برگزیده های پرشین تولز

دوست دارید با به شیوه ابتدایی و در آغوش طبیعت زندگی کنید؟

دوست دارید با به شیوه ابتدایی و در آغوش طبیعت زندگی کنید؟

• موافقم

Votes: 15 78.9%
  • مخالفم

Votes: 4 21.1%

• Total voters
    19

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من خیلی دوست دارم به دورانی که بشر به طبیعت بیشتر نزدیک بود برگردم.....یه چیزی تو مایه های دوران غار نشینی ....ولی حیف که اینقدر به تکنولوژی وابسته شدیم و عادت کردیم که تقریبا این شرایط غیر ممکنه.......چی میشد اصلا پیشرفت نمیکردیم و مانند همون انسانهای اولیه ساده و بی ریا توی جنگلها زندگی میکردیم و احتیاجات خودمون رو خودمون از طبیعت بدست می آوردیم؟!!!! به نظر من که زندگی اینجوری زیبا تر بود!!!!....اینگونه زندگی رو من کاملا نمیتونم درک کنم چون تجربه نکردم ولی حس میکنم اگر همه آدمها اینجوری زندگی میکردن خیلی بهتر بود!!!!....نظر شما چیه؟!!!...در نظر سنجی شرکت کنید!!!

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
موافقم اگر کسی خرجیم رو بده گشنه نمونم، وگرنه حتما غارش باید شرایط کار و خط اینترنت داشته باشه. :D

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
موافقم اگر کسی خرجیم رو بده گشنه نمونم، وگرنه حتما غارش باید شرایط کار و خط اینترنت داشته باشه.

این دقیقا همون وابستگی و عادت کردن به تکنولوژیه که تو پست قبلی گفتم!!!

Neo.BHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خیلی سخته .. ول من حاضرم با کمال میل ...!
حالا چه جوری می شه برگشت به اون دوران ؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بلا جان اینترنت رو خوب اومدی!
:D
این دقیقا همون وابستگی و عادت کردن به تکنولوژیه که تو پست قبلی گفتم!!!
من نمیدونم تکنولوژی چه مشکلی میتونه بوجود بیاره یا چه عیبی داره (اگر درست استفاده بشه)؟ من خودم از طرفدارهای همچین کارهاییم. در آغوش طبیعت زندگی کردن و لذت بردن از طبیعت ... منتها نه دقیقا شبیه یک انسان نخستین مخصوصا با اون لباسهای نخستین :blink:، بلکه بهترین حالت رو ترکیب استفاده از تکنولوژی در کنار طبیعت زیبا میبینم. :D شما بدون هیچ تکنولوژی چطوری میتونید توی طبیعت زندگی کنید؟ اگر اینترنت تکنولوژیه، آتیش هم تکنولوژیه، اگر شما نخواید بدون تکنولوژی زندگی کنید (آتیش) فکر نمیکنم یک روز هم بشه توی طبیعت زندگی کرد :p
وگرنه اگر غار نشینی لذت بخش بود انسان نخستین هم تکامل پیدا نمیکرد و الان ما هم توی غار زندگی میکردیم. :happy:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من نمیدونم تکنولوژی چه مشکلی میتونه بوجود بیاره یا چه عیبی داره (اگر درست استفاده بشه)؟ من خودم از طرفدارهای همچین کارهاییم. در آغوش طبیعت زندگی کردن و لذت بردن از طبیعت ... منتها نه دقیقا شبیه یک انسان نخستین مخصوصا با اون لباسهای نخستین ، بلکه بهترین حالت رو ترکیب استفاده از تکنولوژی در کنار طبیعت زیبا میبینم. شما بدون هیچ تکنولوژی چطوری میتونید توی طبیعت زندگی کنید؟ اگر اینترنت تکنولوژیه، آتیش هم تکنولوژیه، اگر شما نخواید بدون تکنولوژی زندگی کنید (آتیش) فکر نمیکنم یک روز هم بشه توی طبیعت زندگی کرد
وگرنه اگر غار نشینی لذت بخش بود انسان نخستین هم تکامل پیدا نمیکرد و الان ما هم توی غار زندگی میکردیم.

