برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد ویندوز ۷

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,906
یه مشکل جدی دارم با اکتیو ویندوز سون، از برنامه های windows loader و چند تا مورد دیگه استفاده کردم اکتیو نشد!، سرچ کردم کد اکتیو چند تایی زدم درست نشد، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چطوری اکتیوش کنم

omid_60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دارم ویندوز نصب میکنم فرق اینا چیه و کدوم را نصب کنم

- Windows 7 Ultimate - STD
- Windows 7 Ultimate - DAZ
- Windows 7 Ultimate - OEM

لطفاً زود تا فوتبال شروع نشده جواب بدین

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
431
سلام دارم ویندوز نصب میکنم فرق اینا چیه و کدوم را نصب کنم

- Windows 7 Ultimate - STD
- Windows 7 Ultimate - DAZ
- Windows 7 Ultimate - OEM

لطفاً زود تا فوتبال شروع نشده جواب بدین
نسخه ویندوز OEM :
نسخه OEM یا همان Originally Equipment Manufacturer نسخه ای از سیستم عامل های مایکروسافت می باشد که از پیش بر روی سخت افزار نصب می شود.برای مثال هم میشود به لپ تاپ هایی که در بازار با ویندوز از پیش نصب شده به فروش می رسد اشاره نمود که قبل از اینکه به شما این لپ تاپ را تحویل دهد خود شرکت لایسنس ویندوز را قانونی خریداری و فعالسازی نموده است. شما به عنوان یک شخص ثالث نمی توانید این محصول مایکروسافت را خریداری کنید و به همین دلیل است که در هنگام تحویل لپ تاپ هایی که دارای ویندوز ارجینال هستند شما DVD ویندوز را دریافت نمی کنید. مهمترین مشکلی که در رابطه با محصولات OEM وجود دارد این است که شما نمی توانید آن را بر روی سخت افزاری غیر از آنچه که بر روی آن تحویل داده شده است قرار بدهید ، یعنی نصب جدیدی نمی توانید داشته باشد و صرفا بروز رسانی امکانپذیر است.
نسخه KMS با استفاده از فعال ساز به صورت پیش فرض فعال شده است.
نسخه OEM برا نصب بر روی لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری که به صورت پیش فرض دارای ویندوز و لایسنس ویندوز هستند استفاده می شود
نسخه STD یا Standard برای نصب و فعال سازی بر روی سیستم هایی استفاده می شود که شما لایسنس ویندوز را دارید و یا می خواهید به صورت قانونی فعال سازی انجام دهید.
(فقط تا به کنون نسخه ای به اسم DAZ نشنیدم من)فکر کنم دارید اشتباه میکنید

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سوال : امکان فارسی نوشتن در ویندوز 7

سلام

چطور می تونم امکان فارسی نوشتن رو در ویندوز 7 فعال کنم. الان دارم از xp استفاده میکنم و همونطور که می دونید پایین صفحه یک آیکون تبدیل فونت فارسی به انگلیسی داره. اگه بخوام توی ویندوز 7 هم این امکان رو داشته باشم باید چکار کنم ؟

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
سوال : امکان فارسی نوشتن در ویندوز 7

سلام

چطور می تونم امکان فارسی نوشتن رو در ویندوز 7 فعال کنم. الان دارم از xp استفاده میکنم و همونطور که می دونید پایین صفحه یک آیکون تبدیل فونت فارسی به انگلیسی داره. اگه بخوام توی ویندوز 7 هم این امکان رو داشته باشم باید چکار کنم ؟
هنگام نصب ویندوز 7 باید کیبرد رو فارسی انتخاب کنید و بعد از نصب در کنترل پنل در بخش language انگلیسی رو هم add کنید تا هر دو زبان برای شما فعال بشه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سلام

اغلب مواقع ویندوز هفت فقط صفحه زمینه رو نشون میده و هر کلیدی رو که فشار میدم عمل نمیکنه و نمیاد توی حالت عادی ؟

گاهی موقع ها هم که کاری با کامپیوتر ندارم یه صفحه سیاه نشون میده و کامپیوتر هم خیلی کم سرو صدا میشه و شبیه حالت خاموش میشه ولی خاموش نیست و هر چی تلاش میکنم برگرده به حالت عادی موفق نمیشم... تا جاییکه مجبور میشم کامپیوترو روشن خاموش کنم...

ممنون میشم علت این دو مشکلو بگین ؟

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
سلام

اغلب مواقع ویندوز هفت فقط صفحه زمینه رو نشون میده و هر کلیدی رو که فشار میدم عمل نمیکنه و نمیاد توی حالت عادی ؟

گاهی موقع ها هم که کاری با کامپیوتر ندارم یه صفحه سیاه نشون میده و کامپیوتر هم خیلی کم سرو صدا میشه و شبیه حالت خاموش میشه ولی خاموش نیست و هر چی تلاش میکنم برگرده به حالت عادی موفق نمیشم... تا جاییکه مجبور میشم کامپیوترو روشن خاموش کنم...

