برگزیده های پرشین تولز

Overlord: و لشكر پاچه خوارها!

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
OVERLORD

67ogxoy.jpg

ناشر: Codemasters
سال انتشار: 2007
ژانر: ؟
پلتفرم: PC, XBOX 360

شما دو انتخاب داريد: شيطان باشيد يا واقعا شيطان باشيد!
خيلي وقت بود از بين بازيهاي جديد و بكر اين قدر به يك بازي علاقه مند شوم.
اول از همه از سبك بازي شروع ميكنم: در ابتداي بازي با ديدن صحنه ها و مناظر بازي حس يك بازي RPG سوم شخص و فانتزي به شما دست ميدهد اما با ادامه بازي و در دست گرفتن و هدايت موجودات كوچك، دوست داشتني، وفادار و خونخوار! احساس كنترل يك بازي استرتژي نيز به شما دست خواهد داد (به همين خاطر به جاي ژانر ؟ گزاشتم)
شما يك Overlord هستيد و با ورود به اين دنياي فانتزي و در دست گرفتن لشكري از موجودات وفادار (Minion) به دنبال حل مسائل و مشكلات خو و بازگرداندن قدرت و بازسازي برج خود هستيد، همچنين در اين بين مشكلاتي از سر راه متحدان خود بر ميداريد. ماموريتها و دشواريهاي زيادي بر سر راه خود داريد ولي جاي هيچ نگراني نيست چون اين كارها را Minion هاي شما انجام ميدهند و كمتر لازم ميشود شما خود را به زحمت بياندازيد (اين يعني قدرت!)
شما در طول بازي قادر به هدايت 4 نوع Minion هستيد:
1. Browns
Reds .2
Greens .3
Blues .4
كه هر كدام قابليتهاي خاص و نقاط قوت و ضعف خود را دارند:
گروه اول يا Browns داراي قدرت فيزيكي و جنگندگي بالايي هستند و در درگيريهاي تن به تن از بقيه سر تر هستند.
گروه دوم يا Reds نسبت به شعله هاي آتش مقاوم هستند و همچنين طريقه حمله آنها از راه دور و بوسيله گلوله هاي آتش هستند كه در خيلي از موارد ميتوان با استقرار آنها در محل مناسب برتري كامل به دشمن داشته باشيد، ولي در كنار اين قابليتها قدرت بدني چنداني ندارند.
گروه سوم يا همان Greens كه ارتش مخفي هم لقب گرفته اند نسبت به سم مقاوم هستند، روش حمله آنها خنجر زدن از پشت ومخفي شدن در حالت گارد ميباشد كه به راحتي بوسيله اين گروه ميتوان دشمنان غولپيكر را از پا در آورد. اين گروه نيز قدرت فيزيكي كمتري نسبت به گروه اول دارند.
گروه چهارم و آخرين گروه به نام Blues هيچ گونه قدرت جنگ آوري و فيزيكي خاصي ندارند ولي قابليتهايي دارند كه آنها را بسيار سودمند ميسازد مثل عبور از رودخانه بدون غرق شدن، زنده كردن Minion هاي از بين رفته حتي نجات دادن آنها از غرق شدن، و ايمن بودن به جادو (Magic) و همچنين تنها گروهي كه قابليت از بين بردن نژادهاي جادويي را دارند.
تمام اين گروهها نيز قابليت استفاده از سلاح ها و زره هاي يافت شده در بازي را دارا ميباشند و به اين صورت قدرتمند تر از قبل ميشوند.
خود Overlord نيز براي كنترل اين موجودات و جنگيدن قابليتهاي خاص خودش را دارد، اولين چيزي كه به نظر ميرسد يك تبر نه چندان بزرگ است كه ميتواند كمك كوچكي به جنگيدن Minion ها باشد. ولي قدرت اصلي او جادوهايي است كه براي نابود كردن و ضعيف كردن دشمن و همچنين قدرتمندتر كردن خود و خصوصا Minion ها به كار ميبرد. در برج شما نيز Minion پير و با تجربه در اختيار شما هست كه در انجام ماموريتها شما را راهنمايي ميكند، همچنين در كنار او Minion ي به شكل تلخك نيز پيدا ميشود كه از بدو ورود شما به برج شروع به تعريف و تمجيد از شما ميكند و آدم رو ياد سريالهاي طنز آقاي مديري و پاچه خواري مياندازد :lol: .

