برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام دوستان

مرزبانی نیروی انتظامی برای سرباز خطرناکه ( بعد دوره آموزش و تقسیم بندی منظورمه ؟)

داداشم آموزشی تو مرزبانی اصلاندوز افتاده

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
دوستان کسی تا حالا امریه گرفته ؟
میدونه روندش چطوریه ؟
باید دفترچه رو پست کنیم و بعد واحدی که می خوایم امریه بشیم باید پیگیری کنه و درخواست بده یا اول باید اون واحد نامه بده و بعد دفترچه پست کنیم؟
نزدیکه 40 روزه که ترخیص شدم
لعنت به این روزهای اجباری

me22

Registered User
لایک‌ها
574
سلام دوستان

مرزبانی نیروی انتظامی برای سرباز خطرناکه ( بعد دوره آموزش و تقسیم بندی منظورمه ؟)

سلام
منم مرزبانی ناجا خدمت کردم، در نقطه صفر مرزی و با تجربه‌ای که داشتم میگم اصلا نمیشه گفت کجا خطرناکه و کجا کم‌خطر؛ کاملا به فرمانده و خود سرباز بستگی داره.
الا ایحال برخی و فقط برخی پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی استان‌های آذربایجان غربی و کردستان کمی ریسک دارند که البته با هوشیاری یگان‌های حفاظتی، احتمال خطر خیلی کمتر شده نسبت به چند سال قبل.
با توجه به اینکه اصلاندوز آموزش دیدن، احتمال خدمت در مرزهای آ. غربی خیلی بالاست، اگر پارتی یا آشنایی داشته باشین که توی هنگ یا ستاد استان (مرکز استان‌های مرزی) نگهش دارن، احتمالا خدمت راحت‌تری داشته باشن.
اگر هم مرزبانی استان‌هایی نظیر اردبیل و آ. شرقی و دریابانی بیفتن که کم‌ریسک‌ترین مرزها هستن.
انشاالله بسلامتی تموم می‌کنن و برمی‌گردن

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام
منم مرزبانی ناجا خدمت کردم، در نقطه صفر مرزی و با تجربه‌ای که داشتم میگم اصلا نمیشه گفت کجا خطرناکه و کجا کم‌خطر؛ کاملا به فرمانده و خود سرباز بستگی داره.
الا ایحال برخی و فقط برخی پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی استان‌های آذربایجان غربی و کردستان کمی ریسک دارند که البته با هوشیاری یگان‌های حفاظتی، احتمال خطر خیلی کمتر شده نسبت به چند سال قبل.
با توجه به اینکه اصلاندوز آموزش دیدن، احتمال خدمت در مرزهای آ. غربی خیلی بالاست، اگر پارتی یا آشنایی داشته باشین که توی هنگ یا ستاد استان (مرکز استان‌های مرزی) نگهش دارن، احتمالا خدمت راحت‌تری داشته باشن.
اگر هم مرزبانی استان‌هایی نظیر اردبیل و آ. شرقی و دریابانی بیفتن که کم‌ریسک‌ترین مرزها هستن.
انشاالله بسلامتی تموم می‌کنن و برمی‌گردن

ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتین

پارتی که داشتم اما دیر متوجه شدم و برادرم تو گردان اون شخص نیفتاده
هم اینکه یه مقدار حس بدی داره این کار ، به هر حال باقی سربازها مث
داداشم چشم انتظار دارن ..
تنها امیدم اینکه بیفته شهر خودمون ، چون اونجا هم مرز آذربایجان و ایران هست
هم امنیت بالایی داره ، هم مناظر چشم نوازی داره d:

جناب یه سوال ، اگر دیدم سمت آذربایجان غربی افتاد و آزمون کارشناسی ارشد شهری انتخاب نشد
نمی تونم تو مقطع کارشناسی یا کاردانی تو دانشگاه آزاد ثبت نام انجام بدم و براش معافیت تحصیلی
بگیرم

me22

Registered User
لایک‌ها
574
ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتین

