برگزیده های پرشین تولز

صدای سوت ریز از پاور - روشن ماندن چراغ صفحه کلید

rezaki

Registered User
لایک‌ها
183
سلا دوستان
یه سیستم نو بستم :)
مادربورد h310 asus - پاور 380 گرین با 80 پلاس برنز - cpu i3 9100f - گرافیک 2 گیگ gt 710 گیگا - رم 2*4 = 8 ddr4 2400 کینگمکس - ssd western 120 green
یه چند مورد هست که نمیدونم مشکله یا نه طبیعیه و من خیلی حساس هستم.
گرین هست مدل GK401 که دارای نور پس زمینه سفید هست.

اما مشکلی که دارم: نور صفحه کلید رو با زدن دکمه ایکه روی خود کیبورد هست خاموش میکنم . وقتی ویندوز رو شات دان میکنم نور صفحه کلید خود به خود روش میشه هرچقدر هم دکمه اش رو بزنی خاموش نمیشه !

مشکل دوم: بعد از شات دان کردن ویندوز وقتی گوشم رو کنار پاور میبرم یه صدای سوت خیلی ریزی میاد صداش اونقدری بلند نیست که در حالت عادی شنیده بشه..

خواستم ببینم دوستان اطلاعاتی در این زمینه ها دارن تا راهنمایی کنن

پیشاپیش ممنونم ازتون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلا دوستان
یه سیستم نو بستم :)
مادربورد h310 asus - پاور 380 گرین با 80 پلاس برنز - cpu i3 9100f - گرافیک 2 گیگ gt 710 گیگا - رم 2*4 = 8 ddr4 2400 کینگمکس - ssd western 120 green
یه چند مورد هست که نمیدونم مشکله یا نه طبیعیه و من خیلی حساس هستم.
گرین هست مدل GK401 که دارای نور پس زمینه سفید هست.

اما مشکلی که دارم: نور صفحه کلید رو با زدن دکمه ایکه روی خود کیبورد هست خاموش میکنم . وقتی ویندوز رو شات دان میکنم نور صفحه کلید خود به خود روش میشه هرچقدر هم دکمه اش رو بزنی خاموش نمیشه !

مشکل دوم: بعد از شات دان کردن ویندوز وقتی گوشم رو کنار پاور میبرم یه صدای سوت خیلی ریزی میاد صداش اونقدری بلند نیست که در حالت عادی شنیده بشه..

خواستم ببینم دوستان اطلاعاتی در این زمینه ها دارن تا راهنمایی کنن

پیشاپیش ممنونم ازتون

سلام
اون مقدار ولتاژ استندبای همیشه تو USB ها هست و مشکلی ایجاد نمیکنه . صدای سوت هم بهتره پاور برای تست به گرین ارسال کنید با توضیحات

rezaki

Registered User
لایک‌ها
183
یه موضوعی که بهش برخوردم
این صدای سوت ریز رو برخی شارژرهای موبایلی هم وقتی تو برق هستن میدن !

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یه موضوعی که بهش برخوردم
این صدای سوت ریز رو برخی شارژرهای موبایلی هم وقتی تو برق هستن میدن !
این صدای کویل یا چوک هست که عموما به دلیل بیکیفیت بودن قطعه استفاده شده است .

rezaki

Registered User
لایک‌ها
183
این صدای کویل یا چوک هست که عموما به دلیل بیکیفیت بودن قطعه استفاده شده است .

ممنون از پاسخ شما
والله تعریف برند گرین رو زیاد شنیده بودم برای همین پاور رو گرین انتخاب کردم.
به نظر شما مشکل جدی هست ؟
چون شارژری که این صدا رو میده شاید 5 ساله بدون مشکل داره کار میکنه
از طرفی پاور هنوز 36 ماه گارانتیش مونده و تا 1401 برج 10 فکر کنم گارانتی داره
نظر خودم اینه ازش استفاده کنم اگر مشکلی تا قبل اتمام گارانتی پیش اومد بعدش بفرستمش گارانتی

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از پاسخ شما
والله تعریف برند گرین رو زیاد شنیده بودم برای همین پاور رو گرین انتخاب کردم.
به نظر شما مشکل جدی هست ؟
چون شارژری که این صدا رو میده شاید 5 ساله بدون مشکل داره کار میکنه
از طرفی پاور هنوز 36 ماه گارانتیش مونده و تا 1401 برج 10 فکر کنم گارانتی داره
نظر خودم اینه ازش استفاده کنم اگر مشکلی تا قبل اتمام گارانتی پیش اومد بعدش بفرستمش گارانتی
پاورتون دقیق برای کدام سری هست .
اگر از سری جدید گرین هست مشکلی ندارد . کابل برق پاور را چک کنید با یک کم فشار بشتری جا بزنید گاهی به دلیل درست جا نخوردن هست . اتفاقا گرین از خیلی از سازندگان خارجی کیفیت مناسبتری دارد .