تنها نقطه ضعفي كه من در اين بازي ديدم كنترل بازي هست كه در برخي موارد سرعت كافي براي انجام ماموريتها را ندارد.

در يك جمع بندي كلي به نظر من يكي از زيباترين بازيهاي امسال Overlord محصول شركت Codemasters هست كه به علاقه مندان توصيه ميشود.

چند اسكرين شات از بازي:

Shot 1

Shot 2

Shot 3
-------------------------------------------------------------
از دوستان نيز دعوت ميشود در بحث و تبادل نظر و حل مشكلات راجع به اين بازي شركت كنند.
با تشكر​

aiat_gamer

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4
راستش من زیاد از این بازی خوشم نیومد.من رو یاد dungeon keeper انداخت ولی اصلا در حد اون نبود.تو بازی بیشتر در حال کمک به افراد هستید تا این که evil باشید!.به نظر من بازی از درجه بندی T ضربه خورده.

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
بله من هم در مورد درجه بندي بازي با شما موافقم، اين كار مثل اشتباهي بود كه Ubisoft در مور PoP3 انجام داد و با پايين اوردن خشونت تا سطح T خيلي از جذابيتهايي كه در PoP2 وجود داشت رو از بين برد.
در هر حال نكات طنز و با مزه اي كه در بازي وجود داره هم خالي از لطف نيست و سطح خشونت بازي با داستان بازي سازگاري داره (برعكس PoP3 )

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
سيستم مورد نياز رو از خود Readme واستون كپي كردم:

----------------------
Minimum Specification:
----------------------
- Windows XP
- DirectX 9.0c
- CPU: Pentium 2.4 GHz or Athlon XP 2400+
- 512 mb RAM
- Graphics Card: GeForce FX5900 / Radeon 9500 or above
- DirectX 9 Compatible Sound Card
- 4.5 Gb Hard Drive Space
- 2x DVD-ROM Drive

Recommended Specification:
--------------------------
- Windows XP / Vista
- DirectX 9.0c
- CPU: Intel Core 2 Duo or Athlon 64 X2
- 1Gb RAM
- Graphics Card: GeForce 7800 or Radeon X1800
- Creative Sound Blaster X-Fi Sound Card
- 4.5 Gb Hard Drive Space
- 2x DVD-ROM Drive

-------------------------
Supported Graphics Cards:
-------------------------

ATi Radeon 9500, 9600, 9700, 9800, X300, X600, X700, X800, X1300, X1600, X1800, X1900, X1950
nVidia GeForce FX5900, FX5950, 6600, 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8800

Not compatible with all integrated sound/graphics solutions (inc. Laptops).

aiat_gamer

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سری 7000geforce

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
بازي بسيار زيبا با لوكيشن هاي چشم نواز.هجو آثار تالكين به بهترين شكل!

2 بار بازي رو تا آخر بردم يه بار با درجه كارپشن يا فساد 37 يه بارم با درجه 55!

خداييش خيلي حال داد.دلم واسش تنگ ميشه:hmm:

راستي شما واسه پرنسس قصر كيو انتخاب كردين؟خواهر اولي يا خواهر دومي VELVEt???

من هر دو دفعه به اولي وفادار موندم.:D

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
متاسفانه من بازي رو تازه شروع كردم و هنوز به پايان نرسيده. الان هم اون قسمتي هستم كه بايد برم سراغ دوارفها.
حالا ببينم دوميه چه شكلي هست و چي تو چنته داره، شايد قيد اولي رو زدم :D

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
متاسفانه من بازي رو تازه شروع كردم و هنوز به پايان نرسيده. الان هم اون قسمتي هستم كه بايد برم سراغ دوارفها.
حالا ببينم دوميه چه شكلي هست و چي تو چنته داره، شايد قيد اولي رو زدم :D

من الان دارم همش افسوس ميخورم چرا دومي رو نچسبيدم!! يك هلويي بود!:lol:

Don Thomas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

توضیحات جالبی در ابتدای تاپیک نوشته اید که هر آدمی رو وسوسه می کند تا این بازی رو انجام بدهد .
ممنون .

