برگزیده های پرشین تولز

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,374
ببین معلمی خوبه
ولی در صورتی که اسم و رسمی داشته باشی
در صورتی که شومن باشی
سال 91 یکی از بچه های دانشگاه با اینکه پزشکی میخوند
سر بی پولی زد تو کاره تدریس کنکور
الان هنوز نصف پزشکیش مونده
ولی bmw با خونه‌اش رو داره
ولی عموم معلما اینطوری نیستن یک زندگی خیلی ساده دارن نیستن پس اگر علاقه به تدریس نداری همون کارمند بانک وضعش بهتره

همونو میگی که الان داره ماهان تیموری بازی درمیاره؟ 😁

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
همونو میگی که الان داره ماهان تیموری بازی درمیاره؟ 😁

نه
ماهان تیموری که دانشگاه نرفته
این سال 91 میره قلمچی پشتیبان میشه
بعدش یک چندتا شاگرد میگیره زیست خصوصی درس میده
الان هم که هر کلاسی میره 3 4 تومن میگیره

kia110

Registered User
لایک‌ها
607
پدر خود من از بانک رسید به دو تا منزل و دو تا ماشین و ... نه تو 50 سالگی! اتفاقا تو سن کم
مزایا و تسهیلات بانک رو دست کم نگیرید
ولی خب، شغل استرس زایی هست

بعضی دوستان هم جوری حرف میزنن انگار از جیب اونا بانک داره وام به کارمندانش میده
والا همون وامی که به مردم میده به کارمندانش هم میده
همون سود رو که از مردم میگیره از کارمندانش هم میگیره

انگار یارو تو بانک لنگ رو لنگ گذاشته و ...
نوش جونش، با توجه به سختی کار و .. نوش جونش

والا چند تا از خاله ها و دایی های خود بنده معلم هستن
باید بگم معلمی روز امروز اصلا مثل زمان ما نیست
راحت و آسوده برعکس مشاغلی مثل بانک
لنگ رو لنگ انداختن و دارن حقوق میگیرن...بچه ها رو هم که میبینید دیگه

اگه کارشون رو خوب انجام داده بودن وضع جامعه این نبود!
اگه میخواین بار و بندیل خودتون رو در کوتاه مدت ببندید حتما بانک
اگه آدم سخت کوشی نیستید و ... به کم هم راضی هستین...قطعا معلمی!

در ضمن ، بازنشستگی بانک چیزی حدود 7 تومن هست
معلمی 4 و نیم

بانک اضافه کار فوق العاده ای داره تا 10 تومن هم در ماه میتونین حقوق بگیرین
همه فرمایش شما حتی سختی کار کارمندای بانک صحیح و درسته بجز اونجا که گفتین مگه از جیب مردم وام میدن..دقیقا از جیب مردم وام بلند مدت و کم بهره میدن به کارمنداشون،سال 94 بود اگه اشتباه نکنم امار در اورده بودن چیزی حدود 70درصد ‌‌پولهایی که مردم قرض الحسنه تقدیم بانکها کردن رو بانکها تقدیم کارمندهای خودشون کرده بودن،قرض الحسنه ای که تبلیغ میکردن بدین در راه خدا!
شاید این امار و امارهای مشابهش اشتباه یا غلو بوده یا من اشتباه متوجه شدم اما بانکها از خودشون چیزی نداشتن و هر چی دارن از جیب مردم و اقتصاد مریض و ..! درصد قابل توجهی از وضعیت بد اقتصاد میهن پهناورمون زیر سر بانکهاست قطعا!
بهتون برنخوره،البته که به کارمندهاشون خرده ای نمیشه گرفت و حق و حقوقشون نوش جونشون..
--در مورد سوال استارتر بنظرم ( البته شاید نظر درستی نباشه) معلمی مزایاش خیلی بیشتره اگه خودتون برای پیشرفت تلاش کنین..فقط بیش از 3ماه تعطیلی داره که میتونین کار و کاسبی دیگه ای دست و پا کنین..تدریس خصوصی و ..اما علاقه ای اگه دارین به تدریس و کمک به بچه ها برین سمت معلمی چون معلم باید بدونه رفتار و حتی یه جمله ای که به بچه ها میگه ممکنه تاثیر منفی و دینی بیشتر از سیستم بانکی به گردنش بزاره!

