برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید تلوزیون تا 15 تومن

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام

تا سقف 15 تومن چه برند/مدلی پیشنهاد می کنید؟
آیا هنوز برند های معروف یافت می شن؟
نظرتون در مورد برند های داخلی؟
و در مورد شیائومی؟

متشکرم

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
سلام

تا سقف 15 تومن چه برند/مدلی پیشنهاد می کنید؟
آیا هنوز برند های معروف یافت می شن؟
نظرتون در مورد برند های داخلی؟
و در مورد شیائومی؟

متشکرم
من خودم 55 پارس گرفتم . چون برای گیم میخواستم بهتر از پارس بین برندهای داخلی پیدا نکردم. این LED از پنل قدرتمند شرکت BOE وسی پی یو مدیاتک استفاده میکنه ولی مشکل اینجاست که پنل درجه دو هست . منم چون آدم حساسی بودم بخاطر یکسری ایرادات شرکت تلویزیون برام عوض کرد و با پنل سامسونگ برام فرستاد. البته پنل سامسونگ ضعیفتره بخاطر 60 هرتزی و ... . ضمنا از نسخه رسمی اندروید استفاده میکنه که راحت از گوگل پلی میشه دانلود کرد. قیمت هم 12 میلیون که بنظرم ارزش داره

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
من خودم 55 پارس گرفتم . چون برای گیم میخواستم بهتر از پارس بین برندهای داخلی پیدا نکردم. این LED از پنل قدرتمند شرکت BOE وسی پی یو مدیاتک استفاده میکنه ولی مشکل اینجاست که پنل درجه دو هست . منم چون آدم حساسی بودم بخاطر یکسری ایرادات شرکت تلویزیون برام عوض کرد و با پنل سامسونگ برام فرستاد. البته پنل سامسونگ ضعیفتره بخاطر 60 هرتزی و ... . ضمنا از نسخه رسمی اندروید استفاده میکنه که راحت از گوگل پلی میشه دانلود کرد. قیمت هم 12 میلیون که بنظرم ارزش داره

ممنون
بدبختانه نتونستم اطلاعات کامل پیدا کنم حتی سایت خود پارس الکترونیک هم جزئیات محصول رو قرار نداده اما یه جایی نوشته بود از پنل سامسونگ استفاده می کنه. صحت نداره؟

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
ممنون
بدبختانه نتونستم اطلاعات کامل پیدا کنم حتی سایت خود پارس الکترونیک هم جزئیات محصول رو قرار نداده اما یه جایی نوشته بود از پنل سامسونگ استفاده می کنه. صحت نداره؟
داخل اینستاگرام شرکت اطلاعات بیشتری هست - جرییات محصول هم من بیشتر از خود شرکت میدونم چیه اگه میخوای پ.خ بده بهت بگم :D- سری اول و دوم از پنل الجی و سامسونگ استفاده کرده و مشخصه اون جعبه مات تلویزیون هست

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
برا چه منظوری ؟ گیم ؟
برا گیم هیچی مثل مانیتور نمیشه ،
سری ۸۰۰۰ یا ۹۰۰۰ سونی واقعا عالیه ،
ولی در نهایت سلیقه فرد و اینکه چه نوع تصویری میپسنده تعیین کننده هست .

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
برا چه منظوری ؟ گیم ؟
برا گیم هیچی مثل مانیتور نمیشه ،
سری ۸۰۰۰ یا ۹۰۰۰ سونی واقعا عالیه ،
ولی در نهایت سلیقه فرد و اینکه چه نوع تصویری میپسنده تعیین کننده هست .
نه برای پدر و مادر 😀

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
نه برای پدر و مادر 😀

اینو جدی گفتی یا شوخی ؟ اگر جدی گفتی برو ارزونترین تلویزیون بازارو بگیر با رزولوشن فول اچ دی . فور کی نگیری چون هنوز محتوی فورکی نیست که کسی بخواد ببینه . به ریفرش ریتو این چیزام اهمیتی نده چون نه سنشون جوریه که بخواد چشماشون ضعیف بشه نه چیزی که میخوان توش ببینن (سریال ترکیه ای و خبر) ارزش رزولوشن بالا و HDR10 داره . اندرویدی هم نگیر که به هیچ دردت نمیخوره اندرویدش .

