برگزیده های پرشین تولز

نحوه زنده کردن دستگاه هائی که Break شده و دیگه قابل استفاده نیستند

smr63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
این اولین پستی هست که من می نویسم و ادامه کار من منوط به استقبال شما عزیزانه:cool:

خب همونطور که شما اساتید همه می دونید دستگاهی که Break بشه دیگه برگردوندن و زنده کردن اون دستگاه تقریبا غیر ممکنه :skull: و به قول بعضی از اساتید که در این فروم ها گفتند باید برد دستگاه عوض بشه :eek: اما حالا من می خوام یه راه حلی براتون بگم که با صرف 20 دقیقه و بدون هیچ هزینه ای دوباره دستگاه زنده بشه و مثل روز اول براتون کار کنه :thumbsup: اما اگه میخواین این راه حل رو براتون بگم باید جواب بدید تا ببینم استقبال اساتید به چه شکله :glasses:

فعلا​

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
استفاده میکنیم استاد:)

فقط خدا کن هارد ریست و عوض کردن رم نباشه:blush:

xxl2005

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام
این اولین پستی هست که من می نویسم و ادامه کار من منوط به استقبال شما عزیزانه:cool:

خب همونطور که شما اساتید همه می دونید دستگاهی که Break بشه دیگه برگردوندن و زنده کردن اون دستگاه تقریبا غیر ممکنه :skull: و به قول بعضی از اساتید که در این فروم ها گفتند باید برد دستگاه عوض بشه :eek: اما حالا من می خوام یه راه حلی براتون بگم که با صرف 20 دقیقه و بدون هیچ هزینه ای دوباره دستگاه زنده بشه و مثل روز اول براتون کار کنه :thumbsup: اما اگه میخواین این راه حل رو براتون بگم باید جواب بدید تا ببینم استقبال اساتید به چه شکله :glasses:

فعلا​

یکم دیر گفتی دوست عزیز و بنظر من میتونه خیلی بدرد بخوره :D
من که یک بار همچین مشکلی برام پیش اومد و مجبور به تعویض دستگاه شدم و خوب , شانس آوردم که گارانتی بود وگرنه .....

بنظر من که اگه لطف کنی و توضیح بدی منت سره تمام بروبچ فروم گذاشتی ! :blush:

حالا شما مطمئنی این روش روی تمام انواع رام ها و دستگاه ها جواب میده ؟؟؟ :blink:

در هر حال بیصبرانه منتظرم !

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
یکم دیپر گفتی دوست عزیز و بنظر من میتونه خیلی بدرد بخوره :D
من که یک بار همچین مشکلی برام پیش اومد و مجبور به تعویض دستگاه شدم و خوب , شانس آوردم که گارانتی بود وگرنه .....

شما دستگاهت گارانتی ایران بود؟؟؟؟
و بر اثر چی (رام اپدیت یا ...) مشکل پیدا کرد؟
والا تا جایی که من از گارانتی های ایرانی (ببخشید تصحیح می کنم : مثلا گارانتی) شناخت دارم هر بلایی که سر گوشی یا وسیله ات بیاد تماما مقصر خود طرف خریداره ...
میشه جریان این مشکلتون رو توضیح بدید ... از این مورد هم کلی استفاده می کنیم ...
دوستان شرمنده بابت off topic

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
سلام

فعلا​

اقا نیکی و پرسش ... کلا اصل کار این فروم رو share کردن اطلاعاته ...
اگر شما هم لطف کنی و اطلاعات مفیدتون رو در اختیار دیگران قرار بدید واقعا عالی میشه ...
موفق باشید.

kelark

Pocket PC کاربر فعال- فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
16
دوست عزیز خوشحال میشیم اگر اطلاعاتی داری در اختیار بچه های فروم بزاری ...

SaMiR.UK

Registered User
لایک‌ها
0
استاد چی شد پس ؟ منتظریماااااااا

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
آقا سر کاریم؟
امیدوارم نیایید و از راههای معمولی که برای این کار هست صحبت نکنید،اما اگر موضوع جدید و خاصی باشه،مطمئنا" استقبال میشه،
ولی فکر نمی کنم که شیر کردن اطلاعات توسط ما هم با داشتن توقع خاصی صورت بگیره و من و دوستانم در اینجا بدون چشم داشتی این کار رو می کنیم،
موفق باشید.

