برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
من 6 ساله ترکیه زندگی میکنم و برعکس نظر دوستمون اصلا توصیه نمیکنم برید اروپا. فیدبک دوستام از سوید آلمان جمهوری چک اتریش اینه: زندگی سوسیال خوری / بخور نمیر. افسرده میشید. کشورهایی که مهر و محبت در اونها جایی نداره. زندگی سخت ماشینی. مثل مورچه باید در اروپا کار کنید تا بتونید بخورید و تموم که شد دوباره باید کار کنید تا عمرتون تموم بشه!

آمار خودکشی اروپا ر در بالا دادم. ببینید به چ وضعی افتادن. این قشنگیا در ظاهره. زیر پوست اجتماع پره از فساد و فقر و تباهی و ..../ دیگه امار گویاست
باز یونان و اسپانیا بد نیستند واسه زندگی ولی مشکل شغل دارید
ترکیه کشور دارای مرز زمینی با ایران. بدون ویزا. کلی از کلمه هاشون فارسیه. هنوز بنیاد خانواده در ترکیه محکمه. هنوز مهر و محبت انسانی تو کوچه و برزنش دیده میشه
لیر 3500 تومنی اگر کم بیاری لااقل تو ایران یکی پیدا میشه یه تومن 2 تومن بهت قرض بده تایکم فرصت پیدا کنی واسه اینکه خودتو جمع و جور کنی
ولی یورو 30.000 و اندی هزار تومنی!! اگر خدا نکرده تو اروپا محتاج شدی یه تومن دو تومن پولی نمیشه آخه!
بیچاره میشه آدم تو اروپا
البته بگن ترکیه همه مالی نیست تو این مقوله. ولی من با اروپا غربی مقایسه کردم.

لطفا چند دقیقه وقت صرف کنید برای متن زیر:

داستان فیل در تاریکی که گاه از آن با عنوان فیل و کوران نام برده می‌شود، یکی از مشهورترین اشعار داستانی مولانا و از جمله همین حکایت‌های کلاسیک است.
#مولوی در دفتر سوم مثنوی خود به این داستان اشاره می‌کند و چنین عنوانی را برای آن برمی‌گزیند: اختلاف کردن در چگونگی و شکل پیل.
ظاهراً این داستان، در شبه قاره‌ی هند ریشه‌ دارد. جدا از این‌که استفاده از فیل در این داستان، به نوعی امضای فرهنگ هندی است، خود مولوی نیز در نخستین بیت داستان، توضیح می‌دهد که هندیان مشغول دیدن فیل بوده‌اند (البته برای رعایت وزن شعر، از هنود استفاده می‌کند).
خلاصه داستان فیل در تاریکی را همگی می‌دانیم:
فیلی در اتاقی تاریک قرار داشته و مردم شهر که فیل ندیده بودند به آن اتاق می‌رفته‌اند و از آن بازدید می‌کرده‌اند:

فیلی اندرخانه‌ی تاریک بود
عرضه را آورده بودندش هنود
از برای دیدنش مردم بسی
اندر آن ظلمت همی شد هر کسی

به علت تاریکی اتاق، مردم مجبور بوده‌اند از حس لامسه استفاده کنند.
شاید روایت هندی داستان،‌ بیش از آن‌که شما را به یاد محدودیت‌های حسی مولوی بیندازد، حرف حافظ را برایتان تداعی کند که:

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

استعاره فیل در تاریکی در ادبیات مدیریت و مدل ذهنی
در ادبیات مدرن مدیریت، استعاره مفهومی فیل در تاریکی، دیگر نه به آن محدودیت‌های حسی که مولوی بدان باور داشت اشاره دارد و نه به آن جنگ‌های فرقه‌ای که هندوان می‌گفتند و حافظ هم از آن می‌رنجید.

نکته‌ی مهمی که در داستان وجود دارد این است که: هیچ‌کس تصویر کلان فیل را ندیده است. ضمناً هیچ‌کدام از آن افراد، حرف نادرستی نمی‌زنند؛ بلکه تنها بخشی از آن موجود را دیده‌اند.

