برگزیده های پرشین تولز

یاد گرفتن برنامه نویسی

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
سلام دوستان
من میخام بدونم تو سن ۲۹ سالگی امکان یاد گرفتن برنامه نویسی هست ؟
تقریبا صفرم یه خورده بالاتر
موضوع اینه که توی یکی از شرکت های استارتاپی/اپلیکیشن موبایل کار میکنم ولی نه توی قسمت برنامه نویسی
میخام برم تو اون قسمت کار کنم
ممنون میشم نظرات ارزشمندتون رو اعلام کنید
مشکلی نداره
فقط وقت میخواد ، حوصله و علاقه و ذهن آزاد.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
@l3est
@ya3ya6
و سایر دوستانی که در زمینه ی برنامه نویسی کار کردین لطفا راهنمایی کنید .
من یکسالی وقت گذاشتم و یک مقدار سی شارپ ( بصورت جزئی و پراکنده ) یاد گرفتم و توی یک نرم افزار بکار بردم . الان دارم اندروید استودیو رو با کاتلین یاد میگیرم . ولی مشکل اینه که کار خیلی کند پیش میره .
حالا میخوام اگر بشه برم یک شرکت نرم افزاری و کار کنم و توی محیط یاد بگیرم . بنظر شما این شرکتهای نرم افزاری یک فردی که شاید در حد صفر کیلومتر باشه رو می پذیرند ؟ البته من حقوق و مزایا نمیخوام .
لیست 50 شرکت بزرگ نرم افزاری رو پیدا کردم .
حالا نمیدونم سراغ شرکتهای بزرگ برم یا کوچیک یا کلا این راه جواب میده یا نه ؟

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
@l3est
@ya3ya6
و سایر دوستانی که در زمینه ی برنامه نویسی کار کردین لطفا راهنمایی کنید .
من یکسالی وقت گذاشتم و یک مقدار سی شارپ ( بصورت جزئی و پراکنده ) یاد گرفتم و توی یک نرم افزار بکار بردم. الان دارم اندروید استودیو رو با کاتلین یاد میگیرم . ولی مشکل اینه که کار خیلی کند پیش میره .
حالا میخوام اگر بشه برم یک شرکت نرم افزاری و کار کنم و توی محیط یاد بگیرم . بنظر شما این شرکتهای نرم افزاری یک فردی که شاید در حد صفر کیلومتر باشه رو می پذیرند ؟ البته من حقوق و مزایا نمیخوام .
لیست 50 شرکت بزرگ نرم افزاری رو پیدا کردم .
حالا نمیدونم سراغ شرکتهای بزرگ برم یا کوچیک یا کلا این راه جواب میده یا نه ؟
سلام. خوبید؟
والا من هم زیاد این مسیر رو تجربه ندارم. من 90 درصد روی پروژه های خودم کار کردم، 10 درصد واسه بقیه.
راجع به کار توی شرکت: حدود 18 سالگی، یه شرکت نرم افزاری کوچک رفتم که تنها برنام نویس اش من بودم (یه جوملا کار هم بود.). همون اول که رفتم گفت یه پروژه سی شارپ بنویسم برای کتابخونه (واسه تست استخدام)، که من اومدم سرچ زدم یه سورس سی شارپ ساده کتابخونه پیدا کردم و خوندمش، و از 0 یه چیزی تو مایه های اون رو نوشتم دو سه روزه.
پروژه بعدی این بود:
- یه سایت داشتن واسه یه نفر مینوشتن با جوملا، یه قابلیت اضافه رو میخواستن کد نویسی بشه با php (یه سری کد بود واسه تخفیف، مشتری میامد توی سایت اطلاعات و کد کوپن رو میزد، اون کد واسه اون ثبت میشد و یه پیامک واسش ارسال میشد.). که دو سه روز وقت گرفت.
پروژه بعدی این بود:
- یه سایت برا چاپخونه برای جوملا نوشته بودن، من با php باید کد های ثبت سفارش کارت ویزیت و ... (فرم انتخاب محصول و مشخصات محصول و عکس مورد نظر برای چاپ و ثبت سفارش، نمایش سفارش ها توی پنل مدیر) رو مینوشتم. که مدیر شرکت گفت چون خیلی سفارش هست بهتره عکس ها توی گوگل درایو که فضای رایگان داره ذخیره بشه. که منم با همون گوگل درایو انجام دادم . (همین گوگل درایو حدود 10 روز اضافه وقتم رو گرفت، بخاطر مستندات بد گوگل).
از طرفی اون موقع مدیریت پروژه ام ضعیف بود، مثلا کلی وقت میگذاشتم واسه یه سری چیز ها که اصلا توی پروژه مهم نبود (مثل cache کردن، سایز کم اطلاعات رد و بدل شده، غیره.). این پروژه ساده یکی دو ماه فک کنم وقتم رو گرفت.
بعد هم که مدیر شرکت جمع کرد و رفت توی یه کار دیگه (بخاطر کم بودن پروژه هایی که میتونست بگیره فک کنم).
(هزینه هم حدود 20 درصد به من میدادند، که توی این دو تا پروژه خیلی کم میشد.)
بعدش دیگه شرکت نرفتم و حین کار توی پروژه های خودم (پروژه هایی که خودم دوست داشتم) یاد گرفتم (کلاس آموزشی حضوری هم بد نیست، هر چند من سر کلاس زیاد چیزی یاد نمیگیرم.).