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
اون اولا Brick نبود؟! Break یا Brick بالاخره؟!:rolleyes:

smr63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب مرسی از استقبال ;)

حالا که می بینم اینجا ار اون فروم های الکی نیست پس با اجازه اساتید شروع می کنم

اول مشکلی که برا خودم پیش اومد رو براتون میگم و بعدشم راه حل ، که این راه حل 100 درصد بر روی تمامی دستگاهها جوابگو خواهد بود شک نکنید :cool:

چند روز پیش من یه Rom Radio Upgrade برا Pocket pc گرفتم و پس از نصب این بود که دستگاه بالا میومد ولی فوق العاده کند یود امکان برقراری ارتباط با PC وجود نداشت هیچ جوری نمی شد بین دستگاه و کامپیوتر ارتباط برقرار
کنم حتی Bluetooth و Wireless هم از کار افتاده بود:crying: پس یعنی دیگه نمی تونستم حتی رم اصلی رو هم دوباره بریزم رو دستگاه :grrr:، با یه سرچ و مشورت با چند تا اساتید به این نتیجه رسیدم که باید برد دستگاه رو عوض کنم :eek: خب پس باید دوباره از نبوغ خودم استفاده کنم :D یه 20 دقیقه ای فکر کردم و با توجه به این که این مشکل و کلا مشکل Break شدن یه مشکل نرم افزاری هست لذا باید در واقع یا نرم افزاری باشه که بتونیم فایل فلش رم رو در حالت Bootloader وارد سیستم کرد یا اینکه به نرم افزار فلش کلک بزنیم :devil: البته برای راه اول ظاهرا هنوز نرم افزاری وجود نداره .

خب و حالا راه حل : :guitar:

1- جهت زنده کردن این نوع دستگاهها ابتدا به یه دستگاه مشابه سالم نیاز داریم مثلا مشابه Qtek 9100 یکی مثل خودش
یا هم پایه اون مثل Imate K-jam

2- دستگاه سالم رو به کامپیوتر از طریق نرم افزار Activesyns وصل کنید

3- خب حالا شروع به نصب و انجام مراحل نصب رم اصلی دستگاه کنید تا یک مرحله قبل از جائیکه نرم افزار شروع به کپی رم بر روی دستگاه می کند

4- دستگاه خراب را به حالت Bootloader ببرید

5- نهایت دقت و سرعت عمل رو باید انجام دهید :glasses: تا کار با موفقیت انجام بشه دقیقا در لحظه ای که نرم افزار می خواهد شروع به کپی رم بر روی دستگاه کند دستگاه به حالت Bootloader می رود دقیقادر همین زمان شما باید دست به کار شوید و همین که دستگاه صفحه اش سیاه می شود تا به حالت Bootloader برود شما باید دستگاه ها رو عوض کنید

خب حالا دیگه نرم افزار شروع به نصب رم بروی دستگاه خراب می کند :thumbsup: و مشکل حل می شود به همین سادگی.

حالا فعلا تا اینجا رو داشته باشید فقط خواهشا نظر بدید اگه بدردتون خورد بگید تا یه سری نکات دیگه رو برای حالت های مختلف بگم :graduated

xxl2005

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
خوب مرسی از استقبال ;)

حالا که می بینم اینجا ار اون فروم های الکی نیست پس با اجازه اساتید شروع می کنم

اول مشکلی که برا خودم پیش اومد رو براتون میگم و بعدشم راه حل ، که این راه حل 100 درصد بر روی تمامی دستگاهها جوابگو خواهد بود شک نکنید :cool:

چند روز پیش من یه Rom Radio Upgrade برا Pocket pc گرفتم و پس از نصب این بود که دستگاه بالا میومد ولی فوق العاده کند یود امکان برقراری ارتباط با PC وجود نداشت هیچ جوری نمی شد بین دستگاه و کامپیوتر ارتباط برقرار
کنم حتی Bluetooth و Wireless هم از کار افتاده بود:crying: پس یعنی دیگه نمی تونستم حتی رم اصلی رو هم دوباره بریزم رو دستگاه :grrr:، با یه سرچ و مشورت با چند تا اساتید به این نتیجه رسیدم که باید برد دستگاه رو عوض کنم :eek: خب پس باید دوباره از نبوغ خودم استفاده کنم :D یه 20 دقیقه ای فکر کردم و با توجه به این که این مشکل و کلا مشکل Break شدن یه مشکل نرم افزاری هست لذا باید در واقع یا نرم افزاری باشه که بتونیم فایل فلش رم رو در حالت Bootloader وارد سیستم کرد یا اینکه به نرم افزار فلش کلک بزنیم :devil: البته برای راه اول ظاهرا هنوز نرم افزاری وجود نداره .

