برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر و لوازم جانبی

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
سلام دوستان

در این تاپیک میتونید سوالات خودتون در رابطه با خرید قطعات کامپیوتر , لوازم جانبی کامپیوتر و هر گونه سخت افزاری که با کامپیوتر مرتبط هست بپرسید

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
@AMD.POWER

خب به عنوان افتتاحیه تاپیک خودم اولین سوال رو میپرسم

پاور کولر مستر مدل MWE 650 White برای سی پی یو Core i3 10100F و مادربرد گیگابایت B560M DS3H مناسب هست ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
@AMD.POWER

خب به عنوان افتتاحیه تاپیک خودم اولین سوال رو میپرسم

پاور کولر مستر مدل MWE 650 White برای سی پی یو Core i3 10100F و مادربرد گیگابایت B560M DS3H مناسب هست ؟
سلام
گرافیک را ننوشتید .
در کل سعی کنید گرافیک هایی تهیه کنید که حداقل دارای 80 پلاس گلد باشه . پاورهایی که دارای استاندارد برنز یا 80 پلاس پایه دارند از نظر من ارزش خرید ندارند .

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
سلام
گرافیک را ننوشتید .
در کل سعی کنید گرافیک هایی تهیه کنید که حداقل دارای 80 پلاس گلد باشه . پاورهایی که دارای استاندارد برنز یا 80 پلاس پایه دارند از نظر من ارزش خرید ندارند .
یک گرافیک GT730 GDDR3 دو گیگ دارم که اگر جواب بده از همین استفاده میکنم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
دوستان عزیز ، راجع به این پاور چه اطلاعات و نظری دارید لطفاً؟ در محدوده پاورهای( ۸۵۰ وات گلد )، و با گارانتی دیجیتال ، ارزش خرید داره؟

Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850W Power Supply

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان عزیز ، راجع به این پاور چه اطلاعات و نظری دارید لطفاً؟ در محدوده پاورهای( ۸۵۰ وات گلد )، و با گارانتی دیجیتال ، ارزش خرید داره؟

Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850W Power Supply

شارکن یک برند هست و تولید کننده مستقیم نیست . برند های بهتری هم تو بازار هست مثل ANTEC -CORSAIR

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
شارکن یک برند هست و تولید کننده مستقیم نیست . برند های بهتری هم تو بازار هست مثل ANTEC -CORSAIR
به نظرم در حال حاضر پاورهای گرین هم به دلیل فاکتور گارانتی + کیفیت خوب انتخاب خوبی است .

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
به نظرم در حال حاضر پاورهای گرین هم به دلیل فاکتور گارانتی + کیفیت خوب انتخاب خوبی است .
قبول دارم. لازمه یه توضیحاتی هم عرض کنم :
از ماشین حساب محاسبه پاور گرین استفاده میکردم برای مصرف قطعات فعلیم و در محله بعد ، مصرف قطعات آپگرید احتمالی آینده (خصوصا گرافیک های پرمصرف) ، که با لحاظ آینده نگری ، انتخاب پاور بکنم که خب با این ماشین حساب فعلی ۵۰۰ و آینده ۷۳۰ در آورد و با لحاظ ۲۰ درصد اضافه می‌رسیدم به پاور ۸۵۰ وات و انتخاب از بین ۶ گزینه مدنظرم خیلی سخت میشد. با لحاظ بودجه ۴ ملیون، فاکتورهای ATX جدیدتر ، وات بالاتر، راندمان گولد، گارانتی مناسب و پروتکشن کامل.

ولی ، با سوال از دوستان و استفاده از ماشین حساب های دیگر مثل کولر مستر و outervision ، جوابهای متفاوت گرفتم و ذهنیتم عوض شد.
چرا که دیدم در محاسبه های یکسان با این ۳ تا ، گرین ،تمامی اعدادی که بدست میده ،بالاتر از دو ماشین حساب دیگه س ، کولر مستر اعداد کوچکتر از همه و جالب اینکه outervision دقیقا حد وسط و میانگین اون دو تای دیگه س و فکر میکنم outervision حقیقی تره و گرین اغراق میکنه شاید برای بازاریابی برای ترغیب خریدار به خرید وات بالا و سود بیشترش.