us12

Registered User
لایک‌ها
410
هیچ کدام

اصلا روی اینکه یکجا برید کار و مثلا 10 تومن حقوق بگیرید و خوش و خرم باشید حساب نکنید.
اون 10 تومن حقوق در یک زندگی معمولی فقط هزینه بدهی ها و قبض ها و خوراک پوشاک میشه ، مثلا برای تعمیرات ساختمان یا مثلا تغییر اتومبیل باید سرمایه گذاری داشته باشید یا وام بگیرید ( وام یعنی کم کردن از پولی که باید خرج زندگی بشه ) ، پس در یک کلام دوران زندگی کارمندی در این کشور گذشته است . در این زمانی که این مطلب را تایپ میکنم یک خانواده کارمند با یک بچه دست کم باید ماهی 25 الی 30 تومن درآمد داشته باشند که یه زندگی معمولی داشته باشند که این درآمد را هیچ کارمندی در شرایط عادی فعلا نداره ، اونایی که دارند از ما بهترون هستند و جز استثنا ها .

ولی یک کاسب کلا روند کارش با کارمند فرق داره ، کاسب روی خرید و فروش درصد میگیره حالا هرچی تورم بشه یا هرچی نزولی بشه اون درصد خودش را داره و در بعضی مواقع این درصد بالاتر از 100 هم میشه ...
از طرفی کاسب وقتی پیشرفت کنه میتونه نیرو استخدام کنه و کارش را پولش انجام بده و خودش فقط مدیریت کنه ولی یک کارمند در هر شرایط و در هر زمان باید خودش کار کنه.

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,374
نه
ماهان تیموری که دانشگاه نرفته
این سال 91 میره قلمچی پشتیبان میشه
بعدش یک چندتا شاگرد میگیره زیست خصوصی درس میده
الان هم که هر کلاسی میره 3 4 تومن میگیره

نه منظورم اینه الان زده تو کار همون کوچینگ و موفقیت (احتمالا همونیه که من میگم)

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
هیچ کدام

اصلا روی اینکه یکجا برید کار و مثلا 10 تومن حقوق بگیرید و خوش و خرم باشید حساب نکنید.
اون 10 تومن حقوق در یک زندگی معمولی فقط هزینه بدهی ها و قبض ها و خوراک پوشاک میشه ، مثلا برای تعمیرات ساختمان یا مثلا تغییر اتومبیل باید سرمایه گذاری داشته باشید یا وام بگیرید ( وام یعنی کم کردن از پولی که باید خرج زندگی بشه ) ، پس در یک کلام دوران زندگی کارمندی در این کشور گذشته است . در این زمانی که این مطلب را تایپ میکنم یک خانواده کارمند با یک بچه دست کم باید ماهی 25 الی 30 تومن درآمد داشته باشند که یه زندگی معمولی داشته باشند که این درآمد را هیچ کارمندی در شرایط عادی فعلا نداره ، اونایی که دارند از ما بهترون هستند و جز استثنا ها .

ولی یک کاسب کلا روند کارش با کارمند فرق داره ، کاسب روی خرید و فروش درصد میگیره حالا هرچی تورم بشه یا هرچی نزولی بشه اون درصد خودش را داره و در بعضی مواقع این درصد بالاتر از 100 هم میشه ...
از طرفی کاسب وقتی پیشرفت کنه میتونه نیرو استخدام کنه و کارش را پولش انجام بده و خودش فقط مدیریت کنه ولی یک کارمند در هر شرایط و در هر زمان باید خودش کار کنه.

