برگزیده های پرشین تولز

ویدیو پروژکتور بخریم یا تلویزیون ؟

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
سلام و با اجازه استاتر عزیز

دوستان شرمنده من اینجا سوال مطرح میکنم من از موقعیکه این تایپک زده شد بفکرم زد ویدیو پروژکتور بخرم و متصل کنم به کیس کامپوتر و حتی تو دیوار هم دیدم پر بود از دست دوم و مدلهای زیاد از 850 تا 1500 که من مدل خوب نمیشناسم چون تجربه ای در این زمینه ندارم و با این تجربیاتی که دوستان گفتند منصرف شدم از خرید بحرحال

من کیس کامپوتر را به تلوزیون 32 اینچی سامسونگ طی 8 سال اتصال میکردم و استفاده میکردم بدون مشکل و دیگه عادت کردیم به 32 اینچی مانیتور برای کارهای اینترنتی نه کوچیکتر (24) و نه بزرگتر (40-50 ) همین هفته قبل تلویزیون من روشن نشد دادم تعمیرگاه 600 هزارتومان هم هزینه دادم برد پاور را عوض کرد اوردم ولی به سختی روشن میشه گویا چراغ پاورش ضعیف هست و گیر نمیاید بحرحال باید توی این هفته پیش رو با این وضعیت به شدت نوسانی و گرانی یک تلوزیون 32 LCD حول و حوش 3 تا سه میلیون پانصد بخرم البته فکر نکنم LED خوب بتوانم رو3500بخرم
حالا اصلا خودم نمیدانم چه مارکی و چه مدل بخرم (ناگفته نماند منظورم برند های خوب سونی ال جی و سامسونگ که طبق معمول همه شناخته شده اند و سونی حرف اول را میزنه نیست برنده های تازه مثل ایکس ورژن -هایسنس - ایوولی -دوو -سام و.... ) خلاصه اصلا مدلها زیاد شده خودم نمیدانم خوب حالا بخواهم باز سامسونگ بخرم دوباره چه مدلی بگیرم یا از برند دیگه بخواهم بخرم چی بخرم که باز 8 تا 10 سال کار بدهد توقع بالا هم نداره چون کارکرد و عمر مفید یک دستگاه الکترونیک 5 سال هست

خواهشا کسی مدل هست که تجربه کاری خوب داشته باشه و استفاده کرده باشه بجای مانیتور

لطفا مدل و سایت خرید معرفی کنید ممنون از دوستان

بازهم شرمنده استاتر عزیز

خب پروژکتورها لیزری بهتر هستند و قابلیت پخش کیفیتهای 4K تا 8K هم دارند اما همچنان صفحه های این پروژکتورها باید کاملا از نور افتاب بدور باشند وگرنه بهمان اندازه کیفیت نمایش کم میشود و خب نسبت به نسلهای قدیمی عالی هستند.
اگر خروجی resolution کارت گرافیک تا 4K است کمتر از مدلهای 4K تهیه نکنید. اگر از نسلهای جدید انویدیا ۳۰۰۰ است که حتما پیشنهاد میکنم 8K تهیه کنید حتی اگر فیلمها و محتوای با این کیفیت فعلا ندارید و نگاه نمیکنید باز هم توصیه میکنم بخرید

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
خب پروژکتورها لیزری بهتر هستند و قابلیت پخش کیفیتهای 4K تا 8K هم دارند اما همچنان صفحه های این پروژکتورها باید کاملا از نور افتاب بدور باشند وگرنه بهمان اندازه کیفیت نمایش کم میشود و خب نسبت به نسلهای قدیمی عالی هستند.
اگر خروجی resolution کارت گرافیک تا 4K است کمتر از مدلهای 4K تهیه نکنید. اگر از نسلهای جدید انویدیا ۳۰۰۰ است که حتما پیشنهاد میکنم 8K تهیه کنید حتی اگر فیلمها و محتوای با این کیفیت فعلا ندارید و نگاه نمیکنید باز هم توصیه میکنم بخرید
سلام
ممنون بابت راهنمایی خروجی کارت گرافیک انبرد هست 4K کفایت میکنه فقط نمیدانم چه مدل و مارکی بخرم با بودجه 3 میلیون تا 3500

