برگزیده های پرشین تولز

یکی منو از این سردرگمی نجات بده!

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
سلام.
من نمیدونم واسه کنکور چه رشته ای رو انتخاب کنم و به چه رشته ای علاقه دارم.
با این که CD سامان رشته رو گرفتم و توضیحات رشته ها رو خوندم بازم نمیدونم چی کار کنم.
رتبه 12079 آوردم.
راستی دانشگاه غیرانتفاعی از نظر بازار کار بهتره یا آزاد؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به چي علاقه داري؟دانشگاه و اين چيزا رو ول كن يه لحظه همه چي رو بزار كنار بشين فكر كن به چي علاقه داي نه به فكر اين باش كه چه دانشگاهي ميخوايي بري نه به فكر درآمد و پول اين حرفا...

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
به چي علاقه داري؟دانشگاه و اين چيزا رو ول كن يه لحظه همه چي رو بزار كنار بشين فكر كن به چي علاقه داي نه به فكر اين باش كه چه دانشگاهي ميخوايي بري نه به فكر درآمد و پول اين حرفا...
100% تایید میشه .کل کاری که باید انجام بدی همینه به این آسونی.دنبال علاقت برو

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
مشکل همینه دیگه.
من سی دی سامان رشته که توش رشته ها خلاصه توضیح داده شده بود رو گرفتم و جز دریانوردی که اون هم نیمه حضوری هست و جوابش دی میاد رشته دیگه ای منو جذب نکرد.
چون ممکنه تو مصاحبه و تست دریانوردی رد بشم باید چندتا رشته دیگه انتخاب کنم.
سامان رشته هم خیلی خلاصه اس. اصلا فایده نداره. :(

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
خوب علایقت چی هست؟
به کارهای عملی علاقه داری؟ همیشه دوست داری چیزی رو تعمیر کنی یا سرش از کارکردش در بیاری؟ اگر اینطور هست بیشتر تو چه زمینه ای؟ بیشتر مثلا وسائل برقی یا مثلا ساخت و سر هم کردن وسایل مختلف؟ یا ماشین؟
طراحیت خوب هست، علاقه داری؟ به کامپیوتر خیلی علاقه داری؟
کارهای هنری دیگه چطور؟ ادبیات چطور؟
همه اینها میتونه کمکت کنه توی انتخاب رشته
رشته ات رو هم نگفتی،

xpin

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
33
دوستانی که می خواهند انتخاب رشته اینرنتی انجام بدهند PM بزنند

ehsan_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
كنكوريها چه رشته‌هايي را بايد انتخاب كنند

حال با اين مقدمه مي‌خواهيم بگوييم كه چه رشته‌هايي را انتخاب كنيد:

1 - رشته‌هايي را انتخاب كنيد كه مجبور به تغيير آن نباشيد.

تغيير رشته همواره مشكلاتي به همراه داشته و ضوابطي دارد كه دارا بودن آن ضوابط،‌ لازم و ضروريست.

به علاوه، انصراف از تحصيل در رشته قبولي (بويژه رشته‌هخاي روزانه)، يك نوبت قبولي محسوب مي‌شود و با اين كار، علاوه بر محروميت يك ساله براي شركت در آزمون، فقط يك نوبت ديگر شانس و امكان قبولي داريد؛ به علاوه، هيچ تضميني وجود ندارد كه با انصراف از تحصيل، بار ديگر حتما بتوانيد در رشته بهتري قبول شويد، بنابراين رشته‌هايي را انتخاب كنيد كه مجبور به تغيير آن نباشيد. از سوي ديگر، نتايج بررسي‌ها نشان داده است كه قبولي در رشته‌اي كه پذيرفته شدگان به آن علاقه ندارند، سبب افت تحصيلي آنان نيز شده است.

2 - رشته‌هايي را انتخاب كنيد كه توان علمي لازم براي ادامه تحصيل در آن رشته را داشته باشيد.

بسياري از داوطلبان صرفا بر مبناي عنوان و مقبوليت اجتماعي كه دانشجويان و فارغ التحصيلان آن رشته‌ها دارند، به اينگونه رشته‌ها گرايش پيدا مي‌كنند، ولي پس از گذراندن تعداد اندكي از واحدهاي درسي، متوجه مي‌شوند كه كشش علمي لازم براي تحصيل در اين رشته را ندارند و ناچار به تغيير رشته و گاهي، مشروط شدن، انصراف و اخراج مي‌شوند.

3 - رشته‌هايي را انتخاب كنيد كه علاوه بر توان علمي، به آن علاقه‌مند باشيد و از تحصيل در آن رشته، لذت ببريد و براي ارتقاي علمي در آن رشته، با انگيزه و علاقه مند باشيد و دائما تلاش كنيد.

4 - در انتخاب رشته‌ها، انتظارات خود را تعديل كنيد و رشته‌هاي مورد علاقه را با توجه به نمرات آزمون، توان علمي، استعداد و مندرجات كارنامه انتخاب كنيد.

5 - با انتخاب رشته‌هايي كه به آن علاقه‌مند هستيد، ولي نمره لازم براي قبولي در آن را نداريد، خود را از انتخاب ساير رشته‌هايي كه شانس قبولي شما در آن رشته‌ها بيشتر است،‌ محروم نكنيد. معمولا همه داوطلبان تمايل دارند در رشته‌هاي مطلوب – به زعم خودشان – پذيرفته شوند؛ لذا با انتخاب اين رشته‌ها، شانس خود را براي قبولي در رشته‌هاي ديگر از بين مي‌برند. توجه داشته باشيد كه با پر شدن فرم انتخاب رشته و انتخاب 100 كد رشته از ميان رشته‌هاي مطلوب، فرصت انتخاب بسياري از رشته‌ها را از دست مي‌دهيد.

