن!
البته اين مورد آخر تخصوص و انصاف بالا ميخواد
و در نهايت اگر نشد مهاجرت
به سمت جامعه اي كه با معيارهاي ما نزديكتر باشه!
كه اين كار در دنياي مجازي خيلي راحت تر از دنياي حقيقي هست

قبلآ در اين مورد توضيح دادم
اگر باز هم ابهام داريد بفرماييد
من پرسیدم چرا باید قوانین فروم رو رعایت کنم ؟

منظورم ضمانتی برای رعایت کردنش بود..

به نظر شما تنها بن کردن یک ای دی ضمانتی برای اجرای قوانین هست؟

در مورد پست ها که دوست عزیز فرمودن : پست اصولا ملاکی برای فعالیت کاربر هست وقتی مثلا من با هزار پست امروز بن بشم فردا با یه آی دی جدید بیام و همه هم بدونن که من همون دیروزی هستم ( یا مثلا تو امضام اینو بذارم ) همون اعتبار رو خواهم داشت و همون تعامل قبلی رو با کاربران قبلی فروم می کنم با همون طرز تفکر همون رفتار همون ادبیات و ....

شاهد مثالش ای دی های .... است که حتی اگه یه پست با یه ای دی جدید بزنه همه می شناسنش

خوب این خلاف توضیحات شما ست

دقت كنيد كه معيار كاربران در دنياي مجازي اي دي اونهاست!
پس من وقتي يك اي دي جديد باز ميكنم يك كاربر جديد به حساب ميام!

خوب من به هر دلیل بن می شم فردا با یه آی دی جدید میام همون رفتار رو ادامه می دم و آیدی جدیدم هم بن می شه دوباره فرداش ..... و این دور باطل ادامه دارد...(البته ممکنه فردی هم واقعا تغییر رویه بده اما نمیشه تعمیم داد)

پی نوشت : من خودم اصولا مخالف BAN FOR EVER هستم و از نظر خودم فقط در موارد خیلی خاص باید این کار انجام بشه برای تنبیه یک کاربر بسته به کاری که کرده بن از 72 ساعت تا حداکثر 1 ماه.. اما الان صحبتم رو ی چیز دیگه ای هست

نگار زندگی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
rax
اگه این تفکر باشه که دقیق اجرا بشه با تفسیر شخصی این مرامنامه فعلی باید بازارچه هم بسته بشه.. همینطور بخش موسیقی.. همینطور 100 تا مورد دیگه..
این تفکر شماست ! نه همه اشخاص !!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
این تفکر شماست ! نه همه اشخاص !!!
شما نوشته ها رو میخونید؟ یا فقط نظر میدید دربارشون؟

من اصلا راجع به تفکر خودم بحثی کردم؟ دوستی گفت این شرایط ناقض قوانین فروم هستش.. منم گفتم با توجه به تفکر اون شخص باقی قسمتها هم از اون قانون تبعیت نمیکنن..

خدا نکنه ما فقط به قصد جواب دادن وارد بخشی بشیم( که خود من بارها اینکارو کیردم)

نگار زندگی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما نوشته ها رو میخونید؟ یا فقط نظر میدید دربارشون؟

من اصلا راجع به تفکر خودم بحثی کردم؟ دوستی گفت این شرایط ناقض قوانین فروم هستش.. منم گفتم با توجه به تفکر اون شخص باقی قسمتها هم از اون قانون تبعیت نمیکنن..

خدا نکنه ما فقط به قصد جواب دادن وارد بخشی بشیم( که خود من بارها اینکارو کیردم)

من چیزی از شما پرسیدم ؟؟؟ :blink:

املای لغات را هم درست بنویسید که سو تفاهم به وجود نیاید :wacko:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
من چیزی از شما پرسیدم ؟؟؟ :blink:

املای لغات را هم درست بنویسید که سو تفاهم به وجود نیاید :wacko:

نخیر بنده پرسیدم در قبال پستی که مفهومش روشنه شما برداشت شخصی کردید نه بنده و دلیلش هم نخوندن پست از زاویه بحث جاری هستش..

پ.ن:غلط املایی ادیت لازم نداره.

نگار زندگی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نخیر بنده پرسیدم در قبال پستی که مفهومش روشنه شما برداشت شخصی کردید نه بنده و دلیلش هم نخوندن پست از زاویه بحث جاری هستش..

پ.ن:غلط املایی ادیت لازم نداره.

خودم رو ملزم به پاسخگویی به سوال شما نمی بینم :eek:

پ ن :
به راحتی می توان از جملات اشخاص پی به شعور آنها برد .!!! :lol::lol::lol:

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
نگار زندگی
زحمت تایپ زیادی کشیدی، تشکر میکنم...ولی ایکاش با یه ID فعالیت میکردی و یه شخصیت مجازی بیشتر نداشتی تا میدونستیم که چگونه باهات رفتار کنیم وبر اساس کدوم شخصیتت...

نگار زندگی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نگار زندگی
زحمت تایپ زیادی کشیدی، تشکر میکنم...ولی ایکاش با یه ID فعالیت میکردی و یه شخصیت مجازی بیشتر نداشتی تا میدونستیم که چگونه باهات رفتار کنیم وبر اساس کدوم شخصیتت...

خواهش می کنم

نظر لطف شماست :cool:

این هم به یاد داشته باش که : هر جور دوست داری دیگران باهات رفتار کنند , همانطوری با دیگران رفتار کن . ( حالا بدان که چگونه با من رفتار کنی ) :lol::lol::lol:

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
متاسفانه نمیتونم با کسی که نمیدونم در کدوم مرحله شخصیته خودش قرار داره، رفتار جالبی داشته باشم...دوست دارم تا امشب یکی از ID هاتون که یه شخصیت مناسب روش قرار داره رو برای ادامه فعالیتهای خوب خودتون انتخاب کنین یا اینکه این انتخاب رو بر عهده من بذارین...

نگار زندگی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا فکر می کنید من چند آی دی دارم

اگر چنین فکر می کنید , پس انتخاب با خودتان .

ممنون

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
چرا فکر می کنید من چند آی دی دارم

اگر چنین فکر می کنید , پس انتخاب با خودتان .

ممنون
یکی از دلایلی که این فکرو میکنم، پیش بینی همین جواب شما بود....
به هر حال سپاس بابت این همه مناعت طبع...!

بالا