در مورد پرژکتور لیزری الان مدل خوب در حدود 1500 چه مارکی و از چه سایتی باید خرید ؟

ممنون اگربزرگواری کنیدو راهنمایی کنید تا اینجا دوستان هم نظر بدهند و برای همه مفید واقع بشود

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
خیلی ممنون بابت توضیحات خوب و کامل تون
تلویزیون oled یه ایراد داره که وقتی آدم بهش عادت می کنه هر جای دیگه ای تصویر می بینه فکر می کنه تلویزیون بقیه مشکل داره. تصویرش به شدت زیبا و چشم نواز هست،سیاهی مطلقش فوق العاده جذابه و درخشش رنگ ها مخصوصا در زمانیکه HDR فعال می شه فوق العاده س
ولی متاسفانه همون مشکل burn in خیلی وحشتناکه، و کم کم زیاد می شه، یه قابلیت به اسم Pixel refresher ال جی گذاشته روی تلویزیون برای رفع این مشکل اما جواب نمیده به خوبی و مانع از سوختگی تصویر نمیشه . جوری که بعد از یه مدت لوگوی شبکه ها و حتی علامت MUTE ردش روی تصویر می مونه . البته این سایه روی همه رنگ ها خودش رو نشون نمیده و بدترین حالتش روی رنگ قرمز هست.
حالا من یه عکس از صفحه نمایش تلویزیون واسه تون به صورت خصوصی ارسال می کنم تا به عمق فاجعه پی ببرید و فکر OLED از سرتون بیرون بره . راستی تجربیات کاربران دیجیکالا هم در این زمینه موید همین موضوع هست .
من بودجه در حد 40 تومن در نظر گرفتم برای خرید تلویزیون، الان هیچ سایتی قیمت درستی نمیده از کجا می تونم قیمت به دست بیارم ؟
راستی نظرتون راجع به شیائومی Mural چیه ؟ پنلش سامسونگ هست و طراحیش بی نظیر

با سلام
لطفاً در مورد تجربه خود از burn-in تلویزیون c7 بگید اینکه چه مدت طول کشید تا اولین بار متوجه این قضیه شدید و آیا محتوایی نگاه میکنید مثل اخبار و سریال که لوگوی ثابت داره؟ و چند از ساعت در روز از تلویزیون استفاده میکنید؟

در مورد این تلویزیون شیاومی اطلاعی ندارم ولی شیاومی معروف به اینه که بهترین امکاناتو با کمترین قیمت ارائه کنه ولی ویژگی بارز محصولات شیاومی که قیمت ارزونشون هست معمولاً توی ایران دیده نمیشه و دلال ها با قیمت های نزدیک به قیمت دیگر برندها این محصولاتو میفروشن.

با 40 تومن نمیشه پرچمدار خرید و باید دنبال میانرده های سامسونگ باشید. پرچمدارهای امسال ظاهرا هنوز توی ایران موجود نشدن ولی همه قیمت بالای 60 تومنه.
الان مشخصات میان رده های سامسونگو داشتم چک میکردم: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1bc916159d
مدل های امسال 2020 نسبت به پارسال 2019 پسرفت داشتن مثل q70t که از ویژگیه FALD پشتیبانی نمیکنه و پنلش هم 10 بیتی نیست درحالیکه مدل پارسالش q70r هم از FALD و WCG پشتیبانی میکنه و هم پنل 10 بیتیه.
بنابراین توی میان رده های سامسونگ q60t و q70t حذف میشن و در واقع این ها پایین رده حساب میشن.
q80r هم پنل 10 بیتی و کیفیت تصویر بهتری از مدل امسال q80t که پنل 8 بیتیه (frc) داره فقط q80t چون جدیدتره اپدیت نرم افزاری و پورت های جدیدتری مثل hdmi2.1 (برای بازی) داره.
بطور کلی میان رده های سامسونگ: q80r>q80t≥q70r>q70t
امتیاز سایت rtings هم همینو میگه. q80r: 8.5 / q80t: 8.4 / q70r: 8.1 / q70t: 7.5
اگر فقط کیفیت تصویر برای تماشای فیلم ملاکه q70r فکر میکنم مقرون به صرفه ترین تلویزیونی باشه که پنل 10 بیتی داره و از ویژگی های FALD و WCG پشتیبانی میکنه.
با بودجه شما فکر میکنم بشه 65q80r تهیه کرد. با حدود 10 میلیون تومن قیمت بالاتر میشه 65c9 الجی خرید که بنظرم از همه اینها بهتره ولی اولده و مد نظر شما نیست.

