برگزیده های پرشین تولز

فیلم سینمایی فرمانروایان مقدس

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
سلام
فرمانروايان مقدس رو حتما دیدید، از شبکه تهران برنامه تماشاخانه اگر اشتباه نکنم همین هفته پخش شد.
" فرمانروايان مقدس " به كارگرداني " امير محمد دهستاني " از سال 80 ساختش آغاز شده و میشه گفت که یکی از انیمیشنهای بلند و مدیریت شده از شرکت صبا باشه، میخواستم بچه ها کمی در مورد معایب و محاسن این کار با هم صحبت کنیم :)

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
خودم اول در مورد فیلم یه توضیح بدم :
اين مجموعه انيميشن كه ساخت آن از سال 80 آغاز شده است ، با تكنيك سه بعدي كامپيوتري ساخته شده است و با موضوع مذهبي- تاريخي به زندگي پيامبراني چون داوود و سليمان مي پردازد . مديريت دوبلاژ اين انيميشن را خسرو خسروشاهي ‌‏بر عهده داشته و موسيقي رو مهرداد نبي ساخته است و امر مهم فيلم‌‏نامه فرمانروايان مقدس را
رضا تقدسي نوشته است و تهيه كنندگي هم با شركت صبا بوده است. حالا شروع کنیم ... :)

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
به نظر من اولین نکته در مورد انیمیشن فیلنامه هستش که فرمانروایان مقدس از لحاظ فیلنامه کمی ضعیف هستش و اصلا داستان حالت دنباله دار و نظم در سکانسها ندارد.

دومین نکته این هست که اگر فیلمنامه هم زیاد خوب نباشد کارگردانی کار میتونه فیلنامه بد رو به خوبی تصحیح کنه و لااقل در طراحی پرسناژ (شخصیت)، جزئیات و روند حرکتی و انتخاب صحنه ها خوب عمل کنه اینجا باز در مورد کارگردانی واقعا اشکال کم نبود.

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
البته نمیگم این کار بد هستش، نه خیلی هم خوب بود و برای روزهایی که در ایران تازه چنین اتفاقاتی میفته و به قول معروف هنوز مونده تا به حد خوب برسه بد نیست، ولی یک سری مسائل هست که با توجه به گفته های اشخاصی که در صبا و حور صاحب نام هستند که خودشون رو خیلی سطح بالا میدونن واقها نمیشه نادیده گرفت.

اولین بار که با بهرام عظیمی در کلیک مصاحبه شد و گفته بود داوود خطر خود من هستم ...

naz.jpg

گفته بود که ساخت کارهایی مثل قصه اسباب بازی در ایران امکان پذیره، این سوال برام پیش اومد که واقها ممکنه؟
حالا که ممکن شده انقدر فرمانروایان مقدس از لحاظ گرافیک پایینه که نمیشه با قصه اسباب بازی حتی مقایش کرد.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
اين انيميشن فرمانروايان مقدس چند قسمت كه هركدام مربوط به يك پيامبر است
به نظر من جالب اون هم درحد ايران:D

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
اين انيميشن فرمانروايان مقدس چند قسمت كه هركدام مربوط به يك پيامبر است
به نظر من جالب اون هم درحد ايران:D

درسته، حدود 20 قسمت 30 دقیقه ای کامل شده و قراره قسمتهای دیگه هم ساخته بشن.

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
این که گفتم فرمانروایان مقدس اولین کار مدیریت شده ایران هست چون در کتابی از بنیاد سینمایی فارابی به نام انیمشن در ایران خوندم که در این کار طبق متدها و روشهای شرکتهای معروف مثل Disney و Pixar استفاده شده و همینطور کاملا مرحله به مرحله پیش رفتن.

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
حالا اطلاعات فنی این انمیشن رو داری؟؟ یا یه عکس ازش میتونی بزاری ؟؟ :rolleyes:

hv276

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه و خسته نباشید

فکر می کنم حرف آقای عظیمی درست هست در مورد ساخت کاراکترهایی مثل کاراکتر های داستان اسباب بازی
چون تو ایران کسایی هستند که چنین قابلیتهایی داشته باشند اما مسایلی مثل هزینه و زمان هستش که باعث این امر میشه

یه آدم تو سایه:lol:

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
سلام به همه و خسته نباشید

فکر می کنم حرف آقای عظیمی درست هست در مورد ساخت کاراکترهایی مثل کاراکتر های داستان اسباب بازی
چون تو ایران کسایی هستند که چنین قابلیتهایی داشته باشند اما مسایلی مثل هزینه و زمان هستش که باعث این امر میشه

یه آدم تو سایه:lol:

حرفش کاملا درسته، نقضش نمیکنیم. مدتی که در صدا و سیما بودم یک انیمیشن کار رو میشناختم که طراحی هم میکرد و توی این انیمیشن های راهنمایی و رانندگی اکثر این ماشینها مثل 206 و جیپ سیاه ساکتی رو اون طراحی کرده بود. اونم با وسایل مبتدی که اینجا هست. ولی من حرفم اینه که از لحاظ هزینه و زمان از لحاظ کیفیت و دقت کار اینها مونده که حالا به این مرحله ها برسن مخصوصا داستان فیلم که اصلا حالت عام جهانی نداره، این حرفارو از خودم در نمیارم شنیدم از کسانی که تو این کار هستن.