پارتی که داشتم اما دیر متوجه شدم و برادرم تو گردان اون شخص نیفتاده
هم اینکه یه مقدار حس بدی داره این کار ، به هر حال باقی سربازها مث
داداشم چشم انتظار دارن ..
تنها امیدم اینکه بیفته شهر خودمون ، چون اونجا هم مرز آذربایجان و ایران هست
هم امنیت بالایی داره ، هم مناظر چشم نوازی داره d:

جناب یه سوال ، اگر دیدم سمت آذربایجان غربی افتاد و آزمون کارشناسی ارشد شهری انتخاب نشد
نمی تونم تو مقطع کارشناسی یا کاردانی تو دانشگاه آزاد ثبت نام انجام بدم و براش معافیت تحصیلی
بگیرم

خواهش می‌کنم.
منم پارتی داشتم ولی ترجیح دادم خدمتم روال عادی خودش رو سپری کنه و بد هم نبود خداروشکر (البته برای من و بقیه سربازهایی که ارشد داشتیم خدمت به نسبت بقیه آسون‌تر بود)
بله مرزهای سمت ارس خیلی باصفا هستن :d
شما هر لحظه از خدمت می‌تونین ایست خدمتی بزنین برای ادامه تحصیل و از این بابت هیچ مانعی وجود نداره
ولی توصیه می‌کنم بذارین خدمتشو انجام بده و تموم کنه بره پی زندگیش، ایست خدمتی برای تحصیل یعنی تباه کردن اون تایم از زندگی برای فرار از چیزی که بالاخره یقه آدم رو می‌گیره!

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
خواهش می‌کنم.
منم پارتی داشتم ولی ترجیح دادم خدمتم روال عادی خودش رو سپری کنه و بد هم نبود خداروشکر (البته برای من و بقیه سربازهایی که ارشد داشتیم خدمت به نسبت بقیه آسون‌تر بود)
بله مرزهای سمت ارس خیلی باصفا هستن :d
شما هر لحظه از خدمت می‌تونین ایست خدمتی بزنین برای ادامه تحصیل و از این بابت هیچ مانعی وجود نداره
ولی توصیه می‌کنم بذارین خدمتشو انجام بده و تموم کنه بره پی زندگیش، ایست خدمتی برای تحصیل یعنی تباه کردن اون تایم از زندگی برای فرار از چیزی که بالاخره یقه آدم رو می‌گیره!

اقا این خیلی خبر خوبی بود ، خدای ناکرده اگر دیدم افتاد سمت مرز آذربایجان غربی و .. دوباره کارشناسی و این داستانا ثبت نامش می کنم
حداقل یه ماهی ذهنمو ایجوری اروم نگه می دارم تا ببینم چی میشه . فک می کنم خودم سربازی رفتم از بس برام سخته ..چون الان یه هفته
اس اصلا نتونستم صحبت کنم .
ارس نیست آ ، آراز اسم اصلیش هست ..

ممنونم بابت دلگرمی و وقتی که گذاشتین

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
چرا خدایی سربازی سخت میکنید؟ به قول سرهنگمون میگفت سربازی قدیما بود الان بهتون مرخصی ندیم همتون میشینید گریه میکنید خخخخخ
الان سربازی اکه بچه پرو نباشی و حاشیه نداشته باشی آنقدر آسونه که فکرشم نمیکنی،من ۲ سال خدمتم خدایی خوب بود،درسته علاف بودیم ولی خوب بود