اینکه میگم 90 درصد روی پروژه های خودم کار کردم، واسه اینه که وقتی توی شرکت برای یادگیری حین آموزش هستید، زیاد flexible (انعطاف پذیر) نیست آموزش تون. بنظرم اینکه یه مسیر آموزشی داشته باشید بهتر جواب میده.

(پروژه هایی که خودم اون اوایل تا الان انجام دادم رو هم پخ میدم، که ببینید اهلش هستید رو پروژه های خودتون کار کنید یا نه.)

پیشنهاد :
- فیلم یوتیوب و یودمی و ... پیدا کنید که یکی دو ساعته یه پروژه انجام میدند (مثلا ماشین حساب). و شما clone (باز سازی) کنید. و سعی کنید یکم تغییرش بدید و ایده بزنید (مثلا ماشین حساب، با اعداد کار میکنه. شما یه ماشین حساب بسازید که با رشته کار کنه. مثلا دکمه های substring و index و ... داشته باشه.). (یا مثلا طرف سوشیال مدیا میسازه، یه سری پست میگذارند آدم ها و لایک میکنند. حالا شما تغییرش بدید، مثلا سوشیال مدیای برنامه نویس ها بسازید، غیره.)

- واسه خودتون محدودیت تایمی بگذارید، که مثلا 1 روزه (یا حتی 3 ساعته) قراره یه پروژه انجام بدم (از ایده تا اجرا، یا کلون اپ های موجود گوگل پلی). (تایم بگذارید). این کار رو 10 روز تکرار کنید.

- توی سایت های فریلنسری (ایرانی یا خارجی)، پروژه های ساده کاتلین رو نگاه کنید و سعی کنید انجام بدید. (منظورم بدون اینه که واقعا پروژه رو بگیرید، ولی اگه خواستید میتونید پروژه رو واقعا بگیرید و بعد روش کار کنید. واسه شروع قیمت کف رو پیشنهاد بدید + به کارفرما بگید: من بعد از انجام پروژه و در صورت رضایت صد در صدی ، هزینه رو میگیرم. اگه از کیفیت راضی نبودید پولی نمیگیرم. اینجوری راحت پروژه های کوچک رو میتونید بگیرید.)

خلاصه به نظرم یکم بشینید با خودتون فکر کنید، اگه میتونید خودتون رو force کنید که مثلا 2 ساعت رو طراحی و بهبود مسیر آموزشی تون وقت بگذارید و مثلا 6-8 ساعت مفید آموزش و تمرین کنید، این بنظرم خیلی بهتره. ولی اگه میبینید که نمیتونید و کم بازده میشه، یا حداقل الان نمیتونید، یه چند ماهی برید یه شرکت کار کنید (فک کنم شرکت کوچک بهتره چون معمولا همه کاره اش شما میشید، بجای شرکت های بزرگ که تسک های کوچک بهتون بدند.)، بعدش بیاید بیرون و یه آموزش هدفمند داشته باشید که سریع به نتیجه برسه.