الغرض با outervision حساب مصرف قطعات فعلی و قطعات پرمصرف تر برای آینده انجام دادم و دیدم اونی که تصور میکردم ۸۵۰ باید باشه ، ۸۰۰ هم کفایته . خصوصا اینکه انتخاب ۸۵۰ وات گولد با لحاظ تمام، فاکتورهای مدنظرم که بالا گفتم جور در نمیومد و نمیتونستم سر و ته شو جمع کنم و به انتخابی برسم.
فی المثل برای ۸۵۰ وات ، با بررسی های طولانی و نکته وار ، رسیدم به ۶ مورد :
Cooler Master MWE V850 Gold V2
با ای تی ایکس ۲.۵۲ و تمامی خصوصیات پروتکشن و ... تکمیل منتها بدون گارانتی خاص و معتبر و ضمنا بالاتر از بودجه م.

Antec 850 NEG850 Gold
خصوصیات خوب،منتها ATX 2.4 ، بدون گارانتی معتبر، و گفته دوستان که نامی در بین نامها در سایت New Egg حتی ندارد.

DeepCool DQ850-V2L
گارانتی خوب، ATX 2.4 ، نویز متوسط ایراد میشه گرفت ، سایر مشخصات هم خوب یا معمولی و میگویند چیز دندان گیری ندارد.

Gigabyte P850GM
که از همون اول بخاطر ATX فوق العاده قدیمی ۲.۳.۱ قلم کشیده شد.

Green 850 OCPT Platinum
که از بودجه م خیلی میزد بالاتر و ۱،۴۰۰ هزینه اضافی تر بود برام و بازم خط زده شد.

Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850 Gold
فقط بخاطر ۸۵۰ واتی که با کمی افزایش بودجه با (گارانتی خوب دیجیتال) ، قابل تهیه ست و مابقی خصوصیات خوب و مشابه موارد هم رده بالاست ولاغیر.

نهایتاً هم که با ماشین حساب outer رسیدم به اینکه ۸۰۰ وات برای آپگریدهای آینده هم مکفیه و گرین اغراق داره تو ماشین حسابش.
که انتخاب Green HP Evo 800 معقول بنظر میرسه و از جهات متعددی ، اوکی هست و موارد مدنظرمو هم داره ، پروتکشن فول، ای تی ایکس ۲.۵۲ ، قیمت خوب، گارانتی ۵ ساله و گولد و ...
که البته این مدل رو کاملا مطلع بودم اما بخاطر ۵۰ وات کمتر انتخاب نمیکردم و اصرارم به ۸۵۰ بود که جریانشو گفتم و حالا اینو مدنظر دارم.

طومار خسته کننده ای براتون نوشتم وعذر ولی لازم بود بگم که کلی کلافه بودم. بنظرتون تمامش کنم و بخرم ؟ استدلال و نتیجه گیری هام درسته یا ایراداتی وارده ؟ بعنوان مشاوره نهایی ، بفرمایید بگوشم.
ممنون.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
قبول دارم. لازمه یه توضیحاتی هم عرض کنم :
از ماشین حساب محاسبه پاور گرین استفاده میکردم برای مصرف قطعات فعلیم و در محله بعد ، مصرف قطعات آپگرید احتمالی آینده (خصوصا گرافیک های پرمصرف) ، که با لحاظ آینده نگری ، انتخاب پاور بکنم که خب با این ماشین حساب فعلی ۵۰۰ و آینده ۷۳۰ در آورد و با لحاظ ۲۰ درصد اضافه می‌رسیدم به پاور ۸۵۰ وات و انتخاب از بین ۶ گزینه مدنظرم خیلی سخت میشد. با لحاظ بودجه ۴ ملیون، فاکتورهای ATX جدیدتر ، وات بالاتر، راندمان گولد، گارانتی مناسب و پروتکشن کامل.