جان کلام چیه؟ جان کلام اینه که هر کسی دیدگاه و تجربه شخصی خودش رو داره از مهاجرت

این امار و ارقام هم کاملا دلی و عشقی هست

mhrdd_ygnh

Registered User
لایک‌ها
318
درود خدمت دوستان
لاتاری امسال هم اسمم در نیومد
بجز روش تحصیلی، چه راهی رو برای مهاجرت به آمریکا پیشنهاد می کنید؟

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
درود خدمت دوستان
لاتاری امسال هم اسمم در نیومد
بجز روش تحصیلی، چه راهی رو برای مهاجرت به آمریکا پیشنهاد می کنید؟
روش اکسپرس اینتری کانادا هست مدرک زبان حداقل ۷.۵ ایلتس و سابقه کار میخواد یا تجربه کاری در رشته تون مشابه لاتاری است ولی قبولیش شانسش بسیار بالاس! یک جستجو بکنید همه چی میاد /لاتاری حتی قبول هم بشه کسی بخاطر قوانین سفت و سختی که دارن ریجکت شدن افراد زیاده بعد هم قبول بشین شما یا هرکس دیگه فقط این فکر رو بکنید هزینه تحصیل در آمریکا بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلاره و هزینه زندگی هم کمی از این نداره چون هیچ حمایتی از طرف دولت نیست ولی موسسه های سود جو از قضیه هم از احساسات مردم سو استفاده میکنن

mhrdd_ygnh

Registered User
لایک‌ها
318
روش اکسپرس اینتری کانادا هست مدرک زبان حداقل ۷.۵ ایلتس و سابقه کار میخواد یا تجربه کاری در رشته تون مشابه لاتاری است ولی قبولیش شانسش بسیار بالاس! یک جستجو بکنید همه چی میاد /لاتاری حتی قبول هم بشه کسی بخاطر قوانین سفت و سختی که دارن ریجکت شدن افراد زیاده بعد هم قبول بشین شما یا هرکس دیگه فقط این فکر رو بکنید هزینه تحصیل در آمریکا بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلاره و هزینه زندگی هم کمی از این نداره چون هیچ حمایتی از طرف دولت نیست ولی موسسه های سود جو از قضیه هم از احساسات مردم سو استفاده میکنن
ممنون اما روشی بجز تحصیلی مدنظرم بود! کاری در واقع!

برای کانادا قبلا تلاش کردم! clb 8 رو دوسال داشتم و اسمم در نیومد! برای clb 9 هم خیلی تلاش کردم اما گرفتنش برای من حداقل نشدنیه!
روش aip هم تلاش کردم و جاب افر گیرم نیومد! راههای مدنظرتون رو قبلا رفتم! کلا پروسه مهاجرت کانادا یا زبان خیلی بالا میخواد، یا هزینه استارت آپ و یا هزینه تحصیل! و دیگه کلا از کانادا هم زده شدم، تمرکزم صرفا روی آمریکاست

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
استارتر تاپیک الان تقریبا یه مرد 35. 36 ساله ی جا افتاده است
کاش آنلاین میشد و میگفت تو این 15 سالی که از تصمیمش گذشته ، چکارا کرده ؟ رفته ؟ نرفته ؟ .......

@fifty_okay

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
استارتر تاپیک الان تقریبا یه مرد 35. 36 ساله ی جا افتاده است
کاش آنلاین میشد و میگفت تو این 15 سالی که از تصمیمش گذشته ، چکارا کرده ؟ رفته ؟ نرفته ؟ .......

@fifty_okay
اگه تونسته باشه که رفته

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
وضعیت مهاجرت خیلی بغرنج شده خیلی سخت میشه رفت. یکی از دوستانی من با همسرش و دخترش پنج سال برای استرالیا تلاش کردن نتونستن. الان یکساله برای کانادا از طریق تحصیلی بدون فاند اقدام کردن پذیرش هم گرفتن. استطاعت مالی هم یکی از دوستامون تو بانک صادرات بود براش درست کرده ولی نتونستن ویزا بشن. وکیل مهاجرت هم با وعده های مختلف اینارو دنبال خودش میکشونه و هر دفعه 20-30 میلیون پول میگیره. یکی دیگه از دوستامون اونا هم یه زوج هستند با همین وکیل مهاجرت اقدام کردن درخواست ویزاشون رد شده اونها هم برای کانادا.

