برگزیده های پرشین تولز

طریقه نصب Internet Explorer 7

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
شاید شما هم وقتی خواستید IE7 رو دانلود کنید با مشکل من مواجه بودید که به خاطر ولید نبودن ویندوز نمیتونستید این کار رو انجام بدید.خوب حالا یک راه ساده برای حل این مسئله وجود داره که براتون میگم :
1 - IE7 رو از سایت مایکروسافت دانلود کنید.در اونجا باید Windows XP Service Pack 2 )SP2) رو انتخاب کنید.به خاطر داشته باشید که فقط با ویندوز XP SP2 میتونید نصب کنید.
اگر برای دانلود کردن در سایت مایکروسافت با مشکل Genuine Windows Validation مواجه شدید،میتونید مستقیما ie7 رو از این سایت یا این سایت دریافت کنید.
2 - با استفاده از برنامه ای مثل Win Rar،فایلی که دانلود کردین رو Extract کنید.اگر WINRAR رو نصب کرده باشید با زدن دکمه سمت راست ماوس بر روی فایل مورد نظر ، گزینه Extract To IE7.... رو انتخاب کنید.
3 - فایل پچ شده iecustom.dll رو دانلود کنید و اونو تو فولدر update که در فایل extract شده موجوده یعنی اینجا (IE7-WindowsXP-x86-enu\update\) کپی کنید.
4 - حالا فایل Normalize.exe رو دانلود کنید.اونوقت این فایل Exe رو تو درایو \:C کپی کنید.
5 - خیلی خوب حالا فایل Update.exe روکه تو فولدر update هستش اجرا کنید.(مراقب باشید فایل iesetup.exe رو ران نکنید).در پایان گزینه Restart Later رو انتخاب کنید تا پروسه نصب این فایل تموم شه.
6 - حالا باید فایل Normalize.dll رو دانلود کنید و اونو تو شاخه "c:\windows\system32" کپی کنید.(حالا اگه ویندوزتون تو یه درایو دیگه بود نگید آقا این آدرس غلطه ها !)
doh.gif
باشه؟ کامپیوترتونو Restart کنید.
7 - بعد از بالا اومدن کامپیوتر ممکنه با مشکلی مواجه بشید که میگه Normalize.dll can not found by explorer.exe یا یه چیزی مثل اون.اگه مواجه شدید باید این کارها رو انجام بدید .(نکته : اگر با این مشکل مواجه نشدید مستقیما به قسمت 8 برید ) :
الف ) َalt-ctrl-del رو فشار بدید تا به قسمت task manager برید.
ب)در اونجا به قسمت این قسمت برید.(File--->New Task (Run
ج) در آن قسمت تایپ کنید c:\normalize.exe و ok کنید.
د)وقتی که صفحه unzip کردن باز شد دکمه unzip رو بزنید.
ه)کامپیوتر رو Restart کنید و یوهوووو.همه چی ردیف شد !
8 - حالا باید فایل xmllitesetup.exe رو که در فولدر update قرار داره اجرا کنید.این بخش خیلی مهمه چون اگه فراموش کنید که اونو نصب کنید بعضی از قسمتهای ie شما مثل toolbar فعال نمیشه.
9 - حالا کامپیوتر رو Restart کنید . IE رو اجرا کنید و لذتشو ببرید.
sunglasses2.gif
فعلا...

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
من یادمه وقتی تازه IE 7 اومده بود رفتم سایت یاهو یه نسخه با یاهو تولبار داشت اون رو دانلود کردم بدون هیچ مصیبت و مکافاتی نصبش کردم .
285.gif

سلام
دوست من اگه منظورتون این باشه که فکر میکنم باشه ، باز هم احتیاج به Windows Validation دارید.احتمالا شما ویندوزتون Original باشه که به مشکل نصب بر نخوردید.
speak-no-evil.gif

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
سلام
دوست من اگه منظورتون این باشه که فکر میکنم باشه ، باز هم احتیاج به Windows Validation دارید.احتمالا شما ویندوزتون Original باشه که به مشکل نصب بر نخوردید.
speak-no-evil.gif
فکر نمیکنم ویندوزم Original باشه . !

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
فکر نمیکنم ویندوزم Original باشه . !

سلام
دوست عزیز در هر صورت بنده این مشکل رو داشتم و این قسمت رو برای دوستانی که مشکل مشابه دارند نوشتم.از اینکه بدون مشکل از IE7 استفاده میکنید خوشحالم.​

m_ab

Registered User
لایک‌ها
0
من IE7 رو خیلی راحت تر از این حرفا نصب میکنم! ;)

بالا