شما مثلا میخواید اپ ساختن یاد بگیرید. خوب گوگل پلی سرچ میزنید، یه سری اپ انتخاب میکنید. هدف میذارید که میخواید اون اپ ها رو باز سازی کنید. میشینید راجع بهش فکر میکنید بعد میبینید که یه سری جا هاش (یا کل اش) رو بلد نیستید بسازید، شروع میکنید فیلم آموزشی دیدن. هی کم کم تمرین میکنید که به هدفتون برسید. (بازسازی اپ هایی که انتخاب کرده بودید.). هر روز حدود یه ساعت وقت بذارید این مسیر رو تحلیل کنید ببینید چی ها هست که باید یاد بگیرید یا تمرین کنید. اینکه فکر کنید این وقت گذاشتن ها اضافه است بنظرم درست نیست، این خودش یه نوع حل مساله است که هم مدیریت پروژه تون رو تقویت میکنه هم برنامه نویسی تون رو (برنامه نویسی هم بیشترش حل مساله است).

پ.ن: واسه تمرین پایه برنامه نویسی (حلقه و ...)، codewars | construct 2 | blockly | codecademy | freecodecamp | sololearn رو امتحان کنید. (یه سری هاش آموزش اینترکتیو اند، یه سری ها سوال ها برای تمرین، یه سری هاش هم ویژوال پروگرمینگ. ویژوال پروگرمینگ مزیتش اینه که میتونید بدون اینکه به syntax توجه کنید مسائل رو حل کنید. دسته بندی هم داره بلاک ها که باعث میشه بعد از یکم تمرین ، دسته بندی ها و بلاک ها تو ذهنتون ثبت شه. یعنی میتونید از ویژوال پروگرمینگ بعنوان یه ابزار یادگیری برنامه نویسی و حل مساله استفاده کنید.)

Last edited:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سپاس فراوان از از هر دو دوست گرامی ; l3est , ya3ya6

6135918_566.jpg

فکر میکنم مشکل اصلی من تنبلی هست . چند سالی بود که از این بیماری رها شده بودم اما دوباره عود کرده . شرکت رفتن هم واسه همین میخواستم اونجا وقتی هستم دیگه نمیشه ساعتها تو اینستاگرام یوتیوب و... سیر کنم یا بازی آنلاین کنم ! مجبورم کد بزنم . یا وقتی به مشکل میخورم لازم نیست سرچ کنم و مشکل رو حل کنم میتونم از دیگران بپرسم . بهتره بجای پیدا کردن روشهای آموزش برنامه نویسی فکری بحال تنبلی کنم . چون با این توضیحاتی که شما دادید در مورد یاد گرفتن برنامه نویسی نقطه ی ابهامی نمیمونه .

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
تنبلی یکی از دلایل اصلیش افسردگیه که تو کشور ما یه چیز عادی شده
ولی افسردگی هم یه بخشیش به خاطر تغذیه و ورزشه، من یه مدت خیلی جدی هم **** OMAD میگرفتم هم روزی حداقل 1 ساعت ورزش هوازی تو برنامم بود یه آدم دیگه شد بودم
الان فقط **** رو دارم ولی مثل اون موقع نیستم
سلام
من در مورد این OMAD چیزی نشنیده بودم
من تا وقتی غذا نخوردم خیلی حالم خوبه و سرحالم اما کمی غذا می خورم خمار o_Oمی شم و حتما باید بخوابم .ولی این OMAD هم که گفتید خیلی سخته مثلا من وقتی صبحانه و نهار نمی خورم ساعت 2-3 سر درد می گیرم

