برگزیده های پرشین تولز

مزایا و معایب دانلود از سایتهای Webhosting در مقابل برنامه های p-to-p file sharing

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
مزایا و معایب دانلود از سایتهای Webhosting مانند rapidshare در مقابل برنامه های peer-to-peer file sharing مانند eMule ،Torrent و ...

با عرض سلام

همانطور که در بالا ذکر شد خواستم دوستان و اساتید محترم نظرات خودشون رو در این باره اعلام کنند

از جمله میتوان 1_ سهولت دسترسی به فایل های مورد نظر کاربر 2_ همچنین سرعت دریافت فایل از این دو طریق توسط نوع اینترنت کاربر 3_ ارزش خریداری اکانت های rapidshare و ... در مقابل مجانی بودن استفاده از دانلود از طریق برنامه های peer-to-peer file sharing و ... را مورد ارزیابی قرار داد.

با تشکر :)

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
با کسب اجازه از استارتر تاپیک ، من این تاپیک رو به موضوعات عمومی اینترنت منتقل میکنم .

موفق باشید

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
مزایا و معایب دانلود از سایتهای Webhosting مانند rapidshare در مقابل برنامه های peer-to-peer file sharing مانند eMule ،Torrent و ...

با عرض سلام

همانطور که در بالا ذکر شد خواستم دوستان و اساتید محترم نظرات خودشون رو در این باره اعلام کنند

از جمله میتوان 1_ سهولت دسترسی به فایل های مورد نظر کاربر 2_ همچنین سرعت دریافت فایل از این دو طریق توسط نوع اینترنت کاربر 3_ ارزش خریداری اکانت های rapidshare و ... در مقابل مجانی بودن استفاده از دانلود از طریق برنامه های peer-to-peer file sharing و ... را مورد ارزیابی قرار داد.

با تشکر :)
به نظر من که اصلا این 2 تا در برابر هم نیستند.

alex10_m10

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
20
به نظر من که اصلا این 2 تا در برابر هم نیستند.
سلام
دقيقا درسته
البته تورنت از يك جهت سخت تره (نداشتن پير و سيد كه عجيب آدمو وادار به منصرف شدن ميكنه و حتي بعضي مواقع خودكشي) و از جهتي آسونتره (دسترسي رايگان و وسيعتر به حجم عظيمتري از فايلها - چيزي تو مايه هاي Hub)
تقريبا 98 درصد فيلمها و سريالها و برنامه هاي جديد و حجيم همه در Rapidshare پيدا ميشه
سرعت بالايي داره و بدون دردسره (البته اگه بلد باشي ازش دانلود كني)
فقط يك مورد در رابطه با تورنت وجود داره كه باعث ميشه همه كساني كه ازش دانلود ميكنن همه سختي ها رو تحمل كنند اونم اينكه در تورنت (همينطور Hub) كساني هستند كه حجمي بالغ بر چند ترابايت را Share ميكنند و خيلي از فيلمها و سريالهاي قديمي فقط و فقط در اونجا پيدا ميشه (بزرگترين Hub براي سريالهاي تلويزيوني كه من فقط ميتونستم ببينمش :( 2 سال پيش حدود 700 گيگ بايد شير ميكردي تا ميتونستي واردش بشي بعد حساب كن حجم Sharing چقدر بوده ) مگر اينكه كسي خودش دوست داشته باشه اونارو روي Rapidshare هم آپلود كنه (چون ذات شبكه هاي P2P داد و ستد هست، يعني بده، بستون، يعني يك دونه بده يك دونه بگير البته نه همه ولي اكثرا اينجوري هستند چون بالاخره وقتي چند گيگ از شما دانلود ميكنند شما هم ميخواي چيزي كه نداري رو دانلود كني مگر اينكه فداكار باشي و كامپوترت روشن باشه كه فقط ازت دانلود كنند كه هستند كسانيكه اينطور عمل ميكنند)
چون منظور شما امكانات رايگان بود اينارو گفتم (اگر حجم دانلود از Rapidshare بالا باشه حتما به اكانت احتياج داري چون به كاربران Free اجازه دانلود بيشتر از يك مقدار معين رو نميده البته در حالت عادي)
اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم
موفق ياشي و خدانگهدار

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
بسیار ممنون از پاسخ هاتون

البته اگر هدف دسترسی به فایل مورد نظر و دانلود اون رو مد نظر قرار بدیم، این دو تا رو میتوان با هم مقایسه کرد.

در مورد گستردگی فایلها اعم از برنامه، فیلم و ... من هم با وسعت rapidshare از این حیث موافقم.