حالا ببينم دوميه چه شكلي هست و چي تو چنته داره، شايد قيد اولي رو زدم
Al di meola
من الان دارم همش افسوس ميخورم چرا دومي رو نچسبيدم!! يك هلويي بود

مثل اینکه داستان جالبیه ! هان ! :lol:

;)

مدتهاست که میوه جاتی مثل هلو و سیب و موز در بازیها ندیده ام :lol::lol::lol:

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
سلام

توضیحات جالبی در ابتدای تاپیک نوشته اید که هر آدمی رو وسوسه می کند تا این بازی رو انجام بدهد .
ممنون .

مثل اینکه داستان جالبیه ! هان ! :lol:

;)

مدتهاست که میوه جاتی مثل هلو و سیب و موز در بازیها ندیده ام :lol::lol::lol:
توماس جون شديدا بهت پيشنهاد ميكنم كه بازي رو بگيري.واقعا معركس!
يكي از بهترين بازيهايي كه امسال بازي كردم همينه.محيط بسيار جذاب گيم پلي فوق العاده.تركيب بازي استراتژيك و اكشن سوم شخص و مينيون هاي بسيار جذاب! من واقعا با اين مينيون ها حال كردم.شديدا عاشق ما الشعيرن!:lol:

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
خوب من هم بالاخره انتخاب خودم رو كردم و همون پرنسس اولي رو انتخاب كردم...نه به خاطر خدش يا قيافش...فقط به خاط مينيونهاي قهوه اي! آخه از اين گروه بيشتر از همه خوشم مياد :)

danijon_2006

Registered User
لایک‌ها
12
میگم من اون جونورهایی که اتش میان بیرون برای من صفر شده چیکار کنم تراینر یا چیزی براش هست؟

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
ميتونيد برگرديد به برج بعد بريد اونجاهايي كه ميشه Orb قرمز پيدا كرد يه سري جمع كنيد يا اينكه اگه دوست داشته باشين يه سر به Dungeon برج بزنيد و يه سري از اون سوسكهاي آتيشي بكشيد تا مينيون قرمز گيرتون بياد.

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
ميتونيد برگرديد به برج بعد بريد اونجاهايي كه ميشه Orb قرمز پيدا كرد يه سري جمع كنيد يا اينكه اگه دوست داشته باشين يه سر به Dungeon برج بزنيد و يه سري از اون سوسكهاي آتيشي بكشيد تا مينيون قرمز گيرتون بياد.

ميبينم كه تو overlord اوستا شدي:lol:
خداييش حال كردي با بازي يا نه؟چند دفعه تا آخر بردي؟

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
مرسي:happy:
ولي چند وقت هست كه وقت بازي كردن پيدا نكردم، ولي مطمئنم اگه دوباره شروع كنم خيلي بيشتر حال ميده چون اشتباهات قبليمو ديگه تكرار نميكنم :rolleyes:
واقعا با اين بازي حال كردم.

ARASH_SHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز سلام ...ممنون از این تاپیک خوبت ...یه راهنمایی ازت میخواستم :

من اونجایی که باید minion های آبی رو بگیرم موندم وهرکاری میکنم راهشو پیدا نمیکنم ...همونجایی که روبروی آدم یه دریاچه بزرگ هست با دو تا قورباغه در دو طرف دریاچه...زیرنویس میکنه که غولهای آبی رو باید پیدا کنم ولی کل جزیره رو گشتم چیزی پیدا نکردم ...روبرو یه جایی هست که هیچ جوری نمیتونم برم اونجا ...لطفا" در این زمینه کمکم کن ...ممنون ازت:blush::blush::blush:

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
بايد توي قسمت Heaven's Peak باشه همون طرفا كه يكي از اين Succubus هاي پرنده ميان سراغت يه غار هست كه فكر كنم جلوي راهش سمي هست و بايد با مينيونهاي سبز از بين ببريش تا برسي به اون طرف درياچه و وارد غار بشي.

ARASH_SHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز ممنون از راهنماییت ...ولی منظورت از Heaven's Peak چیه ؟

ممکنه توضیح بیشتری بدی ؟

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
Heaven's Peak اسم همون منطقه اي هست كه به اون غار منتهي ميشه.
دقيقتر بخواي بفهمي كجاست وقتي كه از برج ميخواي تله پرت كني به جاهاي ديگه اسم همه منطقه ها رو نوشته يكيش Heaven's Peak هست.

بالا