برگزیده های پرشین تولز

عکس های کا800 بهتره یا ان 73؟

arash3000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میشه از هر کدام عکس بذارین تا معلوم بشه کیفیت کدام یکی بهتره؟
ممنون

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
این قضیه برای مدتها سرش بحث بود و در آخر هم K800 به عنوان گوشی بهتر معرفی شد.باز هم گفته میشه که انتخاب اینکه کدوم عکس بهتر هست , سلیقه ای هست.
شما واسه اینکه مطمئن شی یه سر به این تاپیک بزن.پر از عکسه از این 2 گوشی:
http://forum.persiantools.com/t23195-page53.html

[...]

Guest
لایک‌ها
0
من هم فکر می کنم کمی k800 سر تر ه

در ضمن یه سوال دارم ....حالت ماکرو در عکسبرداری رو در گوشی n73 موزیک چه جوری میشه فعال کرد من هر چی منو هاش رو رو می گردم این گزینه رو پیدا نمی کنم و گوشی خودش اتوماتیک هم این کار رو نمی کنه مثلا می خوام از یک جسم نزدیک عمثل یه نوشته عکی بندازم عکس تار میفته اقایون کسی هست راهنمایی کنه این حالتماکرو رو از کجا میشه فعال کرد...؟

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
این بحث خیلی وقته که به نتیجه رسیده...ک800 برتر بودن عکسهاش ثابت شده!!!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
only King 8o0i

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
توضیح دقیقترش اینه که عکسهای نوکیا N73 در نگاه اول بهتر و شفاف تر و با کنتراست بالا به نظر میان ولی به خاطر استفاده از فیلتر های زیاد برای جذاب کردن عکس ، کیفیت و مقداری از جزئیات فدای این مساله میشه و برعکس K800 با استفاده از دوربین سایبر شات خودش عکس با کیفیت و جزئیات بالایی ارائه میده :rolleyes:

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نظر من فقط سلیقه ایه. شما هم بهتره عکس های گرفته شده با این گوشی ها رو ببینی و از هر کدوم بیشتر لذت بردی اونو انتخاب کنی.
http://www.gsmarena.com/kg920_k800_n73_photo-review-125.php
http://www.gsmarena.com/n73_d900_k800_photo-review-102.php
در ضمن یه سوال دارم ....حالت ماکرو در عکسبرداری رو در گوشی n73 موزیک چه جوری میشه فعال کرد من هر چی منو هاش رو رو می گردم این گزینه رو پیدا نمی کنم و گوشی خودش اتوماتیک هم این کار رو نمی کنه مثلا می خوام از یک جسم نزدیک عمثل یه نوشته عکی بندازم عکس تار میفته اقایون کسی هست راهنمایی کنه این حالتماکرو رو از کجا میشه فعال کرد...؟
Scene mode رو بذار رو Close-up

[...]

Guest
لایک‌ها
0
به نظر من فقط سلیقه ایه. شما هم بهتره عکس های گرفته شده با این گوشی ها رو ببینی و از هر کدوم بیشتر لذت بردی اونو انتخاب کنی.
http://www.gsmarena.com/kg920_k800_n73_photo-review-125.php
http://www.gsmarena.com/n73_d900_k800_photo-review-102.php

Scene mode رو بذار رو Close-up
امین جان من این کار رو کردم همون که شکل یه گل میاد ولی بازم فرقی نکرد البته من عکس ننداختم ولی تو خود صفحه نمایش گوشی کماکان تصویر تار هست....شاید وقتی عکس رو میگیره تصویر درست میشه اره؟

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
امین جان من این کار رو کردم همون که شکل یه گل میاد ولی بازم فرقی نکرد البته من عکس ننداختم ولی تو خود صفحه نمایش گوشی کماکان تصویر تار هست....شاید وقتی عکس رو میگیره تصویر درست میشه اره؟
تو صفحه نمایش هم نباید تصویر تار بشه. درست فوکوس میکنه یا قرمز میشه؟ با فلاش خاموش هم یه تستی بکن (موقع فوکوس هم فلاش نزنه).

R@z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تو این دو تا لینک نشون میده که عکس های گرفته شده با ان73 پرت هستند یعنی چی به این دو تا لینک توجه کنید اولی برای گوشی ان73 هستش و دومی برای گوشی K800 i سونی اریکسون
توی عکس ان73 رنگ ماشین اسباب بازی رو زرد نشون میده در حالیکه توی عکس گوشی K800 i سونی اریکسون اسباب بازی رو سبز نشون میده معلوم نیست رنگ واقعی اسباب بازی کدوم یکی عکسه

لینک اول: ان73

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/5mpvs3mp/1024/gsmarena_f012.jpg
لینک دوم : گوشی K800 i سونی اریکسون
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/5mpvs3mp/1024/gsmarena_f011.jpg

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
عکسهای N73 زیباتره. مگر اینکه دلتون رو به این خوش کنید که K800 رنگها رو طبیعیتر(و تا حدی گرفته تر و تارتر) میندازه.