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
سپاس فراوان از از هر دو دوست گرامی
فکر میکنم مشکل اصلی من تنبلی هست . چند سالی بود که از این بیماری رها شده بودم اما دوباره عود کرده . شرکت رفتن هم واسه همین میخواستم اونجا وقتی هستم دیگه نمیشه ساعتها تو اینستاگرام یوتیوب و... سیر کنم یا بازی آنلاین کنم ! مجبورم کد بزنم . یا وقتی به مشکل میخورم لازم نیست سرچ کنم و مشکل رو حل کنم میتونم از دیگران بپرسم . بهتره بجای پیدا کردن روشهای آموزش برنامه نویسی فکری بحال تنبلی کنم . چون با این توضیحاتی که شما دادید در مورد یاد گرفتن برنامه نویسی نقطه ی ابهامی نمیمونه .
خواهش
ببینید چیزی که میگید خیلی عادیه.
من اکثر آدمها که بهشون همچین چیزی رو پیشنهاد میکنم (اینکه یکی دو سال آموزش رو جدی بگیر و یه تخصصی رو حرفه ای یاد بگیر) ، به ندرت قبول میکنه طرف.
دلیلش هم که اینه که جذابیتی نداره این آموزش براش + عادت کرده به زندگی کم بازده (همون ضرب المثل ترک عادت موجب مرض است، که البته تا حدی درسته ولی خیلی نه.) .
اینکه به فکر مبارزه مستقیم باهاش بیفتید راه خوبیه، ولی خیلی کم پیدا میشه آدمهایی که بتونند همچین کاری بکنند.
اکثر آدمها (از جمله خودم) ، تو این شرایط راه حل های نرم تری برای افزایش پرفورمنس انتخاب میکنند. (اون ضرب المثل درستش فک کنم تو مایه های اینه که ترک یهویی عادت موجع آشفتگیه. ولی اگه نرم باشه مشکلی نداره.)
اینکه شما اینستاگرام و یوتیوب و گیم رو به برنامه نویسی ترجیح میدید، بخاطر سوشیالایز (اجتماعی بودن) و گیمیفای بودنشون است (در کل فان بودنشون.).
بنظرم بهتره بجای اینکه تنبلی رو ترک کنید تا کاری که فان نیست رو انجام بدید، سعی کنید اون کار رو فان تر بکنید.

