برگزیده های پرشین تولز

بحث و گفتگو پیرامون یوتیوب و کانال های فارسی زبان

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ویدیویی که ۲ سال و اندی آپلود کردم، کانالی که فقط یک ویدیو داره و رها شده اما رشدش مثه یه علف هرز توی دل آسفالته و نه تنها داره بازدیداش بیشتر میشه، بلکه ساب اسکراب ها هم داره میره بالا :D
حالا اگه یه کانال درست حسابی زده بودم و کلی روش کار کرده بودم و کلی ویدیو آپلود کرده بودم، مثه یه گیاه آپارتمانی که با یه پخ خشک میشه، نابود شده بود
دقیقاْ همینه! احتمالاْ یه موزیکی، چیزی هم روی ویدیو است که درآمدش میره برا یه نفر دیگه 🤣

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
این سایت به چه دردی میخوره؟

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
برای مانتایز شدن، ورود دو مرحله ای اجباری شده؟
2 Step Verification
کسی این مورد رو فعال کرده؟ چه شماره ای دادید؟

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
جواد جوادی درآمدشو گفت. کل درآمد کانالش از تبلیغات تا الان 450 هزار دلار بوده
تعداد ویو حدود 60 میلیون
$450.000 تقسیم بر 60.000.000 = 0.0075$
$0.0075 ضربدر 1000 = 7.5$
RPM کانالش 7.5 دلاره
به عبارتی ماهانه 7500 دلار حدودا درآمد داشته . بد نیست!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
اینکه نقل قول کردم؛ منظورم به شما نیست. کلی میگم:
اینجور مقایسه ها باعث میشه، آدم دچار اشتباه بشه. بگیم چون این یوزر تونسته به این درآمد دست پیدا کنه، پس ما هم بریم تست کنیم تا به این درآمد برسیم!

مقایسه درست باید اینجوری باشه:

تعداد n نفر وارد فلان کار شدند. بعد از 5 سال، از این تعداد:
- این قدرشون حتی یک ریال به دست نیاوردند.
- این قدرشون بالای فلان مبلغ ضرر کردند.
- این قدرشون براشون مشکلات اجتماعی و... ایجاد شده.
- و درنهایت فلان درصد تونستند به درآمد بالای .... برسند.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
اگه بخوای بازه ۵ ساله رو از همون روز اول حساب کنید، این حساب کتاب درسته
اما این اشتباهه
خیلی بیشتر از ایناست
شما باید درآمد سال آخرو حساب کنید چون ممکنه توی این ۵ سال، سال آخر بیشتر بازدید و درآمدو داشته باشه
من حدس میزنم این رقمی که گفتید حداقل باید ضربدر ۲ کنید

فقط روی ویدیوهای جدید یک ماه اخیرش یک میلون و ۱۳۲ هزار ویو داشته (فارغ از ویو ویدوهای قبل از این یک ماه)

طبق حساب کتاب مهدی، 1132000 ضربدر $0.0075
1630331613550.png

که من فکر میکنم همین مقدار درآمد ماهانه هم روی ویدیوهای قبلیش و حتی بیشتر هم داره

حداقل درامدش فکر میکنم بالای ‍۱۵هزار در ماه باید باشه

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
جواد جوادی درآمدشو گفت. کل درآمد کانالش از تبلیغات تا الان 450 هزار دلار بوده
تعداد ویو حدود 60 میلیون
$450.000 تقسیم بر 60.000.000 = 0.0075$
$0.0075 ضربدر 1000 = 7.5$
RPM کانالش 7.5 دلاره