به نظر من که موارد و پدیده های طبیعی جزء تکنولوژی به حساب نمیاد!!!!...یک موردی این وسط هست آدمی با پیشرفت تکنولوژی و ساختن مصنوعات به دست بشر(منظور من از تکنولوژی اینه!!!) توقعاتش هم بالاتر میره ...در مقابل صحبتهای شما چی میتونم بگم؟!!!.... چندین نسله که ما با این توقعات زاده شدیم و بزرگ شدیم و از دنیا رفتیم!!!!...امری محال است که شرایط انسانهای اولیه رو درک کنیم ....در طبیعت زندگی کردن و لذت بردن با جزئی از طبیعت بودن با هم فرق میکنه!!!!....رفتار ما انسانها امروزه طوریه که طبیعت رو جزئی از خود فرض میکنیم....غافل از اینکه خود انسان نیز از عوامل طبیعیست!!!!....با این شرایط خودم هم قبلا اعتراف کردم که این کار امری محال است و عملا غیر ممکن است!!!!....فقط این تاپیک و نظر سنجی رو راه انداختم ببینم چه کسانی در بهتر بودن اون شرایط با من هم عقیده هستند!!!!

خیلی سخته .. ول من حاضرم با کمال میل ...!
حالا چه جوری می شه برگشت به اون دوران ؟

بهک خودتی؟!!...آیدیتو عوض کردی؟!!!....به اون دوران که نمیشه برگشت ...اگر هم بشه خیلی مشکله ...طبیعتی که به دست بشر داره کم کم ویران میشه رو چه جوری میشه برگردوند؟!!!!....

FAO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با کمال میل حاضرم
البته جاش مورد بحثه!
و اینکه تنها هم نباشم ;)

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
نه داداش
تو غار نشستی یکی میاد با گرز تو دهن ادم رو سرویس می کنه عکست میکنه رو دیوار غار بعدش غذاهاتو میگره می خوره بعدش باگومبا
تازه من حاضر نیستم دندون درد بکشم الان راحت میرم دندان پزشکی .
بخاطر یه عفونت ساده حاضر نیستم اونجا بمیرم .
اه اه برم غار چه کنم یا سگها دنبالم می کنن یا یه عنکبوت سمی میاد و ادم رو نیش میزنه و خدافظ
نه نمی خوام برگردم عقب . حتی می خوام برم جلوتر چند صدسال پیش تر رو ببینم
احتمالا ماشین ها به عوض زمین رو هوا راه میرن . دیگه اینترنت 512 رو تو موزه گذاشتن. مسافرت ها دیگه بی معنی شده .
هر کجا که بخوای سه سوته میری اونجا
هرکاری بخوای انجام بدی زودی انجام میدی. غصه اب و برق و تلفن رو نداری
تصورش رو بکنید !!
همش تویه این فورم داری وقت میگذرونی به به فکر کنم اون زمان تعداد تاپیکهای این فورم 18 رقمی میشه.

FAO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه داداش
تو غار نشستی یکی میاد با گرز تو دهن ادم رو سرویس می کنه عکست میکنه رو دیوار غار بعدش غذاهاتو میگره می خوره بعدش باگومبا
اه اه برم غار چه کنم یا سگها دنبالم می کنن یا یه عنکبوت سمی میاد و ادم رو نیش میزنه و خدافظ
احتمالا ماشین ها به عوض زمین رو هوا راه میرن . دیگه اینترنت 512 رو تو موزه گذاشتن. مسافرت ها دیگه بی معنی شده .
تصورش رو بکنید !!
همش تویه این فورم داری وقت میگذرونی به به فکر کنم اون زمان تعداد تاپیکهای این فورم 18 رقمی میشه.