اینا چند تا پیشنهاد برا اینکه یکم فان تر بشه یادگیری برنامه نویسی :
- کلاس رفتن: کلاس آموزشی چون آموزش socialize (اجتماعی) و discipline دار (مسیر دار) میشه، جذاب تر و راحت تر میشه. اینکه با چند نفر راجع به برنامه نویسی حرف بزنی فان تر میکنه آموزش رو.
- استفاده از محیط های سوشیالایز و گیمیفای مجازیه: مثل reddit که یه سری فروم برنامه نویسی داره (میتونی سوال بپرسی، تو بحث ها شرکت کنی، تجربیات بقیه رو بخونی، غیره. من اوایل خیلی چک میکردم ردیت رو، سوال هم گاهی میپرسیدم.)، یا stackoverflow که با جواب دادن سوالای یوزر ها امتیاز میگیری (من خودم از این روش اخیرا برا یادگیری موضوعات جدید استفاده میکنم. مثلا کاتلین رو به ترتیب جدیدترین مرتب میکنی، و شروع میکنی تلاش کردن که مشکلاتشون رو حل کنی. اینکه طرف جواب ات رو قبول کنه و امتیاز بگیری یه حس اعتیاد آور بازی مانند داره.)، دیسکورد هم چت روم برنامه نویسی زیاد داره، با بقیه تو موضوعات مختلف چت میکنی. codewars هم برای امتیاز گرفتن با حل مسائل پایه برنامه نویسیه.
- دیدن ویدیو های یوتیوب مرتبط: که انرژی بگیرید و بفهمید چی دوست دارید (passion تون چیه)، مثلا سرچ کنید پروژه های برنامه نویسی کول، یا یه چیزی تو این مایه ها. فیلم های movies about programming یا about business بزنید تو گوگل هم میاد لیستش.
- یکی هم شرکت رفتن که خودتون گفتید.
- یکی هم اینکه چند روز خودتون رو آزاد بگذارید و چیز هایی که واقعا ازش لذت نمیبرید و صرفا اعتیاده (مثل اینستا که برای اکثرا لذت نداره و صرفا عادته.) رو کنار بگذارید. یکم به زندگی تون فکر کنید که مسیر زندگی که میخواید بهش برسید براتون مشخص بشه، اینکه اصلا میخواید برنامه نویسی کنید که چی بشه، مثلا اگه هدفتون حقوق بالاست، فکر کنید حقوق بالا میخواید برای چی. اینکه آدم هدف بلند مدت اش رو دقیقا بدونه چیه و مسیر براش واضح و ملموس باشه، خیلی کمک میکنه که انرژی داشته باشه برا رفتن این مسیر. مثلا یه نفر که میخواد سرطان درمان کنه، ممکنه حتی پزشکی دوست نداشته باشه ولی اینقدر هدفش براش جذابه که خود پزشکی هم جذاب میشه. برنامه نویسی هم تقریبا همینطوره، واسه خیلی ها خود برنامه نویسی حوصله سر بره، جذابیتش به چیزیه که قراره آدم باهاش بسازه یا هدفی که داره.
- یکی اش هم تعریف پروژه های جذابه، مثلا سایت product hunt رو یه چک بکنید. یه بخش اش محصولاتی نرم افزاریه که هر روز ریلیز میکنند. یکم اپ ها رو چک کنید ببینید از چه موضوعی خوشتون میاد. بعد سعی کنید چند تا ایده بزنید که دوست داشته باشید. مثلا اگه از گیم خوشتون میاد، میتونید ایده بزنید که یه اپ برا گیم محیطی (مثل پوکمون گو) بسازید، تو خیابان های تهران مثلا. ولی با موضوعاتی که خودتون دوست دارید. مثلا جنایی یا درام یا ...
- یکی هم یادگیری با گیم یا موضوعات جذاب (مثل ویژوالایزه)، که فان تره نسبت به اپ نویسی. (کانال یوتیوب the coding train آموزش برنامه نویسی اینطوری زیاد داره.)
- یکی هم با شیر کردن مسیر یادگیری تونه ، که یا توی اینستا یا همینجا میتونید تاپیک بزنید و هر روز پیشرفتتون رو بذارید. کنارش محتوا هم میتونید درست کنید، مثلا مساله برنامه نویسی تعریف کنید و راه حلش رو شیر کنید.
خلاصه فک کنم موازی روش های مختلف رو برا افزایش پرفورمنس تون انجام بدید بهتر جواب بگیرید. (یعنی هم کلاس برید، هم یه شرکت یا شتابدهنده (مکان کار استارتاپ ها) چند روز سر بزنید بدون دادن قول کار تا یکم آشنا شید، هم یه سری event برنامه نویسی برید، هم یه سری ویدیو یوتیوب برنامه نویسی دنبال کنید و ببینید، هم ردیت یکم فعالیت کنید، هم راجع به اهداف بلند مدت و علایق و ... تون فکر کنید.).

پ.ن: حالا نه اینکه همه اینها رو با هم انجام بدید، ولی خوب اینهمه آپشن هست ، مهم اینه که خیلی سخت گیر نباشید که حالا به فرض reddit آیا وقت تلف کردنه یا نه، یا مثلا شتابدهنده برم و با استارتاپ ها آشنا شم آیا وقتم تلف میشه یا نه. مهم اینه که از هر چیزی یه جنبه ای که دوست دارید رو پیدا کنید. مثلا اگه دغدغه تون نحوه درآمد زاییه، تو reddit همون رو سرچ کنید و مطالب رو بخونید. یا اگه جذابه براتون که در آینده استارتاپ بزنید و محصول بسازید، حرف زدن با کسایی که رو استارتاپ دارند کار میکنند انرژی میده بهتون. منظورم اینه که با تست یه چیز اتفاق خاصی نمیفته. (البته حواستون باشه تو مسیر های نا خواسته قرار نگیرید. مثلا اگه یه استارتاپ بهتون پیشنهاد همکاری داد، راجع بهش فکر کنید نه اینکه سریع قبول کنید و بعد از چند روز ببینید آینده خاصی نداره کار باهاشون، یا اصلا موضوع فعالیتش نامربوطه.)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
هیچی از برنامه نویسی بلد نیستم ، میخوام برنامه نویسی از صفر یاد بگیرم در حدی که یه برنامه و ربات اسپمر ساده برای کار های خودم داشته باشم ، باید از کجا شروع کنم؟