ولی K800 گوشی ای نیست که مدت زیاد نگهش دارید خیلی از کسانیکه این گوشی رو میخرند بعد از مدتی دلشون رو میزنه و میفروشنش کلا گوشی جذابی نیست. نمونه اش همه کسانیکه اون اوایل که بحث N73 و K800 بود فروم رو گذاشته بودند روی سرشون و حالا حتی یکشون هم این گوشی رو نگه نداشته.

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
عکسهای N73 زیباتره. مگر اینکه دلتون رو به این خوش کنید که K800 رنگها رو طبیعیتر(و تا حدی گرفته تر و تارتر) میندازه.

تایید نمیشه :rolleyes:
باز هم میگم ، مراجعه کنید به این پست .. دقیق توضیح دادم
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1254841&postcount=54

ولی K800 گوشی ای نیست که مدت زیاد نگهش دارید خیلی از کسانیکه این گوشی رو میخرند بعد از مدتی دلشون رو میزنه و میفروشنش کلا گوشی جذابی نیست. نمونه اش همه کسانیکه اون اوایل که بحث N73 و K800 بود فروم رو گذاشته بودند روی سرشون و حالا حتی یکشون هم این گوشی رو نگه نداشته.
درسته و دلیلش هم سیستم عامل یکنواخت سونی اریکسون ، منوهای مشابه با مدلهای قبلی و صدای نا کافی K800 باعث این قضیه شده !
من خودم هنوز که هنوزه دارم روی این گوشیها کار می کنم که یکی درست حسابی با دوربین عالی بگیرم .
فعلا منتظر افت قیمت P1 هستم ببینیم چی میشه :happy: شایدم گوشی رویایی من K850 باشه !!!

R@z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

شما جواب پست قبلی منو بده نمیخواد از ان73 تعریف کنی

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
تایید نمیشه :rolleyes:
باز هم میگم ، مراجعه کنید به این پست .. دقیق توضیح دادم
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1254841&postcount=54

!!!

دوست من این بحث خیلی قدیمیه. همونقدری که شما از این عکسها گیر میاری میشه عکس گیر آورد که N73 عکسی شفاف زیبا و روشن گرفته که عکس K800 در اون شرایط تار و بدرنگه. اصولا فرق دوربین این دو تا در این هست که K800 در نور کم و شب بهتر عکس میندازه و N73 در شرایط معمولی. و بحث دیگه اینه که N73 عکس رو پردازش میکنه که K800 اینکار رو نمیکنه و بستگی به سلیقه و اینکه ببیشتر در چه شرایطی (شب یا روز) عکس میگیرید میتوانید یکی را برتر بدانید.

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
دوست من این بحث خیلی قدیمیه. همونقدری که شما از این عکسها گیر میاری میشه عکس گیر آورد که N73 عکسی شفاف زیبا و روشن گرفته که عکس K800 در اون شرایط تار و بدرنگه. اصولا فرق دوربین این دو تا در این هست که K800 در نور کم و شب بهتر عکس میندازه و N73 در شرایط معمولی. و بحث دیگه اینه که N73 عکس رو پردازش میکنه که K800 اینکار رو نمیکنه و بستگی به سلیقه و اینکه ببیشتر در چه شرایطی (شب یا روز) عکس میگیرید میتوانید یکی را برتر بدانید.

داریوش جان با نهایت احترام
من تجربه عملی مقایسه ای ندارم بلکه تماما حرفهام از روی حداقل 3 بررسی و تحقیق گفته شده .. ممکنه حرف شما هم تا حدی درست باشه .
واقعیتش اینه که من هم با N73 عکس گرفتم ، هم با K800 ولی هیچ وقت فرصت مقایسه پیش نیومده .. بحث من هم کل کل کردن نیست . من چیزهایی رو که می خونم و می بینم رو بیان کردم . به هر حال من هنوز روی حرفم هستم که در هر شرایطی باز همون پردازش تصویر و تلاش N73 برای عکس زیبا ، باعث میشه جزئیات از بین بره .
عکس گرفته شده با K800 ممکنه مات باشه ولی با نرم افزار قابل بهینه سازیه ولی اگه جزئیات از بین بره نمیشه برش گردوند :happy:

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
آقا داریوش:
شماکه از سیستم جاوای گوشی K800 i سونی اریکسون ایراد میگیری ومیگی یکنواخت هست میخواستم بدونم کدوم گوشی نوکیا ضبط خبرنگاری و ضبط قوی نامحدود مکالمه داره گوشی های جاوا رو طوری ساختند که هیچ به نصب هیچ نرم افزار رجیستر شده ای نباشه
یه سوال دیگه: چند تا نرم افزار سیمبین غیر پولی رجیستر شده برای ان73 سراغ دارید؟
در مورد دوربین گفتیددهنم باز شد: شما کافیه از رگ های بدن شخصی یا موهاش با هردو گوشی عکسی بندازید ببنید کدومشون جزییات رو بهتر نشون میدن
خوب معلومه: گوشی K800 i سونی اریکسون جزییات صحنه رو خیلی درست شکار و ثبت میکنه
ان73 فقط یه صدا داره نه طراحی درستی داره نه خوش دست هست فقط کیفیت صدا و صفحه نمایش اون بالاتر است