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
یادش بخیر سربازی
ستاد نیروهوایی بودم سال ۸۹ با لیسانس و درجه ستوان دومی.دیدم‌اگه بخوام دکترا رو بگیرم بعد برم خدمت دیگه یه جورایی دیر میشه.لیسانسو گرفتم رفتم خدمت و بعد از خدمت دوباره ادامه تحصیل دادم.
خدمت بدی هم نکردم انصافا،اداری بودیم اما چهار روز در هفته تا هشت شب باید میموندم که اونم بعد از سه چهار ماه امیر فهمیده بود نرم افزار خوندم گفت باید بیای به دخترام آفیس و اینا یاد بدی،یه نامه هم بهم داده بود که هرروز ساعت سه بتونم از ستاد بیام بیرون،خلاصه از پنج تا هفت عصر هم به دخترای اون کامپیوتر یاد میدادم.یکیشونم خیلی با استعداد بود پیش دانشگاهی بود کمکش کردم آی تی دانشگاه تهران قبول شد و اونجا هم خوب درخشید و بعد از دانشگاه رفت نروژ اما دختر بزرگه خیلی خنگ بود هیچیم نشد آخرش.
اما خب اطلاف وقت بود دیگه.نمیگم آورده ای نداشت،بالاخره یه تجربه ی جدید بود محیط جدید بود و تجربه های خوب خودشو داشت اما نهایتا شش ماه کافی بود دیگه بقیه اش تکراری و بیخودی بود.
ولی در کل توی خدمت نباید لو بدی که چیزی بلدی یا کاری میتونی انجام بدی یا تخصصی داری.ریسکش بالاست یه وقتایی باعث میشه شرایطی پیش بیاد که راحت تر خدمت کنی یه وقتایی باعث میشه کارت سخت تر و بیشتر بشه و بیوفتی توی مخمصه

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
یادش بخیر سربازی
ستاد نیروهوایی بودم سال ۸۹ با لیسانس و درجه ستوان دومی.دیدم‌اگه بخوام دکترا رو بگیرم بعد برم خدمت دیگه یه جورایی دیر میشه.لیسانسو گرفتم رفتم خدمت و بعد از خدمت دوباره ادامه تحصیل دادم.
خدمت بدی هم نکردم انصافا،اداری بودیم اما چهار روز در هفته تا هشت شب باید میموندم که اونم بعد از سه چهار ماه امیر فهمیده بود نرم افزار خوندم گفت باید بیای به دخترام آفیس و اینا یاد بدی،یه نامه هم بهم داده بود که هرروز ساعت سه بتونم از ستاد بیام بیرون،خلاصه از پنج تا هفت عصر هم به دخترای اون کامپیوتر یاد میدادم.یکیشونم خیلی با استعداد بود پیش دانشگاهی بود کمکش کردم آی تی دانشگاه تهران قبول شد و اونجا هم خوب درخشید و بعد از دانشگاه رفت نروژ اما دختر بزرگه خیلی خنگ بود هیچیم نشد آخرش.
اما خب اطلاف وقت بود دیگه.نمیگم آورده ای نداشت،بالاخره یه تجربه ی جدید بود محیط جدید بود و تجربه های خوب خودشو داشت اما نهایتا شش ماه کافی بود دیگه بقیه اش تکراری و بیخودی بود.
ولی در کل توی خدمت نباید لو بدی که چیزی بلدی یا کاری میتونی انجام بدی یا تخصصی داری.ریسکش بالاست یه وقتایی باعث میشه شرایطی پیش بیاد که راحت تر خدمت کنی یه وقتایی باعث میشه کارت سخت تر و بیشتر بشه و بیوفتی توی مخمصه
داداش من کل خدمتم ساعت ۱۲ ظهر میومدم بیرون نمیگم خدمتم خوب بود تا ۷,۸ اسیر بودی که خخخ

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
داداش من کل خدمتم ساعت ۱۲ ظهر میومدم بیرون نمیگم خدمتم خوب بود تا ۷,۸ اسیر بودی که خخخ
اره دیگه تا هشت شب عملا گیر بودم،خداییشم اون روزایی که تا 8 تو ستاد بودم راحت تر بودم تا اونموقع که به دخترای امیر آموزش میدادم.
اما خب نسبت به بقیه دوستام که 21 تا 24 ماه تو مرزبانی ناجا و سازمان زندانها و نیرو دریایی بودن و هر سه ماه 15 روز برمیگشتن خونه خدمت من خوب بود مخصوصا یکی از دوستام که نیرو دریایی بود واقعا زجر کشید تا خدمتش تموم بشه یه دوره شد که بعد از شش ماه برگشت تهران بدبخت شده بود عین ذغال.
من 14 ماه خدمت کردم ،یه طرح داشتم و کسری بسیج،عید و تعطیلات رسمی و اینام ازش کم کنیم تقریبا میشه همون یکسال الافی