ولی اگه شوخی کردی و برای گیم میخوای هیچی مانیتور نمیشه چون تفاوت مانیتور و تلویزیون تو زمان پاسخگویی هستش .
این در صورتیه که بخوای با موس بازی کنی که شتاب یا اکسلریشن خیلی بیشتری نسبت به استیک گیم پد کنسول داره اما برای بازی با کنسول خیلی مهم نیست تی وی داشته باشی یا مانیتور .

من تلویزیون سونی 49X8000E گرفتم برای بازی شوتینگ اما زمان تاخیرش خیلی اذیتم کرد و دیگه ازش استفاده نکردم . ولی برا کارای دیگه مثل برنامه نویسی و وبگردی و فیلمو سریال یا حتی بازیهای غیرشوتینگ و حتی شوتینگ افلاین خوبه اما شوتینگ آنلاین نه . اگه تی وی برا بازی شوتینگ میخوای باید زمان پاسخگوییش 5 یا زیر 5 میلی ثانیه باشه اما تی وی من 15 میلی ثانیه بود .

حالا یه چیزی چند شب پیش موقع بازی کالاف دیوتی وارزون اتفاق افتاد خیلی جالب بود . یکی از دوستام میگفت یه دکمه رو کنترل تلویزیون هست که وقتی میزنه یه سری تنظیمات از قبل انجام شده رو اعمال میکنه برای تلویزیونش و برای هر حالتی یه اسم گذاشته سازنده تلویزیون مثل حالت سینمایی حالت عادی حالت گیم حالت ورزشی و ... .
میگفت وقتی میزاره روی گزینه های دیگه خیلی تاخیر داره ولی رو حالت گیم میزاره تاخیر نداره . بایدبرم تست کنم ببینم روی تلویزیون خودمم همچین داستانی میشه زد که زمان تاخیر بیاد پایین .

خلاصه اگر برا گیم میخوای مدلشو بگو تا بگم برا گیم خوبه یا نه .

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
الجی نخر دو تا خریدم هر دو بردش خراب شده ، بخصوص اگر فلش و هارد وصل کنی فیلم تماشا کنی ، بعداز چند سال اکثرا بردشون مشکل پیدا میکنه ، تلویزیون ریست میشه ، هنگ میکنه

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
15 رو بکنی 24 میتونی x7500 سونی بگیری

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
15 رو بکنی 24 میتونی x7500 سونی بگیری

بنظر من همون اندازه که سری هفت هزار یا هشت هزار یا نه هزارش مهمه این هم مهمه که اون حرف آخرش C باشه یا D باشه یا E باشه یا F باشه یا G باشه یا H باشه
مثلا تی وی من 49X8000G هستش که تو پست قبلی اشتباهی گفتم E
من خودم رفتم سرا امین حضور برام آورد تست کرد وقتی دیدم پیکسل سوخته نداره خریدم
اگه کیفیت خوب میخوای سونی بگیر . این برندای +G و SAM که همون ال جی و سامسونگ قدیم هستن مفت نمیارزن . یبار پول بده ولی یه چیزی بگیر که 10 سال از کیفیت بالاش لذت ببری . نیازی هم نیست که با گارانتی ایران رهجو بگیری که چهار پنج میلیون بیشتر بدی .
اگر بودجت کمه دست دومشو از دیوار بخر

https://divar.ir/v/سونی۴۹-اینچ-8000h_تلویزیون-و-پروژکتور_تهران_تهرانپارس-غربی_دیوار/QYTwNxIZ

https://www.sony.com/electronics/su...s-lcd-tvs-android-/xbr-49x800h/specifications

اگرم سری 9500 بگیری که دیگه خدای کیفیت در اختیارته ولی خیلی گرونه
  • Backlight type​

Direct(Full Array LED)

• Backlight dimming type​

Local Dimming

Last edited:

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
اگرم سری 9500 بگیری که دیگه خدای کیفیت در اختیارته ولی خیلی گرونه

من همین سری 9 هزار گرفتم ! طرف گفت خدای کیفیت !

ولی حقیقت غیر از ظاهر ظریف هیچ تفاوتی هم نیست ! اندرویدی هم هردو اخرین نسخه بودند !

برای کنسول ps5 عالی هستش ! ولی برای تماشای چهار تا کانال اچ دی و فیلم 1080p هیچکدوم تفاوتی نداره با سری 7500

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
من همین سری 9 هزار گرفتم ! طرف گفت خدای کیفیت !