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
هیچی از برنامه نویسی بلد نیستم ، میخوام برنامه نویسی از صفر یاد بگیرم در حدی که یه برنامه و ربات اسپمر ساده برای کار های خودم داشته باشم ، باید از کجا شروع کنم؟
با پایتون شروع کنید
ساده
پیچیدگی کم برای تازه کارها
جامعه کاربری بالا

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
دوستانی که میخوان برنامه نویسی یادبگیرن ولی انگیزه ندارن کانال زیر رو پیشنهاد میدم 100درصد تضمینی

به نظر من یادگیری برنامه نویسی هم دیگر به درد نمی خورد.

الان کدام یک از برنامه نویسان ایرانی می توانند یک سیستم مثل xen foro یا وردپرس و امثالهم بسازند؟ کدام یک از برنامه نویسان ایرانی می توانند یک نرم افزار مثل فتوشاپ بسازند؟ ویرایش قالب وردپرس که نشد برنامه نویسی.

برنامه نویسی به درد کسی می خورد که می خواهد یک چیز را تجزیه و تحلیل کند. مثلا برای گرفتن نوار مغز یا داده کاوی و پروژه های صنعتی و امثالهم می آید از برنامه نویسی استفاده می کند.

به نظر من تسلط روی یک نرم افزار بهتر از فراگیری زبان برنامه نویسی است. نه آنکه لزوما یادگیری برنامه نویسی بد باشد، بحث اینجاست به درد اکثریت جامعه نمی خورد یا این سطح از برنامه نویسی در دنیا دیگر خریداری ندارد.

به جای آنکه بروم کد زنی در R را یاد بگیرم از رابط گرافیکی spss برای تجزیه و تحلیل داده هایم استفاده می کنم. مطمئن هم هستم هیچ کدام از این برنامه نویسان معمولی نمی توانند به خوبی spss با کد زنی داده ها را تجزیه کنند.

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,514

الان کدام یک از برنامه نویسان ایرانی می توانند یک سیستم مثل xen foro یا وردپرس و امثالهم بسازند؟ کدام یک از برنامه نویسان ایرانی می توانند یک نرم افزار مثل فتوشاپ بسازند؟ ویرایش قالب وردپرس که نشد برنامه نویسی.

برنامه نویسی به درد کسی می خورد که می خواهد یک چیز را تجزیه و تحلیل کند. مثلا برای گرفتن نوار مغز یا داده کاوی و پروژه های صنعتی و امثالهم می آید از برنامه نویسی استفاده می کند.

به نظر من تسلط روی یک نرم افزار بهتر از فراگیری زبان برنامه نویسی است. نه آنکه لزوما یادگیری برنامه نویسی بد باشد، بحث اینجاست به درد اکثریت جامعه نمی خورد یا این سطح از برنامه نویسی در دنیا دیگر خریداری ندارد.

به جای آنکه بروم کد زنی در R را یاد بگیرم از رابط گرافیکی spss برای تجزیه و تحلیل داده هایم استفاده می کنم. مطمئن هم هستم هیچ کدام از این برنامه نویسان معمولی نمی توانند به خوبی spss با کد زنی داده ها را تجزیه کنند.
:D
عرض کنم خدمتت هیچ برنامه نویسی تنها نمیتونه فتوشاپ رو بنویسیه . فتوشاپ حاصل کار هزاران برنامه نویس و سالیان سال وقت و تلاش بوده .
همون وردپرس رو فکر میکنی مثلا یه نفر اون کدهارو نوشته؟:D وردپرس اون اولاش باگ زیاد داشت و طی سالیان توسط برنامه نویس های بسیار باگ هاش رفع شد