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
آموزشی من 27 روز بود
ساعت 7 صبح میرفتیم سر کلاس تا 12 ظهر
بقیه اش در اختیار خودمون
----
بعدش با درجه ستوانی توی یکی از گروه های مهندس خدمت میکردم. مسئول آی تی / رایانه بودم
ساعت 7:15 حضور میزدم و 13:15 هم خروج
پنجشنبه ها و جمعه ها هم که تعطیل بود. شنبه هم مرخصی میگرفتم 😁

هفته ای یک شب شیفت بودم که توی همون قسمت میخوابیدم. واسه خودم سیب زمینی سرخ میکردم و میخوردم. یک روز مرخصی داشت هر دو شب شیفت. با سرباز شیفتمون تلویزیون میدیدم و حرف میزدیم
کلا خدمت من 5 ماه بود که مفید اگه بگیم 3 ماه رفتم

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
فکر نکنم هیچ کی مثل من خدمت کرده باشه
آموزشی فصل بهار مرزن آباد بودم کلا صفا
بعد افتادم شهرخودم ستاد فرماندهی
اول کار انبار آشپزخانه بودم کلا ساعت اداری باز بود
چون ستاد فقط اداری
بعد ی چند مورد زدم زیر ش فهمیدن
البته ثابت نشد واقعا هم برای خودم نبود برای بقیه سربازان می‌آوردیم بیرون ولی عوض کردن با دم درب دژبانی
عملا بدتر شد تمام سربازان جدید میومدن پیش ما برای خروج هر چی لازم داشتیم می‌آوردند برامون
هر دو روز ٨ ساعت شیفت ساعت اداری دم درب بودم می‌رفت تا ۴٠ ساعت بعد
کلا هم ١٢ ماه خدمت مردم بقیه ش خدافظ

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
اقا یک سوال این حرف های که راجع به تجاوز جنسی داخل سربازی میزنن راسته؟

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
مگه انگولاس؟نه اقا همش چرت و پرته،ولی سرباز صفرا بخاطر سن کمشون با هم بازی میکنن البته اونا که اب دارن خخخخ سرگردمون تعریف میکرد،

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
تو هر محیطی که تعدادی پسر یا حتی تعدادی دختر بصورت طولانی مدت کنار هم باشن و با هم زندگی کنن این مشکلات هست چون همیشه تو هر جمعیتی بالاخره یکی دوتا نخاله وجود داره حالا میخواد خوابگاه دانشجویی باشه یا سربازی باشه یا کمپ کارگری باشه یا زندان باشه یا هرچی.
ولی بستگی به موقعیت هم داره.احتمال اینکه تو پادگان ها و رهک های مرزی شرایط تجاوز بوجود بیاد بیشتر از پادگان های شهری و مراکز استان هاست که قدم به قدم دوربین مدار بسته دارن.
یا بین سرباز های صفر این اتفاق ها بیشتر میوفته تا بین سرباز های درجه دار و افسر ها
پس نمیشه گفت همچین چیزی نیست
از طرفی هم نمیشه گفت که زیاد هست و همه دم به دم به همدیگه تجاوز میکنن چون به هر حال محیط نظامی هست و اگر فرمانده و ارشد از این ماجرا بو ببره به معنای واقعی کلمه پوست از سر همه میکنه

mohammadl021

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
کسی اینجا آموزشی مرکز آموزش تیپ المهدی کهریزک که برای نیرو انتظامی بوده افتاده ؟
چطور جایی؟؟ چه قدر احتمال داره تهران بیوفتم؟

