برگزیده های پرشین تولز

kma

Registered User
لایک‌ها
4
سلام و عرض ادب و احترام
دوستان مدتی هست ذهن من درگیر خریدن یک دستگاه اندروید باکس هست تا بتونم تلویزیون خونه رو هوشمند کنم. طبعا این روزهای کرونایی خیلی بیشتر خونه نشین شدیم و قاعدتا نیاز به ابزار های آنلاین برای سرگرمی و همینطور کارهای روزمره خیلی بیشتره. لذا کمک و مشاوره میخواستم در رنج قیمت 2 میلیون تومان چه دستگاهی میتونم تهیه کنم؟ ممنون میشم از راهنماییتون.
1605956443491.png

mb3

Registered User
لایک‌ها
18
جهت کارای مولتی مدیا خوبه
ولی اگه برای بازی بخواید فکر نمیکنم جالب باشه
یه مدلشو من داشتم علیرغم سخت افزار قوی بازی ها رو خوب اجرا نمی کرد البته از برندهای چینی متفرقه بود

kma

Registered User
لایک‌ها
4
جهت کارای مولتی مدیا خوبه
ولی اگه برای بازی بخواید فکر نمیکنم جالب باشه
یه مدلشو من داشتم علیرغم سخت افزار قوی بازی ها رو خوب اجرا نمی کرد البته از برندهای چینی متفرقه بود
ممنونم از پاسخ خوبتون. راستش من برای بازی نمیخوام بیشتر تماشای فیلم، یوتیوب، اینستاگرام و اپلیکیشن های ایرانی مثل نماوا و فیلیمو میخوام استفاده کنم و بعضا وب سرفینگ به همراه ایر موس البته. منتها نمیدونم دوم مدلش خوبه، کلی مدل توی بازار و دیجیکالا هست که از 600 تومن شروع میشه تا 5 میلیون تومن. توی این سر در گم هستم.

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
به نظر من یک رسیور اندرویدی مثل ایکس کروز بگیرید
هم رسیور هست و هم اندروید باکس

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
یادمه با دلار 14 تومن قیمت کردم حدود 4 تومن بود الان با دلار 30 تومن میفروشن خیلی قیمتش بالارفته

اتفاقا امروز توی اینترنت دیدم ، قیمت بالاترین مدل حدود 4 تومن هست . مدل های پایین تر هم از 2700 داشت به بالا

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
حافظه شون معمولا کمه و فیلم رو نمیتونید آفلاین ببینید

ziro00

Registered User
لایک‌ها
582
سلام
منم مشکل شمارو داشتم یه کیس به تلویزیون وصل کردم خیلی راضیم .
البته به قول دوستمون اگه میخواید اندروید باکس بگیرید رسیور اندرویدی خیلی بهتر و با دوامتره

komeyl67

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
87

nethanzo

Registered User
لایک‌ها
123
پیشنهاد من اینه که یک HTPC جمع و جور با حداکثر قیمت ۲ تومن سرهم کنید که مزایای زیر رو داره:
۱- همیشه به عنوان کامپیوتر میتونه براتون کار کنه.
۲- میتونید به راحتی عوض کردن یه فلش، سیستم عامل رو تغییر بدید (مثل Android, Windows, انواع طعم های Linux،‌ ریتروکنسول Batocera و چندرسانه ای LibreElec و ...)
۳- به عنوان یه ریتروکنسول تمام عیار براتون کار میکنه.
۴- قابلیت اتصال به اتوماسیون اتاق رو داره.
۵- بی نهایت قابل کاستومایز شدنه.
۶- همیشه امکان به روز رسانی قطعات و سیستم عامل وجود داره.
و کلی مزایای دیگه ...

• Like
Reactions: kma

kma

Registered User
لایک‌ها
4
شیائومی بخرین
رم این دستگاه 2 گیگابایت هست ولی خوب بد هم نخوندم راجع بهش. ولی ترجیح میدم با این پول یه دستگاه با 4 گیگ بایت رم بگیرم
چون دستگاه های 2 گیگا بایتی معمولا اگر طولانی باهاشون ویدیو نگاه کنید داغ می کنند گویا و اینکه دچار لگ می شوند

kma

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزیز اکثر رسیور های اندرویدی موجود توی ایران درسته که DVT2 و DVBS2+ دارند، ولی رم دستگاه 2 گیگا بایت هست و قیمت بالای 3500 اون ها ریسک رو بالا میبره، خوب با این پول میشه بهترین رسیور فول اچ دی بازار رو تهیه کرد با یه اندروید باکس 4 گیگ و 64 گیگ حافظه، با ورودی HDMI تهیه کرد.

kma

Registered User
لایک‌ها
4
پیشنهاد من اینه که یک HTPC جمع و جور با حداکثر قیمت ۲ تومن سرهم کنید که مزایای زیر رو داره:
۱- همیشه به عنوان کامپیوتر میتونه براتون کار کنه.
۲- میتونید به راحتی عوض کردن یه فلش، سیستم عامل رو تغییر بدید (مثل Android, Windows, انواع طعم های Linux،‌ ریتروکنسول Batocera و چندرسانه ای LibreElec و ...)
۳- به عنوان یه ریتروکنسول تمام عیار براتون کار میکنه.
۴- قابلیت اتصال به اتوماسیون اتاق رو داره.
۵- بی نهایت قابل کاستومایز شدنه.
۶- همیشه امکان به روز رسانی قطعات و سیستم عامل وجود داره.
و کلی مزایای دیگه ...
چقدر عالی
BERRY PI که به عنوان رترو کنسول استفاده میکنم خودم، سیستم مشابهی نمیشناختم، اگر ممکنه برام بیشتر توضیح بدید. دستتون درد نکنه

nethanzo

Registered User
لایک‌ها
123
چقدر عالی
BERRY PI که به عنوان رترو کنسول استفاده میکنم خودم، سیستم مشابهی نمیشناختم، اگر ممکنه برام بیشتر توضیح بدید. دستتون درد نکنه