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
با سلام
لطفاً در مورد تجربه خود از burn-in تلویزیون c7 بگید اینکه چه مدت طول کشید تا اولین بار متوجه این قضیه شدید و آیا محتوایی نگاه میکنید مثل اخبار و سریال که لوگوی ثابت داره؟ و چند از ساعت در روز از تلویزیون استفاده میکنید؟

در مورد این تلویزیون شیاومی اطلاعی ندارم ولی شیاومی معروف به اینه که بهترین امکاناتو با کمترین قیمت ارائه کنه ولی ویژگی بارز محصولات شیاومی که قیمت ارزونشون هست معمولاً توی ایران دیده نمیشه و دلال ها با قیمت های نزدیک به قیمت دیگر برندها این محصولاتو میفروشن.

با 40 تومن نمیشه پرچمدار خرید و باید دنبال میانرده های سامسونگ باشید. پرچمدارهای امسال ظاهرا هنوز توی ایران موجود نشدن ولی همه قیمت بالای 60 تومنه.
الان مشخصات میان رده های سامسونگو داشتم چک میکردم: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1bc916159d
مدل های امسال 2020 نسبت به پارسال 2019 پسرفت داشتن مثل q70t که از ویژگیه FALD پشتیبانی نمیکنه و پنلش هم 10 بیتی نیست درحالیکه مدل پارسالش q70r هم از FALD و WCG پشتیبانی میکنه و هم پنل 10 بیتیه.
بنابراین توی میان رده های سامسونگ q60t و q70t حذف میشن و در واقع این ها پایین رده حساب میشن.
q80r هم پنل 10 بیتی و کیفیت تصویر بهتری از مدل امسال q80t که پنل 8 بیتیه (frc) داره فقط q80t چون جدیدتره اپدیت نرم افزاری و پورت های جدیدتری مثل hdmi2.1 (برای بازی) داره.
بطور کلی میان رده های سامسونگ: q80r>q80t≥q70r>q70t
امتیاز سایت rtings هم همینو میگه. q80r: 8.5 / q80t: 8.4 / q70r: 8.1 / q70t: 7.5
اگر فقط کیفیت تصویر برای تماشای فیلم ملاکه q70r فکر میکنم مقرون به صرفه ترین تلویزیونی باشه که پنل 10 بیتی داره و از ویژگی های FALD و WCG پشتیبانی میکنه.
با بودجه شما فکر میکنم بشه 65q80r تهیه کرد. با حدود 10 میلیون تومن قیمت بالاتر میشه 65c9 الجی خرید که بنظرم از همه اینها بهتره ولی اولده و مد نظر شما نیست.

ممنون از شما
من با c7 به طور متوسط در روز 5-6 ساعت استفاده دارم .اکثرا کانال GEM KIDS و اگر نوبت من برسه با PS4 هم فیفا بازی می کنم . من بعد از دو سال دیدم که این اتفاق افتاده، البته تا قبلش چک نکرده بودم و احتمالا من دیر متوجه شدم. چک کردنم هم اینطوری شد که از شرکت ال جی اومدن برای گارانتی مجدد و طرف اولین کاری که کرد این بود که یه صفحه تماما قرمز رو چک کرد و دیدن Burn in داره و گفت شامل گارانتی نمی شه و نمیتونه گارانتی مجدد کنه .
با میان رده رابطه خوبی ندارم ترجیح می دم مدل پایین تر اما پرچمدار بگیرم . حالا در حد 10-15 هم چاره ای نیست و یه کاریش می کنم .
این سایتی که معرفی کردین بسیار عالیه و از اون روز تا بحال چندین بار سر زده و محصولات مختلف رو مقایسه کردم.
یکی از مواردی که خیلی برای من مهم هست response time هست چون برای بازی ای مثل فیفا اگر این آیتم زیاد باشه باعث خستگی چشم می شه .
بازم ممنون از توضیحات خوب و حرفه ای تون

بالا