ولی ، با سوال از دوستان و استفاده از ماشین حساب های دیگر مثل کولر مستر و outervision ، جوابهای متفاوت گرفتم و ذهنیتم عوض شد.
چرا که دیدم در محاسبه های یکسان با این ۳ تا ، گرین ،تمامی اعدادی که بدست میده ،بالاتر از دو ماشین حساب دیگه س ، کولر مستر اعداد کوچکتر از همه و جالب اینکه outervision دقیقا حد وسط و میانگین اون دو تای دیگه س و فکر میکنم outervision حقیقی تره و گرین اغراق میکنه شاید برای بازاریابی برای ترغیب خریدار به خرید وات بالا و سود بیشترش.

الغرض با outervision حساب مصرف قطعات فعلی و قطعات پرمصرف تر برای آینده انجام دادم و دیدم اونی که تصور میکردم ۸۵۰ باید باشه ، ۸۰۰ هم کفایته . خصوصا اینکه انتخاب ۸۵۰ وات گولد با لحاظ تمام، فاکتورهای مدنظرم که بالا گفتم جور در نمیومد و نمیتونستم سر و ته شو جمع کنم و به انتخابی برسم.
فی المثل برای ۸۵۰ وات ، با بررسی های طولانی و نکته وار ، رسیدم به ۶ مورد :
Cooler Master MWE V850 Gold V2
با ای تی ایکس ۲.۵۲ و تمامی خصوصیات پروتکشن و ... تکمیل منتها بدون گارانتی خاص و معتبر و ضمنا بالاتر از بودجه م.

Antec 850 NEG850 Gold
خصوصیات خوب،منتها ATX 2.4 ، بدون گارانتی معتبر، و گفته دوستان که نامی در بین نامها در سایت New Egg حتی ندارد.

DeepCool DQ850-V2L
گارانتی خوب، ATX 2.4 ، نویز متوسط ایراد میشه گرفت ، سایر مشخصات هم خوب یا معمولی و میگویند چیز دندان گیری ندارد.

Gigabyte P850GM
که از همون اول بخاطر ATX فوق العاده قدیمی ۲.۳.۱ قلم کشیده شد.

Green 850 OCPT Platinum
که از بودجه م خیلی میزد بالاتر و ۱،۴۰۰ هزینه اضافی تر بود برام و بازم خط زده شد.

Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850 Gold
فقط بخاطر ۸۵۰ واتی که با کمی افزایش بودجه با (گارانتی خوب دیجیتال) ، قابل تهیه ست و مابقی خصوصیات خوب و مشابه موارد هم رده بالاست ولاغیر.

نهایتاً هم که با ماشین حساب outer رسیدم به اینکه ۸۰۰ وات برای آپگریدهای آینده هم مکفیه و گرین اغراق داره تو ماشین حسابش.
که انتخاب Green HP Evo 800 معقول بنظر میرسه و از جهات متعددی ، اوکی هست و موارد مدنظرمو هم داره ، پروتکشن فول، ای تی ایکس ۲.۵۲ ، قیمت خوب، گارانتی ۵ ساله و گولد و ...
که البته این مدل رو کاملا مطلع بودم اما بخاطر ۵۰ وات کمتر انتخاب نمیکردم و اصرارم به ۸۵۰ بود که جریانشو گفتم و حالا اینو مدنظر دارم.

طومار خسته کننده ای براتون نوشتم وعذر ولی لازم بود بگم که کلی کلافه بودم. بنظرتون تمامش کنم و بخرم ؟ استدلال و نتیجه گیری هام درسته یا ایراداتی وارده ؟ بعنوان مشاوره نهایی ، بفرمایید بگوشم.
ممنون.
سلام
توضیج مختصری میدم .
چون متاسفانه زمان محدودی دارم . هر عددی که این برنامه ها میدهند برای اطمینان بهتره تا 100 وات شما بیشتر در نظر بگیرید مخصوصا کاربرانی که مدت زمان بیشتری سیستمشون روشن است .
یعنی باز عددی که این برنامه ها میدهند صد در صد قابل استناد نیست . باید یک میزان 100 وات اضافه شود .
پاورها دارای طراحی متفاوت هستند .