اتفاقا من حاضرم دایناسور دنبالم کنه (چه برسه به عنکبوت) تا این که :
5 صبح با صدای دار و دسته شهرداری که برای آسفالت (اشتباه نشه آسفالت خیابون!) اومدند از خواب بپرم
بعد اگر تموم شد و تونستم دوباره بخوابم از صدای کارگرهای ساختمان بغلی که دارند برج میسازند از خواب بپرم (خواب رو که دیگه بی خیال)
صبحونه خورده یا نخورده بپرم تو ماشین که برم سر کار بعد ببینم که ای بابا بنزین کجا بود !!!
بری سر خیابون سوار ماشین بشی که اصلا قربونش برم خبری از ماشین نیست
بعد بری تو اتوبوس یا مترو که دیگه خودتون میدونید (البته خوب شد صبحونه نخورده بودم و گر نه اون وسط گلاب به روتون!)

بعد برسی سر کار و غرولند رئیست که باز دیر اومدی و...
روزی 100 تا ارباب رجوع از دایناسور بدتر -استرس-اعصاب خوردی و...
کار اداره که تموم شد چون خواهر خانمت یخچال ساید بای ساید گرفته اصلا دیگه روت میشه زنده باشی؟
شیفت دوم کار و شیفت سوم کار و آخر شب هم که جنازه میرسی خونه باید بری دیدن پسر خاله خانم که تازه از فرنگ اومده و دعا کنی که خانم هوس فرنگ نکنه!

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
منم دوست دارم ولی نه زندگی تو غارو
دوست دارم یه کلبه چوبی در کنار یک ساحل زیبا داشتم که هر وقت به دریا و جنگلهای پشت سرت نگاه میکنی لذت ببری :happy:

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
دوست دارم یه کلبه چوبی در کنار یک ساحل زیبا داشتم که هر وقت به دریا و جنگلهای پشت سرت نگاه میکنی لذت ببری :happy:

اقا انسان ها این همه زحمت کشیدن از تو غار در بیان حالا شما میای می گی برگردین تو غار

کلبه چوبی هم بهش می گن ویلا بعد کجا بر گشتی در آغوش طبیعت :D

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
:lol:

آره اینو هستم.البته دایناسوره اگه گیاه خوار باشه اونم هستم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
انسان از غار بیرون اومد ولی فقط ابزارش پیشرفت کرد خودش پیشرفت که هیچی پسرفت هم کرده!
من از این جهت موافقم که شاید اگه برم تو غار یکم به خودم بیام...
البته فکر کنم این تکنولوژی هم گلی به سرمون نزنه و به زودی شاهد نابودیش باشیم.به نظر من انسان اینقدر قدرت داره که نیازی به این ابزار و تکنولوژی نداره آدمی که میتونه به طی الارض دست پیدا کنه چه نیازی به هواپیما داره آدمی که میتونه با تلپاتی با اون طرف عالم ارتباظ برقرار کنه چه نیازی به تلفن داره؟؟آدمی که میتونه اینقدر روحش رو بزرگ کنه که در یک لحظه کل عالم رو سیر کنه چه نیازی به ماهواره و فضا پیما داره؟آدمی که میتونه به قدرت کنفیکون برسه دیگه نیازی به هیچی نداره...
شاید خنده دار به نظر بعضی ها برسه ولی چیزیه که وجودش رو نمیشه منکر شد شاید از نزدیک بعضی هاش رو دیدن و یا شنیدین به نظر من بشر راهش رو اشتباه انتخاب کرده و هدف اصلی رو گم کرده.
شاید در غار زندگی کردن این فرصت رو به ادم بده که یه تجدید نظری بکنه!!

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اتفاقا من حاضرم دایناسور دنبالم کنه (چه برسه به عنکبوت) تا این که :
5 صبح با صدای دار و دسته شهرداری که برای آسفالت (اشتباه نشه آسفالت خیابون!) اومدند از خواب بپرم
بعد اگر تموم شد و تونستم دوباره بخوابم از صدای کارگرهای ساختمان بغلی که دارند برج میسازند از خواب بپرم (خواب رو که دیگه بی خیال)
صبحونه خورده یا نخورده بپرم تو ماشین که برم سر کار بعد ببینم که ای بابا بنزین کجا بود !!!
بری سر خیابون سوار ماشین بشی که اصلا قربونش برم خبری از ماشین نیست
بعد بری تو اتوبوس یا مترو که دیگه خودتون میدونید (البته خوب شد صبحونه نخورده بودم و گر نه اون وسط گلاب به روتون!)