یکی از نقاط قوتی که rapidshare نسبت به Torrent داره اینه که در فروم های مختلفی که فایلهایشان را در rapidshare ، آپلود میکنند شما لیست اون برنامه ها یا فیلم ها و سریال ها رو به صورت کامل و طبقه بندی شده همراه با توضیحات لازم و اضافی میبینید در صورتیکه در Torrent گاهی اوقات اینگونه نیست.

نکته دیگه ای رو که احتمالاً دوستان متوجه اون هستند اینه که در Torrent و امثالهم همانطور که دوستمون اشاره کردند به نوعی بده بستون هستش و اگر شما بخوای فقط دانلود داشته باشی، سرعت دانلودتون رو خود نرم افزار پایین میاره. با این حساب تنظیمات مربوطه رو باید رو یه اپتیمم حالت از نظر توازن دانلود و آپلود در نظر گرفت. پس سرعت دانلود فایل برای آن دسته از دوستان (از جمله خود من) که اهمیت داره و میخوان با شرایط و امکانات موجودشون (نوع اینترنت از نظر سرعت و حجمی بودن و ...) به بالاترین سرعت و پایین ترین زمان در حد امکان برسند، برتری از آن rapidshare هستش.

نکته مهم دیگه ای در ارتباط با مطلب قبل باید ذکر کنم و اونم برای آن دسته از کاربران اینترنتی با ترافیک حجمی مشخص هستش (مانند کاربران ADSL) که ترافیک حجمی اونها مجموع حجم دانلود + آپلود را شامل میشه.
حالا اگر شما از Torrent استفاده میکنید، بازای حجم اطلاعاتی که از کامپیوترتون آپلود میشه در اصل از ترافیک حجمی شما در ماه استفاده شده و از کل آن کسر میشه.
در صورتیکه یکی از مزایای rapidshare و امثالهم اینه که شما صرفاً دانلود انجام میدید و ترافیک حجمیتون با آپلود ناخواسته پر نمیشه.

به نظر من برای آن دسته از کاربران DSL و زیر شاخه هایش که سرعت دانلود فایل براشون اهمیت نداره و یا ترافیک حجمی متناسب با استفادشون دارن یا اینکه ترافیک حجمی نامحدود رو دارن، استفاده از Torrent و امثالهم توجیه داره.

چون میدونید که اگر ترافیک حجمی اینترنت کاربر در ماه پر بشه، به ازای هر گیگ اضافه معمولاً مبلغ 3000 تومان رو باید پرداخت کنه.

باز هم دوستان اگر نکاتی به ذهنشون میرسه ممنون میشم که در اختیار دیگران قرار بدن.

از توجه همگی ممنون​

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
در رپيدشير اگه به صورت MultiSegment دانلود کنين، به ازای هر سگمنت يک حجم کامل فايل رو از پهنای باند اکانت شما کم ميکنه.

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
منظورتون اینه که فرضاً اگر از DAP استفاده میشه و یه فایل 100 مگی رو به 5 segment برای دانلود تقسیم میکنه، در کل 500 مگ از پهنای باندمون محاسبه میشه؟؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
يادمه تو يه فروم (نميدونم هميجا يا جای ديگه) خوندم که اينجوريه ! البته در FAQ خود سايت جور ديگه اي نوشته و گفته که ايراد از ضعيف بودن برنامه نويسی Download Managar هاست و همچنين مشکلات پروتکل TCP که اونا اشتباه نشون ميدن و ما درست. خودم هنوز امتحان نکردم. خود رپيدشير 4 تا دانلود منيجر رو پيشنهاد کرده که Flashget، IDM، GetRight و يکی ديگه که يادم نيست باشن.

Never

Registered User
لایک‌ها
10
والا من هر جک و جونوری که مدیرت دانلود می کنه رو امتحان کردم کار میکنه
متاسفانه فقط در ایران در مقابل رپید گارد میگرن اونم بخاطر قیمتش ، خب چارش اینکه سه نفر یا چهار نفری
یه اکانت سه ماهه بگیرن واسه هر نفر 6 یا هفت تومن میفته ، واسه 90 روز
خداییش خیلی سخت میگیرن
حتی یه فروم ایرانی می شناسم که تعدادی از مدیران فروم اکانت Megaupload رو گرفتن
الان تمام فایلها شون رو تو مگا اپلود می کنن(ای ول به این همه همکاری:rolleyes:)
بجز نرم افزارها و سریالهای قدیمی که در تورنت یا ایمیول هست
جون بخواهی در رپید هست ، باور نمی کنید امتحان کنید;);)