در ضمن کسانیکه از اسپیکر گوشی K800 i سونی اریکسون ایراد میگیرند بایدگفت: بانصب آگوستیک صدای W880 چون CID49 هستش میتونید صدای این گوشی رو روی گوشی K800 i سونی اریکسون داشته باشید بهانه شما دیگه چیه؟

در مورد برنامه های N73 به شخصه باید بگم که ممکنه همه پولی باشن ولی همه نرم افزار ها ( حداقل 90% ) به صورت کرک شده میشه پیدا کرد.
در مورد جاوا و یکنواختیش هم یه واقعیته !
و اما در مورد صداش .. من در مورد Firmware اطلاعات زیادی ندارم و در مورد چیزی که ندونم زیاد اظهار نظر نمی کنم ولی ! به نظر من سخت افزار K800 برای صدا طراحی نشده و نمیشه از یک اسپیکر با توان پایین ( حتی با نرم افزار ) صدای خیلی بیشتر کشید بیرون :rolleyes:

R@z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوتی دیگه در عکس های ان73:
در دوعکس زیر که رقابت بین عکس های ان73 و گوشی K800 i سونی اریکسون هست ان73 چون لرزش گیر ندارد نوشته های روی جلد آدامس رنگ سفید مشکل دارند و تار هستند عکس ها گوشی همه چیز هستند
بخاطر اینکه ان73 کار اصلیش دوربین نیست

عکس اول: ان73

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/5mpvs3mp/1024/gsmarena_f018.jpg

عکس دوم : گوشی K800 i سونی اریکسون

http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/5mpvs3mp/1024/gsmarena_f017.jpg

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
داریوش جان با نهایت احترام
من تجربه عملی مقایسه ای ندارم بلکه تماما حرفهام از روی حداقل 3 بررسی و تحقیق گفته شده .. ممکنه حرف شما هم تا حدی درست باشه .
واقعیتش اینه که من هم با N73 عکس گرفتم ، هم با K800 ولی هیچ وقت فرصت مقایسه پیش نیومده .. بحث من هم کل کل کردن نیست . من چیزهایی رو که می خونم و می بینم رو بیان کردم . به هر حال من هنوز روی حرفم هستم که در هر شرایطی باز همون پردازش تصویر و تلاش N73 برای عکس زیبا ، باعث میشه جزئیات از بین بره .
عکس گرفته شده با K800 ممکنه مات باشه ولی با نرم افزار قابل بهینه سازیه ولی اگه جزئیات از بین بره نمیشه برش گردوند :happy:

حرف شما رو قبول دارم ولی باید به کاربری گوشی هم توجه کرد. این گوشیهای 3 مگاپیکسلی به هیچوجه برای کار حرفه ای عکاسی جوابگو نیستند. حداکثر کاری که میکنند و حداکثر کاربردی که دارند عکسهای خانوادگی هست. اگر عکس حرفه ای و با جزییات میخواهید موبایل 3 مگا پیکسلی به هیچ کارتون نمیاد. حتی K800 رو هم باید ببرید رو کامپیوتر عکسهاش رو تنظیم کنید و همون کاری رو که N73 اتوماتیک انجام میده با کلی زحمت انجام بدید.
به هر حال موضوع سلیقه است ولی حالا من از کسی عکس میگیرم پیرهنش رنگش یکمی شادتر نشون میده و عکس هم قشنگ میشه طرف هیچوقت نگفته من پیرهن خودمو میخواهم مثلا! همیشه از اینکه عکسش از خودش قشنگتر شده کف کرده.

اینهم برای تگنا جان:
عزیز من الان 6 ماهه N73 دست منه و هنوز هیچ گوشی دیگه ای چیز بیشتری ازش نشون نداده که حتی برنامه تعویضش رو داشته باشم ولی شما اصلا K800 نداری و نمیتونی هم یکماه تحملش کنی که اینطور براش سینه چاک میدی.

messengerium

Registered User
لایک‌ها
109
کا 800 به نظر من خیلی بهتره
عکس هاش صد در صد طبیعیه . ولی اگه به نظرتون ســـــــرد میاد کافیه با نرم افزاری که روی خود گوشی هست عکس رو auto level کنید و از عکستون و البته گوشی تون لذت ببرین !!!! :D
فلش xenon کا 800 باعث میشود که ان 73 توی عکاسی در نور کم به طرز فجیع و ویران کننده ای در مقابل کا 800 کم آورده و بوق بزند . لرزه گیر داشتن کا 800 هم که دوستان به اون اشاره کردن یکی دیگه از برتری های کا 800 نسبت به ان 73 هست.
شما بین یک Sony Cyber-shot و یک دوربین آماتور کدوم رو انتخاب می کنین ؟؟؟؟

بالا