keyone72

Registered User
لایک‌ها
32
سلام دوستان

تنها مرز خطرناک ایران سیستان و بلوچستان و چند منطقه ای در خراسان هست بخاطر قاچاق مواد مخدر و گشت و کمین های زیاد
من خودم محمد روسل اله بیرجند 3 ماه اموزشی بود بسیار سخت بود مخصوصا برای سرباز صفرا خیلی سخت تره
و بعدش افتادم ترکمن صحرا که امنه امنه
سربازای زیادی از سیستان و بلوچستان و خراسان می اومدن و چندتایی از غرب کشور (ارومیه و کردستان)
اونایی که از غرب می اومدن مثل چی پشیمون بودن و میگفتن همش الکیه که اونجا نا امنیه
حقوقش بهتره مرخصیش خیلی بیشتره و کسری الکی هم داره و اب و هواشم عالیه
یه کادر استوار داشتیم اومده بود پیش ما مسول پشتیبانی گروهان شده بود مثل سگ پشیمون بود هرروز میگفت چه غلطی کردم از مرز کردستان اومدم اینجا
در حالی گرگان مرز امن بود عن هم نداشت بسیار سخت بود هرروز بازدید رو مخی داشت

حتی کسایی که از مرز سیستان و خراسان می اومدن هم از وضع گلستان مینالیدن اینقدر که گیر و بازدید داشت

این چرت و پرتایی که بهتون میگن غرب کشور نا امنه و اینچیزا رو باور نکنید من دارم رو تجربه بهتون میگم بهترین جاها برای خدمت همونان
فقط مرز سیستان و خراسان سخته خدمتش بخاطر اب و هوا و دوری وحشتناکش که حتی خیلی ها هم اونو به مرزای مثلا امن ترجیح میدن

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
تنها مرز خطرناک ایران سیستان و بلوچستان و چند منطقه ای در خراسان هست بخاطر قاچاق مواد مخدر و گشت و کمین های زیاد
من خودم محمد روسل اله بیرجند 3 ماه اموزشی بود بسیار سخت بود مخصوصا برای سرباز صفرا خیلی سخت تره
و بعدش افتادم ترکمن صحرا که امنه امنه
سربازای زیادی از سیستان و بلوچستان و خراسان می اومدن و چندتایی از غرب کشور (ارومیه و کردستان)
اونایی که از غرب می اومدن مثل چی پشیمون بودن و میگفتن همش الکیه که اونجا نا امنیه
حقوقش بهتره مرخصیش خیلی بیشتره و کسری الکی هم داره و اب و هواشم عالیه
یه کادر استوار داشتیم اومده بود پیش ما مسول پشتیبانی گروهان شده بود مثل سگ پشیمون بود هرروز میگفت چه غلطی کردم از مرز کردستان اومدم اینجا
در حالی گرگان مرز امن بود عن هم نداشت بسیار سخت بود هرروز بازدید رو مخی داشت

حتی کسایی که از مرز سیستان و خراسان می اومدن هم از وضع گلستان مینالیدن اینقدر که گیر و بازدید داشت

این چرت و پرتایی که بهتون میگن غرب کشور نا امنه و اینچیزا رو باور نکنید من دارم رو تجربه بهتون میگم بهترین جاها برای خدمت همونان
فقط مرز سیستان و خراسان سخته خدمتش بخاطر اب و هوا و دوری وحشتناکش که حتی خیلی ها هم اونو به مرزای مثلا امن ترجیح میدن

سلام
مرسی بابت دلگرمی

دور از جون شما و همه سربازا ، اما تو همین چند وقت اخیر نزدیک چند نفر از منطقه خودمون سرباز شهید داشتیم

keyone72

Registered User
لایک‌ها
32
سلام
مرسی بابت دلگرمی

دور از جون شما و همه سربازا ، اما تو همین چند وقت اخیر نزدیک چند نفر از منطقه خودمون سرباز شهید داشتیم
داستان سرایی نکنید لطفا ما خودمون مرز خدمت کردیم

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
داستان سرایی نکنید لطفا ما خودمون مرز خدمت کردیم

در جهان معاصر ابزاری هست به اسم گوگل ، اگر غیرعمدی یا حتی با قصد و غرض میخوایین مساله ای رو انکار کنید
از این ابزار استفاده کنید :

برای استفاده از گوگل وارد این سایت بشین :
google.com

بالا