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
وضعیت مهاجرت خیلی بغرنج شده خیلی سخت میشه رفت. یکی از دوستانی من با همسرش و دخترش پنج سال برای استرالیا تلاش کردن نتونستن. الان یکساله برای کانادا از طریق تحصیلی بدون فاند اقدام کردن پذیرش هم گرفتن. استطاعت مالی هم یکی از دوستامون تو بانک صادرات بود براش درست کرده ولی نتونستن ویزا بشن. وکیل مهاجرت هم با وعده های مختلف اینارو دنبال خودش میکشونه و هر دفعه 20-30 میلیون پول میگیره. یکی دیگه از دوستامون اونا هم یه زوج هستند با همین وکیل مهاجرت اقدام کردن درخواست ویزاشون رد شده اونها هم برای کانادا.
بغرنج نشده اتفاقا مراحلش زیاد تر شده اما هیچ وکیلی وقت نمیکنه از این راه ها باخبر بشه فلذا باید خود فرد دنبال راه هاش بگرده و اقدام کنه مثلا کانادا یک روشی داده جواز کار یا کارمند داشته باشی بهت پذیرش میدن

arpious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
لطفا چند دقیقه وقت صرف کنید برای متن زیر:

داستان فیل در تاریکی که گاه از آن با عنوان فیل و کوران نام برده می‌شود، یکی از مشهورترین اشعار داستانی مولانا و از جمله همین حکایت‌های کلاسیک است.
#مولوی در دفتر سوم مثنوی خود به این داستان اشاره می‌کند و چنین عنوانی را برای آن برمی‌گزیند: اختلاف کردن در چگونگی و شکل پیل.
ظاهراً این داستان، در شبه قاره‌ی هند ریشه‌ دارد. جدا از این‌که استفاده از فیل در این داستان، به نوعی امضای فرهنگ هندی است، خود مولوی نیز در نخستین بیت داستان، توضیح می‌دهد که هندیان مشغول دیدن فیل بوده‌اند (البته برای رعایت وزن شعر، از هنود استفاده می‌کند).
خلاصه داستان فیل در تاریکی را همگی می‌دانیم:
فیلی در اتاقی تاریک قرار داشته و مردم شهر که فیل ندیده بودند به آن اتاق می‌رفته‌اند و از آن بازدید می‌کرده‌اند:

فیلی اندرخانه‌ی تاریک بود
عرضه را آورده بودندش هنود
از برای دیدنش مردم بسی
اندر آن ظلمت همی شد هر کسی

به علت تاریکی اتاق، مردم مجبور بوده‌اند از حس لامسه استفاده کنند.
شاید روایت هندی داستان،‌ بیش از آن‌که شما را به یاد محدودیت‌های حسی مولوی بیندازد، حرف حافظ را برایتان تداعی کند که:

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

استعاره فیل در تاریکی در ادبیات مدیریت و مدل ذهنی
در ادبیات مدرن مدیریت، استعاره مفهومی فیل در تاریکی، دیگر نه به آن محدودیت‌های حسی که مولوی بدان باور داشت اشاره دارد و نه به آن جنگ‌های فرقه‌ای که هندوان می‌گفتند و حافظ هم از آن می‌رنجید.

نکته‌ی مهمی که در داستان وجود دارد این است که: هیچ‌کس تصویر کلان فیل را ندیده است. ضمناً هیچ‌کدام از آن افراد، حرف نادرستی نمی‌زنند؛ بلکه تنها بخشی از آن موجود را دیده‌اند.