در مورد گیگابایت به شدت پاور مشکل داری هست که تمام دنیا مشتری ندارد به دلیل خرابی ها و مشکلاتی که برای قطعات کاربران ایجاد میکند .
دیپ کول حداقل دو پله پایین تر از گرین است .
به نظرم Green HP Evo 800 گزینه خوبیه .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تو تهران به جز ولیعصر و پاساژ رضا
جای دیگه هم که بشه قیمت خوب خرید سراغ دارید ؟
سلام
بازار کامپیوتر ایران و بازار رضا مرکز اصلی هستند و جای دیگری بعید میدونم قیمت پایین تری پیدا کنید .

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
پاور شما میتونید 500 UK PLUS گرین تهیه کنید که دارای استاندارد 80 پلاس گلد هست .
شما پاور 500 رو بر اساس گرافیک فعلی من که دو گیگ قدیمی هست پیشنهاد دادید ,
حالا با فرض بر اینکه درآینده کارت گرافیک جدید در رنج 4 گیگ تهیه بشه چه پاوری پیشنهاد میدید ؟

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
حالا با فرض بر اینکه درآینده کارت گرافیک جدید در رنج 4 گیگ تهیه بشه چه پاوری پیشنهاد میدید ؟
جسارتا از ماشین حساب های گرین ،یا کولر مستر یا سایت outervision با وارد کردن پارامترهای خواسته شده از سخت افزارتون (چه فعلی چه آینده) میتونید محاسبه کنید همونطوری که من محاسبه کردم + ۱۰۰ وات اضافه (۲۰درصد اضافه) .

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
جسارتا از ماشین حساب های گرین ،یا کولر مستر یا سایت outervision با وارد کردن پارامترهای خواسته شده از سخت افزارتون (چه فعلی چه آینده) میتونید محاسبه کنید همونطوری که من محاسبه کردم + ۱۰۰ وات اضافه (۲۰درصد اضافه) .
استفاده کردم منتها خواستم یه مشاوره هم اینجا بگیرم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این عبارت 4 گیگ کلا غلط هست . بستگی به نوع پردازنده گرافیک داره . تا گرافیک 1660 یا 2060 مشکلی نخواهید داشت .

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
این عبارت 4 گیگ کلا غلط هست . بستگی به نوع پردازنده گرافیک داره . تا گرافیک 1660 یا 2060 مشکلی نخواهید داشت .
خوب پس حله , چون با این قیمتی که کارت گرافیکها دارن خیلی زور بزنم همون 1660 رو بتونم بگیرم

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
اساتید مسئلتون
برای cpu i3 10105f و مادربورد gigabyte B560 Aorus Pro AX چه رمی رو‌ پیشنهاد میدید

طبق سایت اینتل و گیگابایت ماکسیموم فرکانس ۲۶۶۶ هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اساتید مسئلتون
برای cpu i3 10105f و مادربورد gigabyte B560 Aorus Pro AX چه رمی رو‌ پیشنهاد میدید

طبق سایت اینتل و گیگابایت ماکسیموم فرکانس ۲۶۶۶ هست

سایت اینتل فرکانس پایه را مینویسه
مادربردهای B560 مشکلی با رم های 3200 هم ندارند .
ولی اگر مادربرد نخرید ترجیحا سراغ مادربردهای B560 ام اس آی بروید با گارانتی آونگ

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
سایت اینتل فرکانس پایه را مینویسه
مادربردهای B560 مشکلی با رم های 3200 هم ندارند .
ولی اگر مادربرد نخرید ترجیحا سراغ مادربردهای B560 ام اس آی بروید با گارانتی آونگ
هنوز مادربورد نخریدم، مادربوردهای ام اس آی رو بررسی میکنم.
پیشنهادی برای رم دارید؟

بالا