برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای شبکه دو کامپیوتر

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان دو تا سیستم دارم که هر دو ویندوز xp هستند مایلم بوسیله کابل r۲۳۲ بهم متصل شوند ، بصورتی که از سیستم a ( فقط درایو c )برای سیستم b قابل خواندن باشه و اینترنت سیستم b به سیستم a همچنین بلعکس منتقل نشه
در واقع هر دو سیستم بوسیله کابل rj45 به یک مودم متصل هستند ولی سر راه مودم در سیستم a یک عدد روتر وجود داره که امکان اتصال دستگاه ها بوسیله مودم رو بهم قطع می‌کنه
ممنون میشم راهنماییم کنید

nsboss

Registered User
لایک‌ها
49
اگه درست متوجه شده باشم هردو سیستم از طریق شبکه روتر به هم وصلن.
در این صورت شما می‌تونین یه homegroup روی کامپیوتر A تشکیل بدین و کامپیوتر B رو هم عضوش کنین
بعدش از کامپیوتر A فقط فایل‌شیرینگ رو فعال کنین و درایو مربوطه رو توش شیر کنین
از کامپیوتر B هم می‌تونین با استفاده از آدرس کامپیوتر A بهش دسترسی داشته باشید.

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
اگه درست متوجه شده باشم هردو سیستم از طریق شبکه روتر به هم وصلن.
در این صورت شما می‌تونین یه homegroup روی کامپیوتر A تشکیل بدین و کامپیوتر B رو هم عضوش کنین
بعدش از کامپیوتر A فقط فایل‌شیرینگ رو فعال کنین و درایو مربوطه رو توش شیر کنین
از کامپیوتر B هم می‌تونین با استفاده از آدرس کامپیوتر A بهش دسترسی داشته باشید.

درسته از طریق روتر به هم متصل اند ولی بین روتر اصلی و یکی از سیستم ها یک روتر خاص وجود داره که ارتباط اون سیستم رو‌فقط بصورت رمز گذاری با روتر اصلی و اینترنت برقرار میکنه به همین دلیل از طریق روتر امکان ارتباط وجود نداره
حالا میخام با کابل مجزا مستقیم بین دو سیستم ، سیستم رمز گذاری رو فقط برای خواندن درایو سی به سیستم معمولی متصل کنم البته لازمه ارتباط کاملا امن و یکطرفه و فقط خواندنی باشه و از طریق این اتصال اینترنت به سیستم رمز گذاری شده وارد نشه!
ببخشید زیاد توضیح دادم

nsboss

Registered User
لایک‌ها
49
درسته از طریق روتر به هم متصل اند ولی بین روتر اصلی و یکی از سیستم ها یک روتر خاص وجود داره که ارتباط اون سیستم رو‌فقط بصورت رمز گذاری با روتر اصلی و اینترنت برقرار میکنه به همین دلیل از طریق روتر امکان ارتباط وجود نداره
حالا میخام با کابل مجزا مستقیم بین دو سیستم ، سیستم رمز گذاری رو فقط برای خواندن درایو سی به سیستم معمولی متصل کنم البته لازمه ارتباط کاملا امن و یکطرفه و فقط خواندنی باشه و از طریق این اتصال اینترنت به سیستم رمز گذاری شده وارد نشه!
ببخشید زیاد توضیح دادم

من متوجه اون قسمت روتر خاص و ارتباط رمزگزاری شده نمیشم. معمولا ارتباط یک کامپیوتر خاص رو با اینترنت قطع می‌کنن و فقط دسترسی لوکال بهش میدن. روند شبکه شما عکس اینه؟ یعنی اون کامپیوتر خاص به اینترنت دسترسی داره ولی به شبکه لوکال دسترس نداره؟!

اگه براتون مقدوره شکل همینو بکشین حداقل من بفهمم چیه که راهنمایی اشتباه نکنم.

بالا