ممنونم از نظرتون و لایکتون هم که کردم چون از نظرات مختلف استقبال میکنم.
قصد اینو ندارم که بگم فرمایشتون درسته یا نه، ولی چیزی که مهمه رضایت داشتن از رسیدن به اون حد از خواسته هاست..! چی گفتم 😁
مثلا من یه همچین رضایتی توی متن شما نمی بینم! توی کار کردن اون پزشکی که در روز 20 جا کار میکنه هم نمی بینم.
نمیدونم بعضیا عمرشون طولانی تره یا میخوان برای زندگی بعدی جمع کنن! البته که آدم نباید به کم راضی بشه ولی قرارم نیست اون بازاریاب یا پیک موتوری فکر کنه زندگی خوش و خرمی نمیتونه داشته باشه.
اتفاقا اونی نمیتونه زندگی خوش و خرمی داشته باشه که با تباه کردن زندگی مردم جیبشو پر میکنه. دیدم که میگم، طرف انقد حرص زد تا آخرش تمام اون احترام واسش تبدیل شد به لباس زندان و دریغ از ذره ای آبرو...

بگذریم، رفیق خودم پیکه و ازدواجم کرده و بچشم تو راهه. حالا من یکم بیشتر به خودم سخت میگیرم. ولی نه اونقدر که بخوام 6 صبح برم تا 12 شب!!!
دقت کنین بعضیا مجبورن دمشون گرم ماشاالله بهشون،، لعنت خدا هم بر باعث و بانی اینهمه ساعت کاری ،،
خیلی رک و واضح بخوام بگم منظور من حریص نبودنه، اون پزشکی رو میگم که همینجوری سرسری میگه نفر بعدی و دو دستی داره خودشو خفه میکنه!

امیدوارم همه به اون حد رضایت برسن..

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
قطعا بانک
مزایایی که بانک به کارمندهاش میده رو میتونم بگم تقریبا هیچ سازمانی نمیده، دلیلش هم مشخصه چون کارشون کلا با پوله
یه عده نوشتن مزایای وام مثل مردم عادیه، چند سال پیش که سود وام بانکها 30% بود به کارمندای خودشون با سود 2 3 درصد وام میدادن، تازه یه حقی هم براشون کنار گذاشتن که میتونن هر سال از بانکی که داخلش هستن وام بگیرن اونم فوق العاده بدون دردسر
حقوق های خوب (یکی از دلایلشون که حقوق خوب به کارمند بانک میدن اینه که چشم و دلش سیر باشه و پول ندزده) و باغ ویلا های تفریحی و خونه سازمانی تو نقاط خوب شهر و بن خرید و تخفیف از فروشگاه های بزرگ و ..........
معلمی هم شغل خوبیه و مزایای خودش رو هم داره (مثل همون 3 ماه تعطیلی) ولی تو اون 9 ماه اعصاب واسه معلم نمیمونه، تازه هرچی پایه تحصیلی کمتر باشه بدتره و حقوقش هم کمتره. البته اگه معلم وجدان داشته باشه اینطوریه وگرنه معلم دیدم به هیچ جاش نبوده که دانش آموز چیزی یاد نگرفته (گرچه در نهایت چون دانش آموزهاش توی امتحانات نمره های کمتری میگیره، امتیاز آخر سال معلم هم کم میشه و مدیر هم برای اینکه به اعتبار خودش {اگه دولتی باشه} یا به اعتبار مدرسه ش {اگه غیر انتفاعی باشه} لطمه نخوره دیگه سال بعد باهاش قرارداد نمیبنده) و با اعصاب راحت رفته به تعطیلات تابستونیش رسیده. یا استاد دانشگاه دیدم راه به راه یا از دانشجو پول گرفته سر مثلا خرید کتاب هاش یا کارای خودش مثل ترجمه رو داده دانشجوهاش انجام دادن و ...
البته اگه بتونید تدریس خصوصی درس های مهم رو انجام بدید اون موقع شرایط بهتره ولی با معلمیه صرف میشه گفت به هیچ جای خاصی تو این مملکت نمیرسید
استاد دانشگاه و استاد آموزشگاه و فلان و اینا هم روابط خودشو نیاز داره، اینجوری نیس که هرکسی بتونه استاد دانشگاه بشه حتی اگه سواد بالایی هم داشته باشه
کلا خلاصه بخوام بگم کارمندی توی بانک خیلی خیلی راحت تر از کارمندی تو سیستم آموزشیه و پول و مزایاش هم بیشتره