ولی حقیقت غیر از ظاهر ظریف هیچ تفاوتی هم نیست ! اندرویدی هم هردو اخرین نسخه بودند !

برای کنسول ps5 عالی هستش ! ولی برای تماشای چهار تا کانال اچ دی و فیلم 1080p هیچکدوم تفاوتی نداره با سری 7500

منم که گفتم به اون دوستمون برای سریال ترکیه ای و BBC فارسی نمیخواد همچین تلویزیونی بگیری برو یه فول اچ دی ارزون از یه برند داخلی بگیر
اما شما هم باید بلد باشی از قابلیتای تلویزیون سونی استفاده کنی
مثلا اول بری HDR10 رو فعال کنی بعد بیای میزان روشنایی و رنگ و کنتراست رو تنظیم کنی
یه سری قابلیتام داره که وقتی بابتش پول دادی باید ازش استفاده کنی مثل رنگ زنده یا میزان سیاهی یا چیزای دیگه از این قبیل
اونوقته که میفهمی سبزو قرمزو آبی یعنی چی
اگه میخوای از تنظیماتی که بنظر خودم بهترینه عکس بفرستم برات

من که سری 8000 دارم کنتراست به این خفنی و رنگ به این زنده ای ندیدم برا شما که دیگه 9500 هستش
تی وی شما سری G هست یا H

لامصب تنها ایرادش زمان پاسخگویی 15 میلی ثانیه ایشه وگرنه با توجه به رزولوشن 4K و ترکیبش با یه گرافیک مثل 1080ti یا 2080 یا 2080ti یا سری 3000 فوقعلادست

راستی تو تنظیمات کنسول هم فکر کنم یه گزینه به اسم HDR باشه که نمیدونم کاربردش چیه
تو ویندوز هم یه HDR هست که نمیدونم چجوری ازش استفاده کنم
1629019840289.png

Last edited:

وكيل الرعايا

همکار انجمن
لایک‌ها
7,442

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
الجی نخر دو تا خریدم هر دو بردش خراب شده ، بخصوص اگر فلش و هارد وصل کنی فیلم تماشا کنی ، بعداز چند سال اکثرا بردشون مشکل پیدا میکنه ، تلویزیون ریست میشه ، هنگ میکنه
تایید میشه اما چیزی که هست ال جی و سامسونگ قطعاتشون پیدا میشه
من خودم یه جفت برد گرفتم و تعویض کردم.
حتی قطعات سونی هم سخت پیدا میشه
دیگه ببین این ایرانیا و متفرقه ها که خراب شن هیچ کاریشون نمیشه کرد.

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
ممنون

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
ارسال کنید بی زحمت

من فکر میکنم صفحه ام خیلی سفیده

من سری h گرفتم

ببین اول بزن یه شبکه ای که کیفیتش HD باشه نه اون شبکه های SD قدیمی
مثلا شبکه سه . ولی شبکه سه ایو انتخاب کن که اولش IRIB نداشته باشه چون هم Perfect هستش هم 50hz در حالی که اون یکی شبکه Interlaced هستش و 25hz که تو دوتا عکس زیر میتونی خودت ببینی . دکمه نشون دادن مشخصات کانالو بزنی که کنار دکمه صفر هستش بهت نشون میده اینایی که گفتمو .

1.JPG 2.JPG

بعد برو به قسمت تنظیمات تصویر و قبل اینکه شروع کنی به انتخاب گزینه ها اول یه تنظیم مجدد بزن که همه چی ریست بشه . حالا گزینه حالت تصویرو بزا رو گزینه استاندارد حسگر نور هم خاموش کن و روشنایی و رنگ هم نمیخواد از اینجا تنظیم کنی از داخل تنظیمات پیشرفته تنظیم میکنی .

3.JPG

تنظیمات مربوط به روشنایی اینجوری انجام بده . اون دوتا گزینه آخر یعنی تنظیم سیاهی و بهبود کنتراست پیشرفته رو روی زیاد نزار چون تو تصاویر روشن ممکنه چشم اذیت بشه .

4.JPG

تو قسمت رنگ هم دمای رنگ پیشرفته رو نمیخواد دست بزنی اون بقیه گزینه هارم طبق عکس تنظیم کن .