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
حالا اطلاعات فنی این انمیشن رو داری؟؟ یا یه عکس ازش میتونی بزاری ؟؟ :rolleyes:

اطلاعات فنی در مورد فیلم رو سرچ کردم مطلب خاصی پیدا نکردم ولی کتابی دارم که اشاره به چند تا انیمیشن مثل فرمانروایان مقدس کرده که جمع بندی میکنم و براتون مینویسم:)
متاسفانه نه سایتی بود نه مرجعی که بتونم عکس ازش براتون بزارم.

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
قسمت جدید امروز ساعت 13.30 از شبکه تهران (بزنامه تماشاخانه) پخش میشه، حتما ببینید :)

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
امروز شبكه 2 مي خواد بده فكنم ساعت 13:30

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
امروز شبكه 2 مي خواد بده فكنم ساعت 13:30

آره شبکه دو پخش شد، خدایی تبلیغش رو شبکه تهران ساعت 12 به بعد دیدم، بهرحال ببینید که این قسمتش بیشتر در فضاهای معبد و نورپردازی های بیشتری داره، میشه تفاوت این کار رو با کارهای سطح بالا دید .

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
نورپردازی جالبی داشت ولی به قول یکی از دوستان سخت ترین بحث نورپردازی در محیط غیر بسته و زیر نور خورشید هستش که در بیابانها یکم انگار که گرد و خاک بود جای نور.

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
نورپردازی جالبی داشت ولی به قول یکی از دوستان سخت ترین بحث نورپردازی در محیط غیر بسته و زیر نور خورشید هستش که در بیابانها یکم انگار که گرد و خاک بود جای نور.

نور پردازيش توي محيط هاي بسته زياد دلچسب نبود ! آتيشش هم خيلي ضايع بود سرعت حركتش خيلي زياد بود و فريمهاش هم خيلي كم كرده بودن ... ديگه اينكه محيط هاش و خوب كار كرده بودند و حركت دوربينش خيلي عالي بود . طراحي چهره كاراكترهاي مثبت و منفي هم نسبتا خوب بود ولي حركاتشون اصلا خوب نبود ! ديالوگ ها اصلا سينك نبود كه خيلي تو ذوق ميزد ... در كل كار متوسط رو به بالايي بود

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
نور پردازيش توي محيط هاي بسته زياد دلچسب نبود ! آتيشش هم خيلي ضايع بود سرعت حركتش خيلي زياد بود و فريمهاش هم خيلي كم كرده بودن ... ديگه اينكه محيط هاش و خوب كار كرده بودند و حركت دوربينش خيلي عالي بود . طراحي چهره كاراكترهاي مثبت و منفي هم نسبتا خوب بود ولي حركاتشون اصلا خوب نبود ! ديالوگ ها اصلا سينك نبود كه خيلي تو ذوق ميزد ... در كل كار متوسط رو به بالايي بود

در محیطهای بسته زیاد هاله نور تو ذوق میزد و انگار نور افکن انداخته باشن و حرکات آتیش هم درست میگی، بعضی موقع زیاد میشد و بعضی موقع کم که البته فکر کنم مثلا میخواستن طبیعی جلوه کنه.
محیطهاش خوب بود و طراحی معبدها رو دیدید، خوب کار کرده بودن ولی طراحی کاراکترها زیادی اغراق و افزاط داشت مثلا برای آدم بد خیلی خشمگین بود و بعضیهاشون شبیه هیولا بودن، نظرتون در مورد حرکات رو کاملا قبول دارم، حفظ جزئیات اولین و اساسی ترین کار هستش که شامل حرکات شخصیتها میشه ولی حرکات بدن اصلا دلچسب نیست و طوری که با حرکات دست در بعضی اوقات به گردن هم ربط داده میشه ولی شونه ها تکون نمیخورد مخصوصا در موقعی که سلیمان عصا به دست هست و راه میره. البته اینها همه نظرن :)
هر طوری هم باشه من که افتخار میکنم چون فهمیدن که انیمیشن یک صنعت در دنیاست نه سرگرمی .

بالا