اکثر برنامه نویس های ایرانی وقتی به یه حد خوبی از تجربه میرسن مهاجرت میکنن یا با خارجیا ریموت کار میکنن

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718

همین رابط گرافیکی رو کی نوشته؟ یه عده برنامه نویس،
یعنی در هر صورت اون شخص اپراتور بدون برنامه نویس در حد خیار هم نمیتونه کار مفید انجام بدی مگه شاخه های کاریش به تخصص های دیگه نیاز داشته باشه مثل ریاضی و امار و ..
این مثال هایی هم که زدی شدنی هست ولی باید صرفه اقتصادی داشته باشه شما ببین گوگل به اون کلفتی اومده چیزی مثل فتوشاپ بزنه؟ قطعا تواناییش رو داره ولی چه فایده ای داره براش؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283

اگه برنامه نویسی نباشه که نرم افزار بنویسه به چی دقیقا میخوای مسلط شی همین برنامه های موجود اگه اپدیت نشن بعد چند سال از کار میوفتن بماند نسخه های جدید و برنامه های جدید

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
همین رابط گرافیکی رو کی نوشته؟ یه عده برنامه نویس،
یعنی در هر صورت اون شخص اپراتور بدون برنامه نویس در حد خیار هم نمیتونه کار مفید انجام بدی مگه شاخه های کاریش به تخصص های دیگه نیاز داشته باشه مثل ریاضی و امار و ..
این مثال هایی هم که زدی شدنی هست ولی باید صرفه اقتصادی داشته باشه شما ببین گوگل به اون کلفتی اومده چیزی مثل فتوشاپ بزنه؟ قطعا تواناییش رو داره ولی چه فایده ای داره براش؟

آقا من نمیگم برنامه نویسی نیاز نیست. نیاز است. اما به درد اکثر ماها نمی خوره

من و شما بریم برنامه نویسی یاد بگیریم که تهش چکار کنیم؟ می خواهیم برای پرتاب ماهواره به فضا کد زنی کنیم؟ تهش می خواهیم یک سایت بالا بیاریم که اون هم دیگه بدون دانش برنامه نویسی میشه تا حد بسیار خوبی این کار رو کرد. یا می خواهیم چهار تا اپلیکیشن بی نمک طراحی کنیم دیگه!

الان کدام یک از ماها می تونیم یک چیزی شبیه بیت کوین و اینستاگرام و گوگل و از این جور چیزها بالا بیاریم. گوگل هم با دو تا برنامه نویس کارش رو شروع کرد. خوشبختانه برنامه نویسان پی تی با yooz خواستند باهاش رقابت کنند 242.gif

غول های بزرگ تکنولوژی دارند هر روز محصولاتی را ارائه میدن که نیاز مردم عادی به برنامه نویسی کمتر بشه. کار گرفتن تو این شرکت های بزرگ هم نیاز به دانش برنامه نویسی بالایی داره. نه تنها من و شمای آماتور، بلکه خیلی از برنامه نویسان حرفه ای در جهان هم نمی توانند در این شرکت ها مشغول به کار شوند.

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
الان کدام یک از ماها می تونیم یک چیزی شبیه بیت کوین و اینستاگرام و گوگل و از این جور چیزها بالا بیاریم. گوگل هم با دو تا برنامه نویس کارش رو شروع کرد. خوشبختانه برنامه نویسان پی تی با yooz خواستند باهاش رقابت کنند
ببین وقتی گوگل بالا اومد بحث ایده بود نه برنامه نویسی واگرنه گوگل و قتی نوشتن گفتن ما میخوایم یه موتور جستجو داشته باشیم که 1000 تا ایندکس داشته باشه و خیلی ساده و معمولی بود ولی به مرور زمان تکمیل شد. همین الانم میشه چیزی شبیهش نوشت ولی هزینه و تیم و وقت بینهایت زیادی لازمه

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
الان کدام یک از ماها می تونیم یک چیزی شبیه بیت کوین و اینستاگرام و گوگل و از این جور چیزها بالا بیاریم.
مشکل دانش فنی نیست

در ایران چون اقتصاد دست حاکمیت هست فضایی برای ایده پردازی و رقابت وجود نداره, به عنوان مثال زمانیکه تسلا موتورز در سال 2003 شروع بکار کرد برندهایی مثل بنز و ... معتبرترین خودروسازهای دنیا بودند اما تسلا در مدت کمتر از 10 سال جایگاه اول را بدست اورد.