جان کلام چیه؟ جان کلام اینه که هر کسی دیدگاه و تجربه شخصی خودش رو داره از مهاجرت

این امار و ارقام هم کاملا دلی و عشقی هست
لایک کم بود واست حاجی عالی گفتی👌👌👌

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798

مطالعه کنید ، جالبه

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
سلام دوستان کسی در رابطه با ویزای استارتاپ اطلاعات درست داره؟ هر کی یه چیزی میگه

یکی میگه 80 هزار دلار برای یه نفر

یکی میگه 5 نفر 150 هزار دلار

یکی میگه باید برای اعضای خانواده ورک پرمیت صادر کنی....در کل شرایطش به چه شکل هست؟ (هزینه)

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
سلام دوستان کسی در رابطه با ویزای استارتاپ اطلاعات درست داره؟ هر کی یه چیزی میگه

یکی میگه باید برای اعضای خانواده ورک پرمیت صادر کنی....در کل شرایطش به چه شکل هست؟ (هزینه)
سلام. سوال من هم هست

واقعا گاهی اوقات مهاجرت پول نمیخواد. سمج گری و پشتکار و تفکر میخواد

این خانم بخاطر اینکه قراره جاهای مختلف تهران رو نشون یه سری دانشجو بده تو خارج ، تونسته ویزا بگیره ( حالا یه چیزی شبیه به این) . تو همین اوضاع کرونایی !

پشمام ، اشکام ، پرهام ، .......

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
ه

هر کشور فرق داره اروپا بخواهید برید تمکن مالی رو پیشنهاد میکنم اینجا هم در مورد استارتاپ شرکت نوشته

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,798
کلا" در مورد امور مهاجرت ، خیلی اطلاعات در فضای مجازی در جریانه
یه مقداریش مستند ، یه مقداریش تجربه فردی ، یه مقداریش غیر مستند
اما چیزی که در مورد مسائل مهاجرتی وجود داره ، اینه که عموما" بصورت چراغ خاموش جلو میرن ، بی سر و صدا ، اونم بخاطر تجارب تلخ از شرایط بوجود اومده
مثلا" :
الان دیگه آفیسر از همه ی پدرسوخته بازی های ما ایرانی ها اگاهه و از طرفی ، ما ایرانی ها یه اخلاقی داریم که وقتی از یه موضوعی باخبر میشیم برای استفاده ی منافع ، دیگه اون موضوع رو زخم میکنیم ! خون شو درمیاریم ، قشنگ لوث و خز که شد ، ولش میکنیم
همین الان کلی ادم ِ واجد شرایط واقعی ، الکی الکی تو صف سفارت هستن و دارن استرس میکشن ؛ اونم بخاطر هجوم بردنه بی دلیل و وقت گرفتنه یه سری ادم حریص ،اونم وقتی که طرف خودش میدوونه هنوز مدارکش تکمیل نیست !

البته من خودم خیلی دوست دارم همیشه در امور مهاجرتی هرچی سرچ میکنم و کسب میکنم ، به بقیه هم بگم ، .ولی خود به خود اون روش زخم میشه و دیگه کارکرد خودشو از دست میده یا اینکه شاخک های آفیسر تیز میشه

enshan

Registered User
لایک‌ها
73
این دو سال ، ایرونیا دارن از طریق خرید ملک به ترکیه مهاجرت میکنن ، اونطور که میگن ایرانیا دومین خریدار ملک تو ترکیه بعد از عراقی جماعت هستن

چگونه اینطور شد ، اینطرف داشتن خونه شده ارزو واقعا

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,023
این دو سال ، ایرونیا دارن از طریق خرید ملک به ترکیه مهاجرت میکنن ، اونطور که میگن ایرانیا دومین خریدار ملک تو ترکیه بعد از عراقی جماعت هستن

چگونه اینطور شد ، اینطرف داشتن خونه شده ارزو واقعا
خوب راحتی که ترکیه داره بدون شک از ایران بهتره
دوست من رفته اونجا رستوران زده
میگه تنها مشکل اینجا گرونی هست ولی ارزشو داره
استرس و محدویت هایی که در مملکت هستو اونجا خیلی کمتر می ببنید

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,636
دوستان من تا آخر امسال میخوام برم ترکیه و اونجا مشغول شم و بعدش برم آمریکا یا کانادا

کسی از میزان درامد طراح سایت و سئوکار (شرکت - شخص) خبر داره داخل ترکیه؟ کانادا و آمریکا که مشخصه و پرسیدم

اینجا میخوام تا سال بعد تمام کارهامو انجام بدم و با خیال راحت برم (درامد دو طرفه)

خیلی ممنونم

بالا