شما احتمالا روی پای Batocera نصب کردید. کافیه Kodi رو روی باتوسرا فعال کنید. کار تمومه. هر وقت خواستید به عنوان HTPC استفاده کنید کودی را بالا بیارید. هر وقت هم خواستید کنسول باشه، باتوسرا براتون کار میکنه.

smiley60

Registered User
لایک‌ها
2,266
همه اینها درسته ولی لذت کار کردن با کنترل آنالوگ یک چیز دیگست به نظر من
شیایومی بخرید منتها مدل s رونخرید چون ظاهرا پورت اترنت نداره و فقط با وای فای کار میکنه در نتیجه اگه بخواید از روی سیستمتون 4k شیر کنید ببینید لگ میزنه
در ضمن اون مدلی که عکسش رو گذاشتید کنترل انالوگش توی فیلیمو و نماوا کار نمیکنه کلا اپلیکیشن ها برای همین اون کیبورد رو همراهش میدن
شیایومی بهترین انتخابه
ایکس کروز هم به نظر من مشکلات نرم افزاری زیاد داره نخرید بهتره یا ویو بخرید یا دریم باکس
اندروید مخصوصا زمان استفاده از سی سی کم فریزش زیاد بوده لینوکس خیلی بهتر کار میکنه
htpc هم خوبه با لینوکس و کدی ولی چون کنترل انالوگ نداره من دوستش ندارم

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
دوست عزیز اکثر رسیور های اندرویدی موجود توی ایران درسته که DVT2 و DVBS2+ دارند، ولی رم دستگاه 2 گیگا بایت هست و قیمت بالای 3500 اون ها ریسک رو بالا میبره، خوب با این پول میشه بهترین رسیور فول اچ دی بازار رو تهیه کرد با یه اندروید باکس 4 گیگ و 64 گیگ حافظه، با ورودی HDMI تهیه کرد.

دوست عزیز
با خرید یک رسیور مثلا 785 ایکس کروز شما صاحب یک رسیور 4k شده اید نه فول اچ دی . ضمنا رم بالای دستگاه برای چه کاری مد نظرتون هست ؟ برای بازی ؟ بله برای بازی کاربرد نداره ولی برای پخش ویدئو های 4k با توجه به سخت افزار ویژه ای که در نظر گرفته شده کاملا کافی هست .
البته من به عنوان مثال فقط ایکس کروز رو مثال زدم قطعا برندهای دیگه ای هم هستند در این زمینه
دستگاه های ایکس کروز یک دانگل گیرنده دیجیتال هم دارند که می تونید با استفاده از اون کانال های دیجیتال ایران رو هم از طریق رسیور تماشا کنید؛ البته دانگل باید جداگانه خریداری بشه و خوشبختانه کدک جدید کانال های اچ دی ایران رو ساپورت می کنه .
اینطوری یک اندروید باکس 4k ، یک رسیور ماهواره 4k و یک گیرنده دیجیتال رو با هم ادغام کردین همه در یک دستگاه و با یک کنترل که فکر کنم هم از نظر قیمت مقرون به صرفه تر هست و هم یکپارچه شدن این دستگاه ها با هم خیلی کاربردی هست.
البته همه این موارد در صورتی هست که تلویزیون شما 4k باشه در غیر اینصورت توجیه نداره .

advantage

Registered User
لایک‌ها
127
همه اینها درسته ولی لذت کار کردن با کنترل آنالوگ یک چیز دیگست به نظر من
شیایومی بخرید منتها مدل s رونخرید چون ظاهرا پورت اترنت نداره و فقط با وای فای کار میکنه در نتیجه اگه بخواید از روی سیستمتون 4k شیر کنید ببینید لگ میزنه
در ضمن اون مدلی که عکسش رو گذاشتید کنترل انالوگش توی فیلیمو و نماوا کار نمیکنه کلا اپلیکیشن ها برای همین اون کیبورد رو همراهش میدن
شیایومی بهترین انتخابه
ایکس کروز هم به نظر من مشکلات نرم افزاری زیاد داره نخرید بهتره یا ویو بخرید یا دریم باکس
اندروید مخصوصا زمان استفاده از سی سی کم فریزش زیاد بوده لینوکس خیلی بهتر کار میکنه
htpc هم خوبه با لینوکس و کدی ولی چون کنترل انالوگ نداره من دوستش ندارم

بسیار عالی
البته که ویو و دریم باکس از نظر کیفیت و کاربرد فرسنگ ها از ایکس کروز جلوتر هستن ولی خب متاسفانه از نظر قیمت هم خیلی جلوتر هستند.

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89

اقایون فروشگاه تلگرامی معتبر و قابل اعتماد معرفی کنید در تهران برای خرید انتن و ال ان بی

poloton8

Registered User
لایک‌ها
7
اندروید باکس gtking و minxu22بهترین و قویترین اندروید باکی دنیا هستند البته انودیا شیلد اون اوله ولی توی ایران نیست..

بالا