ایلان ماسک در مصاحبه اش گفته بود اگر در امریکا نبودم موفق نمیشدم.

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
دوستمون اشاره خوبی کرد به نظرم واجب تر از برنامه نویسی برای ما یاد گرفتن کار گروهی هست.
یاد گرفتن کار گروهی از نون شب واجبتره. چرا به خصوص در مورد برنامه نویسی باید اینکارو انجام داد چون در برنامه نویسی کار گروهی یک عمل راهبردی هست.
https://fa.wikipedia.org/wiki/کار_گروهی

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
1.500.000.000 بده جفتشو تنهایی مینویسم
42k0e8p.gif

ناموسنگ اگه نوشتی 242.gif

ببینید برنامه نویسی در سطح بالای آن مستلزم دو چیز است:

1- ریاضیات

2- بهینه کد زدن

مهم ترین بخش برنامه نویسی، الگوریتم، آن است. برای نوشتن الگوریتم های پیشرفته هم باید به ریاضیات مسلط بود. بگذارید مثالی برای شما بزنم. یوتیوب و آپارات را با هم مقایسه کنید. دو بستر به اشتراک گذاری ویدئوها که هر دو هم دارای تیم هستند. یوتیوب امکانات جالبی در اختیار کاربرانش قرار می دهد که آپارات هرگز نمی تواند به آن دست یابد. مثلا اگر شما ناشنوا باشید، با فعال کردن بخش زیرنویس خودکار یوتیوب می توانید با دقت بالایی بفهمید شخص مقابل چه می گوید. خوشبختانه این زیرنویس ها به حدی دقیق هستند که گاهی خود بنده ممکن است لهجه طرف مقابل را نفهمم اما می بینم که زیرنویس به درستی عمل می کند. خب افزودن چنین امکاناتی به یک سایت نیازمند دانش ریاضیات است. برای همین است بیشتر واحدهایی که بچه های علوم کامپیوتر می گذرانند مربوط به ریاضیات و آنالیز عددی است. شما نمی توانی با چهار خط کد php و htmls و css به چنین سطح از برنامه نویسی دست پیدا کنی.

مبحث بعدی که مهم است بهینه کد زدن است. فرض کن شما قرار است برای یک سفینه فضایی کد بزنید. این سفینه فضایی هر لحظه کلی اطلاعات را در حافظه خود ذخیره می کند. در اینجا بسیار مهم است که اطلاعات به نحوی ذخیره گردند که کم ترین حجم از حافظه این سفینه را اشغال کنند، چون شما نمی توانی بعد از پر شدن حافظه، آن را تعویض کنی. من یادم می آید که سال گذشته در کنفرانسی شرکت کرده بودم که یکی از ارائه دهندگان که در شرکت گوگل کار می کرد در خصوص آخرین دستاوردش که قرار بود در شرکت های حمل بار در آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار بگیرد کنفرانس می داد. جالب است در مورد بهینه کردن میزان مصرف باطری هنگام روشن بودن وای فای صحبت می کرد. خیلی هم گویا مورد پسند واقع شده بود.

این چیزها است که برنامه نویسی را جالب می کند. این برنامه نویسی که بچه ها در پاتوق به دنبال آن هستند یا برنامه نویسان پاتوق آن را فرا گرفته اند نازل ترین نوع برنامه نویسی است که احتمالا طی چند دهه آینده هیچ کاربردی هم پیدا نخواهد کرد. بنده همین الان بدون هیچ دانش برنامه نویسی می توانم هر کاری که دلم می خواهد انجام دهم. به نظرم برای ما یادگیری برنامه نویسی چیز بیهوده ای است، می شود به فراگیری نرم افزارهای مختلف پرداخت که بسیار کاربردی تر هستند.

بالا