6 - تحصيل در برخي از دوره‌ها نظير دوره شبانه (نوبت دوم)، دانشگاه پيام نور و موسسات غيرانتفاعي مستلزم پرداخت شهريه و هزينه است كه جزئيات آن در دفترچه راهنماي انتخاب رشته خواهد آمد؛ لذا در رشته‌هاي انتخابي به اين نكات توجه داشته باشيد.

7- در انتخاب رشته‌ها، به دوري و نزديكي دانشگاه محل تحصيل از محل سكونت، امكان اقامت و رفت و آمد، هزينه‌هاي مربوط، امكانات دانشگاه و خوابگاه توجه داشته باشيد، اين نكته به ويژه براي داوطلبان دختر و خانم‌ها، حائز اهميت بيشتري است.

8 – رشته انتخابي شما مبنايي براي انتخاب شغل آينده شماست، پس توجه داشته باشيد رشته‌هايي را انتخاب كنيد كه امكان اشتغال و كسب درآمد براي تامين زندگي آينده، پس از فارغ التحصيلي در اين رشته‌ها براي شما وجود داشته باشد.

9 – مشورت با اعضاي خانواده، دوستان، معلمان با تجربه، دانشجويان و استادان رشته‌هاي مورد نظر شما، حائز اهميت بسياري است، اما هرگز تعيين كننده علاقه شما نخواهد بود، بنابراين با استفاده از تجارب ديگران، رشته‌هاي مورد علاقه را شناسايي و انتخاب كنيد و تصميم گيرنده نهايي ، خودتان باشيد.

منبع : http://www.isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-765073&Lang=P

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
خوب علایقت چی هست؟
به کارهای عملی علاقه داری؟ همیشه دوست داری چیزی رو تعمیر کنی یا سرش از کارکردش در بیاری؟ اگر اینطور هست بیشتر تو چه زمینه ای؟ بیشتر مثلا وسائل برقی یا مثلا ساخت و سر هم کردن وسایل مختلف؟ یا ماشین؟
طراحیت خوب هست، علاقه داری؟ به کامپیوتر خیلی علاقه داری؟
کارهای هنری دیگه چطور؟ ادبیات چطور؟
همه اینها میتونه کمکت کنه توی انتخاب رشته
رشته ات رو هم نگفتی،
بیشتر دوست دارم از کارکردش سر در بیارم ولی نه تو برق بلکه تو وسایل ماشینی و عاشق کامپیوتر (ولی حاضر نیستم نرم افزار بخونم چون میدونم مدرک کامپیوتر ارزش نداره و کاربلد بودن مهمه به خاطر همین خودم کتاباشو میگیرمو کنار رشته ام میخونم)کارهای هنریم تعطیله ( از بچگی از نقاشی بدم میومد :blink: ) ادبیات خوشم نمیاد. رشته ام ریاضی هستش. منظورتون چه نوع طراحی هستش؟

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
بیشتر دوست دارم از کارکردش سر در بیارم ولی نه تو برق بلکه تو وسایل ماشینی و عاشق کامپیوتر

باید مکانیک خودرو بخونی!!

ولی از اینا گذشته معلومه هیچی از رشته ها نمی دونی.
یعنی نمیدونی تو کدوم رشته چی می خونن !

رتبه هم در حد سی هزار ... نه؟؟

ice-man

Guest
لایک‌ها
0
یعنی چی رتبه در حد 30000. رتبه من 12079 شده
مکانیک خودرو رو تو دفترچه ندیدم. این مکانیک جامدات چطوره خوبه؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
منظورتون چه نوع طراحی هستش؟

طراحی منطورم تفکر تجسمی داشتن هست. یعنی با دیدن یک طرح بتونید اون رو تجسم کنید و با دیدن یا در ذهن داشتن یک شیء بتونید اون رو ترسیم کنید. برای رشته ای مثل معماری واجب هست.
چون شما گفتید که از نقاشی بدتون میومده، سراغ معماری نرید. چون کلی کار طراحی و ماکت سازی و اینها داره.
این طراحی که گفتم برای رشته ای حتی مثل مکانیک جامدات هم مهمه. چون اصل مکانیک جامدات، طراحی قطعات ماشین آلات مختلف هست و اون دید تجسمی رو گفتم باید داشته باشید تا بتونید نقشه خونی و نقشه کشی خوبی داشته باشید. البته توی بازار کار ایران، کار طراحی قطعه وجود ندارد.

عاشق کامپیوتر هم هستید، درباره خوندن مهندسی کامپیوتر باز هم فکر کنید. خیلی نمیشه گفت که هر چی توی دانشگاه میخونید، خودتون هم میتونید بخونید. نمیگم نمیشه ولی اونطوری آکادمکیک تر هست.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
توی درساتون هم ببینید، از ریاضی خوشتون میومد از فیزیک؟ از کدوم مباحث؟
مثلا اگر آمار دوست ندارید، صنایع نزنید.
اگر مباحث ترمودینامیک دوست ندارید، مکانیک سیالات و مهندسی شیمی نزنید.

بالا