مشاهده پیوست 1258014
پس به socialbalde اعتمادی نیست

rpm رو از کجا به دست میارید؟

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
لازم به توضیح در مورد ادسنس واسطه:
کانال یکی از دوستان به فنا رفت کلی روش زحمت کشیده بوده چطور؟ به این شکل که کانال در ادسنس این شرکتهای واسطه وصل بود به خاطر 3 استرایک یه کانال دیگه که به ادسنسشون وصل بود کل کانالهایی که بهشون وصل بود به باد رفت. حالا بتونن استرایکی رو برگشت بدن که کانال ها آزاد میشه نه که ... پس:
اولویت باید ادسنس شخصی باشه نشد چاره ای جز این شرکتها نیست!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
لازم به توضیح در مورد ادسنس واسطه:
کانال یکی از دوستان به فنا رفت کلی روش زحمت کشیده بوده چطور؟ به این شکل که کانال در ادسنس این شرکتهای واسطه وصل بود به خاطر 3 استرایک یه کانال دیگه که به ادسنسشون وصل بود کل کانالهایی که بهشون وصل بود به باد رفت. حالا بتونن استرایکی رو برگشت بدن که کانال ها آزاد میشه نه که ... پس:
اولویت باید ادسنس شخصی باشه نشد چاره ای جز این شرکتها نیست!
خب تو سه صفحه قبل در این باره توضیح دادم. گفتم که چون شرکت های واسطه، هر اکانت ادسنس معمولاً روی 50 تا 200 کانال ست می کنند (و واقعاً راه دیگه ای هم ندارن)؛ کافیه یکی کانال ها، سه تا اخطار بخوره تا یوتیوب با بی رحمی تمام، کل کانال های متصل رو حذف کنه و هرگونه مکاتبه ای با یوتیوب، نتیجه ای نداره و مرتب جملات قبلی رو در پاسخ به ایمیل شما، تکرار می کنند و تنها راه حل اینه که کانال خاطی پیدا بشه (همین پیدا کردن کانال خاطی بین 200 تا کانال هم خودش داستان داره) و بعدش معلوم بشه اخطار کپی رایت از طرف چه کانالی بوده و بعدش تازه شروع ماجراست! باید اینقدر التماس شاکی کنند؛ تا حداقل یکی از اخطارهاش رو برداره (البته اگه جواب بده که معمولاً اصلاً جواب نمیدن!) / بعدش دوباره با یوتیوب مکاتبه بشه که کانال های حذف شده رو مورد بازبینی قرار بده تا شاید دوباره کانال ها برگرده. واقعاً این حد از سختگیری انصاف نیست. مثلاً میشه به جای حذف همه کانال های متصل، امکان درآمدزایی برای اون کانال هایی که خاطی نبودند، مثلاً به مدت یک یا دوسال غیرفعال بشه و کانال های غیرخاطی بسته نشن تا زحماتشون بر باد نره. ویدیوی تیک تاکی که نیست که درجا می بنده! برای هر ویدیو شاید 60 تا 70 ساعت زمان مفید صرف شده.

Last edited:

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
خب تو سه صفحه قبل در این باره توضیح دادم. گفتم که چون شرکت های واسطه، هر اکانت ادسنس معمولاً روی 50 تا 200 کانال ست می کنند (و واقعاً راه دیگه ای هم ندارن)؛ کافیه یکی کانال ها، سه تا اخطار بخوره تا یوتیوب با بی رحمی تمام، کل کانال های متصل رو حذف کنه و هرگونه مکاتبه ای با یوتیوب، نتیجه ای نداره و مرتب جملات قبلی رو در پاسخ به ایمیل شما، تکرار می کنند و تنها راه حل اینه که کانال خاطی پیدا بشه (همین پیدا کردن کانال خاطی بین 200 تا کانال هم خودش داستان داره) و بعدش معلوم بشه اخطار کپی رایت از طرف چه کانالی بوده و بعدش تازه شروع ماجراست! باید اینقدر التماس شاکی کنند؛ تا حداقل یکی از اخطارهاش رو برداره (البته اگه جواب بده که معمولاً اصلاً جواب نمیدن!) / بعدش دوباره با یوتیوب مکاتبه بشه که کانال های حذف شده رو مورد بازبینی قرار بده تا شاید دوباره کانال ها برگرده. واقعاً این حد از سختگیری انصاف نیست. مثلاً میشه به جای حذف همه کانال های متصل، امکان درآمدزایی برای اون کانال هایی که خاطی نبودند، مثلاً به مدت یک یا دوسال غیرفعال بشه و کانال های غیرخاطی بسته نشن تا زحماتشون بر باد نره. ویدیوی تیک تاکی که نیست که درجا می بنده! برای هر ویدیو شاید 60 تا 70 ساعت زمان مفید صرف شده.
بله دقیقا در کمال بی انصافی انجام میشه این روند امیدوارم این کارشون رو تغییر بدن به چیز سبک تر.

ali998

Registered User
لایک‌ها
761
کسی با اندروپی کار کرده که این اتفاق براش بیوفته؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
برای همه شرکت هایی که حداقل یکی ~ دوسال فعالیت داشتند؛ اتفاق افتاده. بعضی ها موفق میشن رضایت شاکی رو بگیرن و درنتیجه کانال ها برمی گرده، بعضی ها هم خیر!