ممنون میشم علت این دو مشکلو بگین ؟
احتمالا کامپیوتر پس از یک مدت تعین شده ای به حالت power saving که بکگراند را نشان میدهد رفته و بعدش به حالت sleep میرود و کامپیوتر خاموش میشود برای برطرف کردن این حالت باید به ابتدا به بخشهای

control panel>system and security>power options رفته و در بخش power options روی balanced کلیک کنید و بعد روی change plan settings کلیک کنید و زمان تعیین شده را افزایش بدهید تا دیرتر به حالت خاموشی صفحه نمایش، turn off the display و خاموشی کامپیوتر، put the computer to sleep برود

Last edited:

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
نسخه ویندوز OEM :
نسخه OEM یا همان Originally Equipment Manufacturer نسخه ای از سیستم عامل های مایکروسافت می باشد که از پیش بر روی سخت افزار نصب می شود.برای مثال هم میشود به لپ تاپ هایی که در بازار با ویندوز از پیش نصب شده به فروش می رسد اشاره نمود که قبل از اینکه به شما این لپ تاپ را تحویل دهد خود شرکت لایسنس ویندوز را قانونی خریداری و فعالسازی نموده است. شما به عنوان یک شخص ثالث نمی توانید این محصول مایکروسافت را خریداری کنید و به همین دلیل است که در هنگام تحویل لپ تاپ هایی که دارای ویندوز ارجینال هستند شما DVD ویندوز را دریافت نمی کنید. مهمترین مشکلی که در رابطه با محصولات OEM وجود دارد این است که شما نمی توانید آن را بر روی سخت افزاری غیر از آنچه که بر روی آن تحویل داده شده است قرار بدهید ، یعنی نصب جدیدی نمی توانید داشته باشد و صرفا بروز رسانی امکانپذیر است.
نسخه KMS با استفاده از فعال ساز به صورت پیش فرض فعال شده است.
نسخه OEM برا نصب بر روی لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری که به صورت پیش فرض دارای ویندوز و لایسنس ویندوز هستند استفاده می شود
نسخه STD یا Standard برای نصب و فعال سازی بر روی سیستم هایی استفاده می شود که شما لایسنس ویندوز را دارید و یا می خواهید به صورت قانونی فعال سازی انجام دهید.
(فقط تا به کنون نسخه ای به اسم DAZ نشنیدم من)فکر کنم دارید اشتباه میکنید
نسخه daz ایمن ترین کرک ویندوز رو داره

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
یه مشکل جدی دارم با اکتیو ویندوز سون، از برنامه های windows loader و چند تا مورد دیگه استفاده کردم اکتیو نشد!، سرچ کردم کد اکتیو چند تایی زدم درست نشد، ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چطوری اکتیوش کنم

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
سلام دوستان . من وقتی مای کامیپوتر رو باز میکنم آیکون درایو دی وی دی رایتر وجود نداره .
کسی میدونه مشکل چیه ؟ چجوری باید حلش کرد . ممنون

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

با این مشکل چیکا کنم آپدیت نمیشه نت فریم ورک ها از 1 تا 4.8 رو دستی آخرین نسخه هاشون رو نصب کردم این نمیره نصب هم نمیشه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
همون KB4570506 هست شما باید ببینید ویندوزتون 64 بیته یا 32 بیت اگر 64 بیته روی دانلود روبروی windows 7 for x64 کلیک کنید لینک های داخلش رو بزنید اگر 32 بیته ردیف اولی برای 32 بیته روی دانلود اون ردیف بزنید

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
همون KB4570506 هست شما باید ببینید ویندوزتون 64 بیته یا 32 بیت اگر 64 بیته روی دانلود روبروی windows 7 for x64 کلیک کنید لینک های داخلش رو بزنید اگر 32 بیته ردیف اولی برای 32 بیته روی دانلود اون ردیف بزنید

این میاد

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

ویندوز از نصب اینا جلوگیری میکنه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
درمورد خطای 643 اینجا توضیح و راه حل داده:
اما در کل برای چی میخواید این رو آپدیت کنید؟ منظورم security and quality rollup هست که میخواید آپدیت کنید. ویندوزتون اورجیناله؟ اگر کرک هست که خیلی آپدیت ها روش نصب نمیشه اگرم نصب شه کرک میپره. این پک هم quality rollup زیاد چیز مهمی نیست.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
من نمیخوام نصب کنم موقع شات دات دایم آپدیتینگ میزنه و نصب هم نمیشه ویندوز کرک DAZ هست

بالا