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
هیچ کدام

استادهای دانشگاه زیادی می شناسم که بین 20 الی 50 میلیون دریافتی دارن (کارمند)

us12

Registered User
لایک‌ها
410
استادهای دانشگاه زیادی می شناسم که بین 20 الی 50 میلیون دریافتی دارن (کارمند)
اونایی که شما میشناسید همون هایی هستند که هرجا دیگه کار کنند تو همین مایه دریافتی را دارند.تو متن هم گفتم استثنا همه جا هست ،
مدیر عامل بانک ها هم کارمندند ،

شما استاد دانشگاهی را میشناسید که سابقه ش کمتر از 1 سال باشه و این دریافتی را داشته باشه ؟

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
اونایی که شما میشناسید همون هایی هستند که هرجا دیگه کار کنند تو همین مایه دریافتی را دارند.تو متن هم گفتم استثنا همه جا هست ،
مدیر عامل بانک ها هم کارمندند ،

شما استاد دانشگاهی را میشناسید که سابقه ش کمتر از 1 سال باشه و این دریافتی را داشته باشه ؟
بله
دانشگاه پلمیر و پتروشیمی تهران البته آشنا ایشون مدیر دانشگاه هستن

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
بله
دانشگاه پلمیر و پتروشیمی تهران البته آشنا ایشون مدیر دانشگاه هستن
اَی بابا ول کنید این حرفا رو 😁
خب احتمالا بدون آشنا و پارتی منظورش بوده.
والا ما هم اگه جایی آشنا داشتیم توی پرشین‌تولز دنبال جواب نمی‌گشتیم 😅

Persian-Masoud

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
لایک‌ها
737
درود.

اگر راحتی بسیار زیاد و تقریبا پول مفت برات مهمه که معلمی!

استرس متوسط و درآمد خوب میشه بانک!

استرس بسیار زیاد و درآمد بسیار عالی میشه پرستاری!

اگرم سرمایه داری ساخت و ساز

اگرم ریسک پذیری و سواد خاصی داری ارز دیجیتال

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
مهم خودتی که به کدوم علاقه داری بعدا زده نشی
فارغ از معلمی که یا بگیری اموزش های خصوصی دروس میتونی در کنار درست بدی و درامد داشته باشی
ولی نظر منو بخوای بانک

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
درود.

اگر راحتی بسیار زیاد و تقریبا پول مفت برات مهمه که معلمی!

استرس متوسط و درآمد خوب میشه بانک!

استرس بسیار زیاد و درآمد بسیار عالی میشه پرستاری!

اگرم سرمایه داری ساخت و ساز

اگرم ریسک پذیری و سواد خاصی داری ارز دیجیتال

درود بر شما
احتمالا همون بانک رو برم تو کارش 🤷‍♂️
درمورد گزینه آخر، بیشترین آسیب مالی و روحی رو بیتکوین و بستگان وارد کردن، و البته که نوب هم نبودم،، ولی اقلا حسرت ریسک نکردنش رو هم ندارم!

مهم خودتی که به کدوم علاقه داری بعدا زده نشی
فارغ از معلمی که یا بگیری اموزش های خصوصی دروس میتونی در کنار درست بدی و درامد داشته باشی
ولی نظر منو بخوای بانک

خب تقریبا هیچکدوممون به کاری که داریم یا قراره داشته باشیم علاقه ای نداریم.
مثلا من علاقم خلبانی بود. حدودا 10 سال پیش که جنوب بودم رفتم پرسیدم، یادم نیست دقیق تئوری یا عملیش رو میگفت ساعتی 400 هزار تومن، خلاصه عدد هنگفتی درمیومد و فارغ از این خودشون آموزش عملی نداشتن و باید میرفتم اصفهان یا تهران، خلاصه آخرین ضربه رو وقتی محکمتر زد که گفتش حتی همه این مراحل رو هم با موفقیت پشت سر بذاری تضمینی نمیدیم که در آخر جذبت کنیم D:
ینی از پشت با شاتگان میزد قابل تحمل تر بود تا اینکه بخوام علاقمو همونجا دفنش کنم 🚶‍♂️

Persian-Masoud

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
لایک‌ها
737
درود بر شما
احتمالا همون بانک رو برم تو کارش 🤷‍♂️
درمورد گزینه آخر، بیشترین آسیب مالی و روحی رو بیتکوین و بستگان وارد کردن، و البته که نوب هم نبودم،، ولی اقلا حسرت ریسک نکردنش رو هم ندارم!