5.JPG

تو قسمت شفافیت این گزینه خلق واقعیت معجزه میکنه . اون نوشته "خبر ورزشی" تو عکس زیر میبینی دورش مستطیل قرمز کشیدم . وقتی این گزینه رو رو حالت خاموش میزاشتم بعد رو حالت اتوماتیک میزاشتم تار بودن دور نوشته خبر ورزشی محو میشد .

6.JPG

تو قسمت حرکت هم این گزینه Motion Flow خیلی خوبه . وقتی خاموشه انگار داری 30 FPS میگیری ولی وقتی روشنش میکنی میره رو 60 FPS . تو شبکه های مختلف تستش کن تا متوجه بشی که وقتی از رو حالت خاموش تغییرش میدی و میزاری رو حالت اتوماتیک چقدر حرکات آبجکتای داخل تصویر Smooth میشه .

7.JPG

اینایی که گفتم برا شبکه های داخلی بود که با گیرنده دیجیتال داخلی تلویزیون میگیری و نمیشه براشون HDR10 رو فعال کرد از قسمت "گزینه های ویدئو" . ولی وقتی کامپیوتر وصله یا ماهواره باید اول گزینه HDR10 رو فعال کنی بعد بیای این گزینه هارو تنظیم کنی که اونجا باید بسته به سلیقت اینکارو انجام بدی ولی ترکیب HDR10 و گزینه "رنگ زنده" و یه گیم خوب با رزولوشن 4K و فعال سازی گزینه RAY Tracing و آنتی الایزینگ DLSS دیگه خدای کیفیت میشه .

Last edited:

7000

Registered User
لایک‌ها
76
درود
اگه برندش مهم نیست میتونین تلویزیون دوو یا اسنوا 50 یا 55 بگیرید
هم کیفیتش عالیه هم گارانتییشون
گارانتی با شرکت انتخاب سرویس هست
ماژولی که روشون کار شده مال الجی هستش
رزولیشن خیلی خوبی داره
هوشمندش هم به نسبت بقیه خوب کار میکنه
تنها نقطه ضعفشون ریموت کنترل هوشمندشونه که با یه بار اپدیت دستگاه مشکل دیسکانکت شدنش حل میشه. البته دو تا ریموت داره که ریموت ساده ش مشکل نداره

اگه گارانتی مهم نیست سامسونگ 55TU7100 بخیر عالیه اصلا هم خرابی نداره
سوالی بود در خدمتم؟

Last edited:

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
درود
اگه برندش مهم نیست میتونین تلویزیون دوو یا اسنوا 50 یا 55 بگیرید
هم کیفیتش عالیه هم گارانتییشون
گارانتی با شرکت انتخاب سرویس هست
ماژولی که روشون کار شده مال الجی هستش
رزولیشن خیلی خوبی داره
هوشمندش هم به نسبت بقیه خوب کار میکنه
تنها نقطه ضعفشون ریموت کنترل هوشمندشونه که با یه بار اپدیت دستگاه مشکل دیسکانکت شدنش حل میشه. البته دو تا ریموت داره که ریموت ساده ش مشکل نداره

اگه گارانتی مهم نیست سامسونگ 55TU7100 بخیر عالیه اصلا هم خرابی نداره
سوالی بود در خدمتم؟
خدا پدرومادر شرکت KTC چین بیامرزه که نمیزاره شرکتهای ایرانی مثل اسنوا دوو شهاب سونیا صنام و ... بدون تلویزیون بمونن:D

7000

Registered User
لایک‌ها
76
خدا پدرومادر شرکت KTC چین بیامرزه که نمیزاره شرکتهای ایرانی مثل اسنوا دوو شهاب سونیا صنام و ... بدون تلویزیون بمونن:D
اره فعلا تاوقتی ارتباطات خوب نشه اوضاع به همین رواله و غیر اینا برند به درد بخور دیگه ای نیست تو بازار
خود KTC هم چند سالی اینجا فعالیت داشت ولی چند سال پیش جمع شد رفت
الان تلویزیون های برند هم اوضاعشون داغونه
پاناسونیک- سونی - توشیبا اصلا کیفیت تصویرشون اینقدر داغونه که به همین اسنوا و دوو و برندهای ایرانی نمیرسه

بالا