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
بچه ها
به طور مثال ما یه کانالی داریم در مورد ویدیوهای بررسی یه مکان که اون مکان فیلمبرداریشو ما نکردیم اما صداگذاری و دوبلشو ما انجام میدیم و اون ویدیو ترکیبی از ده ها ویدیو هست (کپی رایت منصفانه ۱۰ ۲۰ ثانیه ای از هر ویدیو)
حالا این وسط فقط صدای ما کفایت میکنه که روی ویدیو هست؟ یعنی بعد ها در مورد درآمد زایی مشکلی پیش نمیاد ؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
بچه ها... به طور مثال ما یه کانالی داریم در مورد ویدیوهای بررسی یه مکان که اون مکان فیلمبرداریشو ما نکردیم اما صداگذاری و دوبلشو ما انجام میدیم و اون ویدیو ترکیبی از ده ها ویدیو هست (کپی رایت منصفانه ۱۰ ۲۰ ثانیه ای از هر ویدیو)
حالا این وسط فقط صدای ما کفایت میکنه که روی ویدیو هست؟ یعنی بعد ها در مورد درآمد زایی مشکلی پیش نمیاد ؟
به صورت کلی، حتی یک ثانیه از صدا/تصویر/آیتم دیگران بدون کسب اجازه کتبی، نمیتونید استفاده کنید و در همه حال، این حق برای صاحب اصلی آثار وجود داره که براتون اخطار کپی رایت (strike) ثبت کنند.
حالا یه نفر میاد، کل یک ویدیو رو بدون تغییر آپلود می کنه و یکی میاد فقط چند ثانیه از یک ویدیو رو استفاده می کنه. اینجا خودتون رو جای صاحب اثر اصلی بذارید. وقتی ببینه یکی کل اثر رو یکجا کپی کرده، مسلماً خیلی بهش فشار میاد تا اینکه فقط یه نفر، چند ثانیه رو کپی کرده باشه. مسلماً احتمال گرفتن اخطار برای حالت اول خیلی بیشتر از حالت دوم است.
در مورد مسئله شما، احتمال گرفتن اخطار strike کمتره ولی هیچ وقت صفر نیست. ضمن اینکه ممکنه خود سیستم Content ID هم اتوماتیک ویدیوها رو شناسایی کنه و امکان درآمدزایی رو غیرفعال کنه. برای استفاده منصفانه هم باید بعد از گرفتن اخطارها، با تک تک صاحبان اثر (روی همین پلتفرم یوتیوب)، مکاتبه کنید و نتیجه معمولاً 10 تا 15 روز بعد، از طریق ایمیل به اطلاع شما میرسه (به شرطی که اون صاحب اثر پاسخگو باشه). من شخصاً چندبار مکاتبه کردم و صاحب اثر، اجازه استفاده رو داده و اخطار Content ID بعد از صدور اجازه، برداشته شده.
و اینکه آیا یوتیوب این سبک از ویدیو رو برای فعال سازی کسب درآمد تایید می کنه یا خیر؟ اگه ویدیوها اخطار کپی رایت نگرفته باشند؛ احتمال زیاد مشکلی نداره و برای کسب درآمد اولیه تایید می کنه و فقط میمونه ریسک ادامه کار که ویدیوها در طول زمان توسط صاحب اثر شناسایی بشن و اخطار بگیرین یا خیر.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,693
به صورت کلی، حتی یک ثانیه از صدا/تصویر/آیتم دیگران بدون کسب اجازه کتبی، نمیتونید استفاده کنید و در همه حال، این حق برای صاحب اصلی آثار وجود داره که براتون اخطار کپی رایت (strike) ثبت کنند.
حالا یه نفر میاد، کل یک ویدیو رو بدون تغییر آپلود می کنه و یکی میاد فقط چند ثانیه از یک ویدیو رو استفاده می کنه. اینجا خودتون رو جای صاحب اثر اصلی بذارید. وقتی ببینه یکی کل اثر رو یکجا کپی کرده، مسلماً خیلی بهش فشار میاد تا اینکه فقط یه نفر، چند ثانیه رو کپی کرده باشه. مسلماً احتمال گرفتن اخطار برای حالت اول خیلی بیشتر از حالت دوم است.
در مورد مسئله شما، احتمال گرفتن اخطار strike کمتره ولی هیچ وقت صفر نیست. ضمن اینکه ممکنه خود سیستم Content ID هم اتوماتیک ویدیوها رو شناسایی کنه و امکان درآمدزایی رو غیرفعال کنه. برای استفاده منصفانه هم باید بعد از گرفتن اخطارها، با تک تک صاحبان اثر (روی همین پلتفرم یوتیوب)، مکاتبه کنید و نتیجه معمولاً 10 تا 15 روز بعد، از طریق ایمیل به اطلاع شما میرسه (به شرطی که اون صاحب اثر پاسخگو باشه). من شخصاً چندبار مکاتبه کردم و صاحب اثر، اجازه استفاده رو داده و اخطار Content ID بعد از صدور اجازه، برداشته شده.
و اینکه آیا یوتیوب این سبک از ویدیو رو برای فعال سازی کسب درآمد تایید می کنه یا خیر؟ اگه ویدیوها اخطار کپی رایت نگرفته باشند؛ احتمال زیاد مشکلی نداره و برای کسب درآمد اولیه تایید می کنه و فقط میمونه ریسک ادامه کار که ویدیوها در طول زمان توسط صاحب اثر شناسایی بشن و اخطار بگیرین یا خیر.
پس اون قسمتی که میشه بدون کسب اجازه از ویدیوها، چندین ثانیه از یک ویدیو رو استفاده کرد چی بود؟ فقط برای فیلم هی سینمایی قابل استفاده هست؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
پس اون قسمتی که میشه بدون کسب اجازه از ویدیوها، چندین ثانیه از یک ویدیو رو استفاده کرد چی بود؟ فقط برای فیلم هی سینمایی قابل استفاده هست؟
اگر خود تولید کننده ویدیو تیک اجازه استفاده بده، در حد ۱۰-۲۰ ثانیه میشه استفاده کرد

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
این قضیه 10 تا 30 ثانیه، یه زمانی گفته میشد ولی الآن اجازه استفاده حتی 1 ثانیه هم بدون کسب اجازه از نظر قانون کپی رایت، وجود نداره. این سوالات به زبان انگلیسی جستجو کنید؛ تو Reddit و... مفصل درباره اش بحث شده.

بالا