rezaki

Registered User
لایک‌ها
183
سلام وقت بخیر
مدلش GP380A-EUD هست.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام وقت بخیر
مدلش GP380A-EUD هست.
سلام اگربا فشار کابل صدا برطرف نشده . با گارانتی هماهنگ کنید ولی عموما بعد از یه مدت صدا کم میشه .

rezaki

Registered User
لایک‌ها
183
سلام اگربا فشار کابل صدا برطرف نشده . با گارانتی هماهنگ کنید ولی عموما بعد از یه مدت صدا کم میشه .

سلام وقت بخیر
اول از همه ازتون واقعا ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی به مشکلات من و سایر دوستان رسیدگی میکنید و پاسخ میدید.

بعد از اینکه گفتین احتمالا کابل برق پاور درست جا نخوره، بررسی کردم و همینطور بود. با کمی فشار کابل برق پاور تا انتها وارد پاور شد.
بعدش سیستم رو تست کردم به نظرم صدا کمتر شده بود.
این صدا به اندازه ای نیست که در حالت عادی شنیده بشه، تنها وقتی گوشم رو به پشت پاور میچسبونم صداش رو میشنوم.

یه مقاله که توی سایت شهر سخت افزار در اینباره بود نظرم رو جلب کرد در بخش دیدگاه هاش دوستانی بودن که این مشکل رو با کارت گرافیک و حتی مادربرد هم داشتن و حتی صدای خیلی بیشتری میشنیدن.
لینک مقاله : https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/23255-coil-whine-explained-how-to-get-rid

احتمال میدم چنین مشکلی برای دوستان دیگه هم در انجمن اتفاق افتاده باشه شاید همین الان پاور خیلی از دوستان همین صدا رو میده اما اصلا متوجهش نشدن !

فعلا تصمیم گرفتم یه چندماهی از سیستم استفاده کنم اگر صدا بیشتر شد یا مشکلی موقع کار با سیستم ایجاد شد بعدا پاور رو بفرستم گارانتی، چون تا الان شاید کمتر از 10 ساعت سیستم کار کرده. از طرفی فکر نمیکنم گارانتی گرین به خاطر این صدای ضعیف پاور رو تعویض کنه.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام وقت بخیر
اول از همه ازتون واقعا ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی به مشکلات من و سایر دوستان رسیدگی میکنید و پاسخ میدید.

بعد از اینکه گفتین احتمالا کابل برق پاور درست جا نخوره، بررسی کردم و همینطور بود. با کمی فشار کابل برق پاور تا انتها وارد پاور شد.
بعدش سیستم رو تست کردم به نظرم صدا کمتر شده بود.
این صدا به اندازه ای نیست که در حالت عادی شنیده بشه، تنها وقتی گوشم رو به پشت پاور میچسبونم صداش رو میشنوم.

یه مقاله که توی سایت شهر سخت افزار در اینباره بود نظرم رو جلب کرد در بخش دیدگاه هاش دوستانی بودن که این مشکل رو با کارت گرافیک و حتی مادربرد هم داشتن و حتی صدای خیلی بیشتری میشنیدن.
لینک مقاله : https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/23255-coil-whine-explained-how-to-get-rid

احتمال میدم چنین مشکلی برای دوستان دیگه هم در انجمن اتفاق افتاده باشه شاید همین الان پاور خیلی از دوستان همین صدا رو میده اما اصلا متوجهش نشدن !

فعلا تصمیم گرفتم یه چندماهی از سیستم استفاده کنم اگر صدا بیشتر شد یا مشکلی موقع کار با سیستم ایجاد شد بعدا پاور رو بفرستم گارانتی، چون تا الان شاید کمتر از 10 ساعت سیستم کار کرده. از طرفی فکر نمیکنم گارانتی گرین به خاطر این صدای ضعیف پاور رو تعویض کنه.
پس جای نگرانی نیست .
این صدا طبیعی هست .این صدا خیلی ریز تو پاورهایی که از DC TO DC بهره میبرند بیشتر دیده میشه و صدای چوک هاست . البته صدای مورد شما برای همون کابل برق بوده است .

بالا