برگزیده های پرشین تولز

چگونگی برقراری امنیت شبکه؟

saba86

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
راجع به امنیت شبکه سوالی داشتم از دوستان تقاضای کمک دارم
اگر بخواهیم در یک شبکه که به سرور دسترسی نداریم و کامپیوترها داخل یک workgroup قرار دارند دسترسی به چند کامپیوتر را محدود کنیم مثلا سه کامپیوتر فقط با هم یا با بقیه گروه ارتباط داشته باشند ولی بقیه گروه نتوانند آنها راببینند و از آنها استفاده کنند چگونه این کار را انجام می دهیم در ضمن سه کامپیوتر مذکور دارای ویندوز 98 می باشند . با تشکر
در ضمن اگر مطلب یا سایت مفید در این مورد وجود دارد لطفا ذکر کنید.​

babakl2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میتونین از تکنیک subneting استفاده کنین ولی این کار امنیت نداره
به نظر من شما یه سوییچ لایه سه بگیر و Vlan تعریف کن بهترین کار اینه

dejban

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
راجع به امنیت شبکه سوالی داشتم از دوستان تقاضای کمک دارم
اگر بخواهیم در یک شبکه که به سرور دسترسی نداریم و کامپیوترها داخل یک workgroup قرار دارند دسترسی به چند کامپیوتر را محدود کنیم مثلا سه کامپیوتر فقط با هم یا با بقیه گروه ارتباط داشته باشند ولی بقیه گروه نتوانند آنها راببینند و از آنها استفاده کنند چگونه این کار را انجام می دهیم در ضمن سه کامپیوتر مذکور دارای ویندوز 98 می باشند . با تشکر
در ضمن اگر مطلب یا سایت مفید در این مورد وجود دارد لطفا ذکر کنید.​
شما می توانید از Host Firewall برای این منظور استفاده کنید. البته این نرم افزارها انواع و اقسام دارند که بسته به تسلط شما و خواسته های شما از کنترل دسترسی متفاوت می باشند.

saba86

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما میتونین از تکنیک subneting استفاده کنین ولی این کار امنیت نداره
به نظر من شما یه سوییچ لایه سه بگیر و Vlan تعریف کن بهترین کار اینه

با تشکر از شما
اگر ممکن است روشsubneting را توضیح دهید لازم به توضیح است شبکه موجود بوسیله یک خط *** به سرور در جای دیگر وصل است و در این شبکه یک روتر و سوئیچ وجود دارد و سه کامپیوتر که دارای ویندوز 98 می باشند به طریقی از این شبکه جدا گشته که فقط می توانند همدیگر را ببینند و کامپیوترهای دیگر شبکه نیز نمی توانند آنها را ببینند لطفا توضیح دهید چگونه این کار صورت گرفته است؟​

بالا