خب و حالا راه حل : :guitar:

1- جهت زنده کردن این نوع دستگاهها ابتدا به یه دستگاه مشابه سالم نیاز داریم مثلا مشابه Qtek 9100 یکی مثل خودش
یا هم پایه اون مثل Imate K-jam

2- دستگاه سالم رو به کامپیوتر از طریق نرم افزار Activesyns وصل کنید

3- خب حالا شروع به نصب و انجام مراحل نصب رم اصلی دستگاه کنید تا یک مرحله قبل از جائیکه نرم افزار شروع به کپی رم بر روی دستگاه می کند

4- دستگاه خراب را به حالت Bootloader ببرید

5- نهایت دقت و سرعت عمل رو باید انجام دهید :glasses: تا کار با موفقیت انجام بشه دقیقا در لحظه ای که نرم افزار می خواهد شروع به کپی رم بر روی دستگاه کند دستگاه به حالت Bootloader می رود دقیقادر همین زمان شما باید دست به کار شوید و همین که دستگاه صفحه اش سیاه می شود تا به حالت Bootloader برود شما باید دستگاه ها رو عوض کنید

خب حالا دیگه نرم افزار شروع به نصب رم بروی دستگاه خراب می کند :thumbsup: و مشکل حل می شود به همین سادگی.

حالا فعلا تا اینجا رو داشته باشید فقط خواهشا نظر بدید اگه بدردتون خورد بگید تا یه سری نکات دیگه رو برای حالت های مختلف بگم :graduated

روش جالبیه ! اما یک مسئله !
دستگاهی مثل hyundai A200 برای ریختن رام باید رام رو بریزی روی مموری و با فشار دو دکمه ی خاص و ریست اونو ببری به حالت bootloader و ...
وقتی رامی غیز از رام خودش روش میریزی دیگه اصلا روشن نمی شه یعنی بهتره بگم اصلا هیچ عکس العملی از خوش نشون نمیده و تا روشن هم نشه که نمیشه روش رام ریخت مگر این که به روشی بشه با استفاده از کامپیوتر روش رام ریخت که من که تا حالا ندیدم و نشنیدم که بشه با hyundai a200 این طوری رام ریخت !
برای اینا هم روشی داری ؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
قربان دستگاه هایی که break می شه ، "باید" بره تعمیر گاه ، چون یعنی شکسته شده ان ( از نظر فیزیکی )
این حالت رو brick شدن یا پاره آجر شدن دستگاه می گن یعنی امکانات دستگاه غیر قابل استفاده می شن

بی شک شما می خواهید که به دوستانتان در فروم کمک کنید. این شیرازه کار در این فروم است.

اما فقط خواستم بگویم که xxl کاملا درست مطرح کرد که روش های شما همگانی نیست ، پس بهتراست اول روش هر دستگاه را جداگانه بنویسید
موفق باشید

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
ای ول ... ترفند باحال و جالبی بود ...
فقط می تونی چند تا اسکرین شات از مراحل تهیه کنی ...
این جوری کارت رو به قول معروف Perfect می کنی ...:cool:
موفق باشید

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خوب باید بگم که می تونه تجربه جالبی باشه؛اما اگر دستگاه به حالت بوت لودر بره که می شه رام رو روی دستگاه ریخت؛و فکر نمی کنم که لازم باشه که دستگاه دیگه ای هم مورد استفاده قرار بگیره،برای بررسی این موضوع؛شما به بوت لودر دستگاه برید و همچنین اکتیو سینک رو از کامپیوترتون ری موو کنید،و سپس به یو اس بی وصل کنید؛می بینید که دستگاه توسط ویندوز در حالتی که اکتیو سینک نصب نیست،شناسایی می شه؛
نظر شما چی هست؟

smr63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید آقا مجتبی دوست عزیز :wub: شما یا اینکه تا حالا رم آپدیت نکردید یا اینکه کاری رو که گفتید خودتون انجام ندادید بله حرف شما درسته و دستگاه در حالت Bootloader هم در ویندوز شناخته می شه اما اگه تا حالا اقدام به آپدیت گوشی کرده باشید می دونید که جهت طی مراحل شما نیاز دارید تا دستگاه از طریق نرم افزار Activesyns با کامپیوتر ارتباط داشته باشد و پس از طی مراحلی تازه دستگاه را به حالت Bootloader می برد اینطور نیست که از ابتدا در حالت Bootloader باشد اگه اینطور بود ، که شما می گفتید خب اصلا دیگه مشکلی نبود و نیاز به تعویض برد دستگاه نمی بود.:rolleyes::rolleyes:

از نظرات دوستان و توجهتون ممنونم

بالا