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
اتفاقا من خودم همیشه اکانت رپیدشیر میخرم و واسه من که وقت ندارم بابت هر 100 مگ دانلود، 200 دقیقه صبر کنم، 10 هزار تومان در ماه بابت زمانی که از من save میشه، می ارزه

نرم افزار هایی که خود رپیدشیر تاییدشون کرده GetRight, FlashGet, GoZilla, IDM هستش

Never

Registered User
لایک‌ها
10
اتفاقا من خودم همیشه اکانت رپیدشیر میخرم و واسه من که وقت ندارم بابت هر 100 مگ دانلود، 200 دقیقه صبر کنم، 10 هزار تومان در ماه بابت زمانی که از من save میشه، می ارزه

نرم افزار هایی که خود رپیدشیر تاییدشون کرده GetRight, FlashGet, GoZilla, IDM هستش

بحث timing رو هم بی خیال بشیم برو رو بحث resume اش ، idm ام ترکید از بس لینک گذاشتم :blink:
بر فرض مثال زمان و اسکریپتشو هم حذف کنی و بگی رپید رو دور زدم ;)
و ای پی ما ی پی رو براش نا مفهوم کردم:lol:

این resume دار کردنش یکم وقت می بره که کار هر نرم افزاری نیست :eek:

اصلا بی خیال همه تکنولوژی هایی که رپید استفاده کرده رو هم بگی زرشک و توتون
سرعتش منو له کرده ، کشته مرامشم:D برابری میکنه با 100 تا سایت ایرانی :f34r:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
آيا شده که مثلاً 5 گيگابايت با اکانتت دانلود کنین ولی سايت بگه مثلاً 15 گيگابايت بوده ؟ منظورم به اشتباه افتادن موقع دانلود در حالات چند لينکی يا همون Multi Segment برای يک فايل هست.

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
خیر

برای من تا حالا همچین اتفاقی نیفتاده. دقیقاً تا آخرین عدد مربوط به بایتشو درست نشون میده.

جناب faran20
همانطور که مستحضر هستید پهنای باند رپید شیر خیلی زیاده و هر گاه که میبینه مشتریاش زیاد میشن، پهنای باند بیشتری خریداری میکنه

به عبارتی کسی که از DSL 16000 استفاده میکنه، با Max سرعت دانلودش میتونه فایل ها رو دریافت کنه.

در صورتیکه از طریق peer-to-peer file sharing همزمان فایل مورد نظر که داره از طریق شما دانلود میشه ممکن هست همون فایل از جانب چندین user دیگه دانلود بشه. حتی همون فایل از Temporary شما نیز برای دیگران آپلود میشه که مجموعه همه این عوامل باعث افت سرعت دانلود شما از این طریق میشه.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه
36.gif

. چند وقت پيش (تقريبا همون روزهاي درست شدن اين تاپيك) آقا Ehsan_Old از من براي مشاركت در اين تاپيك دعوت كردند، من طبق معمول شروع به تحقيق و مطالعه و تست و ... در اين زمينه كردم. پس از مدتي كه نگاهي به اين تاپيك انداختم ديدم كه دوستان و اساتيد، جوابهاي خوبي داده‌‌اند، ولي در لابلاي جوابها نكاتي ديدم كه تصميم گرفتم جهت اطلاع دقيقتر دوستان (وخودم!) از شبكه‌هاي فوق و نحوه كار آنها، تاپيكي را به موازات اين تاپيك ايجاد كنم و در آن به طور كامل شبكه‌هاي فوق را با توضيح معماري آنها، Protocolحاكم بر آنها و مزايا و ضعفهايشان را تشريح نمايم. چون با اطلاع بيشتر و درستتر از معماري اين شبكه‌ها است، كه مي‌شود آنها را با هم مقايسه كرد.

. اين موضوع را به اطلاع آقا احسان رساندم و قول دادم كه به مجرد تمام شدن نوشتن مقاله فوق، خبر آن را در اين تاپيك به اطلاع دوستان برسانم. از دوستان دعوت مي‌كنم سري به اين تاپيك زده و نظرات و اطلاعات و ... خود را بفرمايند تا من و ديگران استفاده نماييم:

معرفي و آشنايي با نحوه كار File Hosting و شبكه‌هاي Peer-to-Peer ( يا P2P) و مقايسه آنها

. آقا احسان ممنون از لطفتان و از محبتي كه به اينجانب داريد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/05/16
209.gif
60.gif

بالا