بعد برسی سر کار و غرولند رئیست که باز دیر اومدی و...
روزی 100 تا ارباب رجوع از دایناسور بدتر -استرس-اعصاب خوردی و...
کار اداره که تموم شد چون خواهر خانمت یخچال ساید بای ساید گرفته اصلا دیگه روت میشه زنده باشی؟
شیفت دوم کار و شیفت سوم کار و آخر شب هم که جنازه میرسی خونه باید بری دیدن پسر خاله خانم که تازه از فرنگ اومده و دعا کنی که خانم هوس فرنگ نکنه!

تعابیر جالبی بود!!!!

نه داداش
تصورش رو بکنید !!

اقا انسان ها این همه زحمت کشیدن از تو غار در بیان حالا شما میای می گی برگردین تو غار

کلبه چوبی هم بهش می گن ویلا بعد کجا بر گشتی در آغوش طبیعت :D

:lol:

آره اینو هستم.البته دایناسوره اگه گیاه خوار باشه اونم هستم

ای بابا...شما چرا فقط از صحبتهای من غار و غار نشینی و دایناسور رو برداشت کردین!!!!اینها مثال بود اصل بحث من چیز دیگه ای بود(برای جلوگیری از سوء تعبیر این واژه مثال رو از این به بعد پر رنگ میکنم!!!) ...ولی حالا که بحثش پیش اومده باید بگم که مسلما انسان طوری آفریده شده که پیشرفت کنه!!!...احتمالا اکثریت دوستان از واژه پیشرفت تکنولوژی رو برداشت میکنن...ولی پیشرفت میتونه معنی استفاده بهینه از طبیعت باشه....یعنی اینکه از طبیعت اونطوری که راحتتریم استفاده کنیم به عنوان مثال زندگی توی غار سخته؟!!...میشه یک خونه درختی ساخت...یا آب خوردن با دهان از جوی سخته؟!!...میشه از یک نیمه نارگیل به عنوان لیوان استفاده کرد یا....اینها هم میتونه پیشرفت باشه منتها از نوع طبیعی نه مصنوعی!!!!....
متاسفانه با وجود اینکه قبل تر هم توضیح دادم باز هم دوستان زندگی در طبیعت رو با جزئی از طبیعت بودن اشتباه میگیرن ....چرا نمیخواهیم قبول کنیم که ما نیز جزئی از طبیعتیم؟!!!...مخصوصا توی این دوران که با این همه تکنولوژی و به قول خودمون پیشرفت اینقدر شاکی و متوقع هستیم که برعکس طبیعت رو جزئی از زندگی خود فرض میکنیم!!!!

اگر این حقیقت رو که ما نیز جزئی از طبیعتیم رو قبول کنیم تمام مشکلات حل میشه....این قانون طبیعته که مثلا یکی از عفونی شدن دندون بمیره یکی دیگه مورد حجوم حیوانات وحشی مثل سگ و گرگ و دایناسور قرار بگیره یا...(البته فکر میکنم نسل دایناسور قبل از اینکه بشر پاشو روی زمین بذاره منقرض شده بود!!!).....متاسفانه چون این واقعیت رو نمیپسندیم و به زندگی ماشینی عادت کردیم سعی میکنیم با نشان دادن چهره وحشی و خشن طبیعت این موضوع رو رد کنیم غافل از اینکه طبیعت چهره به مراتب مهربانتری هم دارد !!!!...

و در نهایت شما که اینگونه طبیعت رو وحشی فرض میکنید چرا این همه بیماری و امراضی که زاییده تکنولوژی هست مثل سرطان و... رو نام نمیبرید ؟!!!مطمئنا آمار مرگ و میر امروز ما از همین امراض خیلی بیشتر و سرسام آور تر از آمار مرگ و میر همان انسانهای اولیه از بلایای طبیعی (در شرایط فرضی تعداد مساوی) خواهد بود!!!!

بالا