خب تقریبا هیچکدوممون به کاری که داریم یا قراره داشته باشیم علاقه ای نداریم.
مثلا من علاقم خلبانی بود. حدودا 10 سال پیش که جنوب بودم رفتم پرسیدم، یادم نیست دقیق تئوری یا عملیش رو میگفت ساعتی 400 هزار تومن، خلاصه عدد هنگفتی درمیومد و فارغ از این خودشون آموزش عملی نداشتن و باید میرفتم اصفهان یا تهران، خلاصه آخرین ضربه رو وقتی محکمتر زد که گفتش حتی همه این مراحل رو هم با موفقیت پشت سر بذاری تضمینی نمیدیم که در آخر جذبت کنیم D:
ینی از پشت با شاتگان میزد قابل تحمل تر بود تا اینکه بخوام علاقمو همونجا دفنش کنم 🚶‍♂️

انشالله که موفق باشی عزیز،

در مورد درآمد ها هم حتما اطلاع داری ولی بطور میانگین و خلاصه:

حقوق ماهیانه معلم: 7 تومن
بانک: 10 تومن
پرستار: 13 تومن
ساخت و ساز: متری 3 تا 5 تومن
ارز دیجیتال هم غیر قابل محاسبه هست

البته این حقوق ها روی فیش هست و مثلا اضافه کاری ها - کارانه و پورسانت - انواع وام ها و... حساب نشده.
البته با اصلاحات تعدادی از قوانین ممکنه حقوق معلم متوسط به 10 - کارمند بانک 15 و پرستار به 20 برسه

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,822

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164

البته این حقوق ها روی فیش هست و مثلا اضافه کاری ها - کارانه و پورسانت - انواع وام ها و... حساب نشده.
البته با اصلاحات تعدادی از قوانین ممکنه حقوق معلم متوسط به 10 - کارمند بانک 15 و پرستار به 20 برسه
سپاس همچنین
درمورد این اعداد مطمئنین؟ من هرجا تجربیات دیگران رو خوندم معلمی رو 3 تومن و بانکداری رو 4-5 تومن گفته بودن !
از سال 99 به بعد هم بودن اکثرا :/

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637

این اعدادی که گفتید تقریبا ۲۰ درصد بیشتر از حد واقعی هستن دوست عزیز

پرستار حقوقش از ۴.۵ شروع میشه برای یک شیفت

console

Registered User
لایک‌ها
7
مردم رو هوا حرف زدن رو خیلی خوب بلد هستند.

حقوق معلم هنرستان با مدرک کارشناسی ارشد در سال اول استخدام زیر 4 تومن هست

حقوق معلم هنرستان با 11 سال سابقه با مدرک کارشناسی ارشد کمتر از 6 تومن هست

چیزی به اسم اضافه کاری و ان چرندیات هم وجود نداره یه حق التدریس هست که پولش رو بعد از اتمام سال تحصیلی میدن.

سر و کله زدن با دانش آموز مخصوصا از نوع نفهمش بسیار سخت است.

درباره معلمی واقعا واقعا باید به تدریس علاقه داشته باشید وگرنه بعد از 1 سال کلا از این شغل زده میشید (البته اگر بخواهید معلم واقعی باشید و برای بچه ها وقت بذارید)

در مورد کلاس خصوصی هم شاید تهران و یه چند تا شهر بزرگ وضع خوب باشه ولی جاهای دیگه تعریفی نداره

===============

در مورد بانک اطلاع از درآمدشون ندارم ولی از معلم بیشتر هست قطعا ولی خب استرس زیادی داره. وقتی تحویل دار باشید هر پولی که کم بیارید باید از جیب بذارید

اگر اهل ر ش و ه و .. نباشید تا آخرش باید توی بخش های غیر حساس کار کنید.

بالا